UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 11
Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 20:40

Vilnis šodien formā:)
Sipeniecei bija šovs - Saimnieks meklē sievu. Tur bija arī pa kādai saimniecei ar māju un saimniecību, kas meklēja vīru. Arī variants.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: JK12 (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 21:19

manuprāt ļoti pareiz pieeja. Pajautāja
Ir vēlme, ir jau pameklējis šo to, ir kkāda vīzija par to ko grib!
Manuprāt viss aprēķinātais ir ar nelielu uzviju, sameklēt var lētāk (lasīt kvalitatīvi, bet drusku zem tirgus cenas).
Par tiem ienākumiem grūti spriest vai pietiek. nezinam kādi ir tavi ikmēneša izdevumi, cik tu vari nolikt (nu tā bez diskomforta).
Pats (ar ģimeni, kopa 4gb) dzīvoju 400m2 vecā mājā. nenovēlu nevienam, visu laiku kkādas problēmas jārisina.
zinu ka tuvēkajā laikā celšu jaunu, mazu mājiņu (107m2). zeme ir, tiek dokumentācija kārtota. bet tie visi jautājumi arī man bija.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 21:37

Argh Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pierīgā brīvus hektārus palielam lēti nevar
> dabūt.. ja nu visu ciemu izpirkt.. var jau
> nopirkt lauksaimniecibas zemi, bet tad jātaisa
> transformācija.
>
> tavā gadījumā ar 1k jākrāj cik spēj lai
> minimāls kredīts un pectam vaktēt nepabeigtu
> dolgostroju.
> Pāris gados var 30k easy sakrāt.

Pāris gadi ir 24 mēn., vai ne???

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 22:04

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Manuprāt, drošāk kā reiz būtu uzbliezt
> sīkmāju - būs ātrāk un lētāk. Ja radīsies
> nopietna nepieciešamība, tad varēs blakus
> uzbūvēt lielāku ģimenes māju, savukārt
> sīkmāju atstās kā saimniecības ēku vai
> darbnīcu. Ja radīsies nepieciešamība
> pārvākties uz citurieni (kas zina, varbūt
> ģimene izveidosies tāda, kam jau ir citur māja
> vai kas nemaz nevēlas dzīvot mājā), tad tādu
> pabeigtu sīkmāju varēs arī pārdot, neko daudz
> nezaudējot.


It kā ideja nav peļama, bet man ir tāda lādzīga vai nelādzīga doma galvā - tikt pie sava nekustamā īpašuma pirms iepīšanos laulībās utt., gribas, lai kaut kas pieder tikai man. :D
Pēc tam taisīt laulības līgumu nebūtu forši.


PikkO Wrote:
-------------------------------------------------------
> starrtam:
> 1. zeme ar komunikācijām ... priekšroka
> nojaucamai mājai, Jelgava, Ogre, varbūt Tukums
> uz Siguldas pusi pa dārgu (burkānu ciemi neder)
> ....
> 2. 45k naudas ... pietiks, lai uzbūvētu līdz
> apdarei un kaut kas no komunikācijām ... 1 gada
> laikā
> 3. ikgadējas nesteidzīgas investīcijas 15K
> 45gadu garumā ... un tad varbūt pēc 6 gadiem
> māja būs pabeigta ....

Jelgava un līdzīgas galīgi neder lielā attāluma dēļ, man darbs un visas lietas ap Rīgu grozās, pie tam uz abiem Rīgas krastiem...

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 22:09

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> P.S. šobrīd tiek īrēts vai dzīvots pie
> vecākiem?

Šobrīd es dzīvoju ar vecvecāku.. principā par īri man nav jāmaksā.
Un par to, ka sākumā ģimeni, tad māju, nupat izklāstīju savas domas.


jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pēc tam brīvā laika esamība. Māja prasa daudz
> naudas arī pēc tam, kad uzcelta un kredīts
> izmaksāts. Māja prasa daudz darba. Vai pelnot
> naudu (ne jau 8 h, ticamāk būs 12-14 h dienā un
> arī pa brīvdienām kaut "uz pusslodzi") atliks
> laiks lietot un baudīt māju.

