UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 10 no 38
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: rbm ()
Datums: 16/03/2018 21:09

Tinis,
nu ko var ar hui* nodarboties. Latvijas teritorijā ir gadiem vākta statistika kas ir nopublicēta Būvklimatoloģijas būvnormatīvā [likumi.lv] Kaut arī paši noteikumi zaudējuši spēku klimata datus neviens nav atcēlis.
Apskaties 7.pilikumu un sapratīsi ,ka Rīgā apkures sezona ir 203 dienas un vidējā apkures sezonas temperatūra ir 0,0 grādi = 97440 grādstundas
Savukārt Alūksnē 214 dienas un -1,9grādi = 112478 grādstundas

Tātad vienkārši pārceļot vienu un to pašu būvi no Rīgas uz Alūksni apkure pieaugs par 15,4%

Vējš? jābūvē blīva māja un tad nebūs problēmu ar to ka izvējo.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Hmm ()
Datums: 16/03/2018 22:13

Tinis, tad kad tavā kontinentālajā klimatā mierīga vēja pūsma, tikmēr piejūrā vētra dzesē visus stūrus. :)
Lai mierīgāks prāts paseko līdzi [www.meteolapa.lv]

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Hmm ()
Datums: 16/03/2018 22:15

rbm redakcija jauna nekas nav zaudējis spēku [likumi.lv]

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 16/03/2018 22:35

Kā tur bija ar to sakarību, ka paceļot temperatūru telpā par vienu grādu, apkures izmaksas palielinās par cik tur procentiem?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 16/03/2018 22:46

AS „Rīgas siltums” informācijas nodaļas vadītāja Jana Roze portālā kopaa.lv dod padomu vispirmām kārtām vērsties pie pārvaldnieka un noskaidrot, kādu lēmumu apkures jautājumā pieņēmuši dzīvokļu īpašnieki. Varbūt viņi ir noturējuši kopsapulci un nolēmuši, ka naktīs temperatūra jāpazemina. „Tā dara daudzas mājas, jo zināms, ka, pazeminot temperatūru telpās par vienu grādu, gan siltuma patēriņš, gan arī rēķins par siltuma patēriņu samazinās par 5%.”

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 16/03/2018 23:09

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kāds te sakars vai autiņam atvērti logi vai
> nē? Uzdevu vienkāršu jautājumu par grādiem
> ārā. Un tu te savu maigo piejūras klimatu dod
> kā etalonu visai Latvijai, lai vērtētu SS. Tici
> man, visi pie jūras nedzīvo.


Runājot par atvērtajiem, vai neatvērtajiem logiem. Fizika ir fizika un tā dod papildus pretestību auto kustībai.
Tāpat SS darbību nevar salīdzināt ažādās gruntīs. Smilšmālā vai smiltīs tā darbības efektivitāte būs dažāda. Manā gadījumā, kā piemēru minot, efektivitātes rādījumu ietekme ir gana negatīva, jo grunts ir smilts, kas no siltumpārvades efektivitātes ir negatīvs risinājums, ēkai stiklojuma apjoms ir ievērojams, kā piemērs- dzīvojamā isaba ir 36 kv.m un stiklojuma apjoms ir 22 kv.m un ne jau trīsstiklu paketes, bet gan dubultstiklojums ar argona pildījumu.
Elektrības patēriņš visai ēkai, jo virtuālā vidē neredzu izdalījumu SS patēriņam, 15.03-52 kWh, 14.03-49,5kWh, 13.03- 41,5 kWh, 12.03- 44,5kWh.
Un man ir gana lieli rēķini gada sākumā, jo grunts ir jauki atdzisusi, bet, tai pat laikā es neskaitu ikdienas izmaksas, bet gan kopējās par gadu. Ja tev apkures sezona dalās nokurināto pagaļu skaitā par dienu, tad man tā ir kopējā apjomā par sezonu. Plus ieguvums no komforta, kad nav jādreb par malkas iztrūkumu vai dūmvada aizdegšanās iespēju, jo aizmirsu nopogāt skursteņslauķim.
Un pie savas sistēmas es tāpat varu regulēt SS patēriņu, izejot no āra un iekšējās temperatūras. Tādējādi pie mīnus 30, bet saulainas dienas, es SS varu noslēgt, jo ēku caur logiem uzsilda saule.
Un vēl viena dzīves patiesība, ko citi minēja. Kauč kā pēdējo gadu laikā visi energonesēji, izņemot elektrību, kļūst dārgāki un kļūs vēl dārgāki, jo gāzi lieto arvien mazāk, bet tīkli jāuztur un Kalvītim alga jāmaksā. Granulu izejmateriāls no meža jāizved, bet šī gada cenu lēciens nekritīs atpakaļ uz iepriekšējo cenu līmeni, jo neviens nevēlēsies atlaist savu peļņu. Īsāk sakot- viss, kas fiziski deg, kļūst arvien dārgāks. Bet elektrība ir virtuāla prece un kļūst arvien lētāka, un te nu iestājas SS prioritāte, vēlies to atzīt vai nē.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: rolex ()
Datums: 16/03/2018 23:10

Padalās , kam kas nak no zemes un kas iet iekšā / man šobrīd +4.2C no zemes un -3.0Cuz zemi.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 16/03/2018 23:23

Tas tev cikla sākumā vai beigās?
es rīt paķeršu cikla ienākošos un izejošos skaitļus un atreferēšu, bet man būs mazāka starpība starp izejošo un ienākošo. Un ienākošā temperatūra būs zemāka, to jau tagad zinu :)
Cikla sākumā ir liela nobīde no reālās iekš cauruļu apkārtējās vides siltuma uzņemtās temperatūras. Beigās jau kaut cik atbilst reālajām temperatūrām.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 16/03/2018 23:28

15.03-52 kWh
-----------
Tas pie mīnuss 2 līdz mīnuss 5 grādiem ārā. Kā būs pie mīnuss 10, mīnuss 20?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 16/03/2018 23:44

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> 15.03-52 kWh
> -----------
> Tas pie mīnuss 2 līdz mīnuss 5 grādiem ārā.
> Kā būs pie mīnuss 10, mīnuss 20?
Tu, jei bogu, esi kā bērns. Tev skaidri un gaiši pasaku, ka tie ir visas ēkas dati, nevis tikai siltumsūkņa dati. Es nestāvu katru stundu pie skaitītāja nolasot ss datus. Un pie ēkas patēriņa ietilpst- visa ēka gan ēst gatavot, gan aogaismojums, gan 360 litru akvārijs.
Un vēl es tev vairākas reizes esmu skandējis, ka man ss ir gana liels patēriņš gada sākuma mēnešos, dēļ atdzisušās grunts.
Bet tu, kā politiķis, lasi tik to, ko vēlies.

Pašreizējā: 10 no 38


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  **     **  **       
 **     **   **   **      **     ***   ***  **       
 **     **    ** **       **     **** ****  **       
 **     **     ***        **     ** *** **  **       
 **     **    ** **       **     **     **  **       
 **     **   **   **      **     **     **  **       
  *******   **     **     **     **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727