UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 21
Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Datums: 28/06/2011 16:45

Lai NEVIENS neteiktu, ka man ir tukšā runa ;=))

uzradu reālus piedāvājumus no konkrētām firmām manai 145m2 mājai ar tiem slavenajiem rekuperatoriem, kuri strāda Latvijā:

- SIA ''Eva Sistēmas'' piedāvāja tikai 2.stāvam uz 70m2 => tas ir uz pusmājas !!! => iekārta Stiebel Eltron LWZ-70 par CENU= 2581.08 LVL ar PVN22% kopā ar elektrisko priekšsildītāju. CENA ir uz 14.02.2011.

- SIA "ARTIVA" piedāvāja visai mājai uz 145m2 PAUL FOCUS-200 par CENU= 4494,08 LVL ar PVN22%. CENA ir uz 29.01.2011.

- SIA ''Eiroklimats'' piedāvāja visai mājai uz 145m2 IDEO HE275 Ecowatt par CENU= 3172 LVL ar PVN22%, bet tas ir tikai materiāli bez darba! CENA ir uz 11.02.2011.


Vēršu Jūsu uzmanību, ka augstākminētās CENAS ir spēkā ziemas laikā, kad firmām nav pasūtījumu... ;=)))

Jā, piedāvāta tehnika ir vācu un iespējams, ka tā strādās Latvijas klimata apstākļos, it sevišķi ar ienākošā āra gaisa priekšsildīšanu,...
...tehnika ir līmenī... ne pa velti vācu tanki aizgājuši bargā ziemā līdz Maskavai, bet CENAS...


Par to mitrumu:
- tik tiešām ventilācijas iekārtai PILNĪBĀ JĀNOVĒRŠ MITRUMS un SPERTAIS ATSTRĀDĀTAIS GAISS mājā!!!
- it sevišķi tas ir aktuāli ziemā, kad visi pakešu logi-durvis ir ciet!!!
- bet nez kāpēc tieši ziemā ir visaikstākais ienākošais pa ventilācijas vadiem āra gaiss, kurš ir jāuzsilda līdz normatīvai temperatūrai +18°C (MINIMĀLI!)
- siltajos laikos mājā tāpāt vien var turēt visus logus vaļā un pūt vējiņ ar to dargo ventilāciju !!!


Par to leišu "AMALVU", kuru NEVIENS Latvijā nezin un ar to mistisko 12-gadu pieredzi:
- cik reizes nesūtīju pasūtījuma vēstules, tik daudz arī nesagaidīju konkrēto atbildi...un vispār nekādas atbildes nesaņēmu;
- nez kāpēc, ja tāds servisa līmenis, neticas arī firmas profesionālitātei...
- bet, protams, tas ir mans subjektīvais viedoklis... ;=))
- bet arī manam viedoklim ir tiesības pastāvēt... ;=))


Ar cieņu
Garamgājējs






Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 28/06/2011 16:53

Garamgājējs , faktiski esi nobraucis pa dargako galu kads vien iespejams, tas ka Tev nav informacija par lietuvas iekartam vai danu sistemair ... nu atvaino ... p.s. es tiesam nezinu,kadai particibai jabut,lai Paul uzliktu sava privatmaja,jo pat pasvaldibas atsakas no ieprojektetam Paul ...

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: spk ()
Datums: 28/06/2011 18:31

Ē, nu nav tik traki, tikai īsto brīdi jāizvēlas. Piemēram, šobrīd Artiva lapā Santos 370 (savulaik kandidāts uz manu māju) gandrīz uz pusi vieglāks cenā kļuvis. Es tā kā biju uz Systemair līdzīgu bet pēc parametriem bik sliktāku, zato jūtami lētāku (1600 vai) noskatījis, bet ja šobrīd būtu nauda - ņemtu Paul, pa tādu skaitli Systemair nekad nav piedāvājis.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: spk ()
Datums: 28/06/2011 18:35

Ak jā - Paul pārējie loriņi, bez iekārtas, ir nu pilnīgi nejēdzīgās cenās. Piem. ja ņem lokanos gaisa vadus, to cena par metru ir tīri ciešama, bet savienojumi un kolektori nu riktīgs kosmoss.
Bet vispār gaisa vadi un iekārta - tās ir dažādas lietas. Nu nav obligāti pie Paul iekārtas Paul trubas jāliek :) Tur tāpat ir standarta 160 pieslēguma gali.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 29/06/2011 09:20

viens jautajums - Jus cinas par kvalitativu rekuperacijas iekartu, jeb par labu ventilacijas sistemu maja ar daudz maz saprata robezas apjedzamiem ieguldijumiem?

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Datums: 29/06/2011 13:48

Man kā "Garamgājējam" ir interesē uztaisīt labu ventilācijas sistēmu,

jo galvenā problēma ir - svaiga āra gaisa pieplūdes trūkums.

Bet!

Ir viena maza, bet būtiskā problēma - mājā ir pilna iekšējā apdare un tāpēc es svārstos vairāk uz decentralizēto ventilācijas sistēmu:
- katrā guļamistabā uzstādīt pieplūdes iekārtu ārsienā.