Nevar teikt, ka man tagad ir 8h darbadiena, bet es diezgna intensīvi strādāju pie savu biznesu attīstības, ceru, ka situācija ar ienākumiem var uzlaboties nākotnē. Nu laiks, jā.. pagaidām nav sajūtas, ka man būtu ļoti daudz laika veltīt mājai, bet vai tad nav tā, ka jaunuzceltā māja x gadus neliek par sevi manīt?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 22:10

tā, man lūdzu tos hektārus pierīgā ar komunikācijām pa lēto.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 22:17

ints45 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vilni - bravo, bravissimo!!!
>
> Paslavēsim autoru par nopietnām domām un
> vēlēsim veiksmi! Ieteikums padzīvot īrētā
> mājā arī ir zelta vērts, īpaši ja tāda
> pieredz nav bijusi

Es nezinu, kaut kā doma par īrētu māju mani nesaista. kaut arī varbūt būtu jēdzīgi. Nu esmu tehnisks cilvēks, inženiris, principā es varētu ar daudz ko tikt galā, viss atdurtos tikai pret laika jautājumu, un es tomēr nosliecos domāt, ka labāk tērēt laiku naudas pelnīšanai savā jomā, nevis apgūt jaunas profesijas saistībā ar mājas celšanu. Man ir gandrīz neierobežotas iespējas pelnīt, viss tikai prasa noteikta laika daudzumu, ko darbam veltīt.


JK12 Wrote:
-------------------------------------------------------
> manuprāt ļoti pareiz pieeja. Pajautāja
> Ir vēlme, ir jau pameklējis šo to, ir kkāda
> vīzija par to ko grib!


Paldies visiem iesaitītajiem diskusijā un par iedrošinājumu.

Uz doto brīdi sāk likties, ka varbūt ir vērts vienkārši sākt ar kaut ko.. nopirkt zemi, piemēram.
Tāpēc ka inflācija noēd iekrāto naudu, bet zeme Pierīgā lētāka nepaliek. Un tad turēt kādus 10 tūkst. rezervē kontā un visu pārējo naudu krāt vai grūst celšanā.
Citādi liekas, ka nekad nesaņemšos..
Un daudzi te minēja, ka sākumā ģimeni atrodi utt., bet ziniet, pagrūti meiteni mūsdienās atrast, kad tev nav sava nekustamā īp... =)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 22:30

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> bet vai tad nav tā, ka
> jaunuzceltā māja x gadus neliek par sevi manīt?


Vispār jau es par ikdienu rakstīju nevis katastrofām, priekš tām jābūt vai nu naudas podam dārzā noraktam vai labai apdrošināšanai.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 14/12/2016 23:37

Šis viss tiešām sapņu līmenī... Ar 1k eur ienākumiem murgot par māju. Meklēt zemi pierīgā par 20k, pie kam populārā vietā :) !!!
Autors dzīvo pie vecmāmiņas, nemaksājot par īri un nezinot cik veikalā kefīrs maksā, bet te "ekspertu" bari saka - rauj tik augšā! :)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 06:27

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dotajā brīdī pelnu ap 1000 eur uz rokas, (..)


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man ir
> gandrīz neierobežotas iespējas pelnīt, viss
> tikai prasa noteikta laika daudzumu, ko darbam
> veltīt.


1k uz rokas un "neierobežotas iespējas pelnīt" - tiešām sapņi… Turklāt sapņi ne tikai par savu māju, bet arī par savu ienākumu līmeni.

Nēnu katrs jau dzīvo un dara kā grib, bet šeit daudz kas no aprakstītā man personīgi izskatās pēc uzprasīšanās uz lieliem zaudējumiem un finansiālām problēmām, nemaz nerunājot par uzprasīšanos uz vecpuiša dzīvi līdz sirmam vecumam (nēnu ir jau cilvēki, kas konkrēti pasaka, ka viņi nevēlas ģimeni, bet šis neizskatās pēc tāda gadījuma).

