UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 17 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 26/11/2022 10:12

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> agrais rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Nu biski ne pa temu varbūt...Es saprotu, ir
> dazadi
> > risinijaumi, letaki, dargaki. Bet...diezgan
> > strauji tuvojas pensijas vecums.Un man
> vienīgais
> > lielais maksajums ir par elektribu....Sobrīd
> par
> > to nekadu problemu nav, bet nezinu ka tas būs
> pēc
> > gadiem. kamer strada, kamer viss notiek, tikmer
> > die dazi tūkstosi šur vai tur neko lielu
> > nenozīme.Un man nav nekadas ticibas, ka cenas
> par
> > elektrību samazinasies, ka neuzliks kaut kadus
> > mistiskus ciparus par ievades automatiem....Tas
> > notiks agrak vai velak.Tamdel paslaik censos
> > sakartot lietas, lai nakotne būtu mazak
> atkarigs
> > no da jeb ka.....Tamdel arī ir padoma offgrid
> ar
> > hibrid invertoru. Ja, zinama atkariba
> > paliek....Nekas dzīve nav ideals. bet skatoties
> > cik strauji tas viss attistas Ķīnā, tad varbut
> pec
> > paris gadiem nebūs arī problemu ielikt garažas
> > stūrī akumulatoru kalnu...jau par sapratigaku
> > cenu.
>
>
> Skatos beidzot sāc prātīgi domāt,pirms pāris
> gadiem kritizēji mani,ka es noliku visu šo vertu
> sistēmu...
> Tavi secinājumi loģiski un pareizi.
> Šobrīd entuziasti būvē paši 48V Lifepo4
> aķus,14kwh-2k. Tas šobrīd ir lētākais un labākais
> variants,tāpēc ja pērkat hibrīdu vai offgrid
> inverteri,es ieteiktu pievērst uzmanību 48V,jo tos
> var vieglāk dabūt,pats uzbūvēt nevis pirkt "high
> voltage" aķus,kas ir ļoti dāŗgi,ar maz kwh.
> t.me/offgriddiy
48v sistema ari tiek planota, ar iespejam akumulatoru jaudu palielinat pie vajadzības.Un tur jau cipari sanak patikamaki...

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 26/11/2022 10:21

> 48v sistema ari tiek planota, ar iespejam
> akumulatoru jaudu palielinat pie vajadzības.Un tur
> jau cipari sanak patikamaki...
Svarīgi arī pašam domāt līdzi kādu sistēmu tad gribi un der konkrēti Tev,tiem "speciālistiem" uzticēties īsti arī nevar,jādomā līdzi. Un jā,200kwh tas ir reāli,lai Tu dzīvotu Offgrid bez sistēmas kabeļa. Pie jaunajiem ST mēs kau 8mēn dzīvojam tajā autonomijā,bet tik un tā nāktos maksāt "jaudas maksa",tikai tāpēc,ka Tev pienāk kabelis...
Es te vienu dienu rupii parēķināju,ka man tā sadarbība ar ST izmaksātu dārgi pie jaunajiem tarifiem,tāpēc prātīgāk to visu ieguldīt savā sistēma un aķos. Tas viss ir ceļams... Svarīgs moments būs ST ko izdomās,tad varēsim precīzāk parēķināt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 10:22

Vidzeme, es tev uzdevu jautājumu par šo nedēļu - cik tev saule saražoja un cik kwh patērēji. Tu centies sarunu pārcelt uz tehniskām daļām - ka tehniski to var uzbūvēt un cilvēks var pielāgoties sistēmai. Protams, ka var, bet vai vajag? Tev viss izriet no emocijām par aitām un zagļiem.
Es savukārt vados no rēķina izmēra, cik tas viss izmaksās, cik sarežģīti un kas notiek pasaulē. Ja man gaišajos mēnešos ar D on-grid sistēmu + EV 20K + km nāk rēķini 4-10 eur mēnesī, tad man absolūti nav interese par kaut kādiem aķiem vai megaoversize paneļiem. Ko es varu ietaupīt no 4 eur?? Pie jaunajiem tarifiem pārvade paliek var teikt tāda pati, attiecīgi nekas no tā man nemainās. Vasarā man tāpat visu nosedz saule bez aķiem.
Pasaulē virzība ir tikai on-grid, jo tas ir nonsenss ka iedzīvotāji censtos pāriet uz dārgiem accu un būtībā izšķērdē dabas resursus kad var sadarboties on-grid. Tu Vidzeme nevari, tas ir skaidrs un aķi tev ir vajadzīgi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 26/11/2022 10:32

