UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 4 no 10
Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 18/12/2007 20:49

Viss šitais ar to ekospuldžu ekonomiskumu ir patērētāju maldināšana. Sākotnēji šīs spuldzes, tā pat kā dienasgaismas puldzes ir paredzētas indutriāliem mērķiem, piem. rūpnīcām, lielveikaliem utt. , kur tās ir ieslēgtas nepārtraukti. Mājsaimniecībās vislabākā spuldze ir kvēlspuldze kopā ar dimmeri, jo tas paildzina spuldzes mūžu. Sekojot modei kvēlspuldzes nomaina halogēnās spuldzes.

Tagad jaunākie apgaismošanas risinājumi paredz 12 V vadību, t.i. līdz slēdzim nonāk 12 V spriegums, starpā ir vadības bloks(daudz impulsa releju, kā arī dimmeri utt.), kura izejā jau ir pēc vajadzības 220 V vai 12 V uz spuldzēm.
Vēl tur ir arī 24 V un 36 V risinājumi, kas lietojami pie garākām līnijām.


Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Bubulis ()
Datums: 19/12/2007 16:48

Bet kā ir ar 12V un 220V spuldžu siltuma izdalīšanos? Kādu iebūvētās spuldzes veidu izvēlēties ja ir ierobežota telpa virs vietas kur ir jāiebūvē spuldze, resp griesti ir nopakoti ar ISOVER un ieliekot spuldzes korpusu īpaši brīvas vietas kur gaisam cirkulēt vairs nebūs.
Vai šādā gadījumā LED spuldzes būs risinājums?

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: PLB ()
Datums: 20/12/2007 05:54

parasti uz to lampu (pašu lampu, ne spuldžu) iepakojuma ir norādīta iespējamā spuldzīšu jauda un nepieciešamā jauda. ja tur tikai akmensvate, tad pie kājas...lampelei tak no tā karstuma ne silts ne auksts:) a ārpus vates tas siltums izplatīsies minimāli

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: EjTakTu ()
Datums: 20/12/2007 07:32

Par spīti ekonomisko spuldžu skeptiķiem, ļautiņu redzesloka paplašināšanai, vai patērētāju maldināšanai ;) piedāvāju tikai vienas firmas katalogu. Tur ir gan dimmerējamas spuldzes, gan 15 000 stundu un 600 000 ieslēgšanas izslēgšanas ciklu spuldzes utt., utjp. Lieta tāda, ka slikta pieredze ar viena veida lampām mēdz sagraut turpmākās attiecības ar attīstītāku produktu. Nu kā lai mani pārliecina par halogēnajām lampām, ja pagājušā gadsimta 80.gados man šamējās diaprojektorā sprāga kā mušas :D Tāpat man neizdosies pārliecināt Didzi vai Māri par ekonomiskajām spuldzēm. Katram ir sava labā un sliktā pieredze, kuru ne ar kādu reklāmu neizcirst. Prozit!
[www.megamanuk.com]

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/12/2007 08:53

OK, apskatiijos taas megaekospuldzes, taadas kaa man vajag maksaa 15 maarcinjas gab., jeb tikpat LVL, man taadas vajag 9 gab., lai nomainiitu visas dziivoklja spuldzes, t.i. 135 LVL :-D, taadu naudu par elektriibu ko pateereeju sava miteklja apgaismoshanai ar kveelspuldzeem es teereeju pa maksimumam reekjinot 135/2x12=5,625 gados, incanti kad man veel taas spuldzes atmaksaasies? ;)

pie tam Latvijaa diez vai taadas var nopirkt, un tad garantija etc.

PS viennoziimiigi esmu par elektroenergjijas taupiishanu, bet nu katrai lietai ir savs pielietojums, piekriitu, ka man nav paveicies ar slikto pieredzi shajaa jautaajumaa, bet vairaak eksperimenteet me pagaidaam netaisaas.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/12/2007 08:57

Atradu gan Latvijaa shito produkciju, ja nu kaadam elektroenergjias(ne naudas)taupiitaajam tas interesee
[www.gaismasnams.lv]
[www.gaismasnams.lv]

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 20/12/2007 16:46

Tak nav galīgi tā, ka es būtu pret ekonomisko spuldžu pielietošanu. Es vienkārši esmu pret kampaņveidīgu neapdomātu visu parasto kvēlspuldžu nomaiņu. Ekonomiskās spuldzes vajag pielietot vietās, kur tās ieslēdz tumsai iestājoties un izslēdz gulēt ejot. Tad tiešām ekonomija būs ievērijama. Ja mazmājiņā paliks vecā kvēlspuldze, tad atkal būs ekonomija, jo spuldze maksā padsmit santīmus, tā deg īsu brūdi un elektrības patēriņš ir niecīgs. Protams, ja tualetē lasa avīzes, tad vajag pielietot ekonomisko spuldzi. Gaismas diožu spuldzes dod fantastiskus rezultātus kabatas lukturītī, kuram nevajag smagas baterejas un štrunts, ka diožu lampiņa ir simts reizes dārgāka par parasti spuldzīti. Ar to visu es tikai gribu teikt, ka katrai spuldzei ir savs ekonomiski pamatots pielietojums un nevajag uzķerties uz stulbām reklāmām, kuras sludina, ka jūs esat dabas ienaidnieki, jo lūk mazmājiņā vēljo projām čurājat pie parastās kvēlspuldzes gaismas.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: sneider ()
Datums: 28/12/2007 19:12

Mana pieredze ar 220v - ĻOOOTI ātri izdeg - īsā laikā kādas 5 no 10 nomainīju. Varbūt trāpījās slikta partija. Varbūt sprieguma svārstības. Nezinu. Ieliku tai pašā vietā 12v - neizdeg neviena vairākus gadus...

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Martini ()
Datums: 06/01/2008 04:00


12V sistēmām, manuprāt, galvenais trūkums, ka ir kaut kur "jānobāž" transformators, reizēm tie mēdz rūkt, kā arī vadus vajag resnākus, nekā 220V (man 270W ar 1 mm^2 nevilka).

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: atvars bukulds ()
Datums: 25/09/2008 09:03

labi ekonomijai piekritu pirms to dara ir jaizdara liela izvele piemeram man uz 15 kvadratmetriem vajadzigas kadas astonas halogenas spuldzites 220v 50 vatu tas nozime ka man pateres visas kopa 400 vatu un gaisma ari tada neko bet ja izmanto 12v spuldzites tad gaisma halogenam spulditem12v 35w ir tada pasa ka 220v 50 vatu cerams saprotat kadu izveli esmu izdarijis pirms buvet vajag kartigi to atrisinat tad talak runasim par ekonomiju un citiem faktoriem .

Pašreizējā: 4 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   *** 
 **     **  **     **  **         **     **  **** **** 
 *********  **     **  ********   *********  ** *** ** 
 **     **   **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **    ** **    **     **  **     **  **     ** 
 **     **     ***      *******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727