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: SerViss (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 09:02

Uzcept "dolgostroju", maksāt bankai kredītu, pašam mitināties vienā istabiņā, pēkšņas nepieciešamības gadījumā pievienoties 1500 sludinājumiem par ēku pārdošanu Rīgas rajonā, kuriem pretim uz šodienu ailītē "PĒRK" ir ne vairāk kā 15-20 telefona numuri, tātad nekādas likviditātes ???!!!
Grūti to nenosaukt par mazohismu.
Cik noprotams, tad galvenā sāpe tomēr nav māja, bet uzkrājumu (esošo un perspektīvo) devalvācija. Mierinājumam atliek pateikt tikai to, ka ar šādu dilemmu cīnās gan naftas magnāti, gan zelta tonnu turētāji.
Kapitālam esot trīs pamatformas - 1.pasīvs (naudas zīmes, zelts), 2.aktīvs (akcijas, bizness) un 3.nekustamais īpašums. Nosacītai stabilitātei - katrai formai pa trešdaļai no kapitāla. Ja gribas riskēt - tad veido sistemātisku periodisku disbalansu starp šīm trim pozīcijām. Katrs pats sava kapitāla kalējs.
Veiksmi! Var jau būt, ka ir izdevīgs brīdis pārbīdīt pasīvu un aktīvu "dolgostrojā". Laiks rādīs.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 10:29

binary Wrote:
> 1k uz rokas un "neierobežotas iespējas pelnīt"
> - tiešām sapņi… Turklāt sapņi ne tikai par
> savu māju, bet arī par savu ienākumu līmeni.
>
> Nēnu katrs jau dzīvo un dara kā grib, bet šeit
> daudz kas no aprakstītā man personīgi izskatās
> pēc uzprasīšanās uz lieliem zaudējumiem un
> finansiālām problēmām, nemaz nerunājot par
> uzprasīšanos uz vecpuiša dzīvi līdz sirmam
> vecumam (nēnu ir jau cilvēki, kas konkrēti
> pasaka, ka viņi nevēlas ģimeni, bet šis
> neizskatās pēc tāda gadījuma).

Ar neierobežotu pelnīšanu es biju domājis kā atbildi uz strādāšanu brīvdienās un vakaros ilgāk, sakot, ka tādas iespējas pastāv ļoti daudz, nevis tas, ka es varu miljonus pelnīt. Ka nepieciešamības gadījumā vienmēr ir darbs, ar ko papildus piķi dabūt, ja pakaļa deg.

Un kā tas domāts par to vecpuisi? Es kā reiz saku, ka bez SAVA nekustamā īpašuma būs vien jāpaliek par vecpuisi vislaik.


SerViss Wrote:
-------------------------------------------------------
> Veiksmi! Var jau būt, ka ir izdevīgs brīdis
> pārbīdīt pasīvu un aktīvu "dolgostrojā".
> Laiks rādīs.

Nu a ko tad darīt ar 25 tūkst. ? Laiks iet.. var jau , protams, nopirkt dzīvokli, bet tā gribējās māju..
Domā, ka diezgan neapdomīgi tagad pirkt zemi Pierīgā, jo to nevarēs vairs pārdot pēc tam, ja rodas nepieciešamība?

P.S. Nedaudz priecē tas, ka neviens baigi neiesaka ņemt kredītu šim pasākumam, jo man pašam iekšēji ir diezgan liela pretestība uz to, neskatoties, ka daudzi saka, ka tas nav nekas traks (pāris darba kolēģi paņēma.. viens arī mājai uz 30 gadiem, viņiem, tiesa, ir 3 bērnu ģimene un otrs ar sievu, kuriem jau viens dzīvoklis ir, paņēma otru uz kredītu, uz kādiem 7 gadiem ar domu otru dzīvokli iznomāt.)

P.P.S. Neviens tā arī nepateica, cik, viņaprāt, man būtu min jāpelna, lai tādu projektu varētu pavilkt?! )

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 10:39

Phoenix, kapēc neizskati variantu māju kredītā iegādāties, tikai tāpēc, ka kredītu pietiekamu nedod? Tad labāk pakrāj iemaksai, paaudzē ienākumus. Jau apzināti iziet uz dolgostroju - tas nozīmē dolgostroju kvadrātā. Tu sagaidi vērtību - "savu, tikai savu īpašumu", bet reāli tu dabūsi nelikvīdu sū..u. Un vēl viena traka dolgostroju problēma, ir ka tas devalvē tevis paša prasības pret dzīvi - tu vienkārši pieradīsi dzīvot stroikā. Un tagad padomā - uz kādu veceni tu vari cerēt - tikai tādu, kam tavs dolgostrojs jau liksies kā dzīves uzlabojums, jo tā vienkārši tikt vaļā no dolgostroja neizdosies - gan emocionālu gan praktisku iemeslu dēļ.

