UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 11
Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: DzinPo (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 22:25

Rbm, kāpēc netici? Tāpēc, ka Tev 1000 eur/m2? :)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 22:37

ko jūs viņu te knābājat kā tāds bābu kolektīvs. viņam tagad loģiski ir atrast vietu kas patīk, sameklēt ieteicams kādu zemi bez komunikācijām(būs vislētāk) un lēnā garā pašam iziet tam cauri, tad arī sapratīs vai grib turpināt vispār ko tālāk darīt. Šobrīd zeme ar komunikācijām ir kosmiski overrated

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 23:27

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kārtējais murgs par izmaksām, biedē te Tevi!
> Man līdz apdarei sanāca 350 eur/m2, ja atmet
> mūri (
> Es ieteiktu pamazām ķerties klāt un lai izdodas
> realizēt savu sapni!

Paldies par novēlējumu! =)
Un kā ir ar to celšanu, visu pats dari visdrīzāk?


v_t Wrote:
-------------------------------------------------------
> nu, un kā ar pašu? laikus jau neuzticies savai
> nākamajai izvēlētajai, ka centies
> nodrošināties pret uzmešanu.

> par vietas izvēli jau pateikts.
> par lielumu ir vērts dikti padomāt. vācu
> birģeriem normāla ir 90 m2 māja. 120 m2 jau ir
> lielā.

Kaut kā neuzticos gan, jā. Gribas stabilitāti zem kājām, ja es visu šo uzsākšu un paveikšu, tad būtu pārāk sāpīgi to arī pazaudēt, šķiroties. Esmu tāds baigais plānotājs.. mēģinu apskatīt pilnīgi visus iespējamos variantus, man būtu lieks un nevajadzīgs iekšējs nemiers, ja īpašums nepiederētu tikai man. Laikam es pat šī iemesla dēļ negribu no vecākiem finansiālu palīdzību saņemt....

Ok, varētu teikt, ka pārliecinājāt, laikam man ir jāsamazina savi kritēriji un jāpaliek pie 90 - 100 m2 platības. Galu galā tas varētu būt 3 reizes labāk par 30 m2 dzīvoklīti. un ievērojami lētāk. Galu galā ja reiz tā būs karkasniece, tad vienmēr to var paplašināt..

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 23:37

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Paskaitīsim izdevumus dzīvošanai ne pie
> vecvecākiem bet Līčos kaut vai pļavā:
> transports - 200 eur (degviela, ceļa nodoklis,
> apkopes, TA)
> elektrība - 40 eur
> zemes nodoklis - 20 eur
>
> Tātad no algas paliek 750EUR
> Atskaitam ēšanu 250EUR
>
> Paliek 500EUR
> Atskaitām sadzīves vajadzības, regulāros
> izdevumus utt vēl kādi 150EUR nost.
>
> Un padomā, ko var būvēties par
> 350EUR/mēnesī....
>
> P.S. Lūk piemērs tādam pašam dolgostrojam,
> tevis minētajā apgabalā.
> [www.ss.lv]-
> residences/riga-region/stopinu-nov/dzidrinas/eieeo
> .html

Noteikti vajadzīgs arī tāds vēss un pesimistisks skats kā tu saki, piekrītu. Vienīgi gribētos teikt, ka tā māja ir baigi liela un no blokiem, pie tam tādas, manuprāt, jebkurā rajonā ir atrodamas. kāpēc domā, ka tas tieši ar manis minēto reģionu saistīts ? :D Un mašīna man bik mazāk paņem, jo gāzes iekārta stāv. ) Bet es piekrītu, ka būtu pavisam cits sta'ts, ja mani ienākumi būtu lielāki.. es pie tā intensīvi strādāju un ja sākšu būvēt, tad apmēram pēc 2-3 gadiem. Tagad drīzāk domas sakārtot un saprast, vai pirkt zemi jau nākamgad..




specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> J Wrote:
> --------------------------------------------------
> Vienu es nesaprotu, kapēc šajos platuma grādos
> ir tik grūti saprast, ka māju var atļauties
> turīgi cilvēki, bet tiem, kam principa pēc
> negribas dzīvokli otra opcija pēc noklusējuma
> nav māja, ja vien finanses to neļauj.
> Dzidriņas un līdzīgas dīvainības ir
> nelikviditātes paraugstunda. Augstāk redzamais
> sludeklis labi demonstrē apkārtnes pievilcību.
> Bail pat iedomāties, kā tur ir tumsā.

