UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 5 no 10
Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: atvars bukulds ()
Datums: 25/09/2008 09:03

labi ekonomijai piekritu pirms to dara ir jaizdara liela izvele piemeram man uz 15 kvadratmetriem vajadzigas kadas astonas halogenas spuldzites 220v 50 vatu tas nozime ka man pateres visas kopa 400 vatu un gaisma ari tada neko bet ja izmanto 12v spuldzites tad gaisma halogenam spulditem12v 35w ir tada pasa ka 220v 50 vatu cerams saprotat kadu izveli esmu izdarijis pirms buvet vajag kartigi to atrisinat tad talak runasim par ekonomiju un citiem faktoriem .

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Pow ()
Datums: 26/09/2008 11:45

Es gan neesmu pētījis gaismas spožumu halogēnajām, bet izklausās pēc fantastikas. Kāpēc lai 12V 35W būtu tik pat daudz gaismas cik 220V 50W? Cerams, ka salīdzināji viena ražotāja spuldzes.
Ja vajag ekonomiju, tad ir pieejamas CFL lampas GU10 patronai.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 26/09/2008 12:33

Sauc tās lampas par CFL, tas pašas tautā sauktās ekonomiskās spuldzes vien ir. Par šo spuldžu apšaubāmo ekonomiju te jau iprikš tika runāts.
atvars bukulds, laikam būsi bastojis fizikas stundas skolā. Ja lampai ir 35W, tad pilnīgi vienalga, vai lampa tiek barota ar 12V, vai ar 220V- gaisma būs vienāda. Tas tak ir tik elementari. Ir pilnīgi bezjedzīgi, griestu apgaismojumā, izmantot 12V lampas ar visadiem dargiem barblokiem vai transformātoriem. 220V lampas spīdes tieši tā pat un instalācija būs daudz lētāka. 15 kvadrātmetru telpu var izgaismot at vienu 100W parastu spuldzi. Nafig tadai mazai telpai vajag 400W kopējo jaudu. Tad jau būs gaišs kākinostudijā.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Mihails (IJ Studija) ()
Datums: 18/02/2009 09:47

Labdien!
Esmu apgaismošanas projektētājs.
12v halogēnās spuldzes : 1) darbošanas termiņš ir ilgāk nekā 220v.
2) deg spožāk.
3) paša spuldzīte maksātu jums 3 reiz mazāk nekā 220v spuldzes
4) vajag trafiņu uz 12v
220v halogēnās spuldzes: 1) 1 tūkst. stundas
2) nevajag trafiku
3) dārgākas nekā 12v spuldzes 3 reiz min.

LED Spuldzes : 1) Garantija vairāk nekā 5 gadi
2) mazs patēriņš ap 1w
3) vajag trafiņu ( ne visiem )
4) ir varianti ar DMX funkciju
5) darbojās ar pultu
6) maina krāsas




Pievienojumi: led spots multicolor.GIF (569.2 KB)   piedavajums.GIF (142.4 KB)  
Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 18/02/2009 10:41

Nav taisnība, ka 12V spuldzes būtu 3 reizes letākas par 220V spuldzēm. Viss atkarīgs no ražotāja un veikala. Tiko pirku 12V 50W halogenspuldzi ar reflektoru pa gandrīz 2Ls(nebija laika skriet uz citu bodi), tai pat laikā es regulāri pērku 50W 220V spuldzes ar reflektoru zem lata. Tā pat, pilnīgas muļķības, ka 12V spuldze deg spožāk. Tak spožumu nosaka lumēnos, nevis subjektīvi vērtējot. Visas spuldes kādreiz izdeg:) un tur neko nepadarīsi.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Mihails (IJ Studija) ()
Datums: 18/02/2009 11:06

Tad pasaki man , gudrinieks , cik lumenu ir 12v 50w spuldzē un cik ir 220v 50w lumenu? Tu to secini pēc veikaliem , bet es secinu no 5 gadiem , strādājot apgaismošanas jomā.

Lūdzu! NEVAJAG RUNĀT TO , KAS NAV!

