UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 11
Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: eb ()
Datums: 16/11/2011 08:54

nu līdz šim tas vonungs tika apkurināts ar podiņu krāsni, plīti un kamīnu. podiņu krāsni un kamīnu plānots atstāt, kur bijuši - podiņu krāsns esot baigi laba un ilgi turot siltumu - žēl jaukt nost, bet kamīns dod iespēju ziemā atcerēties vasaru,uzspēlēt ģitāru pie ugunskura un uzdziedāt.
plīti es nojaucu un tajā vietā plānoju ieviest kādu jaunu apkures ierīci, bet nu tagad atkal ir dilemma - viadrus vs. stropuva.

malkas šķūnis nav liels, bet man ir kādi 4 ha kur izvērsties. tā būtu mazākā problēma, bet man tagad nav skaidrs par to stropuvas kurināšanu - tev regulāri sanāk uzturēties katla sabiedrībā grozīt vārstus un vērot temperatūras maiņas vai tas ir tikai tāds kā iniciācijas rituāls kādu laiku pēc katla uzstādīšanas, līdz viss tiek sagriezts,saregulēts un nostājas savās vietās?


Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: qwe ()
Datums: 16/11/2011 09:30

Tad jau tev šādu jāliek - > [www.expressshop.lv]
:D

Jā tas tāds rituāls uzstādot un sezonas sākumā. Man jau šķiet interesanti panākt maksimālo efektu nezaudējot siltumu sistēmā. Teiksim dažāda malka arī ar dažādiem karstumiem kurās. No bērza un alkšņa būs lielāks siltums, tātad var paregulēt lai lēnāk sadeg un degs ilgāk.

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: eb ()
Datums: 16/11/2011 11:36

šitādu brīnumu uzstādot es mierīgi varētu jaukt nost pirti un uzstellēt lāviņas kurinātavā.

qwe, atbildi lūdzu godīgi, cik bieži Tu tos stropuvas katla kloķīsus grozi un datčikus vēro un vai Tu to dari tāpēc, ka vajag vai tas ir tāds kā hobijs? ok, pirms kurināšanas sezonas.. pēc tam - kad pamainās kurināmais, atkal sēdi, vēro un grozi? tas tiešām ir nepieciešams?

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: qwe ()
Datums: 16/11/2011 11:50

Bet protams, ka nav nepieciešams. Pirmo sozenu un pirmo vasaru sapratīsi kā jānoregulē un pēc tam zināsi.
Es ar to gribu pateikt, ka sistēma ir jāsaprot līdz pēdejam sīkumam pretēji parastai apkurei, lai, ja kaut kas notiek, varētu ātri izlabot. Iesākumā būs jāpastaigā uz katlu un jāpavēro, jāparegulē, līdz iebrauksi darbības principos un nostabilizēsi sistēmu, pēc tam kad viss ir skaidrs jau automātā zināsi ko pieiet un pagriezt.
Tev kā vīrietim, mājas saimniekam, ieraugot pirmo mazgājamo importa mašīnu nebija interese piesēsties un pavērot vienu mazgāšanas ciklu, lai varētu sievai dot apstriprinājumu, ka tā elles mašīna patiešām darbojas? Un pēc tam izošņāt, ka tur ir tāds filtrs kurā reizēm dzimst santīmi un čakarē sievai nervus? ;) :D

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: eb ()
Datums: 16/11/2011 12:48

es no taviem tekstiem izsecināju, ka ik pārdienas dažas stundas Tu pavadi divatā ar katlu grozot kloķīšus, rēķinot algoritmus un permutācijas, bet tad jau nemaz tik traki beigās nav.

veļas mašīnai es klāt nelienu, jo neinteresē, bet pa lielam nekas sarežģīts tur nevarētu būt, jo cik esmu redzējis - kundzīte tur parasti kautko pagroza, pabaksta, uzmanīgi paskatās apkārt un tad tur sāk dūkt un griezties un viss notiek. man no sadzīves tehnikas labāk ledusskapis patīk.

