UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 15
Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 09/02/2012 10:50

Nu šodien nopirku testam RUF 10kg briketes un pie reizes vienu maisu Malkas pasaules ozola malkas (iekšā ~11kg). Tad nu varēs notestēt, vai ozola malka ir karstāka par Finiera briketēm, jo it kā briketes esot pārākas par ozola malku. Jebkurā gadījumā būvmalka (brusu atgriezumi utml.) nav siltākas par briketēm. Ne tuvu.
Bet tās RUF briketes izskatās švakāk sapresētas par Gulbenes un Finiera briketēm. Nav problēmu pārlauzt uz pusēm. Māc aizdomas, ka nekas labs tur nebūs. Savukārt malkas maiss ir 2x lielāks par līdzīga svara brikešu maisu, kā arī veikala cena ir kosmoss, 3.24Ls, t.i. 274Ls/t. Tad nu tuvākajās dienās notestēšu.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: Didims ()
Datums: 09/02/2012 11:37

Klasikais baļķvedējs ar piekabi kravā ņem ~20+20 m3 malkas, atkarīgs protams no līkumainības un piemērotajiem koeficientiem, kopā līdz kādiem 44 m3. Pirmāk pieminētie 30 m3(?) varētu būt domāti paša kravā (bez piekabes) ņemtie steri.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aae ()
Datums: 09/02/2012 12:05

eksperimentējot ar dažādu ražotāju skaidu briketēm, secināju ka diezgan labas un ar nemainīgu kvalitāti ir tās, kuras Pļavniekos rūpnīcu rajonā tirgo, itkā nākušas no Igaunijas. Parasti bērza vai priedes, vai jauktas. Salauzt uz pusēm toč nav iespējams.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: h2so4 ()
Datums: 09/02/2012 13:30

man mājās ir kamīnkrāsniņa ar stikla durtiņām..visu laiku kurināju apaļās(pirktas kuršos), tagad eksperimenta pēc paņēmu kantainās turpat. It kā cietas, stingras, bet nu nedeg ne sūda, karstums no apaļajam bija krietni labāks, tās kantainās tikai apdeg,tad kvelo, dūmo, varbūt tā vajag, hvz..citreiz nākas durtiņas pavērt uz mazu šķīrbiņu, lai lielāku uguni dabūtu.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: eb ()
Datums: 09/02/2012 13:49

kantainās parasti ir blīvāk sapresētas, tāpēc, varbūt, grūtāk iekurināt. man gan tās briketes patīk. siltums (pareizāk sakot karstums) ir, tilpuma ziņā, vajag mazāk(ja salīdzina ar malku) un kuras diezgan ilgi.

lasu un priecājos par šiten sarakstītajiem aprēķiniem, pats tik smalki nebiju iedziļinājies, bet pēc maniem novērojumiem - viens brikešu maišelis (10 kg) kuras tikpat ilgi kā lielais, baltais cukura maiss ar malku. ja oša vai ozola malka, tad gan attiecība neatbilst.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: skc ()
Datums: 09/02/2012 14:09

čuguna krāsni kurinu ar malku alksnis/bērzs.
briketes, te minētās igauņu, lieku tikai uz nakti vai pa dienu ja ārā baigi auksts, jo tās ilgi deg/gruzd.
krāsns karsta līdz pat rītam. ar malku tā nesanāk

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: skc ()
Datums: 09/02/2012 14:13

jā un kieģeļu krāsni briketes gan nelieku. jo ar švunku tās degod manuprāt pa lielu karstumu izdala.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: h2so4 ()
Datums: 09/02/2012 17:39

nez, man ir paranoja laikam un uz nakti es neko krāsnī nelieku, ja arī lieku, tad miegs nenāk:D

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: skc ()
Datums: 09/02/2012 21:14

h2so4 Wrote:
-------------------------------------------------------
> nez, man ir paranoja laikam un uz nakti es neko
> krāsnī nelieku, ja arī lieku, tad miegs nenāk


tad jau aizņemies no energo?:) atbilde nav nepieciešana

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 09/02/2012 22:28

Nu ar to ozola malkas maisu sanāca aplauziens. Tā Malkas pasaule sausu malku netirgo. Kad stundu pie maksimālās gaisa padeves krāsnī tā arī tikai malka dūmoja un negribēja ne pa kam ieskrieties, uzmetu četras briketes un viss aizgāja. Tā nu neuzzināju, vai ozola malka ir līdzvērtīga. Jebkurā gadījumā nav nekādas ticības pārdevēju sišanai pie krūts, ka viņi tikai sausu tirgo
"Kā vienmēr lieliska kvalitāte un mitrums līdz 22%."
Ja tāda ir sausa malka, tad es esmu tanks. Samaksāju 3.24Ls par maisu, kas nedeg un plus vēl jāmet iekšā papildus palīdzība, lai deg. Citā dienā pamēģināšu tās nopirktās RUF briketes, varbūt arī tādi paši štrunti kā "sausā" ozola malka.

Pašreizējā: 3 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **         **     **  ********  **     ** 
 **     **  **    **   ***   ***  **         **   **  
 **     **  **    **   **** ****  **          ** **   
 **     **  **    **   ** *** **  ******       ***    
 **     **  *********  **     **  **          ** **   
 **     **        **   **     **  **         **   **  
 ********         **   **     **  ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727