UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IQ (87.249.71.---)
Datums: 09/01/2009 17:05

par to vortex.... nu nezinu, veel izskatas dzimsanas stadija, bet redzu, ka A. Buikis ir viniem tur komandaa, tad jau varbut bus daudzsolosi...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 09/01/2009 17:10

>>>Mans heliotherm sildija maju decembri 225 m2, visur siltas gridas, bez silta udens, istabas 18 gradi - 45 Ls

Jā, un vēl plus 120 Ls par ss iegādes kredītu ar visiem procentiem - mēnesī :)))
Pavisam lēti sanāk :)
Nu nav brīnumu šajā pasaulē, pa lēto nav nekas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kiev2 (91.135.18.---)
Datums: 09/01/2009 18:08

to: aaaa

es jau saprotu, ja jau pasam nav kas tamlidzigs, viss parejais ir suds:)))
es jau nemaz nebrinitos, ka pats dzivo komunalaja dzivokli un tikai gudri runa.

Es parekinaju, ka Heliotherm visas gatavas sistemas izmaksas ar 25 gadu amortizaciju maksa, nemot vera bankas piesaistito naudu, 80 ls menesi.

es sava jaunaja maja nedzivoju, tikai apkurinu.S/s uzlikti ka velamie 20 gradi. es domaju, ka reali varetu but no 16-20 gradiem, tapec panemu videjo.

Es pats patlaban dzivoju cita lidziga pec platibas lidziga maja. par apkuri decembri nemot vera gazes cenas 0,35 ls par kubu- 160 ls bez silta udens sagatavosanas. ta ka gaze minimali 2 x dargaka par s/s.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (87.110.142.---)
Datums: 09/01/2009 19:06

Nav svarīgi kur es dzīvoju un ar ko kurinu - jebkuras sistēmas salīdzināšanā jāņem vērā gan ierīkošanas, gan ekspluatācijas izmaksas, jo reāli jau tas, ko mēs no savas kabatas katrs mēnesī maksājam ir tas, kas skaitās. Kam maksājam - Latvenergo, LG vai abiem un vēl bankai, tas nav svarīgi, bet ir absolūti aplam skaitīt, ka man apkure ar ss maksā 70 Ls mēnesī, neņemot vērā maksājumu bankai, kas ir vēl vismaz tik pat. Un nav tā, kā te bija teikts iepriekš, ka tā ierīkošanas cena, ķipa "neskaitās". Skaitās, un kā vēl - nauda ir nauda. Tas ir no sērijas - uzlieku 2 hektārus ar saules bačām un apkure vispār par "brīvu".

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kiev2 (81.198.228.---)
Datums: 09/01/2009 21:05

es lasiju pirms kada gada sveices vai vacu zinatnieka referatu par siltumsuknu un siltumtehnikas attistibu nakotne. tad s/s-u COP vai vaciski JAZ
to patreizejas versijas un tehniskajos risinajumos maksimali vares sasniegt koeficentu 7- tautas valoda s/s bus ekonomiskaki par parasto elektrisko apkuri ar teniem maksimali septinkartigi.
un ar to bus izsmeltas s/s apgreidosanas iespejas.Tehniska progresa s/s nebus turpmakajos 15 gadus.
tad to vieta naks s/s kuri darbosies pc citiem principiem- es aizmirsu kadiem, bet atceros ka jauno s/s COP vai JAZ bus no 10-15. tapec es ari izskiros iegadaties tiesas iesprices s/s heliotherm , kurs ir par 3000 ls dargaks par klasisko skandinavu tipa, tacu 20-40% ekonomiskaks un loti, loti ceru, ka busu vinnetajs ilgtermina.
un vispatikamakais ir tas, ka jo dargaka gaze un elektriba, jo es esmu lielaks ieguvejs un investicijas atpelnas atrak.par gazi s/s ir viennozigi ekonomiskaki.
un ari es domaju, ka ar laiku Latvija bus ari tada kartiba ka citur ES, ka es dabusu nekustama ipasuma atlaides, kad izmantosu ekologisko apkures veidu. pieliksu vel klat savam s/s saules /gaismas panelus uz so atlaizu rekina un siltais udens bus pa brivu.


