UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 18 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 27/11/2022 18:27

ek717 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 1. ar vēju
> 2. ja nav arī vēja, tad ķert zemāko biržas cenu un
> uzlādēt. tērēt no aķa kad biržas cena augstākā.

Pareizi,vējš ir labs papildinājums Offgridā,visa enerģija tiek grūsta iekšā aķos. Spēlēties var ar biržu,bet manuprāt tas nav tālredzīgi,tā ir tāda ākstīšanās uz laiku.Vērtīgāk manuprāt ir gatavoties autonomijai,šobrīd jau analizējot savas sistēmas un arī eksperimentējot,rēķinot..

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2022 18:58

Viss debates iet pa apli, bet aķi ir tukši un tā ir problēma. Aķos nekas nebūs arī nākamnedēļ un vēl būs daudzas nedēļas līdz februāra beigām. Būs kādas dažas dienas ar saulīti, tad offgrida optimisms atgriezīsies, bet pēc tam atkal viss noplaks.

Bet ir cilvēki, kuriem tā ir ticības tēma un naudu hobijiem neskaita un tas ir ok. Tas nav nekas slikts. Tiem kuri rēķina un vadās no principa "ko es iegūstu un cik tas maksā" ir saprotams, ka offgrids parastā cilvēka mājoklī nav risinājums, vismaz ne pie esošajām tehnoloģijām un cenām.
Cita lietas, kas man nevisai patīk ir tas, ka uz šādām fantāzijām ir arī kas var uzķerties. Nu piemēram te kolēģis bija gatavs pirkt AGM baterejas, bet redzams, ka īsti nav skaidrība ne par to ko nozīmē kwh, kas ir AGM utt. Pārdevējiem tas ir vienalga, jo viņi tirgo, jo vairāk var pārdot jo labāk. Bet pēctam cilvēks praksē ar laiku saprot, ka īsti jau nu nav tas kas bija solīts. Kādam abloms izmaksā 1K kādam tas var būt 10K.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (81.198.70.---)
Datums: 27/11/2022 19:06

Šeit vēl vēju piesauc. Pamēģiniet pilsētas centrā uzlikt nopietnu vēja turbīnu. Tur vajag saskaņojumus u.t.t. Visdrīzāk, ka neļaus likt.
Varbūt sāksim apspriest kā izgudrot mūzīgo dzinēju? Varbūt kādam sanāks....

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2022 19:09

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Šeit vēl vēju piesauc. Pamēģiniet pilsētas centrā
> uzlikt nopietnu vēja turbīnu. Tur vajag
> saskaņojumus u.t.t. Visdrīzāk, ka neļaus likt.
> Varbūt sāksim apspriest kā izgudrot mūzīgo
> dzinēju? Varbūt kādam sanāks....

Labāk nepiesauc ļaunu, tūlīt uzpeldēs aukstā kodolsintēze, ka nu jau ir beidzot gatava, tikai vēl nedēļa jāpagaida. Tad visām korporācijām, globālistiem un masoniem būs beigas. ;)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Oho (213.226.141.---)
Datums: 27/11/2022 19:22

Interesanti kur palicis tas lunaķiks kas te par 'tūlīt tūlīt būs'auksto kodolsintēzi fanoja. Tikai 2k par kastīti ar mūžīgo siltumu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (80.89.74.---)
Datums: 27/11/2022 19:34

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ek717 rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > 1. ar vēju
> > 2. ja nav arī vēja, tad ķert zemāko biržas cenu
> un
> > uzlādēt. tērēt no aķa kad biržas cena augstākā.
>
> Pareizi,vējš ir labs papildinājums Offgridā,visa
> enerģija tiek grūsta iekšā aķos. Spēlēties var ar
> biržu,bet manuprāt tas nav tālredzīgi,tā ir tāda
> ākstīšanās uz laiku.Vērtīgāk manuprāt ir
> gatavoties autonomijai,šobrīd jau analizējot savas
> sistēmas un arī eksperimentējot,rēķinot..

Es to kā joku teicu, šķita ka būs saprotams :)
Saules paneļi + vējš + accu = milzīga summa uzlikt un vēlāk uzturēt. Un vienalga nebūs 100% offgrid, jo ziemā nāksies krietni piepirkt, īpaši ja siltumsūknis.

Izskatās ka Vilnis pārmetis kažoku otrādi - vēl nesen aizstāvēja SP investīciju, tagad sadrūmis, laikam tāpēc ka SP neražo elektrību šobrīd :)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 27/11/2022 19:37, labojis ek717.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2022 19:46

Vilnis nav apmetis kažoku - Viļņa koncepcija ir klasika - on-grid SP, kurā visa gada patēriņu saražo vasarā un āmen. Šodien es tā uz panelīšiem noskatījos un izvēlējos paslēpot nevis tos tīrīt, jo man nīstajā neto ir vasaras krājums. Vēl mana koncepcija ir SP+EV, to es arī uzskatu par racionālu risinājumu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Boo (95.68.96.---)
Datums: 27/11/2022 20:02

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Šeit vēl vēju piesauc. Pamēģiniet pilsētas centrā
> uzlikt nopietnu vēja turbīnu. Tur vajag
> saskaņojumus u.t.t. Visdrīzāk, ka neļaus likt.

