UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 2 no 11
Re: Ekovate
Autors: Didims ()
Datums: 12/03/2009 21:44

Bijjau senāk mums te forumā viens "sencis", kas to paroc'u vislaik bīdīja un aizstāvēja, ka tik nav kolēga Lauku vecim, šis gluži kā no grāmatas lej ;-)

"ekovate" nav friču tehnoloģija, pie mums to "ieveda" no Somijas un arī Zviedrijā ekoloģiskās passivhaus siltina ar ekovati.

Re: Ekovate
Autors: Ambrosio ()
Datums: 12/03/2009 22:11

Bēniņu un mansarda siltināšanai es izvēlētos beramos materiālus - nav svarīgi ekovate vai beramā minerālvate, pie tam kvalitatīvak var iestrādāt ar pūtēju, nevis rokām bērt. Tas viss ļoti vienkārša iemesla pēc - ir 101 vieta, kur nevar vai ir ļoti grūti aizbāzt slokšņu materiālu. Ja nu vienīgi pats personīgi rūpīgi visu dara, tad vēl var domāt par slokšņu materialiem. Pat labākiem celtniekiem zajobs uznāks pārāk rūpīgi strādāt, nerunājot jau par djadjām vasjām - samet plāksnes un aiziet :)

Re: Ekovate
Autors: einārs ()
Datums: 12/03/2009 22:40

nu bet par ko es runāju? ā,viņa vēl irberamā,nu es tiešām padomātu vai man ko tādu vajag.

Re: Ekovate
Autors: tas tur ()
Datums: 12/03/2009 23:43

einar - zajobs jau ir ar to lokshnju vati... ar berammo nav tik liels..... bet nu es jau labaak uzticetos meistariem, kuri ilgus gadus ar to nodarbojas!

Re: Ekovate
Autors: Lauku vecis ()
Datums: 13/03/2009 08:23

Didim,
Esmu savā dzīvē gan ar paroku, gan isovēru gan rokwool izolējis.
Pēc pieredzes varu pateikt ka rockwool ir sliktas kvalitātes -birst un pilna ar visādiem piemaisījumiem, arī paroc nav ideāls, uzpurni vajag lietot.
Isover ir labs transportēt, jo to viņu multipaku var piekabē ielikt un 24 pakas uz objektu aizvest, bet ja man jāizolē sev, es labāk lietoju paroc plāksnes.
Nestrādāju ne paroc,ne isover ne arī kādam citam, esmu lauku bezdarbnieks, kas
palīdz pazīstamiem cilvēkiem celtniecības darbos lai savilktu galus kopā.
Vienīgo ko neesmu lietojis ir knaufa termolans.
Man gan liekas ka te pilsoņi no ekovates gan kuplā skaitā spieto!

Re: Ekovate
Autors: einārs ()
Datums: 13/03/2009 23:14

kāda vaina lokšņu vatei? vēl ruļļu vate neturās un locīdamās lien uz leju,bet plāksnes vispār idejaļņiks,kā noliec tā stāv,nevajag stāstīt aplamības.beramās 100% ka nosēdīsies pēc laika,a ko tad?sienā caurumu un pūš nezin kur un nezin cik daudz jeb kā to dara?

Re: Ekovate
Autors: MT ()
Datums: 14/03/2009 18:10

Jā, komentāru daudz, bet neizskatās, ka kāds no komentētājiem pats būtu lietojis šo jauno "zvēru" ekovati. Mani jau tieši tas uzstrauc, ka pēc reklāmas, viņu produkcijas izskatās pat ļoti pārliecinoša. Ar pūšanu tiek "aiztaisīti" visi iespējamie caurumi un šķirbiņas. Nemetas grauzēji. Nedeg. Par nosēšanos (laika gaitā), gan neko neredzēju... Kas jāizdara celtniekam, jāsgatavo nosacīta kārba, kur to visu sapūst. Mana māja ir no koka, tāpēc liekas interesanti. Cena (materiāls + pati iepūšana) sanākot ~ Ls 5, pie biezuma 22/25 cm.

