UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 20
Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 22/06/2012 09:19

Es esmu manuprāt Bokaldera slaidos vai kādā no žurnāliem redzējis, ka kā siltumakumulējošo "trubu" izmanto pašas pagraba telpas vai pazemes ejas no vienas ēkas uz otru. Vai Rīgas pazemes gājēju tuneļos vasarā sienas ir nosvīdušas/nopelējušas? Manuprāt nē, citādi grafītmāksla neturētos klāt... Tikko internetā pamanīju, ka Indijā zemes temperaments krietni virs 20°C un ne vārda par problēmām:
[www.builditsolar.com]
Katrā ziņā Latvijā noteikti ir mazāks kaut kā augšanas risks salīdzinot ar vidēju "ārzemi", arī Vāciju.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: khe ()
Datums: 22/06/2012 15:06

Kad āra temp ir augstāka par skursteņa un telpu temp, tad gaiss pa dabīgās ventilācijas kanāliem virzās telpās iekšā(vismaz vairumā gadījumu). Tā bij domāts joks par sudraba rorēm ventilācijai....

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: khe ()
Datums: 22/06/2012 15:10

Vēl jautājums: vai kāds regulāri nodarbojas ar sava autiņa kondicioniera tīrīšanu un dezinfikcēšanu?

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: aaaa ()
Datums: 22/06/2012 15:45

Pie mums kad reiz meklēju, uz mani skatījās kā uz kaut ko sapīpējušos, tagad gan jau kaut kur ir, bet Vācijā, kad vēl dzīvoju, pavasarī uz katra servisa bija izkarināti plakāti tipa: super piedāvājums, ikgadējā kondicioniera apkope - spiediena pārbaude, filtru maiņa, dezinfekcija par 19.90 (nu vai ciktur - neatceros). Cik parunāju ar pašiem fričiem viņi kā likums praktiski visi reizi gadā ved to kondišku dezinfekcēt, jo pat jaunai mašīnai jau pēc pāris mēnešiem tur augot sēnes, ka maz neliekas. Vācu autobildā bija pamācība kā izvairīties - kondišku vajag atslēgt apmēram 10 min. pirms brauciena beigām, lai iztvaicētāja radiators paspēj sasilt līdz āra temperatūrai un izžūt - pretējā gadījumā tas paliek slapjš un ar putekļiem un sēnes ir klāt.
Par ventilācijas cukām runājot - tas ir pilnīgs fufels - caur tām ventilēt ir sevis mānīšana. Normāla ventilācija stundas laikā apmaina 0.5-1 mājas tilpumus, skursteņa cuka vasarā varbūt mājas tilpumu apmaina nedēļas laikā, labākajā gadījumā.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 22/06/2012 17:36

jautājums.... aaaa? "ventilācijas cukām runājot - tas ir pilnīgs fufels - caur tām ventilēt ir sevis mānīšana"... tad kapēc mēs tik ļoti uztraucamies par vecajiem logiem un par visu varītēm cenšamies tos nomainīt?
ideālu ventilāciju jau ēkai tik lielu nevajag...tas atkatīgs no tajā mītošo cilvēku - papagaiļu - peļu daudzumā ...apmēram 25..35m3 gaisa stundā ... tātad pilnīgi pietiek ar to pašu dūmkanāla cuku

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Didzisp ()
Datums: 22/06/2012 19:02

Nu protams,ka pietiek ar dabīgo ventilāciju caur skursteņa cukām.Tikai mūsdienās jau par to nedomā. Uzmauc bleķa skursteni, bet vēdināšanas skursteni nemaz netaisa- liekas izmaksas :) Kārtīgs ķieģeļu skurstenis sasilst no apkures un caur ventilācijas cuku ir tada vilkme, ka špicku dzēš nost. Par vasaru,arī pilnīgas muļķības. Arī vasarā cukas darbojas. Jā, ja ārā +30, tad vilkme samazinas, bet tad tak nav nekādu problēmu logu attaisīt. Cik tad mums to karsto dienu. Kaut tagad, naktī labi ka +10, bet ir pats vasaras vidus un naktī gaiss švilpdams mainās pa ventilācijas cukām. jo iztabā tak ir vismaz +20

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 23/06/2012 11:26

Atļaušos pievilkt šeit aprakstītās lietas savai situācijai.

Ir kamīns - Jotul 18 Panorama ar faktiski slēgtu deg kameru - gaisa pieplūde paredzēta pa cauruli no ārienes, malka deg un smukums baudāms caur stiklu, un dūmi pa skursteni laukā. Respektīvi degšanas process atsaistīts no telpas, kurā kamīns atrodas.