Un vēl , man ir visas cenas spuldzēm un lampām, un es labāk zinu kur cik maksā.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Pow ()
Datums: 18/02/2009 11:35

Mihail, tu taču esi speciālists. Pasaki tu cik ir lumenu tur. Un vēl pasaki cik lumenu ir tavās piedāvātajās ūberdārgajās LED lampās. Es LED lampas apgaismojumam pirku par $25 gabalā un tur bija 240 lumenu 3W cool white lampai (kas ir ļoti labs rādītājs).
Manuprāt 50W halogēnajai lampai tipiski ir 835 lumenu. Tātad redzam, ka manas izvēlētās LED lampas knapi atbilst 20W halogēnajai lampai. Protams subjektīvi gaismas ir ārprātīgi vairāk kā 20W halogēnajai, jo spektrs ir pavisam cits un gaisma ir daudz koncentrētāka.
12V halogēnās lampas varētu būt nedaudz gaišākas par 220V halogēnajām uz tā rēķina, ka kvēldiegs ir resnāks. Tas arī izskaidrotu, ka viņām ir ilgāks mūžs, jo vairāk enerģijas aiziet gaismā, mazāk siltumā.

Es gan neesmu apgaismes speciālists no studijas, tā ka neuztveriet to visu par absolūtu patiesību.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 18/02/2009 11:46

12 V halogenkas dod vairāk gaismas par 220V, jo kā jau teica Pow, kvēldiegs resnāks un caurplūstošā strāva lielāka, un ko mums dara strāva? pareizi! jo vairāk strāvas jo vairāk siltuma, kvēldiega temp. ir lielāka kā 220V un līdz ar to arī izstarotās gaismas daudzums.

12V ir arī karstākas, tām jāievēro arī citi attālumi līdz degošām konstrukcijām.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 18/02/2009 12:04

Uz vakuumā vai gāzē esošu spuldzes kvēldiegu attiecas tas pats, kas uz lodāmuru karsējošo stiepuli. Es cenšos lietot 12-voltīgos, ne tikai tāpēc, lai neizsistu kādu lauķi, bet arī ilgmūžības dēļ. Temperatūru, watus un gaismā pārvērstās enerģijas daļu varētu dabūt vienādus, bet tāpēc, ka lielākam spriegumam vajag garāku un tievāku drāti, tai ir lielāka iespēja nevienmērīgi izdegt. Vienādas sagaidāmās ilgmūžības sasniegšanai to nāktos karsēt mazāk.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 18/02/2009 12:16

Mihails, ja jau Tu pacēli vecu tematu, lai šai krīzes laikā reklamētu savu firmu, tad vismaz pacenties savus apgalvojumus pierādīt tīri tehniski. Man, piemēram, ir pilnīgi pie kajas, ka Tev piecu gadu pieredze(šausmīgi jau daudz:)) un visas cenas zināmas. Tad pastāsti mums te forumā, cik tad maksā 50W 220V un 12V halogenlampa ar reflektoru. Cik lieli ir lumēni pie vienas jaudas un kāda krāsu temperatūra. Es vairak kā piecus gadus izmantoju 220V halogenspuldzes(cokols tāds kā dienasgaismu lampu starteriem) un nevaru neko sliktu teikt. Ne man čakars ar smagiem un dārgiem transformatoriem, ne ar impulsu barblokiem, kuri rada šausmīgus radiotraucejumus. Es tak neiešu čakarēties ar trafiņu teiksim lampiņai pie urbmašinas vai virpas un pie darbagalda man aktuali ir radiotraucejumi, tapēc izmantoju tikai halogenlampas uz 220V. Guļamistabā arī negribas rūcošu transformatoru pagalvī:). Ja arī 12V lampasir maķenīt efektīvākas(lai Mihails to tehniski pierāda), tad čakars ar trafiņiem un resniem vadiem visu sabojā.

Pašreizējā: 5 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **     **  **     **  ********  
 **     **  **     **   **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **     **    ** **    **     **  **     ** 
 ********   **     **     ***     *********  ********  
 **          **   **     ** **    **     **  **        
 **           ** **     **   **   **     **  **        
 **            ***     **     **  **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727