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (87.110.142.---)
Datums: 09/01/2009 21:13

Labāk pasaki, cik tas tavs siltumsūknis izmaksāja - no A līdz Z, ar visu uzstādīšanu, pieslēgšanu, lai var salīdzināt ar gāzes apkuri. LG jau arī ir sajukuši prātā un drīz paši atdursies pret to nekaunību, jo pie viņiem viss ir tūkstošos. Projekts, trubas rakšana, palaišanas akts utt. Beigās sanāk tāds cipars, tikai nevar tā īsti saprast par ko? Jau tagad daudzi gāzes vietā izvēlas SS.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kiev2 (81.198.228.---)
Datums: 09/01/2009 21:35

Heliotherm 15 kw apsildes jauda,2,85 kw, silta udens sagat.sistema 500 l, kapara trubas zeme -11700 ls . Ka klasiskais siltumsuknis man vislabak patika Vaillant testa uzvaretajs Vacija 2007.gada maksaja ap 9000 Ls. ka otro butu nemis to.
par gazi man piedavajums bija 2007.g.tads:
1.pievilksana 130 m lidz majai 7000 ls ( kaiminam tikpat vel )
2.no ielas lidz majai 15 m - 2000 Ls
3.no majas lidz katlu telpai 500 Ls
4.labs katls+boilers ar visu parejo 2500 Ls

Izvelejos s/s kaut gan biju zaudejis sekojosas opcijas:
1.gazes proj.+topgrafija 300 Ls
2.skurstenu izbuve nu teiksim 1000 ls

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (87.110.142.---)
Datums: 09/01/2009 21:44

Kāpēc kapara trubas zemē? Parasti jau liek plstmasenes. Kāda fiška?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kiev2 (81.198.228.---)
Datums: 09/01/2009 22:16

kapara trubas es jau aizmirsu 9 vai 11 loki pa 70 metriem katrs.kapara trubas ir apvilktas ar plastmasu 1 vai 2 mm lai ilgak kaparnieces darbotos.ja nemaldos garantija sim trubam ir 30 vai 50 gadi.seit trubas ir gaze zem spiedienas ar kaut kadu nekaitigu freonam lidzigu vielu pati kustas bez sukniem-pati iztvaiko, pati neiztvaiko-kaut kas tur bija, neatceros. princips tiesa iztvaikosana.
plastmasenes liek parastajos siltumsuknos, kuri darbojas pec nedaudz cita principa.tur kaut kads skidrums visu laiku ar suknu palidzibu cirkule. Kompresors vienigais var saluzt.kaut kadi jauna tipa kompresoti ieksa nekas neberzejas, darbojas ja darbojas lidz 100000 darba stundam:2500 darba st/gada=darbojas max 40 gadus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: E (---.balticom.lv)
Datums: 09/01/2009 22:59

Liels paldies visiem diskusijas dalībniekiem, kas informē par savu siltumsūkņu patērētajiem KW! Tas pārējiem palīdz izdarīt aprēķinus un izvēlēties vienu vai otru apkures veidu.

Paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EdgarsBaltais (87.110.136.---)
Datums: 10/01/2009 00:20

Klientu ievērībai gribam informēt,ka Siltumsūkņu centrs ir pārņēmis līgumu saistības no Sia,,Toptehno" Paldies nemākulīgajiem konkurentiem,kas izņemot to,ka uzrakstīt ko sliktu..bez tā vairs neko nemāk darīt....

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/01/2009 09:09

Kiev2
Vispār jau Tavi spriedumi principā pareizi, tikai nezinu, kur Tu saskati to Helioderm 10-12% ekonomiskumu salīdzinot ar 'parastajiem" skandināvu.... ja tev pie 18% bez siltā ūdens un apgaismojuma, plītīm, ledusskapjiem, veļasmašīnām un gludekļiem, kā arī āra apgaismojuma, eglītēm utt.(jādomā,ka tā, jo tu tur nedzīvo) ir 45 Ls pie 18%, bet man ar skandināvu tipa un visiem iepriek'minētajiem papildus patēriņiem pie 20 grādiem telpās 72 Ls? Domāju, ka nolīdzinot parametrus, tieši tas pats vien sanāks!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/01/2009 09:12

Sorry, grādu vietā uzspiedās procenti! Domāti 18 grādi.:)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kiev2 (91.135.18.---)
Datums: 10/01/2009 11:17