Jotul servisā ieteica zem grīdas ielikt 75-110mm cauruli, pa kuru pievadīt gaisu, lai netiktu tērēts telpas skābeklis, un kas ir svarīgāk, lai telpu ventilācijas sistēmas neradītu retinājumu deg kamerā, un dūmi, tvans nenāktu telpā.

Es dziļi izprotu šo otro punktu par negatīvu pārspiedienu, ko radīs piemēram jaudīgs virtuves nosūcējs, vai ventilators bēniņos, bet tomēr - ļoti vēlētos izmantot kamīnu gan degšanas, gan dīkstāves brīdī, kā dabīgo ventilācijas risinājumu.

Un vienlaicīgi - izmantot pazemes cauruli, kā zemes siltuma akumulatoru ziemas periodā.

Kā jūs domājiet - vai var nodrošināties, pret šīm spiediena izmaiņām?

Faktiski tas ir aktuāli katram, kurš kurina krāsni, plīti utt.

Latvijas Būvnormatīvi vai tad aizliedz piespiedu ventilāciju, gadījumā, kad dzīvojamās telpās ir krāsns apkure?

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Didzisp ()
Datums: 23/06/2012 13:54

Tev tur virtuves nosūcējā turbīna stāvēs,ka spēs visu gaisu nomājas izsūkt? Nezinu, man mājā nav nekāda ventilātora un virs plīts vienkārš "nosūcējs" pa taisno skursteņa cukā. Tak gandrīz no pannas pankūkas rauj skurstenī iekšā.Nafig vēl tur ventilātoru vajadzētu? Pie dabīgās ventilacijas visi gaisa sūkšanas procesi pašregulējas un tāds variants, ka ogles rauj no kamīna arā nav iespējams. Man liekas, ka jūs tās mājas pārak hermetizējat ar plēvēm un tad neziniet kā vēlāk galā tikt. Lai tak tas gais pa kādu durvju šķirbiņu tiek mājā iekšā, jo bez gaisa dzīvot nevar.Jā, varbūt es sakurinu ziemā kādu steru malkas vairāk.Toties nav jāčakarējas ar visādiem rekuperatoriem un un dūmi nekd nav nākuši pa skursteni uz leju. Es labāk nodedzinu bišku vairāk malkas, toties dzīvoju ideālā mikroklimatā, nevis ostu ziemas pirdienu līdz Jāņiem.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 23/06/2012 15:02

Telpā, kur darbojas apkures krāsns,kas ņem gaisu no šīs telpas nevar būt cita nosūce - jo tad traucēta degšana, ventilātors mēģina piesūkt gaisu no visām spraugām - saprast skursteni un krāsni. Ja krāsnij gaiss pieplūst neatkarīgi no telpas ventilācijas un durtiņas blīvas, tad nosūce varētu būt.
Ja tomēr telpā nepieciešama papildus nosūce, tad to - gaisu jākompensē ar tādu pašu vai lielāku pieplūdi. Jebkurā gadījumā pieplūde vienmēr var būt.
Taču te ziemas sezonā sākas ziepes... jo vairāk aukstā āra gaisa vēlme ievadīt, jo vairāk tas maksā, lai uzsildītu gaisu... tapēc veidojas doma izmantot nelielo zemes siltumu. Vienīgais moments, ka īsti nav skaidrs, cik liels ieguvums ir šie ieguldījumi uz kanālu zemē?

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Didzisp ()
Datums: 23/06/2012 15:28

Ja vienā telpā ir krāsns,plīts vai kamīns pieslēgts skurstenim,kurā blakus dūmu cukai ir ventilācijas cuka, tad nekāda degšanas traucējumi nebūs. Krāsnī dūmgāzes karstākas un dūmu kustībai būs lielāka švunka. Attiecīgi ventilācijas cukā gaisa kustība būs mazāka, bet gaisu nekad neraus pretējā virzienā. Tur viss automātiski stabilizejas. Ja par trubu zemē, tad tur nav jābūt fiziķim,lai saprastu, ka efekts būs minimāls. Zemes temperatūra grozās ap +4 grādi, savukārt videjā āra temperatūra vismaz pēdejos gados grozās biški zem nulles. Tad ko tā zeme varēs sasildīt, ja temperatūras starpība ir tik niecīga?Jā,kad ārā -25, tad varbūt arī bišku sildīs, bet tāpat ienākošais gaiss būs ledus auksts. Ar autiņu te visi brauc un kāds karstums no pečkas pie -25 jums salonā nāk? A tur ventilators, radiātors ar lielu laukumu un 70-90 grādu karsts tosols, i vienalga nespēj sakarsēt. No kā tad tā zemē ieraktā truba spēs gaisu uzsildīt līdz +20 :)?

Pašreizējā: 5 no 20


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********   ********   ********   **      ** 
 **    **   **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **         **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **   ****  **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **    **   **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **    **   **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
  ******    ********   ********   ********    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.