UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 12
Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Juris_F ()
Datums: 19/02/2008 10:40

Tur jau tā lieta, ka par to jaudas potenciālu neviens nemin, un tā ir galvenā problēma.
Iespējupasaule arī iedeva varinatu ar 3kW jaudu, bet maksimālo-ĪSLAICĪGO jaudu, pie ideāliem apstākļiem. Turpretī LE piedāvā 3kW nominālo jaudu.
Iespēju pasaulei tajā varinatā nominālā jauda ir arī ~0,5kW.
Par to es te cepos pamatā.
Tas ir tas pats, kas piedāvā auto kredītu par 99Ls/mēn. Cilvēks aizskrein, paķer to auto.
To, ka viņam būs vēl kādi 400Ls gadā par KASKO jāmksā, apkopē reizi gadā pa kādiem 100Ls, to neviens nmin, un tiem, kas paķer pa 99Ls/mēn to auto, tie 500Ls gadā ir diezgan ievērojama summa jau. Jo atttopas jau tad, kad tas KASKO jāmķsā pēc gada, jo bieži vien tajā piedāvājumā tas KASKO jau arī ir ietverts pirmajam gadam.

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Juris_F ()
Datums: 19/02/2008 10:43

Iespejupasaule
lūdzu uztaisi tāmi uz nominālo jaudu 3kW . Tā lai es varu tēju uzvarīt vakarā un rīta ar 2kW elektrisko tējkannu. Vēl to visu nakti darbotos cirkulācija apkurei, arī ūdenssūknis varētu padarboties, bārdu nodzīt no rīta, sieva izfēnoties utml.

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: EjTakTu ()
Datums: 19/02/2008 11:11

Speciāli Iespēju Pasaulei.
Vispirms paldies par uzaicinājumu. Ja būs sīkas vaļas pabūt Rīgas pusē, noteikti iespēju izmantošu, turu pie vārda ;)
Tomēr gribētos zināt, kādu nepatiesu informāciju es izplatu? Varbūt šo?
[www.lursoft.lv]
Par adresi minēju varbūtības formā, jo neesmu lursoft abonents, līdz ar to sīkāka info nav pieejama. Paldies par papildus paskaidrojumu.
Mans "uzbrauciena" iemesls ir vienkārša atbildes reakcija uz Tevis paša "uzbraucieniem" foruma dalībniekiem visos 3 topikos. Jebšu runājot Taviem vārdiem "žēl ,ka dažiem patīk aplikt...", "neesmu perfekts, bet nemeklē skabargas citiem...", "es par saviem vārdiem atbildu, iespējams, ka kādam nepatīk, kā brīžam rakstu..."
Kāpēc tik grūti pašam pret sevi izvirzīt tādas pat prasības, kādas izvirzi pret citiem, vai arī piedot citiem to, ko piedod sev?
Un visubeidzot gribētos tomēr palasīt par to pēdējos 2 gados veikto tehnoloģiju lēcienu un uzzināt kurā no sešiem autoservisiem atsauksmīti varētu dabūt. Vai neesmu skabarga dibenā? :D
Redz, enerģētikā, kur palieli ilgtermiņa ieguldījumi cilvji grib ne tikai ar roku aptaustīt, kā to uzparikti taisa, bet arī uzzināt jau darbojošu sistēmu labās un sliktās īpašības. Par to vari pārliecināties kaut vai ilgmūžīgajā topikā par siltumsūkņiem.
Labi, uzbrauciens beidzies! Lai veicas diskusijās ;)

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: IneseX ()
Datums: 20/02/2008 08:53