Es neesmu liels celtniecības izmaksu kalkulētājs, tomēr PAROC izmaksas uz ~130m2 ir:
1. Pretvēja plāksne (50 mm) Ls 3,86 x 130 m2 = 501,80
2. Elastīgās akmens vates plāksnes (100 mm) Ls 2,30 x 260 m2 (lai dabūtu 200 mm) = 598,-
3. Plēve (varianti dažādi, tomēr cenas aptuveni vienādas, kas veido ~ Ls 250,- par 150 m2 (jāņem ar nelielu rezervi).
4. Darbs, ko es pat nerēķinu, tomēr arī maksās (tikai par ieklāšanu vien...).
5. + ļoti daudzie sīkie papildus izdevumi, kas saistās ar pareizu un precīzu ieklāšanu - līmlentas utt.
Kopā ~ 1350...

Tai pat laikā ekovatei izmaksas uz to pašu kvadratūru sastāda Ls 650 m2 (darba cena par iepūšanu ir ierēķināta) + kārbas izveide. Neesmu gan vēl noskaidrojis, kādiem būtu jābūt šiem kārbas nosacījumiem, tomēr cena beigu beigās manuprāt sanāk lētāk kā PAROC. Un bez plēvēm ar līdzi nākošajām problēmām priekš koka mājām.

Re: Ekovate
Autors: MT ()
Datums: 14/03/2009 18:12

Papildinājums iepriekšējam komentāram. Tikai tagad ievēroju, ka PAROC cenas ir norādītas BEZ PVN!!! Ekovatei, kā jau teicu, pat darbs esot ierēķināts...

Re: Ekovate
Autors: Ambrosio ()
Datums: 14/03/2009 19:24

Ekovatei gan arī ir vajadzīga pretvēja izolācija. Tvaika izolācija pēc ražotāja vārdiem var arī nebūt. Es ieliku. Lai nesēstos ekovati var laikam iestrādāt mitrā veidā nedaudz pievienojot līmi(?) (varbūt arī pietiek, ka ir vienkārši samitrināta). Arī slīpajās virsmās labāk iestrādāt mitrā veidā, lai pie spārēm mazas atstarpes neveidotos, sausai ekovatei nedaudz nosēstoties. Tā kā ekovate ir lētāka, tad labāk par ietaupīto naudu izveidot biezāku siltinājuma kārtu. Bēniņu pārsegumiem it sevišķi noderīgi, jo siltais gaiss ceļas uz augšu un tur var rasties lielāki siltuma zudumi.

Par nedegšanu - pie atklātas liesmas gruzd. Jāskatās arī konkrētais ekovates ražotājs - esot arī haltūristi, kuru vate deg labāk.

Arī ekovates pūtējiem vajadzētu būt ar pieredzi, kas saprot nianses. Iesācējs varētu vieglāk salaist kaut ko dēlī un tad panesās stāsti - ka slikti sapūsts, sēžas utt.

P.S. Par plēvem - nu ir ne tikai polietilēna plēve kā tvaika barjera. Ir arī labāki materiāli, bet par to var pameklēt forumā.

Re: Ekovate
Autors: MT ()
Datums: 14/03/2009 20:06

Ambrosio, [aldies par komentēru. Pirmais reālais lietotājs...

Ja Tev ir ekovate, vai esi apmierināts? Runājot par ražotājiem, es pašlaik vairāk skatījos uz Valmieras ražojumu (Vekover). Varbūt kādam ir atsauksmes???Runājot par ieklāšanas firmām labs ieteikums.

Man ir vēl viens jautājums. Pie cik slīpām sienām ekovati var pielikt mitrajā veidā (man ir plānots to klāt bēniņos, jumta slīpuma leņķis ap 45 grādiem).

Pašreizējā: 2 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   ********   ******    **     ** 
 **        **     **  **    **  **    **   **     ** 
 **        **     **      **    **         **     ** 
 **        **     **     **     **   ****  **     ** 
 **        **     **    **      **    **   **     ** 
 **        **     **    **      **    **   **     ** 
 ********  ********     **       ******     *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727