UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 15 no 15
Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 23/09/2014 19:34

Paldies par plašo izklāstu,ceru,ka man ar daudzmaz būs o.k. ar šo katlu,vismaz tagat jau šķiet,ka retāk būs viņam jāiet klāt apkures sezonā,iespaidīgāku malkas krāvumu var izdarīt papildinot katlu,plus vēl lietderīgāks par iepriekšējo čugunnieku! Man šī katla maiņa vismaz neizmaksāja lielas naudas par 450 eur pārdevu čugunnieku-tā ka nācās vien pielikt 150eur nu protams tur vēl katla maiņa,bet tas jau tur salīdzinoši sīkums!
man vēl tāds jautājums par apkuri! Man tagad nav automātikas uz trīsgaitnieka,to paregulēju ar roku,bet man ir tā ka rudeņos un pavasaros,kad ārā nav tik ļoti auksts atsevišķās telpās ir par karstu,vai man šī problēma atrisinātos,ja es radiatoriem uzliktu termogalvas? Jo tagad man vēsākā vietā mājās stāv relejs kurš ieslēdz sūkni kas dzen uz māju siltumu no mucas attiecīgi citās telpās par karstu! jo man ir tā ja pat relejs sūkni nav ieslēdzis,bet muca karsta,man tāpat notiek kautkāda pašplūsma uz otro stāvu un tur attiecīgi ir baigi karsts,tad man jāgriež vai nu raģiki ciet vai itkā vieglāk jānogriež trīsgaitnieks ciet uz māju-vienkārši čakars!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Datums: 23/09/2014 19:53

Nu manuprāt tur nav ko izgudrot velosipēdu par to trīsgaitnieku utt. Manuprāt, klasiska ir šāda:
1. Trīsgaitnieks ir ar servomotoru (tas ir padārgs, bet tu esi ieekonomējis uz katlu, bet atkrīt daudz problēmu), iespējams tavam trīsgaitniekam ir jāpiepērk tikai tas servomotrs, jāskatās kas par trīsgaitnieku un ko ražotājs piedāvā kā servomotoru ar smadzenēm (man ir esbe CRA kaut kāds tur). Servomotoram uzstāda konstanto temperatūru - piemēram 50 grādi un viņš pats visu laiku grozīsies atkarībā no vajadzības, lai nodrošinātu tos 50 grādus.
2. Uz radiatoriem droši var likt termogalvas un katru uzgriezt kā vajag.
3. Radiatoru lokam uzlikt mūsdienīgo sūkni kurš pats prot atgaisoties, tērē tik maz, ka nav vērts to slēgalēt un prot sevi kontrolēt atkarībā no plūsmas pretestības (piem. aizvērušās vairums termogalvas).

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 23/09/2014 20:18

Nu skaidrs! Sākšu ar termogalvām ,pēc tam jau manīs,kā būs!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: slēpnis* ()
Datums: 24/09/2014 09:10

Servomotora vietā var likt termostatisko vārstu. Tādu uzliku siltajām grīdām. Danfoss ražojuma. Pirku Komfortā. Maksāja ap 50 Ls. Var iestādīt no 20 - 75 grādiem. Vienīgi tas, ka zūd tālākas automatizācijas iespējas

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/09/2014 09:26

Manā gadījumā šis variants laikam neder,vai nu jāregulē ar roku,vai servomotors,jo man jau ir jāgroza tas trīsgaitnieks,lai varētu uzpildīt mucu un padot uz māju! Man uz siltajām grīdām arī stāv kautkāds termostats esbe,ar kuru var ieregulēt temperatūru!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Datums: 24/09/2014 10:08

Pag, kur tev tas trīsgaitnieks īsti pieslēgumā atrodas? Parasti šis vārsts ir starp akumulācijas tvertni un radiatoriem, nevis starp katlu un akumulāciju!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/09/2014 17:58

Jā tā laikam man arī ir starp akumulācijas tvertni un radiātoriem!

Pašreizējā: 15 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********        **   *******  
 **     **  **     **  **    **        **  **     ** 
 **     **  **     **      **          **         ** 
 **     **  ********      **           **   *******  
 **     **  **           **      **    **         ** 
 **     **  **           **      **    **  **     ** 
  *******   **           **       ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727