UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 12
Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: Hmm ()
Datums: 15/08/2012 15:35

Raiham starpstāvu pārsegumā mājo melnais caurums, kas sūc visu iekšā, viņu nepārliecināt, ka reģipsis var aizstāt 10cm putuplasta + 6cm siltās grīdas betona :)
Vispār jau betonam, atkarībā gan no veida, un reģipsim ir stipri līdzīga siltumietilpība.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: aaaa ()
Datums: 15/08/2012 15:52

Atļaušos iejaukties...tas, no kā ir grīda pilnīgi nekādi neietekmē siltuma daudzuma patēriņu. Pavisam cita lieta jau ir siltumatdeves efektivitāte. Ja pie lieliem mīnusiem siltumatdeve, kas, nu jāpiekrīt, betonam kontaktējošam ar caurulīti būs lielāka kā caurulītei esot gaisa kabatiņā ar reģipša sienām, ir nepietiekama, var nākties celt siltumnesēja temperatūru, kas, savukārt, negatīvu iespaidu atstās tikai tādu specifisku apkures iekārtu kā siltumsūknis lietošanas gadījumā. ja kurina ar vienalga ko citu, nav pilnīgi nekādas starpības vai tur ir ģipsis vai betons, galvenais, lai siltumatdeves ātrums/efektivitāte būtu samērojama ar apkurināmās telpas siltumzudumu ātrumu/"efektivitāti". Kamēr grīdas uzvar, der jebkas, ja grīdas netiek līdzi siltumzudumiem, būs auksts.
Bet, ja reģipša gropes, kurās ir caurules, aizpilda ar kaut ko kontaktējošu, tipa ģipša masa, tad nu tas būs tas pats, kas uzliets betons. Ja lieto speciālās atstarojošās metāla plāksnes, tad būs droši vien labāk.
Man gan liekas, ka te diskusija ir pilnīgi nevietā, jo vienai telpai speciāli taisīt ūdenscauruļu grīdas apkuri ir garām - ja taisa, tad taisa visai mājai. Man gan otrajā stāvā ir radiatori, bet, ja celtu māju vēlreiz - nedomājot - visur tikai un vienīgi siltās grīdas - pats komfortablākais variants.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: E ()
Datums: 15/08/2012 15:59

Es taču teicu, ka smieklīgs topiks :D
Žēl ka te neviens neparādījās, kam kājas pampstot no siltajām grīdām.

Runājot par siltummassu otrajā stāvā - neiespringsti. Mani fizikā mācija, ka siltais gaiss ceļās uz augšu, tātad otrajam stāvam arī bez apkures vajadzētu būt +/- siltam, ja durvis ir vaļā. Lai būtu komfortabli silto grīdu vajag, bet nu tā tik un tā būs jādarbina uz "pusslodzi" (pats piegriezīsi kolektorā plūsmas pēc vajadzības).
Pirmajā stāvā gan ir jēga iespringt uz betonu, jo tur siltumatdevi vajag lielāku.

Es pats sev otro stāvu betonēju, bet tas vairāk bija priekš skaņas izolācijas un man tā bija vieglāk nekā meklēt reģipsi. Man bija šitāds pīrāgs:
betons
plēve
cietā vate (2 cm)
OSB (kaut kāds lētākais 15mm laikam)
sijas

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: jamajamajaama ()
Datums: 15/08/2012 16:20

Man nebija doma vienai telpai taisīt silto grīdu otrajā stāvā. Pirmais stāvs visa būs ar silto grīdu. Otrajā tagad sanāk, ka arī...

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: raihs ()
Datums: 15/08/2012 16:30

aaaa,kā vienmēr,saliek punktus uz "i". Respect!
Tagad arī atcerējos to diskusiju par reģipsi & silto grīdu- toreiz palika pie tā,ka labs ir variants,ka sataisa trubiņām gropes reģipsī un uzliek metāla plāksni pa virsu. Tikai hvz,kas tās par plāksnēm un kur tādas ņemt. Bet variants pēc loģikas ok

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: v_t ()
Datums: 15/08/2012 17:09

kungi, bet caurulīte riģipša grīdās nekūļājas kā s**ds ālinģī. gropes ar caurulītēm taču tiek sapildītas ar kaut kādu ķausi uz betona vai ģipša bāzes. nav starpības.
kontaktam ir jābūt.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: J ()
Datums: 15/08/2012 22:29

Vati starp sijām tomēr skaņas izolācijai vajag. Augšējās un vidējās frekvences (tai skaitā sarunu troksni) noņems, ja grib caur sijām ejošās frekvenced (soļu troksni), tad gan jātaisa iekārtie griesti vai peldošā grīda.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: jamajamajaama ()
Datums: 05/09/2012 10:56

Kungi! Uzrakstiet, lūdzu, kāds ekonomiski pamatotus variantus grīdas pīrāgam otrajā stāvā uz koka sijām, ja siltā ūdens caurules liek tikai vannenē, wc, bet pārējā telpā mīksto segumu vai laminātu. Grīdas augstumu atšķirība varētu būt max 5mm.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: v_t ()
Datums: 05/09/2012 12:04

nevari izšķirties par silto grīdu visā otrajā stāvā?
ar to vien jau tu čakarē ekonomiku, ka būs līdz augstākai temperatūrai jāsilda radiatori.

augstuma atšķirības starp flīzēm (tā var saprast) un laminātu nav vispār, un ar kaut kādu paklāju varētu būt daži milimetri, kas principā nav nekas!

kādus vēl ekonomiskos pamatojumus? par pilno klāju zem vates? - citu variantu nav. tāpat, ja bērtu smiltis vai keramzītu.
kaut kādu skaņas izolāciju jau vajaga. ja tas neuztrauc nemaz, tad klapē uz sijām pa tiešo grīdas dēļus un liec radiatorus.

Re: Siltā grīda 2. stāvā - padoms vajag
Autors: jamajamajaama ()
Datums: 05/09/2012 12:17

v_t, kā jau rakstīju, argumenti ir dažādi. Tā kā keramzīta pabērumu netaisīšu, bet tā grīdas cietā plāksne Paroc SSB1 tomēr varot vietās iespiesties dziļāk (no smaguma, piemēram skapja) un tādējādi reģipsi salauzt kopā ar visām trubām. Tagad ir variants starp sijām likt vati, virs sijām latojuma lāgas, uz tām vienu kārtu grīdas reģipsi, vēlvienu parasto. Iefrēzēt vadulas trubām -16 mm, ar ģipsi ciet un tad virsu vēl vienu kārtu grīdas reģipsi.

10 mm trīsslāņu caurules pēc Intersola teiktā nav paredzētas grīdām, jo alumīnija slānis pa vidu aiztur siltumu.

Joprojām izskatu variantu, ka varētu likt radiatorus un komfortam vannas istabā devi elektrisko paklāju.

Lūdzu nenolamāt mani visā garumā - gribu efektīvu un ekonomiski pamatotu risinājumu, naudas man nav kā spaļu, lai varētu uzliet Knauf vai Maxit speciālo izlīdzinošo.

Pašreizējā: 4 no 12


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **   **    **   **   **   **   ***   *** 
 **     **  **  **      ** **    **  **    **** **** 
 **     **  *****        ***     *****     ** *** ** 
 **     **  **  **      ** **    **  **    **     ** 
 **     **  **   **    **   **   **   **   **     ** 
 ********   **    **  **     **  **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727