UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 22/01/2009 13:45

Pixel: Diennaktī 100kWh, tu toč zini, ka ir tāds patēriņš??? Izklausās nežēlīgi daudz.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 22/01/2009 13:56

Dzirdētu _бы_ austrālieši, kā jūs plānojat lietot dzeramu ūdeni...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pixel (80.233.175.---)
Datums: 22/01/2009 14:06

Nu izlasot šiten 57 lapas ar tekstiem par siltumsūkņiem tā arī sanāk, ka ziemas mēnešos ap decembri visiem ir elektrības patēriņš ap 900KWh/mēnesī. Tātad, pie efektivitātes koeficenta 3.8 (no pirksta izzīsta vidējā vērtība) sanāk, ka mājas siltuma enerģijas patēriņš ir 3.8x900=3420KWh/mēn., to izdalot ar 31 diennakti sanāk 110KWh/dienā. Domāju ka tā tas varētu būt.
Arī v_t dotais SS nepieciešamais ūdens caurplūdes apjoms 2m3/h varētu būt taisnība. Ja SS dienā darbojas 10h, tad cauri izplūst ~20m3 ūdens, no kura pēc fizikas varam izvilkt kādus 100-120KWh enerģijas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 22/01/2009 14:44

Tad jau bez maz vai jāņem vērā arī dziļurbuma sūkņa elektrības patēriņš un ilgais darba laiks. Mums ar kaimiņu uz 2-iem ir dziļurbums un sūknis ir ar elektrisko jaudu 1.7 kW un jo biežāk tas ie-/izslēdzas, jo ātrāk tas aiziet bojā. Tas obligāti jāņem vērā, jo s'\uknis vien tev štromi ne maz noēdīs šitādā režīmā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 22/01/2009 14:49

Lai sūknis ilgāk dzīvotu un strādātu ekonomiskāk šādā gadījumā droši vien ir jēga (nezinu cik dārgāk un vai atmaksājas) ir dziļurbuma sūkņi (lai gan te minētajā piemērā ūdens pats nāca ārā) ar frekvences regulētāju(?). Sūkņa jauda un ražīgums tiek automātiski tiek pieskaņots patēriņam.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pixel (80.233.175.---)
Datums: 22/01/2009 15:05

Tev sūknis ar 1.7KW jaudu? Tas gan izklausās daudz. Man ir parasts Grundfos 2-55, kuram papīros ir 0.6KW jauda un ražība 2.0-3.0 m3/h. Bet rēāli manuprāt viņš uz max jaudu nemaz nestrādā, jo es jau teicu, ka man ūdens principā uz pašteci nāk pa trubām. Ja sūkni izslēdz tad tāda tieva strūkliņa visu laiku tek :)
Arī norādītais 2-3 m3/h realitātē ir tāds pamatīgs ūdens gāziens no caurules, ka maz neliekas.
Nu var jau likt lielāku izplešanās trauku, bet vienalga tas sūknis slēgsies te iekšā, te ārā. Manuprāt tas ir normāli un tam viņi ir paredzēti.
Pat ņemot par piemēru, ka sūknis darbosies dienā nepārtraukti 8h un ar max jaudu, sanāk 8x0.6 = 4.8KWh, tātad 4.8x30=~150KWh/mēn.... 10Ls/mēn (ziemā). Es par to īpaši neuztrauktos.

Es gan tikai tā, teorētiski te jautāju. Neesmu drošs, ka likšu SS.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Murniece (---.balticom.lv)
Datums: 02/02/2009 18:04

Sveicināti atkal!Lasot forumu pie "bioloģiskās attīrīšanas sistēmas" viens no pastāvīgajiem foruma dalībniekiem uzrakstīja ka viņa zemes ss konturs iet pie/apkārt kanalizācijas bedres vai kaut kas tam līdzīgs. Vēl kādam ir pieredze ar tādu lietu: ss konturs ierakts pie infiltrācijas lauka, pie septiķa utt. it īpaši ja grunts ūdeņi ir 4-5 metru dziļumā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: fiksais (---.unistars.lv)
Datums: 28/02/2009 15:12

Kas patreiz notiek ar Ra - Ra? Ir ļoti aktuāli?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 09/03/2009 09:33

01.01-06.02. nokurināju 103 Ls, 07.02.-06.03. 51 Ls. Ņemot vērā 37:28 dienu skaitu, vienalga sanāk starpība 1.5 reizes. Tiešām riktīgi augstāka vidējā temperatūra bija? Ja pareizi atminos, bik piesala gan janvārī, gan februārī, pārējā laikā kautkā ap nulli grozījās. Vēl aizvien ir interesanti novērot apkures rēķinus.
Padalieties pieredzē par jūsu mājas apkures tēriņiem februārī salīdzinot ar janvāri.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: T-dipl (---.lmt.lv)
Datums: 09/03/2009 12:41

janvārī - 69Ls , februārī - 64 Ls .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/03/2009 09:42