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: soseds2 ()
Datums: 16/11/2011 19:51

Pilns ar alinu, ledusskapis :)

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: Georgs ()
Datums: 04/12/2011 23:40

eb Wrote:
-------------------------------------------------------
> es no taviem tekstiem izsecināju, ka ik
> pārdienas dažas stundas Tu pavadi divatā ar
> katlu grozot kloķīšus, rēķinot algoritmus un
> permutācijas, bet tad jau nemaz tik traki beigās
> nav.
>

nav tik traki... svarīgākais ir pirmās pāris stundas pēc iekurināšanas. - sākumā cikls - piešķiļam -> uzberam vēl pus maisu ogļu pēc kā jāsagaida lai iekuroties nošūpojoties degšanai jau tālāk kārtīgi šamais neuzvāras vai arī ejot no apakšas uz augšu - jāpiever plūsmas ātrums - lai iestājas ilgais darbības režīms.
- kopā prognozējami - 2-3 stundas līdz stabilai un ilgai darbībai.

tālāk reizi dienā pieiet un konstatēt, cik nu vēl dienas kurēsies. Man nav auto tālākās plūsmas termo regulācija - tā ka nedaudz jāpagriež plūsma uz radiatoriem vairāk vai mazāk atkarībā no āra temperatūras. Taču to pieskaitīt pie kurināšanas nebūtu pareizi.

šogad aukstums vēl nav bijis, tā ka cik ilgi velk - nevar saprast. Izdodas konstanti 5-6 dienas ar nedaudz pa siltu iekšā.
ja pieturēsies kā patreiz tad ir ideja kā ar oglēm šo izvilk līdz visām 7+ dienām.



termostatiskais vārsts
Autors: Georgs ()
Datums: 04/12/2011 23:49

gosha Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> papildus esmu pielicis termostatisko varstu
> ventilātoram , lai tas izslēdzās parsniedzot 85
> grādus.
>
par šo daļu - lūdzu sīkāk.

kurā vietā mēras, kas par izstrādājumu?

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: andža ()
Datums: 31/12/2011 19:00

interesanti, ka visi te saka, ka lēnās degšanas katli jākurina vismaz ar 60 grādiem. Reāli es rudestu nevaru uzkurināt vairāk par 55, var likt gaisa padevi uz cik grādiem grib. Jāatzīst, ka tas nav arī vajadzīgs, jo arī pie 40 grādiem sistēmā mājā ir silti

Re: Problēma ar jaunu apkures sistēmu - Stropuva katls.
Autors: qwe ()
Datums: 02/01/2012 16:20

Viss jau ir tev ok, ja vien iebrauktu katla darbības principā.
Varu tikai minēt no tava sakāmā, ka nevari pacelt temperatūru - Tev ir par ātru ūdens ieplūde katlā. Samazini ieplūdi un katls nebūs metams ārā pēc pārs gadiem dēļ kondensāta un darvas izveidotās skābes.
P.S. Ceru, ka akumulatora nav.
Ūdens ieplūdei katlā ir jābūt tik lēnai, lai atverot vairāk gaisa ieplūdes vārstu temperatūra katlā paceļās līdz 90°C un turpina celties. Rezultātā var regulējot nonākt līdz degšanas/grudzēšanas posmiem un panākt ilgu malkas sadegšanu. Ar oglēm ir nedaudz savādāk.
Pieļauju, ka patreiz tev visu laiku deg un nekad nav gruzdējis.
Varbūt vari katla apsaistes shēmu uzzīmēt un iesviest šeit?

Pašreizējā: 5 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   ********  ********  
 **     **  **     **  **     **  **        **     ** 
 **     **  **     **         **  **        **     ** 
 **     **  **     **   *******   ******    **     ** 
  **   **   **     **         **  **        **     ** 
   ** **    **     **  **     **  **        **     ** 
    ***      *******    *******   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727