Ja par visām varītēm gribās sapņot par to savu stūrīti zemes, tad nopērc zemi, kur rīkot tusiņus, kur iesist roku apkopšanā, bet neaizdi..s to zemi ar savu dolgostroju. Noliec/uzbūvē pārvietojamu mājiņu, kur kapli glabāt un atlūzt, ja lietus līst. Ja sūdi trāpīs ventilatorā, zemi bez dolgostroja pārdot būs stipri vienkāršāk. Šāda zeme varētu kvalificēties kā investīcija, dolgostrojs tāda noteikti nebūs.

Neatkarīgi no dzīves plāniem, es tomēr ieteiktu pieturēties pie te periodiski figurējošās atziņas - ja nevari pabeigt pāris gados, labāk nemaz nesāc. Praktiski tāpat ievilksies ilgāk, bet vismaz jāplāno uz to.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 10:51

Kā gan tev kāds var pateikt cik jāpelna - ja tu visu 1k vari nolikt šim mērķim, tad tā ir viena lieta, savukārt pavisam cita, ja tam var atlikt tikai 0.5k mēnesī. Ej no otras puses - mājas būvniecības izmaksas - 1000eur/m2 (piemēram, tu galvenais nesaceries šito dabūt īpaši uz leju), māju gribi 120m2, tātad vajag 120k. Šāda kredīta maksājums pie 15% pirmās iemaksas uz 20 gadiem - 536eur pēc swedbank kalukulatora. Zināmā mērā tas ir tavs orientieris.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 11:01

Nu es arī sāku būvēt māju ar 1000 EUR ienākumiem un aptuveni tavā vecumā. Īstenībā tie bija 450Ls uz rokas pirms 10 gadiem. Un tajā brīdī arī vēl biju viens un brīvs.
Kas jādara?
1) Labi izpēti zemes tirgu. Tas prasīs vairākus mēnešus līdz pat gadam. Ar šo nedrīkst kļūdīties, jo tavas mājas vērtību noteiks tikai un vienīgi vietas izvēle. Pat ja kaut kas nesanāks, tad labu vietu tu vienmēr varēsi pārdot un "izstāties no spēles".
2) Nopērc zemi no uzkrājumiem + neliels kredīts.
3) Izpēti gatavos mājas projektus, lai saprastu, kas tev patīk un kas nē. Aizej ciemos pie paziņām, kam ir nesen uzbūvēta māja. Uzkrāj pieredzi no citu kļūdām.
4) uztaisi savu mājas projektu un veic visas saskaņošanas

Kad šitais viss izdarīts, tad var mierīgi apsēsties un to visu vēlreiz mierīgi apdomāt, uztaisīt tāmes, parunāt ar bankām. Uz šo brīdi jau daudz kas tev būs mainījies (būs lielāka saprašana par lietām, varbūt būs mainījusies finansiālā situācija, parādījusies sieva/draudzene). Tas ir brīdis, kad vēl visu var mierīgi pamest un nebūs nekādi lieli finansiāli zaudējumi. Būs tikai nākušas zināšanas un pieredze.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 11:03

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un kā tas domāts par to vecpuisi? Es kā reiz
> saku, ka bez SAVA nekustamā īpašuma būs vien
> jāpaliek par vecpuisi vislaik.

Dīvaina loģika, lai neteiktu vairāk. Nēnu viss jau būtu saprotami, ja tev uz rokas būtu vismaz 100k, nevis 25k, salīdzinoši neliela alga un plāni par kredītu uz 25 gadiem.

Pat ja uzbūvēsi to būdu, ņem vērā, ka par patiesi tavu īpašumu tā kļūs vien tad, kad būsi dzēsis visas kredītsaistības. Skaties, ka nesanāk, ka tajā vecumā vari vien pieslieties pie kādas ģimenes, nevis veidot savu ģimeni.

