UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 15
Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 10/02/2012 16:22

andža Wrote:
-------------------------------------------------------
> starp citu k-rauta uz akciju izmetusi bigbagus ar
> finiera bērza briketēm, 600 kg 39 lvl. Tas nu
> gan varētu būt lētāk par malku.


Tie BigBagi nav gluži tas pats, kas kantainās finiera briketes. Ne tik labas. Pie tam labāk izvēlos celofāna maisos, jo briketes mīl mitrumu uzsūkt. Lai gan cena par tādu BigBagu ar bērza apaļajām briketēm nav slikta. 65Ls tonnā sanāk.

Sakrāmēju krāsnī tos RUF, vakarā notestēšu. Šonakt ārā atkal kādi -30C būs, tāpat kā šorīt.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: E ()
Datums: 10/02/2012 16:48

Kā to bigbagu dabūt uz mājām?

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: eb ()
Datums: 10/02/2012 17:11

ar piekabi, busu, kravas auto vai paprasi, lai veikala transports aizved kur vajag.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: andža ()
Datums: 10/02/2012 19:39

kādi -30, knapi 23 šorīt bija :)

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 10/02/2012 21:04

andža Wrote:
-------------------------------------------------------
> kādi -30, knapi 23 šorīt bija


Nu man pie mājas Sējas novadā bija -30C. Dīzelis ar Statoil degvielu bija mironis. Rīgā knapi -15C rādīja. Un jau šobrīd abi termometri jau rāda -27.

Bet RUF briketes ir konkrētie štrunti. Pirmkārt, grūti aizdedzinās. Nodzisa. Salēju ar aizdedzināmo šķidrumu. Viss aizdegās. Pēc kāda laiciņa nodzisa. Uzmetu divas Finiera briketes. Tagad deg. Bet tās RUF briketes tā dīvaini uzpūšas. Neiesaku nemaz. Neapskaužu to, kurš nopērk tonnu un tikai tad konstatē, ka šitādas nekādas.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 10/02/2012 23:43

Ārprāc!! Kā piekdienas vakarā tās RUF briketes mani ir iegāzušas. Esmu pieradis, ka krāsns 2-3 stundās ir izkurējusies, bet šitās pie maksimālas gaisa padeves un pat pavērtām durtiņām tikai gruzd un gruzd. Jau četras stundas mocos un laikam vēl kādas stundas tur gruzdēs. Es taču gribu iet gulēt, nevis vaktēt krāsni. Kādu laiku netaisīšu nekādus eksperimentus. Vai nu sausa malka vai labas briketes un miers.
Laikam vajadzēs piepirkt pārdesmit maisus Finiera briketes, lai var veiksmīgāk nokurināt tās sodrējainās Gulbenes BIOBRIK briketes un likšos ar testēšanu mierā. Tagad vismaz ir skaidrs, kas deg un kas nedeg. Un viennozīmīgi nečakarēšos ar lētajām briketēm. Varbūt matemātiski kaut ko zaudēju, bet nu noteikti atkrīt čakars ar gruzdošu kurināmo ilgu stundu garumā. Šobrīd esmu patiešām nikns.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: skc ()
Datums: 11/02/2012 02:16

tak rakstīju, ka tās labas čuguna krāsnij bez šībera, kas ar tām ir ilgi karsta. es ielieku slāpēšanā pirms gulētiešanas un no rīta krasns vēl karsta.
Nesaprotu ko jūs pērkat, ka briketes nevar aizdedzināt?. Igauņu aizdegās arī ar "tāsi".
parastajā - ķieģeļu, briketēm degot ar švunku, karstums pa lielu un pēc tam šīberi var no rīta vērt ciet. tur nu lietojama tikai malka, tas bez "bazara":)

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aviators ()
Datums: 12/02/2012 18:32

Šitā "ielikt uz nakti slāpēšanā" nekam neder. Piektdienas vakarā man ar tām RUF briketēm sanāca spiestā kārtā tāds variants. No rīta krāsns bija tikai silta, nevis karsta, kā tas ir otrā rītā pēc parastas 2h kurināšanas un šībera aiztaisīšanas. Varbūt čuguņniecei tas der, bet normālai podiņu krāsnij tas ir garām, jo daudz siltuma skurstenī aiziet. Pie tam parasto 10kg vietā tika izniekoti gandrīz 20kg kurināmā. Neredzu nekādus plusus.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: koks ()
Datums: 12/02/2012 19:06

Pieredze ar briketēm ir sekojoša. Izmantoju tās ķieģeļu pirts krāsns kurināšanai. Krāsni iekurinu ar alkšna malku un tad kurinu ar briketēm. Pilnīgi nederīgas ir apaļās. Tās nedeg vispār, tikai dūmo. Latvijas Finiera arī nebija īsti labas. Vislabāko efektu ilglaicībā un karstumā dod tādas, kuras nav no putekļiem presētas, bet no rupjas skaidas. Esmu tās pēdējā laikā tukumā pie privātā atradis.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: h2so4 ()
Datums: 12/02/2012 20:13

man bija paveicies tad laikam ,ar apaļajām! dega rūkdamas, viegli aizdedzināt, pietika ar vienu sausā spirta tableti. pērku parasti kuršos, vai depo. kantainās dūmo ,nedeg, hvz, kas tur ar viņām, nepatīk man tādas. Laikam ,kā kuro reizi paveicas.

Pašreizējā: 5 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **     **   *******   **    ** 
 **     **  **     **   **   **   **     **   **  **  
 **         **     **    ** **    **           ****   
 ********   ********      ***     ********      **    
 **     **  **     **    ** **    **     **     **    
 **     **  **     **   **   **   **     **     **    
  *******   ********   **     **   *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727