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme, es tev uzdevu jautājumu par šo nedēļu -
> cik tev saule saražoja un cik kwh patērēji. Tu
> centies sarunu pārcelt uz tehniskām daļām - ka
> tehniski to var uzbūvēt un cilvēks var pielāgoties
> sistēmai. Protams, ka var, bet vai vajag? Tev viss
> izriet no emocijām par aitām un zagļiem.
> Es savukārt vados no rēķina izmēra, cik tas viss
> izmaksās, cik sarežģīti un kas notiek pasaulē. Ja
> man gaišajos mēnešos ar D on-grid sistēmu + EV 20K
> + km nāk rēķini 4-10 eur mēnesī, tad man absolūti
> nav interese par kaut kādiem aķiem vai
> megaoversize paneļiem. Ko es varu ietaupīt no 4
> eur?? Pie jaunajiem tarifiem pārvade paliek var
> teikt tāda pati, attiecīgi nekas no tā man
> nemainās. Vasarā man tāpat visu nosedz saule bez
> aķiem.
> Pasaulē virzība ir tikai on-grid, jo tas ir
> nonsenss ka iedzīvotāji censtos pāriet uz dārgiem
> accu un būtībā izšķērdē dabas resursus kad var
> sadarboties on-grid. Tu Vidzeme nevari, tas ir
> skaidrs un aķi tev ir vajadzīgi.

Man ir jāpārtaisa vai jāliek vēl viens klājums ar paneļiem,jo A un R 20grādi ziemā nekam neder uz jumta+nevar sniegu notīrīt viegli. Ziemā tagad saule lec DA un riet DR,vajag stāvu lenķi panelim,plānā ir vienu vertikālo fasādi noklāt,bet par to vēl jāpadomā... Par to Offgrid emu tāpēc,ka man nepatīk ka kāds noteiks vai mācīs kā man dzīvot un atzīstu,ka autonomijai nav cenas,tāpēc šeit kā galvenais faktors tiek izvirzīts princips būt neatkarīgam nevis tik daudz ekonomiskais apsekts kā lielā massa tagad domā.. Katram savs redzējums par notiekošo pasaulē.Tā sadarbība ar sistēmu paliek aizvien neidevīgāka,tāpēc kam mums viņu pakalpojumus?Radīsim paši sev enerģiju.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 10:56

Ok, gluži loģiski saprotams, ka šobrīd tu piedzīvo enerģijas trūkumu un tavi paneļi tāpat kā mani neko neražo. A bet loģiski, jo mākoņu pārklājums ir 80-90% un ziemā tā tas notiek un tāpēc statistika Latvijā ir dzelžaina - ziemas mēnešos saule var dot tikai 10% no gada ieguvuma un tur var grozīt, tīrīt tos paneļus cik grib, bet tā nu tas būs.
Tu esi iecerējis uzlikt ziemas režīmam lielu sistēmu, lai no šiem 10% izspiestu pašpatēriņu. Ko tu vasarā darīsi ar to paneļu lērumu, man kaut kā šķiet, ka viņiem nebūs veselīgi ilgstoši atrasties pie augsta sprieguma?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: taspats (90.139.88.---)
Datums: 26/11/2022 12:47

Agrais - vari iedot infu kas ta par offgrid sistemu kas pati piesledzas un atsledzas no tikla? nevis tapec ka man patik offgrid bet domaju par nelielu rezerves backup kas darbotos paris stundas kamer pazud elektriba tiklaa, un vasara ari varbut dalu liekas elektribas uzkratu nevis iedzitu tiklaa.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 26/11/2022 13:03

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ok, gluži loģiski saprotams, ka šobrīd tu piedzīvo
> enerģijas trūkumu un tavi paneļi tāpat kā mani
> neko neražo.

