UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234567
Pašreizējā: 7 no 7
Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 24/09/2010 22:12

Ints45 - cik gara pamatu linija un cik izmaksaaja.

Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: ints45 (81.198.206.---)
Datums: 26/09/2010 22:32

Jautājums - Vai veidņus liki tikai augšdaļai jeb visā pamatu augstumā? Vai šķembas apakšā neizmantoji? Javu droši vien jauci pats uz vietas?

Atbilde - veidņi tikai virszemē, zem zemes raku tranšeju ar lāpstu. šķembas nebēru, bet bija smilts spilvens 20cm, ko ieskaloju ar ūdeni. Javu uz vietas nejaucu, man veda klāt gatavu betonu. Esmu jaucis arī uz vietas, bet ja ir iespēja dabūt gatavu betonu, tad ieteiktu to arī izmantot.


Jautājums - cik gara pamatu linija un cik izmaksaaja.

Atbilde - ārsienās pa asi 47m, iekšējās 23,8m. Kopējais tilpums 36,6 kub.m. Betonu nopirku 28 kub.m.(Ls 1200) pārējo(24%) ietaupīju uz akmeņu rēķina. Betons maksāja Ls 43/kub.m.
Vēl kādus Ls 300-400 izlietoju finiera atgriezumiem(veidņiem), transportam un vibropi..eles nomai.
Pirmo lāpstu iedūru 19.maijā, pēdējo betonu lēju 25.septembrī. Betonēju deviņas reizes, katrā no 2 līdz 4,2 kub.m. Man to betonu iegāza lielā dzelzs kastē, no tās ar ķerru uz veidņiem. Tas 2007.gadā


Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 03/10/2010 13:23

Redz kā angļi bradā pa peļķēm:
[www.failiem.lv]
Turklāt vai atvestais betons nav daudz par šķidru?

Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 03/10/2010 17:02

Zviedrijā praktiski visi lielie būvnieki ir pārgājuši uz self compacting concrete, resp., tas nav jāvibrē un lai, piemēram, pilnīgi bez vibrēšanas pielietu sienas veidni, kas ir šaurs, augsts un pilns ar armatūru, tam betonam jābūt dikti šķidram, nu pavisam šķidram. Arī angļu gadījumā gan jau ka šķidrumu nodrošina plastifikatori un piedevas, ne ūdens. Viņi gan tai viģikā lēja tikai pēdu (footing), kam virsū droši ka nāks arī veidņi un pamatu sienas.

Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 03/10/2010 19:48

Baigās ir kā plāksne:
[www.failiem.lv]
Sanāk, ka tas apakšā ir tikai plāksnes mala...
Man pērn atvestais betons bija tikpat šķidrs ... bez plastifikatora!

Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: Juriits (212.93.100.---)
Datums: 03/10/2010 21:36

A kāpēc ūdens pasliktina betona kvalitāti? Es domāju, ka vienīgais sliktums ir rukums, kas var radīt plaisas utt., vai tur ir cita fiška? Man piemēram atveda transportbetonu un šoferis prasīja vai var te kaut kur izmazgāt mašīnu, teicu lai mazgā tepat uz zemes ceļa. Rezultātā no izgāztās žļurgas ir sanācis tāds betons, ka smagās mašīnas brauc pāri un nelūzt.

Re: pamati privatmajai, kas un ka
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 03/10/2010 22:16

Ne tikai dēļ rukuma. Cik saprotu, brīvi peldot ūdenī cementa daļiņas atrodas relatīvi tālāk viena no otras un sliktāk salīp, nekā, ja mitrums ir tikai tik, lai viņas saķertos.

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234567
Pašreizējā: 7 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **   ******    **    ** 
 ***   **  **     **  ***   ***  **    **   ***   ** 
 ****  **  **     **  **** ****  **         ****  ** 
 ** ** **  **     **  ** *** **  **   ****  ** ** ** 
 **  ****  **     **  **     **  **    **   **  **** 
 **   ***  **     **  **     **  **    **   **   *** 
 **    **  ********   **     **   ******    **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727