UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 8
Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: Rx ()
Datums: 04/03/2011 12:52

Pirmkārt: 30m ievilkt 3 istabu dzīvoklī nav nekādu problēmu, jo klāt nāk trepju telpa un atsevišķos gadījumos vēl vairāk, jo skaitītāji ar drošinātājiem ir vienā blokā visiem dzīvokļiem (daudzās tagadējās mājās tā Latvenero tagad pārtaisa.). Griestu augstums 2.65m. bet ne par to, tā tikai piezīme. Paskatieties privātmājas, kuras būvē, cik metru kabeļa tiek iztīts kopumā. Un lai ietaupītu, liek 1.5mm2 visiem pieslēgumiem, jo tā lētāk. Nav jau svarīgi tie 30Metri, bet tas, ka šajos metros krīt jauda. Vienam tas ir svarīgi, otram nē. Haltūristam nē. Nezinātājam- spekulantam- nē. Viens taisa kā sev, otrs kā citam. Un, zudumu procentu lielums nav atkarīgs no jaudas , bet no kabeļa šķērsgriezuma laukuma un garuma. Naudiņa, kas aiziet zudumā gan ir atkarīga no patērējamās jaudas. Protams ka tas viss ir sīkumi salīdzinot ar "piena" cenu.

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: gam ()
Datums: 04/03/2011 13:08

nu ka tan nav atkarigs no jaudas, paskaties formulu pec kuras taisa parekinu uz sprieguma zudumu (mes par so diskutejam?) .. [ deltaU = *(P*Ro*l)/U ]

"Paskatieties privātmājas, kuras būvē, cik metru kabeļa tiek iztīts kopumā.": tiesi ta, kopuma, nevis uz vienu grupu, kura tiek noslogota uz 16A, ka Tu mineji.

+2 stavu privatmajas, cik es esmu taisijis, tiek taisitas ar sadu sadalni, sava stava. es nevaru iedomaties, kadai jabus grupai, lai izritinatu 30m. normali nehalturisti sadala pa dalam un NEKADi nevar izspiest 16A uz grupu.

es nesaku, ka ir jaliek 1,5. tas viss ir jaizverte no pateretajiem, nevis "jaarste" kaite interneta. ja ta sir uz dzineju, tie 30m va rto ietekmet.. del zuduma, tam naktos "atvilkt" starpibu ar stravu, del ka tas varetu ari nocepties.. katram gadijumam japieiet individuali, nevis jaskatas tikai skaitlos, IMO.


Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: Aldisss ()
Datums: 04/03/2011 13:32

Izvērsiet, lūdzu, formulu kopējās pretestības aprēķinam 30m garam, 1,5mm2 kabelim (kas ir 2*30m=60m vada) un sprieguma krituma formulu tādam, uz 2kw patērētāju, pie 220V. Viss nostāsies savās vietās un nebūs par ko strīdēties...
Esiet tik labs kāds, kas to māk sarakstiet šeit...

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: ruukiitis ()
Datums: 04/03/2011 14:06

Kas klusē tas nekļūdās :)
bet nu nenocietos :
Paskar - kur tu tād istabu esi redzējis ka ir jāliek 10 rozešu grupas? Vai tiešām ja liek 10 rozešu grupas ir žēl 5 Ls vēl vienam kabelim no skapja? pie tam lai visas šitās daudzās rozetes ir jāsavieno virknē tad ir jāapiet arī durvis utt, kas nozīmē kautkādi kabeļu metri.
Tad kolektīvs jautājums - kamdēļ visi min 1,5utt. x 2 ? kapēc ne 1,5x3. Ok ja pats sev NEbūvē tad zeme nav vajadzīga, bet... ja būvē sev tad kapēz nelikt Fāzi, nulli un Zemi?
Par nozarkārbām - Pareizāk jau būtu augstāk minētās virknē saslēgtās rozetes slēgt nosacītā virknē, galveno vadu laist pa griestiem un ar nozarkārbām taisīt atzarojumus. Bet ja Tev tajā pašā laikā uz grīdas ir 20 Ls/m2 dārgas flīzes, tad jebkāda nozarkābas esamība nu tas ir farss, vai tiešām pāris latu ekanomija atsevišāķa vada aizvilkšanai līdz skapim atsvērs kopskata bojājumu? Var jau sausajā tualetē gribēt elektrisko roku žāvētāju, bet ir arī nesavienojamas lietas.
Un par vadu lodēšanu - jā to dara, bet nejau sienās atstājamai elektroinstolācijai. Pareizi ir izmantot jebkādā veidā saspiežamus un pēcāk izolējamus savienojums, saskrūve ar termokembriku tagad šķiet ir pats populārākais.
Un beidzamais - par daudzīslu vadiem, pa lielam tie ir paredzēti pieminēto zudumu novēršanai - elektronam ir tendence frekvences ietekmē skriet pa dzīslas virspusi, bet ja balkus ir vēlviena dzīsla, tad tur esošie elektroni kaimiņus spiež atpakaļ kabelī. - Vismaz tā rakstīja 8 klases fizikas grāmatās :)

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: gam ()
Datums: 04/03/2011 14:33

jau uzrakstiju formulu.
3x1,5 MMJ kabebil, cik atceros, Ro=~12ohm/km,

deltu izteikt procentos = deltaU/U*100 un skaties vai tev ir tie 55 par ko te diskutee!