Es te tā pilnīgi no malas gudru veču diskusijā, kā potenciālais interesents, jo fanoju par visu zaļo un alternatīvo un apsveicu jebkuras pārmaiņas un sasniegumus šajā jomā, ko esmu arī centusies iespēju robežās savā mājā ieviest. Rudens pusē noklausījos RTU pārstāvja lekciju (no Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta, kas Latvijā ir vadošā pētniecības iestāde šajā jomā), un tur skaidri un gaiši teica, ka šī tehnoloģija 'tomēr pagaidām ir nākotnes formā, jo ir pārāk dārga un pagaidām nekonkurētspējīga savas cenas un jaudas dēļ...Stāstīja arī par Straupes piemēru, bet tieši to arī uzsvēra, ka tas ir realizēts tāpēc, ka nav bijusi adekvāta Latvenergo piedāvājuma... Šobrīd protams šīs tehnoloģijas iet straujiem soļiem uz priekšu, efektivitāte paaugstinās, bet cena joprojām pārāk augsta, lai plaši ieviestu... Es to saku tāpēc, ka ja būtu izgudrots kaut kas tik lēts un labs, kā mums te apraksta, nez vai tas nebūtu zināms arī šīs jomas spečukiem??

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 20/02/2008 10:54

runaajot par Straupes izmaksaam, taas bija stipri par augstu un kaa pareizi teica viniem nebiija cita varianta... nevar piemeerot izmaksas vienam konkreetajam projektamm uz visiem , kaa jau ieprieksh kaut kur mineeju izmaksas ir tieshi atkariigas no konkreetas vietas un konkreetai maajai.
izgudrots ir un saules modulu pasizmaksas kriit ar katru ceturksni.
piem ja pagajusho gad 3 ceturksnii cena bija 4,50 USD par 1W tad uz doto briidi taa jau mokritusies uz 3,20 USD par 1w ( te buus ko papeetiit)



[en.trade-chn.com]


[www.china-solar.cn]

@ Inese: cik cilveeku tik viedoklu, es nesaku ka tas ir izdeviigi jebkur un teiksim pilseetaa, kur puteklu un gaazu koncentracija ir tik liela, ka uzliekot uz 5 staavenes jumta vai nu tos nospers kaads bomzis ,vai arii peec neilga laika tie parstaas darboties, jo buus apkakaati ar kaiju/balozu meesliem un noputeejushi taa ka neatmazgaasi

izdeviigi ir tiem kuriem Le ievilkshana ir pamatiigs kapitaal ieguldiijums(vairaaki tukstosi latu) un var izveeleeties ko likt un kaa,
Arii tiem kas veelas samazinaat atkariibu no LE un arii gadiijumos kad sarauj vadus un taas nav vispaar..

P.S. ljoti zeel ka lursoftaa ir taada info kas sen jau nav aktuaala un patiesa paldies par info uzzvaniisim uz lursoft!

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 20/02/2008 18:35

te buus labs arguments tam kaapec saules/veeja energijas izmantoshana kluust rentablaaka un atmaksaasies atraaak(lai arii saakuma iegaades un uzstaadiishanas maksa skiet liela)

[www.financenet.lv]

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: jaunais ()
Datums: 20/02/2008 21:16

Tu to tikai gaidīji.

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/02/2008 23:13

maitas salabojuši tekstu, tur bija saņi par megavatstundu, es jau sapriecājos B)

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 21/02/2008 12:23

nek es negaidiiju :)
viss iet savaas sliedees un alternatiivaa energija kluust aizvien tuvaaka realitaatei

kaa jau teicu vinneees tie kas to sapratiis aatraak un saaks to izmantot

paskatiisimies kas notiks septembrii :D
domaaju shis jautaajums paliek atklaats un diskusijas turpinaasies
man nav kur steigties
esu jau izleemis un dodu prieksroku alternatiivajai energijai ,vismaz man nebuus jaamocaas ar pelniem,duumiem,smakaam utt
mani beerni buus veseliigaaki utt a tie kam pie kreisajiem saaniem lai tad turpina peerties un apstriideet,cerot uz halavu.....

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Pow ()
Datums: 21/02/2008 12:33

iespejupasaule, tu māju arī ziemā apkurini ar alternatīvo enerģiju?

Pašreizējā: 5 no 12


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **    **  ********        ** 
 **    **   **  **    **  **      **           ** 
 **          ****      ****       **           ** 
 **           **        **        **           ** 
 **           **        **        **     **    ** 
 **    **     **        **        **     **    ** 
  ******      **        **        **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727