Inesīt,
viss jau ir pareizi ko tu saki un raksti.Salidzinat var tikai divas konkretas vienadas majas, t.i.jabbut kaut kam vienadam.
bet ir jau kaut kadi kanoni, aksiomas vai kas tamlidzigs. nu teiksim no dzives. Manas automasinas DSG karba ir ekonomiskaka par teiksim parasto automatu,vai to, ka parasta apkure ar gazi ir letaka neka ar dizeldegvielu.
laboratorijas apstaklos ir tacu visi s/s testeti. un ari saucamie lietderibas koeficenti ir zinasmi.
Ta ka visi parejie argumenti kuram skaistaks vai seksigaks s/s ie tirgus sievu bazars.
par s/s ir loti vienkarsi. gribi pirkt par 10 latiem perc vienu, gribi ko modernaku , perc pa 13 ls. gribi kaut ko dizainetu ar Swarowski kristaliem perc pa 20, ja sieva to velas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 10/01/2009 11:42

Kurinu tikai ar tīru štromi, 150 m2, par apkuri sanāk max. 100 Ls mēnesī (ieprogrammēts uz 19 grādiem, lai gan istaba kurā ir dačiks ir visaukstākā un citās telpās pat ir 20 un 21, rēķināts no decembra sākuma līdz šodienai, ieskaitot aukstās dienas, kas te bija). Ar ss droši vien būtu kādi 50 Ls, neticu, ka mazāk. Tad jau sanāk, ka tas vidējais COP īpaši virs 2 nav ziemas mēnešos. Mēneša ekonomija 50 Ls, apkures mēneši LV - 6 gab. gadā 300 Ls par apkuri. SS cena vismaz 9000 Ls, tātad, ekonomija sākas pēc: 30 gadiem!!! Tpu!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 10/01/2009 11:45

Piebilde, ne krāsns, ne kamīns nav, tātad nekādas papildu piesildīšanas vispār nav. Kolēģis saka, ja katru vakaru iekurina krāsniņu kaut vai ar klēpi malkas, apkures rēķini diezgan dramatiski samazinās, jo tas tomēr dod savu artavu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/01/2009 11:58

aaaa, tavi aprēķini ļoti bieži balstās uz "neticu" :) Es savukārt domāju, ka tev ir ļoti labi nosiltināta un noblīvēta māja, ja jau ar elektrību tikai 100 Ls, līdz ar to ar ss būtu kādi 30.
Summas arī n reizes ir minētas dažādās tēmās, tik tu izliecies tās nemanām. Es tev varu pat ļoti precīzi nosaukt - 7288,46 Ls, kur ietvertas kontūra caurules ar visu piegādi, to ierakšana, devaiss ar visu piegādi, un devaisa apsaiste, iekļaujot arī šķidrumu kontūrā, kā arī pievienošanos pie iepriekš mājā savilktās ūdensapgādes un grīdu apsildes trubām. Nezinu, pēc kādiem rēķiniem tev sanāk 120 Ls mēnesī amortizācijai.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 10/01/2009 12:27

