UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 20/03/2018 12:25

v_t Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis
> beidz mocīties un skaldīt matus, uzmūrē labu
> krāsni un dzīvo vienā mierā.
----------
Sen ir uzmūrēta. Vienkārši nākas te dažu labu izglītot ģeogrāfijā un būvklimatoliģijā, lai Vidzeme nesapriecātos par skaistajiem cipariem Rīgā un pēc tam brīnītos, ka viņam tie cipari būs mazāk skaisti.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 20/03/2018 12:37

v_t Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis
> beidz mocīties un skaldīt matus, uzmūrē labu
> krāsni un dzīvo vienā mierā.

Nja,Tinis kautkā pārāk sarežģi ar tiem datiem un mērijumiem. Protams dati ir svarīgi,bet arī der palūkoties katra individuālo projektu un izbūvējot savu sitēmu ņemt vērā esošo SS īpašnieku ieteikumus un atziņas,aizbraukt uz objektiem kā tas viss strādā...
Runājot par krāsnim,uzskatu,ka krāsnij vai kamīnam,vēlams bez elektrības, ir jābūt katrā mājā,lai tā kā Skandināvijā ir otrs rezerves variants,vismaz nekad ziemā nenosalsiet ja pazūd elektrība vai kas cits atgadās...

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 20/03/2018 12:41

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> v_t Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tinis
> > beidz mocīties un skaldīt matus, uzmūrē
> labu
> > krāsni un dzīvo vienā mierā.
> ----------
> Sen ir uzmūrēta. Vienkārši nākas te dažu
> labu izglītot ģeogrāfijā un
> būvklimatoliģijā, lai Vidzeme nesapriecātos
> par skaistajiem cipariem Rīgā un pēc tam
> brīnītos, ka viņam tie cipari būs mazāk
> skaisti.

Es uzklausu dažādus viedokļus,nevienu nedzenu prom,visi lai izsakās. Domāju,ka daudzi ko no šīs diskusijas var sev paņemt ko noderīgu,man SS lietas ir kautkas jauns,esmu spiests par to domāt,jo ar fosīlo kurināt paliek arvien dārgāk. Esmu tehniski domājošs cilvēks un patīk izzināt lietu,kas mani interesē. Iespējams kautkad varēšu dot atsauksmi par savu apkures sistēmu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 20/03/2018 12:46

Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > v_t Wrote:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Tinis
> > > beidz mocīties un skaldīt matus, uzmūrē
> > labu
> > > krāsni un dzīvo vienā mierā.
> > ----------
> > Sen ir uzmūrēta. Vienkārši nākas te dažu
> > labu izglītot ģeogrāfijā un
> > būvklimatoliģijā, lai Vidzeme nesapriecātos
> > par skaistajiem cipariem Rīgā un pēc tam
> > brīnītos, ka viņam tie cipari būs mazāk
> > skaisti.
>
> Es uzklausu dažādus viedokļus,nevienu nedzenu
> prom,visi lai izsakās. Domāju,ka daudzi ko no
> šīs diskusijas var sev paņemt ko noderīgu,man
> SS lietas ir kautkas jauns,esmu spiests par to
> domāt,jo ar fosīlo kurināt paliek arvien
> dārgāk. Esmu tehniski domājošs cilvēks un
> patīk izzināt lietu,kas mani interesē.
> Iespējams kautkad varēšu dot atsauksmi par savu
> apkures sistēmu.
---------
Visnotaļ atbalstāmi. Tāpēc arī bišķi informēju par būvklimatoloģiju. Arī noder celtniecībā un apkures sistēmās.

Re: Zemes siltumsūknis?
Datums: 20/03/2018 13:28

ir kādam arī komentāri par horizontālo kontūru sausā smilšainā priežu mežā vispār bez gruntsūdeņiem ?:)

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: ETT ()
Datums: 20/03/2018 14:30

Tini
Vidzeme drīkst sapriecāties par v_t cipariem, jo abi dzīvo vienā miestā, un tā nav Rīga. Tie divi, trīs vidējās ārējās t starpība starp Alūksni un Rīgu pilnīgi nekā neizsaka. Tad parēķini tomēr arī tos nokrišņus un sniega biezuma atšķirības Rīgā un Alūksnē. Par kailsalu un siltumu no zemes dzīlēm jau kaut kā te driķēju.
[data.csb.gov.lv]

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: ETT ()
Datums: 20/03/2018 14:33

daudzjautājumu
Principā v_t variants ir tādas smiltiņas, tik priežu mežs nav virsū kontūram bet turpat līdzās :)

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: SS lietotājs ()
Datums: 20/03/2018 14:39