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: gam ()
Datums: 04/03/2011 14:33

55 ,tb.

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: gam ()
Datums: 04/03/2011 14:34

5%

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: khe ()
Datums: 04/03/2011 18:04

R=p*l/s p-īpatn pretest l-garums s-šķērsgriezums
R=1,68*10^-8*60/1,5*10^-6=0,000001008/0,0000015=0,672omi
pretestība kādam 2kw patērētājam = Rs=U/I I=2000/220=9,091A Rs=220/9,091=24,2omi
kopējā pretestība = R+Rs=0,672+24,2=24,872
kopējā strāva = I=U/R=220/24,872=8,845A
sprieguma kritums vadā = U=I*R=8,845*0,672=5,94384V
spriegums uz patērētāju = 8,845*24,2=214,049V
jauda patērētājam = 214,049*8,845=~1893w, jeb~1,9kw
vads silda ar jaudu = 5,94384*8,845=52,573w!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja tas ko te sarēķināju ir matemātiski pareizi, tad cepuri nost - Rx stāsta baltu patiesību un nevajadzētu gan uz rozetēm likt 1,5mm2, ja paredzēts tāds slogojums! Varbūt 3m attālumā no sadales vēl var pieļaut...

Jā, bet ar 2,5mm2 vadu sanāk sprieguma kritums uz vadu - 3,6v un silda tas ar 32,19w... Diez ko liela šķirba nav. Ņemot vērā, ka 2kw jauda savienojumā ar 30m kabeli gadās reti...

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: paskars ()
Datums: 04/03/2011 19:25

ruukiiti
desmit rozetes pieminēju kā piemēru, bet pavisam reālu. Tie ir 5 rozešu bloki pa 2 rozetēm. Man jau liekas ka 4 vai 5 rozešu bloki uz telpu ir gandrīz vai minimālais risinājums. Tīri manas domas. Tikai pēc vajadzības jāizvēlas, cik rozetes katrā blokā likt.
Un savā diezgan īsajā pieredzē jau esmu saskāries ar ļoti daudzām nesen taisītām elektroinstalācijām, kur šāds vai ievērojami lielāks skaits rozešu ir pilnīgi haotiski saslēgtas virknē, pie katras rozetes vadu pārgriežot. Tas jau vēl ir ļoti ideāli, ja šīs rozetes vismaz atrodas vienā telpā.
Un tad nu nodeg viena rozete un elektrība pazūd haotiski visā mājā. Un tas jau nav tas trakākais, ko man nācies redzēt.
Par sevi runājot, man patīk instalācijas taisīt ar zināmu rezervi - labi, sanāk dārgāk, bet tad es varu mierīgi naktīs gulēt.
Varbūt, ja nodarbotos ar elektroinstalācijām profesionāli - kā savu vienīgo maizes darbu, tad necenstos to darīt kā priekš sevis.

Re: kabeļu šķērsgriezums un to savienošanas veidi
Autors: gam ()
Datums: 04/03/2011 23:08

nu liec tos 3x2,5, necakare pratu. nav ari nemaz tik dargi. bet, padoma, kas Tev bus par pateretajiem dzivojamajas istabas? tv ~ 100W, kompis - nu maax 200W +kads muzikas avots.. 250W. un tad vari pareizinat vel ar vienlaicibas koef.. teiksim 0,9 un cik tad iegusi uz tam 10 rozeteem (no kuram 2/3 ir ar perspektivu un staves tuksas)?? vai ari Tu katra stepselesi fenu, gludekli +tejas kannu?? +uz velasmasinu ar pagarinataju? padoma cik ietaupisi, vads ta sils, ka varesi atteikties no siltuma apgdes. ja ta visi stepseletos - katra rozete pa 300W (10*3 ~ 16A par ko te ir runa) ,tad baltija toc nepietiktu ar vienu planoto AES.
es loti atvainojos, bet es nezinu visus sikumus, varbut pilsonim ir Calsberg sapnu dzivoklis, kas ir stadiona izmera.. varbut tie 30m ir tikai lidz vina lustrai.. es atvainojos, ka iejaucos diskusija. turpinat talak. palasishu no eenas.

Pašreizējā: 6 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********  **    **   *******  
    **     **    **  **        ***   **  **     ** 
    **         **    **        ****  **  **        
    **        **     ******    ** ** **  ********  
    **       **      **        **  ****  **     ** 
    **       **      **        **   ***  **     ** 
    **       **      ********  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727