120 Ls amortizācijai bija pilnīgi no pirksta izzīsts, tāds ironisks komentārs, vienārši man besī tā lielīšanās ar 30Ls apkurēm neņemot vērā pašas iekārtas izmaksas. Starp citu, neesmu pret ss, man pat mājas pamatos ir iestrādātas cauruļu izejas speciāli ss, ja gadījumā... Pats veicu cenu aptauju firmām, zem 8500, nu tas bija 1.5 gadus atpakaļ nebija neviens piedāvājums. Tādas naudas nebija, bija jāņem kredīts, ar visiem procentiem sanāk, ka samaksā stabili vairāk. Piemēram, iekārta maksā 12000 EUR, termiņš 10 gadi, rēķinot šodiens NĪ euriboru, mēneša maksājums 134 EUR, jeb pa 10 gadiem (120 mēneši) = 134 * 120 = 16080 EUR. 134 jevreji mēnesī ir 100 Ls, un tas ne tikai ziemā, bet visu gadu. Ja rēķinam tikai ziemas mēnešus, jeb 6 mēn. apkures sezonu, tad sanāk, ka ss izmaksas apkures sezonā ir 200 Ls m\enesī, 10 gadus, pat ja mājas apkure ir 30 Ls, tad reāli no savas kabatas samaksājam 230 Ls. Nu labi, var vēl runāt par silto ūdeni, bet tas boileris pie 55 grādiem reāli tiek sildīts ar štromi, jo COP uz karsto ūdeni ir zems.
Protams, elektriskais katls arī maksā naudu, to nevar nerēķināt - no manas pieredzes - Kospel 12 kW katls 460 Ls, pieliku pats, par materiāliem vēl kādi 100 Ls aizgāja (ventiļi, trubas utt., kaimiņš palīdzēja uzstādīt, jā, vēl 30 Ls apmēram par nesasalstošo šķidrumu).
Kā jau rakstīju iepriekš - nu beidzam te mālēt to ilūziju, ka šajā pasaulītē kaut kas nāk par brīvu. Ja tas ss būtu tik šausmīgi izdevīgs, jau sen puspasaules uz tādiem būtu pārgājuši. Ja LG nebūtu saskrūvējuši absurdas gāzes ierīkošanas cenas, ar dabasgāzes apkuri tā pa nopietnam mūsu klimatā neviens nevarēs sacensties. Malka uc. neskaitās, jo tur ir pavisam cits automatizācijas un komforta līmenis - nav tieši salīdzināms.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 10/01/2009 13:08

aaaa, es lasu tavu pēdējo komentāru un domāju vai tik es neesmu to rakstījis :)
Es arī mājai būvējot uztaisīju SS trubu ievadus caur pamatiem (tās DN40 melnās trubas gofrā). Un es arī šobrīd lietoju Kospel 12KW katlu, kuru pats pirms šīs ziemas nopirku/pieslēdzu un visas trubas savienoju.
Tāpat esmu dillemas priekšā - vai man vispār vajadzīgs tas SS?

Godīgi sakot šobrīd es negribu pirkt SS, bet mani visvairāk uztrauc jautājums vai es nemainīšu savas domas pēc gadiem 5. Galvenā problēma ir tajā, ja nākamvasar gribu sakopt apkārtni un sastādīt kokus dārzā, bet ja vēlāk būs jārok trubas? Varbūt ir vērts kaut kā pašam nopirkt vajadzīgās trubas (kur?kādas?), noīrēt traktoru ar/bez šofera un sarakt to visu zemē. Man vajadzīgo kolektora garumu es zinu. Ja es to varētu par latiem 600 paveikt, tad tas būtu labs ieguldījums sirdsmieram par dārza izpostīšanu nākotnē.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 10/01/2009 14:44

Zini, pirms nedēļas bazarēju ar kaimiņu par šito tēmu - viņš man tāds praktisks cilvēks. Pats esot piedalījies ss trubu likšanā. Esot pats vienkāršākais pasākums pasaulē. Vajagot tikai to cauruli, un traktoru labāk lielo, nevis to mazo perdaku. Ideja kāda - traktors ar normālo kausu izrok dārza garumā tranšeju, protams, dziļums apmēram jāievēro. TRanšejā uzreiz iegulda 2 trubas - turp un atpakaļ, ķipa pāri, aizrok ciet, nākamo tranšeju, un tā uz priekšu līdz vajadzīgais garums ir salikts. Teicās - pusdienas darbs, principā traktoram un vajag 2 cilvēkus, kas pietur, saliek trubas. Traķis 18 Ls/stundā, nu cik tur tās trubas maksā. Viss, tur principā neko nepareizi izdarīt nav iespējams. Paskaties i-netā, pilns ar ss cauruļu uzstādīšanas padomiem. Jā, ļoti svarīgi, vajadzīgs labs! traktorists, no pieredzes, ir traktoristi un traktoristi - līdz pat 2x-ilgāk viens veic to pašu darbu ko otrs.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         **      **  **      **  **     ** 
 **     **  **    **   **  **  **  **  **  **   **   **  
 **     **  **    **   **  **  **  **  **  **    ** **   
 *********  **    **   **  **  **  **  **  **     ***    
 **     **  *********  **  **  **  **  **  **    ** **   
 **     **        **   **  **  **  **  **  **   **   **  
 **     **        **    ***  ***    ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727