Ja cilvēkam 200kwh ziemā ir vajadzīgas,tad to sagrabināt nebūtu problēmu pie pareiza paneļu novietojuma un uz zemes,lai var reizēm patīrīt. Man,kopš nogriezu Boilers tagad ap 500kwh,bet tur vēl būtu ko apcirpt...
Boilers daudz rij, to vajag no malkas lai silda,tāpat arī malkas apkure.
Vasarā nav kur enerģiju likt? Boileris jeb vēl ideālāk 1T siltuma akku tvertne,,kondiška kā standartaprīkojums man vasarā,esmu priecīgs kad ārā bija karsts,man bija kur nogrūst enerģiju un arī patīkami vēss:) Principā dzīvojot pēc tāda Offgrid princip arī cilvēks pielāgojas,piekārto savus paradumus.Arī saku,lai max el.tērē kad saule spīd,bet ne visiem te tas saprotams:) Vasarā lai ir tā liekā enerģija,galvenais būs iekrāt tajos 4mēnešos un arī ģenim būtu jābūt offgrid komplektā,ja tiešām ir kāda traka nedēļa.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 26/11/2022 13:05, labojis Vidzeme.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 26/11/2022 13:12

taspats rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Agrais - vari iedot infu kas ta par offgrid
> sistemu kas pati piesledzas un atsledzas no tikla?
> nevis tapec ka man patik offgrid bet domaju par
> nelielu rezerves backup kas darbotos paris stundas
> kamer pazud elektriba tiklaa, un vasara ari varbut
> dalu liekas elektribas uzkratu nevis iedzitu
> tiklaa.

Prātīgāk ieteiktu ienāks iekš TG grupas Offgriddiy.Jurim ir lielākais zināmais LV Offgrid,20kw paneļi un 90kwh baterijas,bet arī lies patēriņš viņām,tāpēc nemainot paradumus un neatsakoties no SS,ziemu nevarēs pārlaist totālā autonomijā. t.me/offgriddiy

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 13:44

Lai ziemā 200kwh patēriņu nodrošinātu ar paneļiem un akumulatoriem cilvēkam būtu jāuzliek kā minimums 11kw sistēma (kā minimums). Puse no šī novembra bija relatīvi gaiša un ar visu to LV cilvēkiem saražotais svārstās no 100-150 kwh max. Tas nozīmē, ka nevar sagrabināt pat tos 200kwh. Decembris, janvāris februāris būs vēl sliktāki mēneši. Tagad padomā kas ir 200kwh mēnesī patēriņš - tā būtībā ir ļoti neliela saimniecība kas pārvadē samaksā 10eur par tiem 200kwh. Tu piedāvā uzstādīt sistēmu par 10k paneļi, 5k aķi = 15k (tas vēl ir optimistisks minimums).Lai atspiestu pārvades izmaksas uz 0 cilvēkam vajadzēs 125 gadus gaidīt!!!! Tai pat laikā vasarā šis 200kwh patērētājs ar tiem 11kw vienkārši nometīs zemē milzu enerģijas daudzumu. Tas ir neprāts.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Aldiss (77.219.8.---)
Datums: 26/11/2022 14:01

Savā ziņā risinājums off grid varētu būt mikrokoģenerācijas katli-
CHP, µCHP mCHP. Pie mums nav diez ko populāri, bet šur tur pat valstis līdzfinansē vai samazina PVN.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 26/11/2022 14:23