Jāskatās apbūves noteikumi. Piem. Mārupē, kas nu jau pilsētas statusā, apbūves noteikumos atrunāts, ka "Zemes vienībā iespējams izvietot vēja ģeneratorus ar maksimālo jaudu līdz 20 kW, ja attālums līdz kaimiņu zemesgabala robežai ir 1,5 reizes lielāks nekā vēja ģeneratora maksimālais augstums. Ja šos nosacījumus nav iespējams nodrošināt, iespējams izvietot vēja ģeneratoru, ja ir panākta vienošanās ar blakus esošā nekustamā īpašuma īpašnieku par apgrūtinājuma un apgrūtinājums reģistrēts Zemesgrāmatā."
Būvvalde vēl nesen apstiprināja, ka "Iekārtu var uzstādīt, ievērojot minētos Apbūves noteikumu punktus un ar būvvaldi nesaskaņojot. Un apgrūtinājuma reģistrēšanu Zemesgrāmatā neattiecas uz valsts un pašvaldības ielu un ceļu teritorijām".

Tātad ar draudzīgu kaimiņu vēja turbīnu mierīgi var pacelt krietni virs koku galiem. Tik izmaksas nedraudzīgas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 27/11/2022 20:07

Boo, nodarbojies ar ko jēdzīgu, mini vēja turbīnas pie mums nestrādā, par maz vēja.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (80.89.74.---)
Datums: 27/11/2022 20:07

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vilnis nav apmetis kažoku - Viļņa koncepcija ir
> klasika - on-grid SP, kurā visa gada patēriņu
> saražo vasarā un āmen. Šodien es tā uz panelīšiem
> noskatījos un izvēlējos paslēpot nevis tos tīrīt,
> jo man nīstajā neto ir vasaras krājums. Vēl mana
> koncepcija ir SP+EV, to es arī uzskatu par
> racionālu risinājumu.

Vai šādā režīmā sanāk maksāt dubultā par sadali ST - pirmoreizi kad uzražo un nodod tīklā un otrreiz kad ņem atpakaļ patēriņam?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Boo (95.68.96.---)
Datums: 27/11/2022 20:31

Hmm rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Boo, nodarbojies ar ko jēdzīgu, mini vēja turbīnas
> pie mums nestrādā, par maz vēja.

Tas, ka vēja par maz, tā kā būtu skaidrs, bet ja kāds grib ziemā akumulatoru lādēt, lai no ļaunā Sadales tīkla aizbēgtu, tad visi līdzekļi labi. Uzlikt vismaz ir iespējams.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2022 20:33

ek717. Par pārvadi tiek maksāts vienu reizi - izņemot ārā. Sanāk, ka ziemā man elektrības kopējās izmaksas ir tie 0.05 eur/kwh, kas mani pilnīgi apmierina.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 27/11/2022 20:53

Boo rakstīja:
> Tas, ka vēja par maz, tā kā būtu skaidrs, bet ja
> kāds grib ziemā akumulatoru lādēt, lai no ļaunā
> Sadales tīkla aizbēgtu, tad visi līdzekļi labi.
> Uzlikt vismaz ir iespējams.

Off-gridam, ja lietotājs nav gatavs nenoteiktu laiku (dienas - nedēļās) dzīvot bez strāvas, vajag papildus ģeneratoru, benzīna, dīzeļa vai gāzes.
Par vēju runājot, vidējais ātrums Latvijā ir 3,2 m/s un pēdējos gados tam esot pa tendence samazināties. Tas ir zemāks par minimālo ātrumu, kur min paši vēja turbīnu pārdevēji - 4m/s. Vēja turbīnām ap 10m/s ir nominālais/optimālais ātrums...

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 27/11/2022 21:22

Mana vieta samērā vējaina. Tas ir kā kuram tas novietojums un jā pilsētā būs švaki,vajag klajākas vietas. Bet primāri es saredzu sakārtot saules lietas,lai max var izspiest no ziemas perioda. SP tomēr vislabākais un vienkāršakais variants, bet noteikti nonāksim arī līdz vējam vēlāk,galvenais lai tā dzīvesvieta ir ar vējiem.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 27/11/2022 21:25

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ek717. Par pārvadi tiek maksāts vienu reizi -
> izņemot ārā. Sanāk, ka ziemā man elektrības
> kopējās izmaksas ir tie 0.05 eur/kwh, kas mani
> pilnīgi apmierina.

Pagaidām... Atceries šo vārdu:). Normāli būtu ja varētu vienoties uz līguma patata kā piem.Enefit 8gadi līgums,būtu tāda opcja ST,varētu izsvērt izdevīgumu,bet šodienas variantā pēc gada atkal cels cenas,viņi var darīt kā grib...

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 27/11/2022 21:28

Boo rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sezams rakstīja:

> Tātad ar draudzīgu kaimiņu vēja turbīnu mierīgi
> var pacelt krietni virs koku galiem. Tik izmaksas
> nedraudzīgas.