Man tik liela starpība nebija - janvārī 76, februārī 72

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: X (194.255.1.---)
Datums: 10/03/2009 13:43

Ta jums ir kopā par visu elektribu vai tikai apkure un siltais udens? Es joprojam uzskatu, ka man rekins ir par lielu - 130 LS kopa par visu elektribu majai. Maja 165m2, pirmaja stava lieli vitrinas logi. Sobrid gan zieva ar mazo ir visu laiku majas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/03/2009 14:47

Man tas 51 Ls februārī ir tīri par apkuri, 200 kv.m., arī vitrīna 1. stāvā., temperatūra uz 19. Siltais ūdens patērēts vien dažas reizes, elektrība arī vien dažus vakarus.
Šķiet, guvu arī skaidrību sakarā ar lielāku rēķinu janvārī. Iemeslus publiski neatklāšu, jo jāsarkst :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Maris aa (80.233.222.---)
Datums: 10/03/2009 16:40

Labdien
vai kads nevar padalīties,pieredzē cik tad isti izmaksā menesī?

elektrības rēkins?
horizontalaajam \zemes siltumsuknim kas ierakts darzaa,ja majas lielums apmeram 190m2??
paldies

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 10/03/2009 17:15

februārī - 900 kwh
turu 21 grādu siltumu, 170 m2.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 11/03/2009 08:23

X
Man tas rēķins par visu elektrību, ieskaitot āra apgaismojumu. 170 kv m apkurinānās platības.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: X (194.255.1.---)
Datums: 11/03/2009 08:56

Kadi jums ir sukni? Man ir Buderus (IVT). Temperaturu ari loti augstu neturu. Pirmaja stava ir apr 20, bet otraja 22, pie kam visa maja apsildamas gridas. Sakuma domaju, ka vainigs ir gridas seguma materials, tacu kaiminam ir linolejs un paterins faktiski tads pats. Maja ari labi siltinata (15cm vate) un logi ari nav nekadi letie.
Kads jums tas likne ir iereguletas un vai temperaturu atkariba no diennakts laika ari mainat?
paldies par info.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 11/03/2009 13:43

Katls man Thermia Villa, 19 ir visā mājā +/-, bet nav vēl regulatori pa istabām salikti.
X, ja ar izslēgšanas metodi neko nevari atrast, tad droši vien jēdzīgākais ir veikt termofotografēšanu. Iesaku tāpēc, ka redzēju, kā tas izpaužas, un kā tiek iegūts rezultāts, defektus novēršot. Pats arī pēc janvāra domāju to darīt, bet tad paveicās un atradu pats caurumu, pa kuru lati strauji lidoja ārā :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: X (194.255.1.---)
Datums: 12/03/2009 10:44

Man ari regulatori ir salikti, tacu tie nav saslegti ar sukni bet tikai ar kolektoru. Pasu sukni ari reguleju uz minimalo. es nezinu ka citiem sukniem, bet skala no 10 "Heat" esmu ieregulejis sobrid uz 3. Par siltinajumu esmu diezgan dross, jo pats sekoju lidz. man vate ir likta divas kartas ar pareizu suvju parklasanos 10+5cm un ta ari nav stiprinata starp koku latam bet gan "samaukta" uz distanceriem, kas ir stiprinati pie mura. Pie kam man visai majai vedinama fasade ar koka delojumu. Jumta siltinajums ir perfekts (25cm). To zinu, jo uzkapu vairakas reizes uz jumta un sniegs tur bija bieza karta un kusis nebija, taka siltums tur ara ari neiet. Bet, protams, pietiek ar vienu sturi pa kuru viss siltums izkup!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 12/03/2009 11:33

Regulatori jau pēc būtības to arī dara, ka taisa kolektorā cilpas vaļā/ciet. Ja visas cilpas ciet (nekas pa tām necirkulē), ss ir ārkārtīgi maz šķidruma jāuztur temperatūrā, tā teikt, nav "heat demand". Ja vien es pareizi terminoloģiski izsakos. Vopšem, ja visā mājā ir iestatīts 20, tad atsevišķās telpās var ielikt 17, un attiecīgās cilpas pārsvarā būs ciet. Ieguvums protams nebūs lineārs, ja telpas nav ārkārtīgi noizolētas, bet tomēr būs.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******    ********  **     **  **       
 **    **  **    **   **         **   **   **       
 **        **         **          ** **    **       
 **        **   ****  ******       ***     **       
 **        **    **   **          ** **    **       
 **    **  **    **   **         **   **   **       
  ******    ******    ********  **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727