Vienīgais normālais modelis Eiropas tirgū - čehu "2VV" ražojuma MARTA Health, kuru es tagad meklēju pa visu Latviju kopā ar montāžas firmu: vienkārši nopirkt nav jēgas, jo vajag arī profesionālā montāža ar dimanta urbšanas metodi (speciālisti sapratīs, ka tas ir tieši manejam gadījumam)... ;=)))

Protams ir kaut kādi analogi, tikai nelīdzīgi - vai tiem pietrukst gaisa priekšsildīšanas, vai trokšņainas - skaļāk par 25dBA: guļamistabai tas nav pieņemams, vai kā krievu variantā - dargākās...
Piemēram, somu LVI Suunnittelu Oy Juha Tourunen ražojuma Mobair-2020, krievu VENT MACHINE ražojuma SFERA un tā tālāk...

Sapratiet mani pareizi, Leišos un Igaunijā, kā arī Somijā-Zviedrijā-Eiropā es jau arī meklēju, bet neviens nevar kaut ko jedzīgu piedāvāt... ;=)))
Kur nu vēl runāt par sapratīgu CENU, ja jau vispār nav iekārtu izvēles...

Jā, ir SYSTEMAIR, bet atkal "BET!"

Systemair VTK - ir tikai vārsts sienā bez priekšsildīšanas un strādā tikai līdz -5°C, kas ir ĻOTI aktuāli ZIEMAS PERIODĀ !!! ;=)))
Bet mūsu Latvijas ziemas katru gadu dod vismaz 3-4 nedēļas ar āra gaisa temperatūru ap -15 / -20°C !!!

Ir vēl "Systemair" pieplūdes sistēma, bet tā ir ar lielu gaisa caurplūdi un domāta uzreiz kā centralizēta - atkal simtiem metru gaisa cauruļvadu ar putekļiem pāris gadu ekspluatācijas...
Pie tam cenas līmenis atkal līdzīgs rekuperatīvām iekārtam.

Un sanāk tā, ka, ja cilvēkam ir māja un viņš tājā jau dzīvo, galīgi neder tās rekuperatīvas iekārtas ar tām pārāk saaugstinātām cenām un visiem tiem noklusētajiem trūkumiem... ;=)))

UN arī NEGRIBAS PĀRTAISĪT un PĀRMAKSĀT par JAUNU REMONTU !!!

Tāpēc es izlēmu iziet uz decentralizētām iekārtām, bet par sapratīgo cenu līmeni, jo par vienas rekuperatīvas iekārtas komplektāciju vienai mājai tās pieplūdes iekārtas var uzstādīt vismaz trijās-četrās mājās!!!

Un tagad rēķiniet paši...

Vienīgā no rekuperatīvām iekārtām ar sapratīgu cenu bija Mitsubishi Electric Lossnay VL-100, bet atkal ar vienu būtisko trūkumu - strādā tikai līdz -10°C !!!
Un tai nav āra gaisa priekšsildīšanas, kas ir būtiski Latvijas bargajām ziemām, jo galu galā - vislielākā PROBLĒMA ar iekštelpu gaisu vai to saucāmo ventilāciju ir tieši ziemas apkures periodā, kad nevar turēt logu vaļā un iekšā paliek izelpotais cilvēku-augļu-dzīvnieku un WC mitrums, kā arī spertais atstrādātais gaiss... ;=))


Ar cieņu
Garamgājējs

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 29/06/2011 14:54

[www.xnet.lv]

diletantiska versija

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 29/06/2011 14:58

brosura - [www.oerre.com]

PH serija lidz -25
Priekssildisana
70m3 - 20 kvadratu telpai pietiekosi
minuss - izskatas troksnis

izplatitajs - Indutek ... ~ lidz 100 + PVN ... varat salidzinat cenas ar net veikalu :)

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: specs ()
Datums: 29/06/2011 17:25

Pie rekuperācijas ir inovatīvs risinājums gaisa priekšsildīšanai ziemā un dzesēšana vasarā izmantojot zemes siltumu, tiko man aizgāja viens projekts ar REHAU AWADUKT Themo - gaisa-/zemes siltummainis (speciālas caurules kuras rok zemē)ekspluatācija par brīvu velti!!

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: J ()
Datums: 29/06/2011 19:19

Protams, ka interesē laba ventilācijas sistēma.
Es ar visu laiku štukoju kā to gaisa pieplūdi nodrošināt. Beigās paliku jau pie ventilācijas, kuru liktu iekšā visos logos, bet šitas Marta Health izkatās labāks variants. Man ar kaut kā baigi negribas ņemties ar tām ventilācijas caurulēm pa visu māju pat neskatoties uz to, ka apdares utt. netraucē. Nez kāds tai iekartai ir trokšņa līmenis?

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> viens jautajums - Jus cinas par kvalitativu
> rekuperacijas iekartu, jeb par labu ventilacijas
> sistemu maja ar daudz maz saprata robezas
> apjedzamiem ieguldijumiem?



Pašreizējā: 3 no 21


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********   **               ** 
  **  **   **     **  **     **  **    **         ** 
   ****    **     **  **     **  **    **         ** 
    **     **     **  **     **  **    **         ** 
    **      **   **   **     **  *********  **    ** 
    **       ** **    **     **        **   **    ** 
    **        ***     ********         **    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727