UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10
malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 16:50

Labdien, vēlos savā privātmāja ierīkot centrāl apkuri.
Vēršos pie jums ar dažiem jautājumiem kas man kā nespeciālistam nau skaidri -ceru ka pārāk daudz mani nekritizēsies un palīdzēsiet.

1. Man ir jauni čuguna radiātori kas ieprikti tālajos padomju laikos un vecā tipa apkures katls(kas pirkts tieši priekš šis mājas vajadzībam un 10 čuguna radiātoriem) - pirmais jautājums vai vispār ir vērts likt vecā tipa apkures katlu - protams saprotu ka tas nebūs tik ekanomisks ka mūsdienu...

2. Uz doto momentu velos ierīkot apkuri trijās telpās un apsildīt ūdens boileri - apkures katls atrodas koridorā jeb priekštelpā. esmu uzimējis shēmu kā tas varētu izkatīties - ludzu palidziet un pakomentejiet kas šaj shēma ir nepareizi un ko vajg savādāk..

[myphoto.eu]

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: slēpnis ()
Datums: 30/01/2010 17:05

Ja tev spiedkatls un slēgta sistēma, tad to nav vajadzības stutyēt kaut kur augšā. Kā arī bik savādāk veidot ūdens boilera pieslēgumu. Jo tagad, kad krāsns izkursies un ūdens temperatūra kritīsies, tā atdzesēs arī boilerī esošo ūdeni. Tur vajag kaut kādu primitīvu automātiku, kas ūdeni caur boileri laiž tikai tad, kad tas karsts. Palasies, te tiek apspriesti varianti. [www.building.lv]

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: slēpnis ()
Datums: 30/01/2010 17:08

Nuja un krāsns mazais cirkulācijas loks arī nav iezīmēts.

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 17:23

ludzu parādiet - kādam jaizskatās mazajam cikrulācijas lokam. spiedkatlu uzīmēju augšā lai nespīd acīs jo tomer katls atradisies dzivojamā telpā .. - bēt kā sastāv ar adgaisošanas vārstiem - vai viss ir savās vietās - varbūt vajg vel kādu adgaisošanas vārstu ?? - par termostatu pirms boilera palasišu liels paldies. - cik esmu lasījis spiedkatla novietojumam nau nozimes , vai tā ir?

Varbūt varat ieteikt kādu weblapu kur ir kkas par apkures sitēmam no kā varētu pamācities?

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 17:38

tādz būtu labs mazais cirkulācijas aplis ? [myphoto.eu]

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/01/2010 17:49

Ja tas vecais krievulaiku čuguna katls, tad mūsdienās jau neko dižaku nenopirkt. Čuguns paliek čuguns. Maksimums jaunajiem katliem ir ekonomaizers, bet to tak atī vecajam katlam var pielikt bez problēmām. Es pašteces sistēmu lietoju jau vairāk kā desmit gadus un bez kāda mazā loka. Vajag tikai krāsni ar švunku iekurināt, tad nekāda darva neveidojas. Es vismaz labi ja pa pāris gadiem iztīru ekonomaizeru, kad tas galīgi aizag ar pelniem un viss. Boilerim nekādu automātiku nevajag. Uzliec to sistēmas visaugstākajā punktā. Siltais ūdens jau uz leju nekad netek un boileris pēc kurināšanas neatdziest. Man tā boileris jau gadiem strādā. Nu nevajag sarežģīt vienkāršas lietas tikai tapēc, ka jaunie meistari vairs neko bez automātikas un cirkulācijas sūkņiem neprot uztaisīt. Vispār pirms būvēšanas ieteiktu apskatīties kādu darbojošu sistēmu, tad varēs iebraukt kas ir kas. Gan jau te tūlīt parādīsies komentāri, ka mūsdienās tā neveido apkures sistēmas un vispār tas ir vecmodīgi. Nezinu, man mājā vecnodīgā apkure darbojās perfekti un pirms mēneša, kad pazuda pus Latvijai elektrība, apkure darbojās ideāli bez upšiem un ģenerātoriem.

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 17:50

sorry - šis būs īstais attēls [myphoto.eu]

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 17:55

vēl viens jautājums kādz izplešanas trauks man jaizvēlas ? cik liels pēc kā to izvēlas ?

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/01/2010 18:00

Sarēķini ūdens daudzumu katrlā, radiatoros un trubās. Kad tas zināms, tad tīrā matemātika, jo ūdens izplešanās koeficients jau ir sen zināms. Var jau vienkārši piemest uz aci. Izplešanās trauku par lielu zlikt nevar:)

Re: malkas katla centrāl apsildes pieslēgšana
Autors: Juris001 ()
Datums: 30/01/2010 18:38

Didzisp diemžēl man nau citi varianti kā vien taisīt uz piespied cirkulācijas jo mājai nau pagrabs lidz ar to ja katls atrodas pirmā stāvā nevaru tak apkurināt radiators kas gandriz katla limenii..

Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ******    **     **  ******** 
 **     **     **     **    **    **   **   **       
 **     **     **     **           ** **    **       
 *********     **     **   ****     ***     ******   
 **     **     **     **    **     ** **    **       
 **     **     **     **    **    **   **   **       
 **     **     **      ******    **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727