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Lai ziemā 200kwh patēriņu nodrošinātu ar paneļiem
> un akumulatoriem cilvēkam būtu jāuzliek kā
> minimums 11kw sistēma (kā minimums). Puse no šī
> novembra bija relatīvi gaiša un ar visu to LV
> cilvēkiem saražotais svārstās no 100-150 kwh max.
> Tas nozīmē, ka nevar sagrabināt pat tos 200kwh.
> Decembris, janvāris februāris būs vēl sliktāki
> mēneši. Tagad padomā kas ir 200kwh mēnesī patēriņš
> - tā būtībā ir ļoti neliela saimniecība kas
> pārvadē samaksā 10eur par tiem 200kwh. Tu piedāvā
> uzstādīt sistēmu par 10k paneļi, 5k aķi = 15k (tas
> vēl ir optimistisks minimums).Lai atspiestu
> pārvades izmaksas uz 0 cilvēkam vajadzēs 125 gadus
> gaidīt!!!! Tai pat laikā vasarā šis 200kwh
> patērētājs ar tiem 11kw vienkārši nometīs zemē
> milzu enerģijas daudzumu. Tas ir neprāts.
bet es nemaz neplanoju tur ieguldit patsmit k...Sobrid ir komplekts, jau ar akumulatoriem pa 4700. Nu tur nak klat uzstadisana, ko varu pats izdaritVaru pielikt vel paris k, uzlikt vairak akumulatorus, vienalga nebus nekadi padsmit k..Un invertors bus ar iespejam slegies pie netto sistemas, ja nekas nemainas, tad varu pieslegties arī pec gada vai kad nu vajag.Valsts atbalsts man nepienakas, un arī nevajag.
Labi, varbūt lidz pavasarim atradisu ko citu, gan jau ka dargak ari. Bet nekada gadijuma par padsmit k... Man nav siltumsukni, un nebus.To stravu kas pietrūks, to paņemsu no sadales tikliem.Un ja netto sistemu atcels? Par ko jau sur tur tiek rakstits..Tad neviens paslaik nevar pateikt ka bus. Kam intereseja..konkreti esmu sazinajies ar firmu solarmaster.pamekle gugle, atradisi. Viņi ari izstastija par to ka iespejams automatiski parslegties uz ST. Ari tad ja netiek izmantota netto sistema.Vienkarsi neko tu nedod tikla, tikai pie vajadzibas panem.Nu labi, nav ko te skepus lauzst, katram savas domas un sava saprasana...un vajadzibas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 15:06

Agrais, sistēmu var nopirkt par jebkādu cenu, svarīgi ir skaitļi ko šī sistēma dara. Ja pareizi saprotu, tad tavā sistēmā būs 4.2kwh akumulatori, kuri tātad tev nesīs labumu vasaras vakaros un naktīs. Ja mēs pieņemam teorētiski, ka tavi aķi strādās uz 100% un spēs izlādēt no sevis 4.2kwh diennaktī, tad mēnesī tu pārvadē ieekonomēsi 126kwh, kas naudas izteiksmē būs 6.3 eur mēnesī. Gada ieguvums 75eur. Tavu akumlatoru cena ir ap 1K, kas nozīmē, ka 0 punkts atmaksai būs 13 gadi. AGM batereju mūžs nebūs vairāk par 5 gadi, kapacitāte krītas pietiekoši strauji. Vnk 5tajā gadā ir vai nu kapacitāte 10% vai pašizlāde. Es AGM lietoju savai tehnikai un apmēram jūtu kā viņi uzvedas, bišķi labāki viņi ir par prastākajiem, bet nu nekādi brīnumi no viņiem arī nav. Tas atkal ir optimistisks aprēķins, jo AGM nekad nespēs izlādēties līdz 0, lietderības koeficients, ziemā praktiski nekāda kustība aķos nebūs utml. kas visu samazina. Optimisitiski tātad 13 gadi, reāli 26 gadi, baču dzīve 5 gadi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 26/11/2022 16:48

