UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 8 no 38
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 15/03/2018 23:52

Kāds te sakars vai autiņam atvērti logi vai nē? Uzdevu vienkāršu jautājumu par grādiem ārā. Un tu te savu maigo piejūras klimatu dod kā etalonu visai Latvijai, lai vērtētu SS. Tici man, visi pie jūras nedzīvo.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 15/03/2018 23:59

Jo es uzskatu,ka arī pati māja ir kā akumulators. Tā arī nesapratu no tevis Nokij,kā būtu,ja piem nedēļu vai vairāk kā šogad vismaz -10 un vairak bija? Kā ar ienākošo no kontūras? cik ir tā robeža vai arī vajag aukstajam periodam ilgāk notuēties,lai saldētu āras kontūru? un jā,es ar braucu ar Volvo,patīk tas auto.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 16/03/2018 00:02

Tīni,bet es savā paruī domāju,tie āras grādi ja mainās strauji neatstāj tik lielu ietekmi uz siltumu telpās un SS izmaksām par lektroenerģiju. Kā jau Nokijs teica,es ar rēķinu vidējo gada griezumā. Tie Nokija cipari par elektrības rēķiniem ir patīkami,vēl jo vairāk ka tur vēl ierēķināta pašu iedzīvei patērētā elektrība. Es tagad ar briketēm un cirkulācijas sūkņu darbināšanu maksāju vismaz 200eir+man ir jākurina,pelni,putekļi,iegāde....

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 16/03/2018 00:10

Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tīni,bet es savā paruī domāju,tie āras grādi
> ja mainās strauji neatstāj tik lielu ietekmi uz
> siltumu telpās un SS izmaksām par
> lektroenerģiju. Kā jau Nokijs teica,es ar
> rēķinu vidējo gada griezumā. Tie Nokija cipari
> par elektrības rēķiniem ir patīkami,vēl jo
> vairāk ka tur vēl ierēķināta pašu iedzīvei
> patērētā elektrība. Es tagad ar briketēm un
> cirkulācijas sūkņu darbināšanu maksāju
> vismaz 200eir+man ir
> jākurina,pelni,putekļi,iegāde....
------------
Mēs te nestrīdamies par to cik ātri atdzisīs māja, ja ārā vienas stundas laikā temperatūra pazemināsies par 10 grādiem. Runa ir par to cik kwh nokurinās sezonā ja vidējā ziemas temperatūra būs -5 vai -10 grādi.Tāpēc nevar pēc Rīgas vērtēt Alūksni vai Madonu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: rolex ()
Datums: 16/03/2018 02:02

Redzu strīds ne par ko. Mūsu platuma grādos ir tikai trīs apkures veidi ,kuri neprasa nekādu piepūli no lietotāja puses , proti tie ir : el.apkure, gāze un siltumsūkņi. (gaisa vai zemes) Nu lūk, tad no šiem visiem ,ekonomiski visizdevīgākais ir zemes SS. Aprēķini jau rāda, ka nu jau zemes SS pat pie esošajiem el.tarifiem ir pārspļāvis gan granulu ,malku u.c katlus , varbūt tik ar oglēm vēl kurināt ir lētāk. Pie tam salīdzinot ar cietā kurināmā katliem nav nekāds čakars ar pelniem ,skursteņiem un degvielas (granulas , malka utt) piegādi, ielādi utt , nemaz nerunājot ka SS ir pilnīgi drošs pasākums no uguns drošibas puses.
Pašam ir un iesaku citiem kuri būvējas.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Uldis123456 ()
Datums: 16/03/2018 07:02

Vai kāds nezina kādu firmu, labu, kas var uzlikt ss. Bet gribu ar garantiju un lai nepārsniedz izmaksas kuras man ir tagad ar granulām. Paldies

Re: Zemes siltumsūknis?
Datums: 16/03/2018 07:06

Pēc maniem novērojumiem patēriņu nosaka ne tik daudz grādi cik vējš un mitrums. Starpība starp -15 un bezvēju un 0 ar vēju kurināmajā nav proporcionāli.

Tā kā dzīvoju iekšzemē un koku aizvējā es ticu ka mans siltuma patēriņš ir krietni mazāks kā kādam kurš Liepājā klajumā, bet ar plusiem visu sezonu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 16/03/2018 07:34

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pēc maniem novērojumiem patēriņu nosaka ne tik
> daudz grādi cik vējš un mitrums. Starpība
> starp -15 un bezvēju un 0 ar vēju kurināmajā
> nav proporcionāli.
>
> Tā kā dzīvoju iekšzemē un koku aizvējā es
> ticu ka mans siltuma patēriņš ir krietni
> mazāks kā kādam kurš Liepājā klajumā, bet
> ar plusiem visu sezonu.

Te jau jautājums par mājas siltumizolciju. Es jautāju cilvēkam,kā ir lielākos mīnusos ar no kontūras ieplūstošo siltumu? kā uzvedas tā kontūra ziemas pavasara periodā?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 16/03/2018 07:50

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pēc maniem novērojumiem patēriņu nosaka ne tik
> daudz grādi cik vējš un mitrums. Starpība
> starp -15 un bezvēju un 0 ar vēju kurināmajā
> nav proporcionāli.
>
> Tā kā dzīvoju iekšzemē un koku aizvējā es
> ticu ka mans siltuma patēriņš ir krietni
> mazāks kā kādam kurš Liepājā klajumā, bet
> ar plusiem visu sezonu.
--------------
Patēriņu nosaka gan grādi, gan vējš, gan mitrums. Nevajag izgudrot jaunu fiziku un stāstīt, ka ir vienalga vai ārā mīnuss 10 grādi vai mīnuss 5, un kurināmā, elektrības patēriņš nemainīsies.

Re: Zemes siltumsūknis?
Datums: 16/03/2018 10:31

tie kam ir dīķi īpašumā iesaku skatīties uz kontūra likšanu dīķī, vieglāk par horizontālo un labs cop būs youtube geothermal loop pond lake utt

Pašreizējā: 8 no 38


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **     **  **    **   *******  
       **   **  **   **     **  ***   **  **     ** 
       **    ****    **     **  ****  **  **        
       **     **     *********  ** ** **  ********  
 **    **     **     **     **  **  ****  **     ** 
 **    **     **     **     **  **   ***  **     ** 
  ******      **     **     **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727