Un neaizmirsti, ka "potenciālajai otrai pusei" var būt savs viedoklis par mājokļa vēlamo ģeogrāfisko novietojumu, telpu plānojumu u.c. Tak johaidī, ko tu darīsi, ja "potenciālajai otrai pusei" jau būs māja, kamēr tev - kaut kāds nevienam nevajadzīgs dolgostrojs, par kuru ir jāmaksā, bet pārdot nevar? Nēnu var jau, protams, arī tā darīt…


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu a ko tad darīt ar 25 tūkst. ? Laiks iet.. var
> jau , protams, nopirkt dzīvokli, bet tā
> gribējās māju..

Dzīvoklī par tādu ciparu tu vismaz varēsi dzīvot uzreiz (pieņemot, ka tev tā nauda ir pieejama). Un tas tiešām būs vairāk vai mazāk tavs dzīvoklis. Ja negribēsi pats tajā dzīvot, tad jebkurā brīdī varēsi to mēģināt pārdot. Ja negribēsi pārdot, varēsi to izmantot kā papildus peļņas avotu. Tiesa, par 25k arī dzīvoklis sanāk tāds pašvaks.


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Domā, ka diezgan neapdomīgi tagad pirkt zemi
> Pierīgā, jo to nevarēs vairs pārdot pēc tam,
> ja rodas nepieciešamība?

Nu tak pērc ko gribi. Pievienojies tiem, kas izmet naudu par zemi, ierīko tur elektrību (ja tas vēl nav izdarīts), regulāri maksā par to NĪN (tā kā netiks kopts, tad NĪN dubultā) un pēc 10 gadiem joprojām nezina, ko ar to zemi iesākt. Šogad kā reiz pirmo reizi satiku kaimiņus, kuru zeme robežojas ar manējo - nopirka zemi vēl krietni pirms mēs tur ievācāmies, joprojām nezina, ko ar to zemi darīt. Maksā tik, turklāt ne tikai NĪN, bet arī par elektrību, kuru nelieto. Vēl citiem kaimiņiem arī senatnē bija gan projekts, gan būvatļauja, tiesa - tālāk par būvatļaujas saņemšanu tā arī netika. Kāpēc - nav ne jausmas, ne reizi neesmu viņus redzējis, kur nu vēl runājis ar viņiem. Citiem kaimiņiem - dolgostrojs… Tirgoja vairākus gadus, beigās it kā pat notigroja. Jaunie īpašnieki pat kaut ko pabīdīja tālāk - uzbūvēja otro stāvu, parādījās arī jumts, logi kaut kādi. Nezinu, kas tur notika - beidzās finanses vai kā, bet šogad tai dolgostrojā atkal nekas nav darīts.


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> P.P.S. Neviens tā arī nepateica, cik,
> viņaprāt, man būtu min jāpelna, lai tādu
> projektu varētu pavilkt?! )

1k, 2k, 10k - neatkarīgi no tā, cik pelni, izmest vējā var jebkādu naudas daudzumu.
Un neaizmirsti, ka "vairāk pelnīt" nevar panākt ar "vairāk strādāt" - ilgtermiņā tas diez ko labi nestrādā.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 14:37

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Phoenix, kapēc neizskati variantu māju kredītā
> iegādāties, tikai tāpēc, ka kredītu
> pietiekamu nedod? Tad labāk pakrāj iemaksai,
> paaudzē ienākumus. Jau apzināti iziet uz
> dolgostroju - tas nozīmē dolgostroju kvadrātā.
> Tu sagaidi vērtību - "savu, tikai savu
> īpašumu", bet reāli tu dabūsi nelikvīdu
> sū..u. Un vēl viena traka dolgostroju problēma,
> ir ka tas devalvē tevis paša prasības pret
> dzīvi - tu vienkārši pieradīsi dzīvot
> stroikā. Un tagad padomā - uz kādu veceni tu
> vari cerēt - tikai tādu, kam tavs dolgostrojs
> jau liksies kā dzīves uzlabojums, jo tā
> vienkārši tikt vaļā no dolgostroja neizdosies
> - gan emocionālu gan praktisku iemeslu dēļ.
>
> Ja par visām varītēm gribās sapņot par to
> savu stūrīti zemes, tad nopērc zemi, kur rīkot
> tusiņus, kur iesist roku apkopšanā, bet
> neaizdi..s to zemi ar savu dolgostroju.
> Noliec/uzbūvē pārvietojamu mājiņu, kur kapli
> glabāt un atlūzt, ja lietus līst. Ja sūdi
> trāpīs ventilatorā, zemi bez dolgostroja
> pārdot būs stipri vienkāršāk. Šāda zeme
> varētu kvalificēties kā investīcija,
> dolgostrojs tāda noteikti nebūs.
>
> Neatkarīgi no dzīves plāniem, es tomēr
> ieteiktu pieturēties pie te periodiski
> figurējošās atziņas - ja nevari pabeigt pāris
> gados, labāk nemaz nesāc. Praktiski tāpat
> ievilksies ilgāk, bet vismaz jāplāno uz to.


