UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 20
Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 17/07/2012 21:24

Šoreiz jautājums par gaisa atsūkšanu virtuvē. Firmas piedāvā 2 risinājumus:
# turbīna iebūvēta pašā atsūcēja korpusā un tālāk ventilācijas kanālā ir neliels pārspiediens
# turbīnu uzstāda bēniņos, un ventilācijas vadā ir neliels retinājums.

Kuru variantu realizēt? Labāk sūkt to gaisu vai stumt prom?

Ja motors ir pašā atsūcēja toverī, tam itkā vieglāk tikt klāt, apkalpot. Ja bēniņos - jāvelk vadības panelim vadi cauri pus mājai.

Bet no ventilācijas viedokļa - kā būtu pareizāk?

Otrkārt - gaisa nosūce paredzēta mājai 3 vietās - abās WC un virtuvē. Projektētājs apgalvo, ka lai būtu pilnīgs fen-šuj, katrai vietai taisa savu sistēmu - savi difuzori, cauruļvadi, turbīnas un izvadi jumtā. Likt plūsmas sadales vārstus un visu laist uz vienu ventilatoru bēniņos neesot prāta darbs, jo adekvāta vadība maksās vairāk, nekā 3 neatkarīgas sistēmas.

Kādi viedokļi?

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: DsKs ()
Datums: 17/07/2012 21:55

letak bus atseviski un pec 'fen-suj' ari pareizak ... wc mezglus pec noklusejuma nejudz nearko citu kopa ...

... bus beninos,bus mazaks troksnis,jo var papildus laist caur slapetaju pa celam ... katra zina kanala ventilatoru demontet nebus nekadas problemas,ja radisies kada vajadziba ... protams,ja fiziski vares tikt uz beniniem

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: aaaa ()
Datums: 17/07/2012 22:03

Virtuves nosūce? Izsakies skaidrāk - ir ventilācija (caurums griestos) un ir nosūce virs plīts. Ja par plīti runājam, tad vai tas ventilators ir bēniņos vai virs plīts, principiālas atšķirības nav, izņemot troksni. Ja tas ir bēniņos, troksnis būs krietni mazāks. Apkope normālam veņķikam nekāda dižā nav, tauku filtri jebkurā gadījumā stāvēs virs difuzora, tikai jautājums, kur tu tādu dabūsi - gatavajiem nosūcējiem ar ventilatoru viss ir iebūvēts - lampiņa (labākais mūsu gadsimta izgudrojums!), mazgājami filtri utt. Ja vilksi no bēniņiem, būs plika caurule, a ko galā liksi? Nosūcējpiltuvi būs krietni jāmeklē, turklāt tādu kas patīk...gud lak atrast. Pofesionālās ventilācijas sistēmas (restorāni, ķīmijas laboratorijas utt), kur vajag spēcīgu ventilāciju, visas ir ar ventilatoriem kaut kur augšā uz jumta, citādi jau tas troksnis būtu neizturams.
Par ventilāciju runājot - prasts kanāla ventilators ir lēts, turklāt tāds, kam var pieslēgt uzreiz vairākus ievadus, ir dārgs. Man gan tāds ir, un nekāda vaina, ja pareizi atceros, maksāja 130Ls un ar fengšuju viss ir štokos, fengšujs jāmeklē pilnīgi citās vietās, ne šādos vados. Uzreiz saku-ja cilvēks pie ventilācijas salēgšanas piemin fengšui, tas nozīmē, ka viņš no šitās štelles nesaprot nevis kaut ko, bet pilnīgi neko...tas tā, pārdomām. Plūsmas sadales vārsti gan skan gudri, bet praksē tāpēc difuzoram ir skruvējama vidusdaļa, ar ko plūsmu var ļoti smuki sabalansēt. Lai to pa smalko izdarītu, tad gan vajag vēja ātruma mērītāju, un tāds jau reti kuram ir, es regulēju ar noplēstu tualetes papīra sloksni :)

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 17/07/2012 23:25

Virtuve un tualetes tev darbosies pēc piespiedu sistēmas.
Mehāniskā nosūce tualetēs vajadzīga tikai tad, kad tur kāds atrodas... tātad ventilātoriem jādarbojas no sensorslēdža... kas ieslēdz gaismu. Vasaras režīmam tualetēs aiz sensorslēdža uz apgaismojumu var ielikt rokas slēdzi, ja tur gaisma pietiekoši, bet ventilātors darbosies.
Virtuvē jau mehānisko lieto tad, kad uz plīts kaut ko gatavo - vāra vai cepj. Ja tikai silda tīru ūdeni - tējkanna vai kafija... vai jēgas darbināt nosūci?
Citādi, ja pie ventilātoriem nav uzstādīti speciāli vārsti, nosūce telpās ziemā notiks dabīgi, bet vasarā būs vēja iespaidā - vējš vēdcaurules galā rada sūci un tas vēdina telpas. Ja nestrādās ventilātors tad nomaināmā gaisa daudzums būs mazāks.
Atceries, ka tualetēs - kanalizācijas stāvvadam vajag gaisa pieplūdi no āra.
Runājot par izvadiem - jo mazāk visādu pieslēgumu uz jumta, jo vieglāk jumtu ekspluatēt... tātad principā visi dūmizvadi, vēdvadi būtu apvienojami vienotā blokā.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: DsKs ()
Datums: 18/07/2012 09:00