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Agrais, sistēmu var nopirkt par jebkādu cenu,
> svarīgi ir skaitļi ko šī sistēma dara.
Bet tad kad aiziet priekšā mākonis,tad tev ņem no st. Tad kad slikti ražojis kādu dienu,tad ņem no st. Tad kad tīkls nobrucis vai remontdarbi,tad tu sēdi bez enerģijas,kaut arī paneļi ražo..
Enerģijas cenas un sédale tikai bugs,tāpēc šodien nopērkot un ieguldot naudu,kurai arī vērtība zūd, būs daudz lielāks ieguvums par šodien rēķināto. Lifepo4 kalpo ilgi,pat pie 10-15gadiem,tie būs degradējušies tikai 20% un ar 80% joprojām būs tavi. Kā standartu redzu iesākumā uzbūvēt 14kwh aķi pa 2k,tālāk jau var audzēt klāt cik gribi..

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 17:26

Vidzeme - lūk šādi izskatās tava koncepcija - tipiska vasaras diena un tipiska ziema.
[failiem.lv]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/11/2022 17:57

Vidzeme - štelle par naudas vērtību šodien un nākotnē viss ir pilnīgi pretēji kā tu stāsti, jo ir tāds jēdziens kā naudas plūsmas diskontēšana. Diskontēšanas likme parasti ir atbilstošā valsts aizdevumu obligācijas likme (kā alternatīva ieguldījumam) un attiecīgi ar šo lielumu diskontē naudas plūsmu. Ar katru gadu naudas plūsmas vērtība zūd, kas praksē nozīmē to, ka jo ilgāks ir investīciju atmaksas periods, jo mazāka naudas plūsmas vērtība, tāpēc visizdevīgāk ir ieguldīt tā, lai atpelnīšanās notiktu pēc iespējas ātrāk. Diskontēšana nekādā veidā neparedz ilgtermiņa investīciju izdarīšanu pēc iespējas agrāk kā pašmērķi, diskontēšana investīcijām kuras ir garākas par 7 gadi ļoti bieži rada šķēres, kuras uzrāda, ka projekts neatmaksājas nekad lai gan uz pirkstiem rēķinot bez diskontēšanas tas varētu būt 15-20 gadi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Aldis70 (85.254.75.---)
Datums: 27/11/2022 15:08

Labdien.
Lasu, te . Fakti.
Vidzeme, kā man uzlādēt aķus novembrī, decembrī, janvārī, februārī?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (80.89.74.---)
Datums: 27/11/2022 17:27

1. ar vēju
2. ja nav arī vēja, tad ķert zemāko biržas cenu un uzlādēt. tērēt no aķa kad biržas cena augstākā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ETT (95.68.5.---)
Datums: 27/11/2022 17:43

;)
[youtu.be]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 27/11/2022 18:21

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ;)
> [youtu.be]

Kritiķis,pajols Popovs beidzot pats uzlika:D
[www.youtube.com]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 27/11/2022 18:25

Aldis70 rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Vidzeme, kā man uzlādēt aķus novembrī, decembrī,
> janvārī, februārī?

Kāds patēriņs? Ziemā paneļiem vajag 70grādus pret D,jo vairāk paneļu,jo labāk. Uz zemes tos varēs arī viegli notīrīt. Vēl opkijk vak ģeni padarbināt ar gāzi(lētāk),tādā veidā uzlādējot akku... Opcijas ir un būs vēl ar laiku,Offgrid iet plašumā,vairs nav aktuālis zemes platībai dārgais ST pieslēgums,to var jau umreis ieguldīt Offgridā. [www.youtube.com]

Pašreizējā: 17 no 22


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **     **  **        
 **        **     **     **     **     **  **    **  
 **        **     **     **     **     **  **    **  
 ******    *********     **     **     **  **    **  
 **        **     **     **      **   **   ********* 
 **        **     **     **       ** **          **  
 **        **     **     **        ***           **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727