Skatos daudzi ļoti negatīvi skatās uz dolgostroju..

A ko tad man darīt, bez sava nek. īpašuma dzīvot? Tas galīgi nejēdzīgs variants..


kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā gan tev kāds var pateikt cik jāpelna - ja tu
> visu 1k vari nolikt šim mērķim, tad tā ir
> viena lieta, savukārt pavisam cita, ja tam var
> atlikt tikai 0.5k mēnesī. Ej no otras puses -
> mājas būvniecības izmaksas - 1000eur/m2
> (piemēram, tu galvenais nesaceries šito dabūt
> īpaši uz leju), māju gribi 120m2, tātad vajag
> 120k. Šāda kredīta maksājums pie 15% pirmās
> iemaksas uz 20 gadiem - 536eur pēc swedbank
> kalukulatora. Zināmā mērā tas ir tavs
> orientieris.

Un runājot par 1000 eur/m2, nu ja izmaksas ir tik milzīgas, tad man noteikti nekādā veidā nepavilkt tādu māju un jāaizmirst par šo ideju principā.
Es noteitki nekad neņemtu tik lielu kredītu, kamdēl man to vajag?! Es ņemtu kredītu tikai tik lielu, lai varētu dzīvot kādā istabā un jumts lai ir virs galvas. Labāk es pats tad 500 eur mēnesī tērēšu 10 gadu laikā, kamēr savedīšu visas telpas kārtībā.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 14:43

E Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu es arī sāku būvēt māju ar 1000 EUR
> ienākumiem un aptuveni tavā vecumā. Īstenībā
> tie bija 450Ls uz rokas pirms 10 gadiem. Un tajā
> brīdī arī vēl biju viens un brīvs.
> Kas jādara?
> 1) Labi izpēti zemes tirgu. Tas prasīs vairākus
> mēnešus līdz pat gadam. Ar šo nedrīkst
> kļūdīties, jo tavas mājas vērtību noteiks
> tikai un vienīgi vietas izvēle. Pat ja kaut kas
> nesanāks, tad labu vietu tu vienmēr varēsi
> pārdot un "izstāties no spēles".
> 2) Nopērc zemi no uzkrājumiem + neliels
> kredīts.
> 3) Izpēti gatavos mājas projektus, lai saprastu,
> kas tev patīk un kas nē. Aizej ciemos pie
> paziņām, kam ir nesen uzbūvēta māja. Uzkrāj
> pieredzi no citu kļūdām.
> 4) uztaisi savu mājas projektu un veic visas
> saskaņošanas
>
> Kad šitais viss izdarīts, tad var mierīgi
> apsēsties un to visu vēlreiz mierīgi apdomāt,
> uztaisīt tāmes, parunāt ar bankām. Uz šo
> brīdi jau daudz kas tev būs mainījies (būs
> lielāka saprašana par lietām, varbūt būs
> mainījusies finansiālā situācija,
> parādījusies sieva/draudzene). Tas ir brīdis,
> kad vēl visu var mierīgi pamest un nebūs
> nekādi lieli finansiāli zaudējumi. Būs tikai
> nākušas zināšanas un pieredze.

Paldies, labais cilvēk, par argumentētu un saprātīgu rekomendāciju, noteikti ņemšu vērā!