aaaa,varbut parpratisimies,bet piemeram Soler&Palau piedava virtuves nosuces 'ar iebuvetam lampinam un tauku filtriem' divas versijas - ar iebuvetu ventilatoru un bez iebuveta ventilatora - pirmaja versija viss ir skaidrs, otraja taisa izvadu ( laikam pec noklusejuma 160 bija ) , gala sledz atseviski kanala ventilatoru

profesionalam virtuvem parasti izmanto sada tipa ventilatorus , kuri ir atverami un viegli tirami -
[a-clim.ru]

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: DsKs ()
Datums: 18/07/2012 09:02

seit redzams atseviski - [global.solerpalau.com]

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: aaaa ()
Datums: 18/07/2012 09:31

DsKs: Šitā ir baigā štelle, būvētu māju otrreiz, noteikti apsvērtu, jo cepot pankūkas, piemēram, svētdienas rītā, kad sīči vēl guļ un prasās trešo nosūces ātrumu, tas troksnis ir baigi traucējošā lieta. Bet nu otrs mīnuss, ka jāatstāj piekļuve noslēptajam ventilatoram - faktiski iespējams tikai neapdzīvotu bēniņu gadījumā, ja ir mansardstāvs, tad šitos brīnumus nebūs kur likt. Noskatījos, ka Zviedrijā, kur mehāniska ventilācija dzīvojamās telpās ir obligāta, katrai otrai mājai nosūces ventilators ir uz jumta, izplūdes trubas galā, daudzdzīvokļu mājām praktiski visām.
Par tualetes nosūci - tā sūkšana, kad ieslēdz gaismu ir garām, mans uzskats, ka tualetē ir jāsūc 24/7, jo nu nav tā telpa nekāda aromātiskā. Ja liek uz gaismas slēdža, tad tikai ar taimeri, jo, atvainojos, bet pēc lielā darba vēlams ventilēt vēl vismaz 10 minūtes, lai nākošajam apmeklētājam nav jākrīt ģībonī :)

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: DsKs ()
Datums: 18/07/2012 10:02

Man tas pats - faktiski virtuves nosucejs paredzets apmeram metru no skurstena izmesanas atveruma ... vienigais variants tikai ar iebuvetu dzineju

Zviedrija Systemair rupnica skatijamies kompaktos virtuves nosucejus,kas paraleli pilda ari gaisa apstrades iekartas f-ju ... uz sitiena nevaru atrast,sameklesu,ieliksu seit ... minuss - kad gatavo,varsts aizrauj majas ventilaciju ciet, bet ka zviedri saka - pusstunda gatavojot neko isti nemainis gaisa kvalitate ... prieks protams nav lets

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: DsKs ()
Datums: 18/07/2012 10:05

man liekas ka sis -
[catalogue.systemair.com]

gaisa apstrades iekarta ar atsevisku izvadu virtuves nosucejam ... ka saka - divi viena

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 22/09/2012 20:52

Nu un cik tad izmaksā sūrajā ziemā diennakti ventilēt māju?

Piemēram māja 140 m2, griesti 2.50 m = 350 kubi. Piemēram mainīsim gaisu tajā 1x stundā, kas kā vidējais rādītājs nav slikti, i togo tie ir 8400 kubi diennaktī, kas ir apmēram 10080 kg gaisa

Ja laukā ir -20, iekšā + 20, tad tie ir skurstenī izlaisti 403200000 J enerģijas, kas ir 112 kWh, par ko Latvenergo prasa ap 12 Ls

tas ir nonstopā ieslēgts 4,6 kW sildītājs - kas ir līdzvērtīgi vidēji kučigārītai Jotul krāsniņai

Pašreizējā: 6 no 20


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  **      **  ******** 
 **        **    **  ***   ***  **  **  **     **    
 **            **    **** ****  **  **  **     **    
 ******       **     ** *** **  **  **  **     **    
 **          **      **     **  **  **  **     **    
 **          **      **     **  **  **  **     **    
 ********    **      **     **   ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.