UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 9 no 10
Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/02/2013 14:08

Может тебе еще и шнурки погладить?
Turklāt Jauda nav internetveikals, ja to biji iedomājies.
Pērc visu pakalpojumu:
[www.ss.lv]

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: Pavels.O ()
Datums: 28/02/2013 14:43

Fantastisks jaunums enerģētikas jomā
[www.slo.lv]



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 28/02/2013 14:46, labojis Pavels.O.

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: ETT ()
Datums: 28/02/2013 14:55

:)

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: aaaa ()
Datums: 28/02/2013 18:34

Nu kādi vēl internetveikali? Gan kļemmņikus, gan Wago, gan konusus var biezā slānī atrast jebkurā Depo, K-rautā, Kuršos, Krūzās utt. Iebrauc un nopērc kādu tik sirds kāro...pat krāsu var izvēlēties :)
Prastam prožektoram un pilnīgam iesācējam es teiktu Wago būs drošākais.
Ja jau Berker visai savai produktu saimei nav atstājuši nevienu pašu skrūvējamu vadu savienojumu - visur ir tikai un vienīgi atsperspailes a ļa Wago, tad tas nav bez iemesla, jo Berker skaitās slēdžu, rozešu utt mersedess - fricis neko sliktāku savos produktos nekad neliks, jo fricis tirgus pozīciju ir gadu desmitiem iekarojis - tātad viņi ir pārbaudījuši un iztestējuši līdz sliktai dūšai. Par rūpnieciskām jaudām jau ir pilnīgi cits stāsts, bet acīmredzot, mājsaimniecībās tas ir drošākais un labākais savienojums. Kurš tad mēnesi pēc montāžas elektriskā boilera rozeti, kas tomēr silst, skrūvē vaļā un pievelk skrūves? Da neviens-´un ar to arī visas tās šaizes sākās.

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: jamajamajaaama ()
Datums: 01/03/2013 10:29

Tad es saprotu, ka tagad jaunās mājās velkot elektrību, ir labi vadu savienojumus ar wago spailēm aizstāt, ja?

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: Pavels.O ()
Datums: 01/03/2013 14:51

Diez vai kāds uz šo jautājumu sniegs viennozīmīgu atbildi. Cik cilvēku tik viedokļu, bet gan jau, ka visas metodes, ja tās ir izpildītas atbilstoši ražotāja instrukcijām, ir drošas.
Nu par to rozeti, es domāju, ka viņa pirmsākumā bija jau defektaina vai pavirša. Piemērs, vecas mājas, kā lietuviešu, hrušovkas u.t.t. rozetes 90% strādā pat tagad, esmu redzējis diezgan daudz apogļotu vadu rozetēs, bet kopskaitā tas ir niecīgs % un turklāt ekspluatācijas laiks ir mērāms n desmitgadēs. Jāatceras, ka arī viena rozete var izraisīt smagas sekas!!!
P.S. Kāpēc neviens automātslēdzis netiek montēts iespraužot tajā vadu / ķemmi, bet tiek skrūvēts, kaut gan paša automātslēdža montāža ir uzspraužot uz kopnes nevis pieskrūvējot?

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/03/2013 16:09

Jā man arī tas ienāca prātā. Nevienu jaudīgu kabeli nesavieno ar atsperīgiem kontaktiem, bet savienojumi neskrūvejas vaļā, kaut daudz lielākas strāvas pa tiem savienojumiem skraida. Kapēc tad lampiņas kontakti lai atskrūvētos. Par automātiem labs piemērs. Automātā vadu saspiež ar skrūvīti, kas te pēc viena otra domām ir slikti, un talāk jau visādi wago, kas ir "labi". Kā zinām, ķēde vienmēr trūkst vājākā vietā. Ko tad "sertificēti" elektriķi vienā vietā slavē Wag, bet paši skrūves automātos kruķī :) Es jau nesaku, ka Wag ir slikti , bet nevajag stāstīt muļķības,ka skrūvītes nāk vaļā. Vai kāds ir paskatījies uz tiem keievu kontaktiem ? Tur skaidi un gaiši rakstīts 6A, bet kādas jaudas tagad tai nabaga kontaktā sprauž un tad saka,ka vainīgas skrūvītes. Ja tam Wag savienojumam izmauks cauri piecreiz lielāku strāvu, arī nocepsies.Es domāju, ka gan Wag, gan uzkrūvējamās micītes, gan kabeļkanālus un citas modernās lietas izgudroja, jo mūsdienu "sertificētie" elektriķi neprot ne skrutku uztīt, ne skrūvītes kārtīgi pievilkt, ne vadu pie sienas taisni piesist, maksimums pa iekārtiem griestiem nomest :)

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: jamajamajaaama ()
Datums: 01/03/2013 16:22

Nu reku Krievijā skrutkas ir aizliegtas. Nopresēt vajag [zametkielectrika.ru]

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 01/03/2013 17:48

Didzisp, paskaties to utube klipu [www.youtube.com]
ja 100A nepārliecina, tad es veirs neko nevaru līdzēt.

wago lietoju pārsvarā tikai apgaismojumam, spēku cilpoju caur rozetēm.
ja paskatamies normālas rozetes skrūvspailes, tad tās jau sastāv no tādām kā atsperēm, līdz ar to dzīslas teorētisko staigāšanu kompensē.

savā miteklī gan wago savlaik liku pa labi, pa kreisi, pagaidām vēl viss turās(10 gadi apkārt).
Galvenais ir izbūvēt pieslēdzamajai jaudai atbilstošu tīklu, tad būs ok vienalga ar kādu savienojuma veidu. Tie kas iespringst vēl var pārejas pretestības mērīt, lai toč zinātu ka kontakts ir OK.

Re: Elektrības kabeļu savienošana.
Autors: aaaa ()
Datums: 01/03/2013 19:19

Didzi: Vari minēt 3 reizes, kāds savienojums kāreiz man gandrīz izraisīja ugunsgrēku mājā? Jā, tieši tā vieta, kur vads ieiet automātslēdzī! Jo atšķirībā no skrūvējamā kļemņika, tur vads tiek piespiests nevis ar skrūvi, bet ar plāksnīti, kas ir skrūves galā. Un tādas lietas jau silšanu/dzišanu vairs netur. Ja tā plāksnīte būtu ar atsper - nekad nekas pat uz to pusi nebūtu noticis. Un tikai tādā sakarā sāku rakt par tiem savienojumiem dziļāk. Un lieljaudas savienojumus neviens nekur un nekad nav skrūvējis!!! Tieši šī iemesla dēļ! Paskaties, kā ir montēti vadi pie transformatoriem utt. Jā, tur ir skrūves, bet ne jau trula vada iespiešana ar skrūvi. Parasti ir uzpresētas uzmavas, kas tad arī tiek skrūvētas, vai vērts cauri cilpā un tad skrūvēts...

Pašreizējā: 9 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **   *******   ********   **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        *********   ********  ********   **     ** 
 **        **     **         **  **          **   **  
 **        **     **  **     **  **           ** **   
 ********  **     **   *******   **            ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727