Siltumsūkņi

Liepājā arī dzīvokļu apsildei piedāvā izmantot siltumsūkņus

Liepājā arī dzīvokļu apsildei piedāvā izmantot siltumsūkņus

SIA "Siltumsūknis" piedāvā dzīvokļu alternatīvās apkures pakalpojumus, un tās filiāles birojs tagad pārcēlies jaunās telpās pašā pilsētas centrā – Ludviķa ielā 4, otrajā stāvā. Uzņēmums aprīko atsevišķus objektus, galvenokārt privātmājas ar tā dēvētajiem siltumsūkņiem, kas ...
RTU peldbaseinā uzstādīta moderna, īpaši efektīva mikroklimata uzturēšanas sistēma

RTU peldbaseinā uzstādīta moderna, īpaši efektīva mikroklimata uzturēšanas sistēma

Rīgas Tehniskās universitātes peldbaseina kompleksā, Ķīpsalas ielā 5, nodota ekspluatācijā jauna mikroklimata nodrošināšanas sistēma, kas ļauj uzturēt vajadzīgo gaisa temperatūras un mitruma līmeni baseina hallē, patērējot apkurei, ventilācijai, gaisa sausināšanai un baseina ūdens uzsildīšanai daudz mazāk ārējo energoresursu, nekā iepriekš, ziņo RTU ...

Nodod ekspluatācijā pasaulē atzītu energoefektīvu mikroklimata sistēmu

Rīgas Tehniskās universitātes peldbaseina kompleksā, Ķīpsalas ielā 5, nodota ekspluatācijā jauna mikroklimata nodrošināšanas sistēma, kas ļauj uzturēt vajadzīgo gaisa temperatūras un mitruma līmeni baseina hallē, patērējot apkurei, ventilācijai, gaisa sausināšanai un baseina ūdens uzsildīšanai daudz mazāk ārējo energoresursu, nekā iepriekš. Modernās iekā...
Latvijā ražoti apkures katli iekaro Eiropas tirgu

Latvijā ražoti apkures katli iekaro Eiropas tirgu

SIA "Sinvia KB" kopš 1996. gada ražo galvenokārt privātmājām piemērotus apkures katlus un pastāvīgu noietu savai precei galvenokārt nodrošina sadarbībā ar vācu firmu "Kunzel", no kuras saņem gan noteiktus pasūtījumus, gan detaļas to izpildei, ziņo "Latvijas Avīze".

Pēteris Šipkovs: saules enerģija nav jāceļ uz pjedestāla vai jānopeļ – tā ir jāsaprot un racionāli jāizmanto

Dr.habil.sc.ing. Pēteris Šipkovs, Fizikālās enerģētikas institūta Enerģijas resursu laboratorijas vadītājs, 2008. gadā saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas, AS "Latvijas Gāze" un Latvijas Izglītības fonda zelta medaļu par izcilu ieguldījumu atjaunojamās enerģijas resursu izmantošanas izpētē Latvijā (darbu ...
Privātā saule un privātais vējš

Privātā saule un privātais vējš

No atjaunojamiem energoresursiem saražotie 38,75% no patērētās elektroenerģijas izvirza Latviju līderos starp jaunajām Eiropas Savienības valstīm. Tā, protams, ir laba ziņa, kas gana ilgi ļāvusi dusēt uz lauriem, īpaši nerūpējoties par vēl citu atjaunojamo resursu izmantošanu mūsu valstī, ziņo "Komersanta Vēstnesis&...
Atbalsta SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un "Rīgas enerģētikas aģentūras" energoefektivitātes projektus

Atbalsta SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un "Rīgas enerģētikas aģentūras" energoefektivitātes projektus

Rīgas domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komiteja 15.maijā atbalstīja divus energoefektivitātes projektus, vēstī Rīgas pašvaldības vortāls.
Salacgrīvā jūras siltumu vēlas izmantot ēku apkurei

Salacgrīvā jūras siltumu vēlas izmantot ēku apkurei

Salacgrīvas pilsētas ar lauku teritoriju dome šodien Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta projektu konkursam iesniegusi projekta pieteikumu "Jūras siltuma kā atjaunojamās enerģijas izmantošana Salacgrīvas pilsētas budžeta iestāžu centralizētajā siltumapgādes sistēmā".

Valdis Bisters: par energoefektivitāti, ēku siltināšanu un pasīvajām ēkām

Siltumtaupīgas jeb "pasīvās mājas" būvniecības pilotprojekts pašlaik noris Lietuvā. Ikvienam, kas vēlēsies, būs iespējams "pasīvo" mājokli aplūkot, aptaustīt, smelties iedvesmu un tīri praktisko pieredzi, arī Latvijas iedzīvotājiem, jo patlaban Latvijā vēl šāda būvniecības projekta nav, ...