1. Kas īsti nosaka labas vietas izvēli? Tagadējā vidējā tirgus cena tajā apkaimē? Infrastruktūra kā skola, autobusa pietura? Varbūt vēl kaut kas? Atklāti sakot, mani interesē vietas, sākot ar Sauriešiem līdz pat Rīgas robežai, tātad Dzidriņas, Vālodzes, Līči.. nu tā apkaime. ko saki par šo?

2. Man tieši ir tāda doma kā paņemt kredītu nelielu zemes iegādei, lai iegūtu pozitīvu kredītvēsturi visādiem gadījumiem + lai sev kontā atstātu kādus 10k visādiem gadījumiem.

3. Cik apmēram ilgi tirgo tādu zemes gabalu Pierīgā..? Pusgadu, gadu? Vai arī pat 5 gados varētu nesanākt to notirgot? (ja uz tās nav nekāda dolgostroja)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 14:50

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un neaizmirsti, ka "potenciālajai otrai pusei"
> var būt savs viedoklis par mājokļa vēlamo
> ģeogrāfisko novietojumu, telpu plānojumu u.c.
> Tak johaidī, ko tu darīsi, ja "potenciālajai
> otrai pusei" jau būs māja, kamēr tev - kaut
> kāds nevienam nevajadzīgs dolgostrojs, par kuru
> ir jāmaksā, bet pārdot nevar? Nēnu var jau,
> protams, arī tā darīt…

Nu gan jau otrai pusei būs jāpieņem tas, kas ir, citādi man tāda otra puse nav vajadzīga, kura baigi brēks pret manu gaumi. =)


> Dzīvoklī par tādu ciparu tu vismaz varēsi
> dzīvot uzreiz (pieņemot, ka tev tā nauda ir
> pieejama). Un tas tiešām būs vairāk vai mazāk
> tavs dzīvoklis. Ja negribēsi pats tajā dzīvot,
> tad jebkurā brīdī varēsi to mēģināt
> pārdot. Ja negribēsi pārdot, varēsi to
> izmantot kā papildus peļņas avotu. Tiesa, par
> 25k arī dzīvoklis sanāk tāds pašvaks.

Kaut kā negribas vēl mest plinti krūmos, samierinoties, ka man nekad nespīd māja..



> Nu tak pērc ko gribi. Pievienojies tiem, kas
> izmet naudu par zemi, ierīko tur elektrību (ja
> tas vēl nav izdarīts), regulāri maksā par to
> NĪN (tā kā netiks kopts, tad NĪN dubultā) un
> pēc 10 gadiem joprojām nezina, ko ar to zemi
> iesākt. Šogad kā reiz pirmo reizi satiku
> kaimiņus, kuru zeme robežojas ar manējo -
> nopirka zemi vēl krietni pirms mēs tur
> ievācāmies, joprojām nezina, ko ar to zemi
> darīt. Maksā tik, turklāt ne tikai NĪN, bet
> arī par elektrību, kuru nelieto. Vēl citiem
> kaimiņiem arī senatnē bija gan projekts, gan
> būvatļauja, tiesa - tālāk par būvatļaujas
> saņemšanu tā arī netika. Kāpēc - nav ne
> jausmas, ne reizi neesmu viņus redzējis, kur nu
> vēl runājis ar viņiem. Citiem kaimiņiem -
> dolgostrojs… Tirgoja vairākus gadus, beigās it
> kā pat notigroja. Jaunie īpašnieki pat kaut ko
> pabīdīja tālāk - uzbūvēja otro stāvu,
> parādījās arī jumts, logi kaut kādi. Nezinu,
> kas tur notika - beidzās finanses vai kā, bet
> šogad tai dolgostrojā atkal nekas nav darīts.


Izklausās baisi. Un cik tad tādam zemes gabalam dubultais NĪN ir apmēram gadā... ?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: PikkO (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 15:33

BEZJĒDZĪGA MULDĒŠANA ....

Pašreizējā: 2 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   *******   ********  ********  
 **     **     **     **     **  **        **     ** 
 **     **     **            **  **        **     ** 
 **     **     **      *******   ******    **     ** 
 **     **     **            **  **        **     ** 
 **     **     **     **     **  **        **     ** 
  *******      **      *******   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727