Ja kādam ir labs kaimiņš,tad tam arī var tirgot enerģiju PA TIEŠO,atkal vēl viens bonus aķiem,pumpē 24/7 kad vien gribi. Vienojās par labo ciparu,pārmet kabeli,vienu skaitītāju un visi priecīgi,ST un Latvenergo spekulanti iet bekot:D

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2022 21:44

Vidzeme rakstīja:

> Pagaidām... Atceries šo vārdu:). Normāli būtu ja
> varētu vienoties uz līguma patata kā piem.Enefit
> 8gadi līgums,būtu tāda opcja ST,varētu izsvērt
> izdevīgumu,bet šodienas variantā pēc gada atkal
> cels cenas,viņi var darīt kā grib...

Es esmu reālists, lietām mēdz pieaugt cenas. Pārvades izmaksas tā baigi nevar bīdīt, jo tās skar visus un tam ir jābūt pamatojumam. Tāpēc tās pārvades izmaksas manā prognozē ilgu (patiesībā - vienmēr) laiku būs tādas, lai man nebūtu jādomā par akumulatoriem. Mani cenu izmaiņas tā neuzbudina, lai es veiktu nesaprātīgas darbības.

Tagad arī, mēs pašūmējāmies par jaunajiem tarifiem, tagad plānu mainīs un nebūs tik traki un laikam arī izlabos tos 50% Varam atbalstā. Tā ka nav tik traki kā mālē.

Bez tam es piemēram ļoti labi saprotu, ka ST neto pakalpojums ir štelle par kuru ir vērts maksāt. Nav tā ka esmu komunists un uzskatu, ka tam man ir jābūt pa velti.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 27/11/2022 21:48, labojis Vilnis_Radio.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 28/11/2022 04:42

Vilni, un ja netto sistemu atcel? ja sak iepirkt un Tev japerk atpakal. Tad tas tik rozaini vairs nav...un par tadu variantu jau sur un tur baumas klist.Kaut kur pat bija termini mineti,esmu lasijis par 25 gadu, bet tas tiesam baumas....Bet iespejams ir viss. Protams, var paslaik likt sistemu ar hibrīdu, tad vienojas pie ST ,un skatas kas nakotnē būs. Un tad vienmer paliek iespeja pielikt akumulatorus.Ta varbut ir sapratīgaka pieeja...Jo vairak, ka akumulatoru piedavajums paliek arvien lielaks.Ķīniesi piedava bieza slanī, un par normalam cenam. Gan jau ari līdz mums atnaks....

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: juris23456 (80.232.255.---)
Datums: 28/11/2022 08:33

Vai kāds nevarētu pateikt, cik tad kwh var 150 A akumulātorā uzkrāt?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (80.89.74.---)
Datums: 28/11/2022 08:34

Manuprāt noteikti net sistēma tiks pārslēgta no kwh uz eur. Vasarā uzražot kwh no saules tak ir daudz vieglāk un lētāk nekā ziemā uzražot to pašu kwh no fosilā kurināmā. Kāpēc tad tad tagad abi kwh tiek vienādoti?
Arī elektrības pārvades pakalpojumi tiks rēķināti divreiz - kad tu nodod kwh un vēlāk kad tu paņem, jo abos gadījumos tīkls tak tiek izmantots. Citādi tu varbūt nodod, bet vēlāk nepaņem - kas maksās par tīkla izmantošanu?
Trešais, cena par sadali augs un mierīgi arī var sasniegt un pārsniegt kwh cenu.
Ceturtais, var vēl izdomāt un ieslēgt kādu nodokli - piemēram, kādu dabas resursu nodokli.
Šobrīd augšminētās lietas ir piezemētas un nemanāmas kamēr masas tikai liek SP, bet tiks ieslēgtas līdzko pietiekami daudzi būs salikuši.

Tas tāpat kā elektroauto šobrīd atļauj pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām. Visi dīzeļi lai stāv rindā un piedūmo pilsētu kamēr elektroauto bez izmešiem ātri visiem paskrien garām. Vai nevajadzētu būt otrādi, kur loģika? Tas ir vienkārši viens no instrumentiem lai pamudinātu cilvēkus pāriet uz elektroauto. Un kad būs pietiekami daudz elektroauto, tad protams tiks atcelta atļauja izmantot sabiedriskā transporta joslas.

Tie kas noķēra pareizo momentu un izmanto SP jau dažus gadus, pagaidām krietni ietaupa, bet turpmāk izdevīgums arvien kritīsies.
Uz optimistikas nots - tā tas ir ar visu un vienmēr, visu nosaka piedāvājums, pieprasījums, politika. Jāseko līdzi, jādomā un jāmeklē momenti - kam uz to ir iedvesma, laiks un nauda ko tērēt.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 28/11/2022 08:39, labojis ek717.

Pašreizējā: 18 no 22


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **    **  ******** 
 **     **   **   **   **     **  ***   **  **    ** 
 **     **    ** **    **         ****  **      **   
 *********     ***     ********   ** ** **     **    
 **     **    ** **    **     **  **  ****    **     
 **     **   **   **   **     **  **   ***    **     
 **     **  **     **   *******   **    **    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727