Par to, kas "iepūš ēkā dzīvību"

Mūsdienīga ēka – vai tā būtu vasaras mājiņa, lepns savrupnams, daudzstāvu dzīvojamā ēka, moderns biroju komplekss vai industriālā ražotne, nav iedomāja bez mūsdienīgām un efektīvi funkcionējošām inženiertehniskajām komunikācijām.

Gaisa siltumsūkņi – viena iekārtu grupa, dažādi tehniskie risinājumi

Baltijas valstu – un, protams, arī Latvijas, tirgū situmsūkņu tehnoloģijas ienākušas pakāpeniski, un nav noslēpums, ka bieži vien tie, kas tirgu apgūst pirmie, zināmu laiku ir arī populārākie tā "spēlētāji".

"Vidējais aritmētiskais" ģeotermālā siltumsūkņa projekts: kāds tas ir un cik tas izmaksā?

"Vidējā aritmētiskā" Latvijas siltumsūkņa uzstādīšanas projekta raksturlielumi ir sekojoši: siltumsūknis tiek uzstādīts divstāvu privātmājā Pierīgā (kvadratūra – 200-250m2), mājai ir neapkurināma garāža un pagraba telpa, kurā parasti tiek novietota siltumsūkņa iekārta un izbūvēts siltuma mezgls.

Ģeotermālo siltumsūkņu jaudu amplitūda

Zviedru koncerna "Thermia" un vācu firmas "Vaillant" piedāvāto ģeotermālo siltumsūkņu jaudu amplitūda ir plaša: no 4 – 50kW.

Siltumsūkņu sistēmas Latvijā un Eiropā – iekārtu veidi, tradicionālie un inovatīvie inženiertehniskie risinājumi

Latvijā, līdzīgi kā daudzās citās Eiropas valstīs, aizvadītajos gados īpaši populāras un pat modernas kļūst alternatīvās siltuma enerģijas ģenerācijas tehnoloģijas – tā dēvētās "zaļās" un hibrīdās apkures atbalsta sistēmas, pie kurām pieder arī zemes, jeb ģeotermālie ...

SIA Ra-Ra: Mēs strādājam Jūsu komfortam!

Pienācis rudens, beidzies atvaļinājumu laiks, visi esam atgriezušies no tuvākiem un tālākiem ceļojumiem un atpūtas, lai atkal ar jauniem spēkiem stātos darba ierindā. SIA "Ra- Ra" steidz iepriecināt savus draugus un klientus ar jaunumiem un sasniegumiem.

Gāzes siltumsūkņi, jeb GHP.

Siltumsūkņu sistēmas – neraugoties uz to tehnoloģiskajiem risinājumiem un tehniskajām konfigurācijām, kā arī siltuma enerģijas avotiem, tradicionāli tiek uzskatītas par visaugstākās efektivitātes elektriskās apkures paveidu.

Nostrādātā gaisa siltumsūkņi

Visas augšminētās siltumsūkņu iekārtas – lai cik dažādas tās arī nešķistu, apvieno būtisks faktors: to siltuma avots ir āra gaiss. Savukārt, eksistē arī gaisa-ūdens siltumsūkņu grupas agregāts, kas āra gaisa vietā, kā siltuma avotu izmanto mehānisko ventilācijas sistēmu nostrādāto gaisu.

Āra gaisa siltumsūknis bez piespiedu cirkulācijas cikla

Īpašs – no minētajiem gaisa-ūdens piespiedu cirkulācijas cikla siltumsūkņiem nodalāms, ir āra gaisa siltumsūknis bez piespiedu cirkulācijas cikla.

Gaisa-ūdens siltumsūkņu sistēmas

Gaisa-ūdens siltumsūkņu sistēmas, atšķirībā no gaisa-gaisa siltumsūkņiem, vienmēr kalpo kā ēkas pamata apsildes veids.

Ģeotermālais siltumsūknis un citas apkures, siltā ūdens sagatavošanas iekārtas

Ģeotermālas siltumsūknis var tikt un parasti tiek izmantots kā primārais vai vienīgais apkures un siltā ūdens sagatavošanas veids, tomēr pastāv arī iespēja kombinēt siltumsūkņa sistēmu ar citiem siltumapgādes veidiem – piemēram, cietā kurināmā vai gāzes apkures katliem un termosolārajām atbalsta sistēmām (...

Tehnoloģija

Izvēloties ģeotermālā siltumsūkņa sistēmu kā privātmājas vai lielāka – sabiedriskā, komerciālā vai industriālā, objekta pamata apkures veidu, jāatceras, ka siltumsūknis ir mūsdienīga, augsti tehnoloģiska apkures iekārta, tomēr tā nedarbojas "pati no sevis".

Siltumsūknis atjaunojamo energo resursu tirgū

No pavisam neseniem laikiem cilvēki ir iemācījušies izmantot zemes neizsmeļamos resursus (saules enerģiju) vienlaicīgi ietaupot savus naudas līdzekļus un nepiesārņojot apkārtējo vidi, kurā mums un mūsu bērniem ir jādzīvo.