UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 21
Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: spk ()
Datums: 29/06/2011 22:14

Vispār, Garāmgājēj, vairāk trūkumu ir drīzāk taviem apstākļiem (pabeigta apdare, nevēlēšanās vilkt trubas utt), nevis rekuperācijas iekārtām :)
Bet nu gaume katram sava. Man piem. troksnis liekas būtiska lieta, 34 dB jau nu toč ir pa daudz, a tiem čechu uzrādītajiem 25 es vnk neticu :) Dažreiz karstās naktīs ventilatora skaņu paciest mierīgi, bet nu ja tas ir katru nakti ...

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: al ()
Datums: 29/06/2011 23:24

"Pie rekuperācijas ir inovatīvs risinājums gaisa priekšsildīšanai ziemā un dzesēšana vasarā izmantojot zemes siltumu, tiko man aizgāja viens projekts ar REHAU AWADUKT Themo - gaisa-/zemes siltummainis (speciālas caurules kuras rok zemē)ekspluatācija par brīvu velti!!"

Vai varētu kaut ko vairāk par šo? Cik garas tās trubas vajag? Cik tādas izmaksā? Esmu dzirdējusi viedokli, ka tas neatmaksājas...

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: J ()
Datums: 29/06/2011 23:49

22 dB jau ir pie 40m3/h, pie 120m3/h ir jau 38 dB, kas tā arī varētu būt. Vienīga problēma, ka LV šo laikam neviens netirgo.


spk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vispār, Garāmgājēj, vairāk trūkumu ir
> drīzāk taviem apstākļiem (pabeigta apdare,
> nevēlēšanās vilkt trubas utt), nevis
> rekuperācijas iekārtām
> Bet nu gaume katram sava. Man piem. troksnis
> liekas būtiska lieta, 34 dB jau nu toč ir pa
> daudz, a tiem čechu uzrādītajiem 25 es vnk
> neticu Dažreiz karstās naktīs ventilatora
> skaņu paciest mierīgi, bet nu ja tas ir katru
> nakti ...
>



Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 30/06/2011 08:44

To J ... visiem tiem plastikata struntiem bus troksnis un tas ir neizbegami, ne velti, telpas kur nepieciesams zem troksnu limenis standarta komplektacija izskatas sadi - gaisa apstrades iekarta vai piepludes iekarta vai ventilators, talak seko troksnu slapetajs,talak cinkota skarda gaisa vads un difuzors vai reste,kuram papildus uzstadas karba,kas palidz kliedet gaisu un samazina troksnu limeni ... Garamgajejam izskatas ir standarta sape ar kuru faktiski saskaras bez maz katrs - ir uzbuveta maja un talak sak stukot par ventilaciju un nevis otradi ... faktiski gaisa vadu instalacijas materiali ir loti loti minimalas izmaksas uz visa kopeja fona ... ari difuzori vai restes ... nepieciesamo gaisa daudzumu uz katru telpu aprekina loti vienkarsi un izejot no ta var visu instalaciju savilkt jau priekslaicigi ... iekarta - kad ir briviem lidzekli, tad ari uzliek ... p.s. man nezkadel liekas,ka dzesesanas sistema ir nedaudz aktualaka par ventilaciju, ja iet runa par vienkarsu dzivojamo privatmaju, bet nu katram dzivesstils ir atskirigs

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 30/06/2011 08:48

To J ... 35db ir liels troksnis ... pat elementars SolerPalau sadzivnieks ( Silent 100 ),kurs lepojas ar zemako troksnu limeni sava klase ( 26db ) izdala palielu troksni uz ausi ... a mes runajam par gulamistabu tomer

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Datums: 30/06/2011 10:55

Par TROKŠŅA līmeņa standartiem:

TABULA_Шкала шумов (уровни звука, децибел):

Децибел,
дБА Характеристика Источники звука

0 Ничего не слышно
5 Почти не слышно
10 Почти не слышно тихий шелест листьев
15 Едва слышно шелест листвы
20 Едва слышно шепот человека (1м).
25 Тихо шепот человека (1м)
30 Тихо шепот, тиканье настенных часов.
Норма для жилых помещений ночью, с 23 до 7 ч.
35 Довольно слышно приглушенный разговор
40 Довольно слышно обычная речь.
Норма для жилых помещений днём , с 7 до 23 ч.
45 Довольно слышно обычный разговор
50 Отчётливо слышно разговор, пишущая машинка
55 Отчётливо слышно Норма для офисных помещений класса А (по европейским нормам)
60 Шумно Норма для контор

Ja guļamistabā guļ 2-cilvēki, tad pa nakti, ja pēc normām pilnīgi pietiek pieplūde 40m3/h, MARTAi 1.ātrumā trokšņa līmenis ir pieņemams - tikai 22.3dBA.

Arī 2.ātrumā trokšņa līmenis ir cietams - 33dBA.

