UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: aae ()
Datums: 19/02/2010 15:08

Protams, ka siltuma akumulators ir labi, bet nu Andris11 ir sarakstījis, maigi sakot, diezgan dīvainas lietas.
- arī bez akumulatora var uzbūvēt sistēmu, kur māja no rīta nav vēsa
- gribu redzēt no karstuma deformējušās koka mēbeles !!
- ar 4-gaitas vārsta palīdzību arī gaidīšanas(gruzdēšanas) režīmā katla temperatūru var dabūt uz vajadzīgajiem 70-80 grādiem


Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: slēpnis ()
Datums: 19/02/2010 18:50

Klau, a es atradu "bagu" tradicionālajā shēmā ar siltuma akumulatroru un drošības "klapīti" termostata un sūkņa apejā. Ja tikko, kā iekurina krāsni, uzreiz ieslēdz sūkni, tad viss ok. Bet ja sūknis ieslēezas no termoreleja uz kādiem 60-65 grādiem. Tad taču, kamēr tas nav ieslēdzies, var sākties pašcirkulācija caur drošības vārstu-klapīti. Ja cauruļu diametri pietiekami lieli, tad tie 60-65 grādi var iestāties pēc laba laika, kad akumulators jau būs pa pusei pilns un cirkulācija samazināsies, dēļ temperatūru starpības izlīdzināšanās.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: khe ()
Datums: 19/02/2010 20:04

Pie normālas(straujas) iekurināšanas paštecē temperatūra katla augšā sasniedz ap 50oC patērētajus īpaši nesasildot - ari sūkņa ieslēgšanos es liktu ap 45-50oC.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: andris181 ()
Datums: 20/02/2010 12:46

Atbildot aae:
Siltuma akumulatora uzdevums ir uzkrāt siltumu.
Ja siltuma zudumi pie -20C ir 10kWh (man 120 m2 māja, siltināta fasāde un bēniņi), izvēloties 10kW katlu vajadzēs "kačigarīt" 24 stundas dnn. Loģiski, vaine? Izvēloties piem. 30kW katlu un papildinot to ar 2m2 tvertni, kur tas siltums tiks uzkrāts, vajadzēs "kačigarīt" mazāk - siltums tiks uzkrāts.

Runājot par koka mēbelēm, kad tika nosiltināta ēka, man tiešām deformējās skapis. Katls ir par lielu izvēlēts, tamdēļ domāju drīzumā iegādāties 1,5-2m3 tvertni. Temperatūra ar mājās svārstās no 22C vakarā līdz 16C no rīta. kurinu tikai ap 4h. Lai šo temp. kritumu izlīdzinātu vajag tvertni.

Par gruzdēšanas režīmu. Nemāku teikt par 4gaitas vārstiem, taču par principu, ka katlā nedrīkst uzturēt zemas temp (<65C). Nav pilnīga sadegšana, katls apķep, skurstenis svīst.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: andris181 ()
Datums: 20/02/2010 12:59

Atbildot aaaa:
Man 120m2 nosiltinātai mājai zudumi ir 10-12kW.
100 ņēmu no SIA "Sinvia" googlē atrodamā raksta par siltuma akumulatoriem.
Ja ir apņēmība rēķināt akumulatora izmērus, googlē tāpat var atrast R.Šeļegovska "Apsildes sistēmu elementu aprēķina metodika un piemēri". Ļoti labs materiāls
1m3 atdziestot par 1 grādu dod 0,85kW un, ja, atdziest par 80 grādiem, ~70kW - taisnība.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: VOLVO ()
Datums: 21/02/2010 18:28

Ja izvēloties 10 kw katlu jākurina 24 stundas, tad ar 30 kw katlu ,teorētiski, būtu jākurina 3x mazāk -8 stundas. Tātad, ja gribam uzkrāt trīs stundās siltumu priekš diennakts, ir nepieciešams 80kw katls(240/3=80).Kur ir kļūda?

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Matrixs ()
Datums: 21/02/2010 18:34

Apreiķinot katla jaudu reiķina maksimālo patēriņu, piemēram uz 100 m2 māju ja paņemam 10 KW katlu, tas nenozīmē ka mēs to kurināsim visu laiku, ja laukā būs siltāks, būs jākurina mazak, ja aukstāks, tad vairak.... Ja būs ļoti aukst, tad tiesam sanaks kurināt visas 24 stundas un iespējams pat būs par maz...

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: VOLVO ()
Datums: 21/02/2010 19:13

Man pašam ir 30 kw katls, 1500 litru akumulācijas tvertne un 150 litru ūdens boilers 150m2 mājai (slikti siltinātai). Pēc pieredzes, varu teikt, ka janvārī bija jākurina no rīta līdz vakaram, lai uzturētu 21 grādu. Saprotu, ka visu laiku jau nav tie -20, bet man ar 1 mēnēsi gadā pietiek. Plānoju likt katlu ap 60kw.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: khe ()
Datums: 21/02/2010 21:33

Man paziņam ir vairāk par 200m2 liela māja. Viņš veiksmīgi apkurina to ar Stanley Erin(19kw) dekoratīvu krāsniņu. Uzsildīšanas ātrumam ir vēl papildus pielikts Kospel(8kw) elektriskais tenu katls, ko pēc tam slēdz ārā. Varbūt VOLVO tas 30kw katls pūš 15kw ārā pa skursteni? Ja būs 60kw- tad 1kw uz 2,5m2? Kurinot 3st piem iegūst ~ 150kw/h enerģiju - tas ir apm 1kw uz m2 diennaktī.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Posted by: Ambrosio (IP Logged)
Datums: 05/10/2009 14:10
Ja pareizi atceros, tad pie -20C, siltuma zudumi
<40 W/m2 (ļoti labi nosiltināta ēka)
50 W/m2 (labi nosiltināta ēka)
80 W/m2 (parasti nosiltināta ēka)
>120 W/m2 (veca ēka)

Nevaru salikt kopā šitos lielumus???

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: VOLVO ()
Datums: 21/02/2010 23:13

Katls ir jauns, bet, manuprāt, ļoti sūdīgs čugunnieks. Nez kādēļ biju iedomājies,ka akumulātora sistēmā labu katlu nevajag. Varbūt ir vērts pamēģināt ar oglēm?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **      **  ********  **    ** 
 **        **     **  **  **  **  **    **  **   **  
 **        **     **  **  **  **      **    **  **   
 ******    **     **  **  **  **     **     *****    
 **        **     **  **  **  **    **      **  **   
 **        **     **  **  **  **    **      **   **  
 **         *******    ***  ***     **      **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727