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> vēl viena lieta, kas ienāca prāta, par kuru
> neesmu nekur dzirdējis, bet izsecinu no SS
> rādītājiem.
> SS gadījumā visizdevīgāk ir uzturēt
> apsildāmajās telpās vienādu temperatūru, jo
> ja pa dienu kamēr neesam mājās noliek 3 grādus
> zemāk(18 grādi), tad vakarā prasās liela
> jauda, lai uzsildītu līdz vēlamajam 21 grādam.
> Iespējams, ka lai nodrošinātu šo papildus
> jaudu SS spiests strādāt ar zemāku COP.
>
> Kā ir no SS prakses, kādu temperatūru diennakts
> režīmu telpās ir ekonomiskāk uzturēt?
> Mainīgu vai nemainīgu?
----------------------------
Nu nevajag jaukt SS darba ilgumu un COP. Tie ir pilnīgi dažādi lielumi! COP ir atkarīgs no tā, cik ir ieejošā temperatūra un temperatūras starpība ieejā/izejā (parasti 4 grādi, bet te esmu lasījis, ka citiem ir pat 8).

Par SS izmantošanu ieslēgšanas/izslēgšanas režīmā - kā jau v_t teica, pie siltām grīdām tas neko nedos. Ja aizbrauc uz nedēļu, tad var samazināt temperatūru, bet tad jāatceras laicīgi ieslēgt atpakaļ. Esmu tā darījis, kad dēls bija ilgākā prombūtnē.
Pašlaik māja tiek izīrēta un tikai vienu reizi īrnieks man zvanīja, jo māja bija atdzisusi un nebija 21, bet 17 grādi. Temperatūra bija pazeminājusies 2 dienu laikā. Izrādījās, ka bija gribēšana regulēt, bet vājāk ar svešvalodu, kā rezultātā SS bija pārslēgts tikai karstā ūdens režīmā. pa telefonu pateicu, kas jāspiež, SS uzreiz ķērās pie darba un pēc stundām 10 jau bija vēlamie 21 grādi. Tā kā te ir jāpaeksperimentē, ja grib atslēgt uz ilgāku laiku - cik ātri māja dziest un cik ātri atgūst siltumu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: v_t ()
Datums: 20/03/2018 15:53

ja saule tiek klāt smilšainajam placim, tad problēmām nevajag būt. pa vasaru sasils tāpat kā jebkurš cits. galu galā biezā, tumšā, mūžam noēnotā mežā kontūru arī neieraksi.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 20/03/2018 20:00

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> v_t Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tinis
> > beidz mocīties un skaldīt matus, uzmūrē
> labu
> > krāsni un dzīvo vienā mierā.
> ----------
> Sen ir uzmūrēta. Vienkārši nākas te dažu
> labu izglītot ģeogrāfijā un
> būvklimatoliģijā, lai Vidzeme nesapriecātos
> par skaistajiem cipariem Rīgā un pēc tam
> brīnītos, ka viņam tie cipari būs mazāk
> skaisti.

Tinis.
Ja tev ir teicami būvklimatoloģijā, tad stipri jāšaubas. Vidējais, aprēķinos izmantotais, sasalšanas dziļums Latvijā ir 1200mm, tas ir ņemts pie smilšmāla augsnēm, kas ir lielākoties Latvijā. Rīgas smilts būs mazāks sasalšanas dziļums, Zemgales mālam būs lielāks. Otrkārt, minot, ka tev Alūksnē ir mīnus desmit vai cik tur vēl zemāka temperatūra, neaizmirsti pieminēt to, kāds sniega biezums ir Rīgā un kāds tev, jo tas arī ir gana svarīgs aspekts grunts sasalšanā.
Treškārt, āra gaisa temperatūra ir mazāk svarīga SS sistēmai, bet vairāk ēkas kopējai siltināšanai. Ja tu sev uzrausi Naf Naf vai Nuf Nuf mājas versiju, tad loģiski, ka salsi. Pirmais ir jāsāk ar ēkas konstrukciju siltināšanas parametriem, bet pēcāk jau apkure pielāgojas šiem parametriem, jo siltinātas mājas energonepieciešamība, apkures sistēmas aprēķiniem, tiek rēķināta ~70 W/ kv.m un no tā arī nosaka SS vai kādas citas sildierīces jaudu-nevis iekrāmē ašpadsmit kilovatu agregātu, kurš rīs nejēgā. Otrs aspekts, kas šinī gadījumā būtu svarīgs Alūksnei, ja jau par to runājam ir SS zemes cilpas garums, lai nodrošinātu ilgādu pozitīās temperatūras no zemes cilpas. Līdz ar to sistēma Rīgā vai Alūksnē nekad nebūs salīdzināma burtiski. Tāpat kā Rīga vai Kurzeme, katrā galā izbūves parametri būs savādāki, bet nevis salīdzināt vienu un to pašu sistēmu divas Latvijas daļās.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **    **  **     **  **     ** 
 **   **   **        **   **   **     **  **     ** 
 **  **    **        **  **    **     **  **     ** 
 *****     ******    *****     **     **  ********* 
 **  **    **        **  **     **   **   **     ** 
 **   **   **        **   **     ** **    **     ** 
 **    **  ********  **    **     ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727