Protams, vācu standarti prasa mazāku trokšņa līmeni guļamistabai - 27dBA, bet atkal MARTA ar saviem 22,3dBA šeit tāpāt iekļaujas.


Par CENĀM:

Ja mājas izbūves cena svārstas ap 1000.- LVL/m2 (iekļauts pilnīgi viss sākot ar 0 līdz mēbelēm un teritorijas labiekārtošanai), tad protams rekuperātīvas ventilācijas sistēmas procentuālas izmaksas 25-50 LVL/m2 liekas niecīgas, bet Jūs pārrēķiniet to CENU kopā uz Jūsu māju un cipars vairs neliekas tik smieklīgs... ;=)))

Savukārt, ja man PROBLĒMA ar to ventilāciju ir tikai trijās guļamistabās, tad MARTAs izmaksas "zem atslēgas" man sanāk pēc būvfirmu piedāvājumiem tikai 370.-LVL.
Pie tam, uzstādot šādu piespieda principa svaigā gaisa pieplūdes iekārtu guļamistabās, es panāku lieka mitruma aiziešanu prom no mājas arī sanmezglos... ;=))))

Un tagad, vai ir vērts klausīties rekuperatīvas ventilācijas izplatītājus, ka šāds risinājums Jums strādās, bet tas ir letākais variants un savā mājā vajagot kaut ko dargāku..., kaut kādu rekuperatiņu par kopējo cenu ar montāžu un remontu ~4000-5000-..000,- LVL ???

Ar cieņu
Garamgājējs

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 30/06/2011 11:27

VX700 iekarta no systemair nostajas cilvekam no malas uz kadiem 1200 latiem ... visi instalacijas materiali ari noperkami ... sarunat dzekus,kas jedz savilkt ventilacijas vadus nav problema ... ka izvilkt - majai pats var pakalkulet cik gaiss vajadzigs,pusotru reizi uzgriezis uz rinki un bus atliektiem galiem ... Garamgājējs , var protams 'uzputot' so pasakumu galejibas pie velesanas ... otra lieta - Latvija nav daudz mazo uznemumu kas nemas ar ventilaciju,vairak ir lielie un tie nekad nekernasies ar privato par kadiem pacmit procentiem uzcenojumu,nu nav tas vajadzigs,jo pec definicijas jebkurs privatmaju objekts lielam uznemumam reali aiziet beigas ar minusiem ... tresa lieta - esam pieradusi maksat par BK un AR sadalam kad buvejam maju, bet nezkadel negribam maksat par AVK sadalam tik pat naski,lai ari tas ieklauj faktiski visu to pasu ...

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: Espats ()
Datums: 30/06/2011 16:44


Ventilācijas lietas jārisina.... un ja nesanāk naudiņa labai rekuperācijai var izmantot konstanto nosūces ventilatoru kombinācijā ar AERECO gaisa pieplūdēm logos. Šo [www.vortice.ltd.uk] motoriņu kombinētu ar kustības un mitruma sensoriem ....


Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: J ()
Datums: 30/06/2011 21:52

Es ar sākumā uz šādu risinājumu orientējos, bet te tiek ieteikti labāki varianti (tiesa gan daļa LV diemžēl nepieejami)

Espats Wrote:
-------------------------------------------------------
> > Ventilācijas lietas jārisina.... un ja
> nesanāk naudiņa labai rekuperācijai var
> izmantot konstanto nosūces ventilatoru
> kombinācijā ar AERECO gaisa pieplūdēm logos.
> Šo motoriņu kombinētu ar kustības un mitruma
> sensoriem ....
>
>



Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Datums: 01/07/2011 09:37

Jā, bija man piedāvājums no Systemair - ventilācijas pieplūdes modelis Systemair TLP 160, bet gala cena kopā ar visiem vadiem un montāžu sanāk gandriz vai kā rekuperatora cena...ja nekļūdos, tad ap 2000.- vai 2500.- LVL.

Tātād MARTA šeit vinnē manā gadījumā - uz 3 guļamistabām sanāk apmēram vismaz 3 reizes lētāk... ;=)))

Un vēl...visi tikai dod gudrus padomus, bet nez kāpēc neviens nedod konkrēto piedāvājumu... ;=))) Es pašlaik meklēju konkrēto piedāvājumu, bet pagaidām neatradu, kas man to piegādās un uzstādīs...

Laikam =DsKs= savā ziņā ir taisnībā, bet pārfrazējot, firmas bankrotē tieši tāpēc, ka nemeklē klientus...

Tā viš ir, tā tā dzīve paiet...

Pašreizējā: 4 no 21


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **        **         ********  
 ***   ***     **     **        **    **   **     ** 
 **** ****     **     **        **    **   **     ** 
 ** *** **     **     **        **    **   **     ** 
 **     **     **     **        *********  **     ** 
 **     **     **     **              **   **     ** 
 **     **     **     ********        **   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727