Un īrēt ir lētāk? Tas pats kredīts vien ir.
Pie tam nopirkt dzīvokli nav stipri lētāk? Uz doto brīdi man tāds vientuļnieka dzīvoklis vien sanāktu.. Un kas tik ļooti vainas Dzidriņām un tai apkaimei, kāpēc tā skaitās nelikvīda, tavuprāt?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 23:44

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Phoenix
>
> Kārtīgi izstudē šo, kur autors ļoti smalki
> savu būvniecības procesu ar izmaksām apraksta:
>
> [gimenesmaja.blogspot.com]
> ksu-apkopojums.html

Paldies, noteikti izpētīšu!


DzinPo Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nevajag ņemt citu piemērus par izmaksām, tās
> ir ļoti vispārīgas. Bet, par dologstroju - tas
> ir atbalstāms un izdarāms, ja būve ir ļoti
> netālu no esošās dzīves vietas..citādi nu
> nezinu..Es pats esmu uzsācis tādu
> dolgostroju..Domāju pēc 2 gadiem
> ievākties..pagaidām viss iet pēc
> plāna..Dolgostroja priekšrocības - ir daudz
> laika pārdomām :)


Nu te arī ir mans iemesls, kāpēc skatos uz zemi Stopiņu nov. Pierīgā.. man te 7 min brauciens no tagadējās dzīvesvietas Rīgā. Vispā jau mani neviens nedzen projām un pat negribētu, lai es dodos projām, es tak varu te dzīvot kaut līdz pensijai (kuras brīdī, ja nodzīvošu līdz tai, man atleks pāris dzīvokļi, ņemot vērā, ka esmu vienīgais bērns ģimenē :D ) , vienkārši liekas, ka jāsāk domāt pamazām arī par pilnīgi savu dzīvesvietu.. citādi par privāto dzīvi noteikti var aizmirst.. =)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 23:50

Girco Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā jau te augstāk minēja- vispirms tiec
> skaidrībā par vietu, kur gribētu dzīvot un
> izpēti tirgu... Un nav jau tā, ka Rīga ir
> pasaules centrs

Sveiks! Esmu dzimis rīdzinieks, man visi darbi, hobiji, draugi.. viss saistās tikai un vienīgi ar Rīgu. Ārpus tās man nav nekā un nebūs arī darba perspektīvu.. strādāju tehnoloģiju jomā. Tāpēc nekādus citus tālākus variantus nemaz nevaru apsvērt.

> Ja ir doma un gribēšana būvēt pamazām
> (dolgostrojs!!!) un ar domu, lai būtu 1 kur
> dzīvot- es laikam darītu tā, ka vispirms
> uzblieztu saimniecības ēku/ pirti/ garāžu/

Nu man ir tas pluss, ka tā kā ir kur dzīvot Rīgā.. vienīgi ne vienam pašam. =)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 08:31

Phoenix Wrote:
Quote

A ko tad man darīt, bez sava nek. īpašuma dzīvot? Tas galīgi nejēdzīgs variants..
Tu uzskati, ka jēdzīgāk ir izmest naudu par kaut ko, kas tev ar ļoti lielu varbūtību nedos ne praktisku labumu, ne iespēju to naudu atgūt? Man jau šķiet, ka jēdzīgāk ir to naudu kaut vai turēt bankā - būs mazāki zaudējumi. Vēl jēdzīgāk - ar naudu ģenerēt citu naudu.

Dolgostrojs - tas nav dzīves kvalitāti uzlabojošs NĪ… Tas ir reāls apgrūtinājums un naudas bedre.


Phoenix Wrote:
Quote

1. Kas īsti nosaka labas vietas izvēli?
Tagadējā vidējā tirgus cena tajā apkaimē?
Infrastruktūra kā skola, autobusa pietura?
Varbūt vēl kaut kas?
Labas vietas izvēli nosaki tikai tu pats un tava ģimene, nevis kaut kādi ārēji faktori. Kāds tirgus cenai sakars ar *tavām* vēlmēm? Nēnu ja tev svarīgi ir staigāt ar diviem pirkstiem gaisā un ja tu NĪ pērc-būvē priekš citiem, nevis priekš sevis, citiem vārdiem sakot - lai izrādītos pseidodraugu priekšā, tad jā - jo dārgāka vieta, jo tā ir labāka. Jāsaka gan, ka ienākumu līmenis "mazliet" par zemu priekš šādas pieejas.

Autobusa pieturas nāk un iet, tāpat arī autobusu maršruti… Protams, ir labi, ja tuvumā ir autobusa pietura, bet es nelolotu cerības, ka arī pēc 10 gadiem tā pietura tur būs. Tāpat es nelolotu cerības, ka pēc 10 gadiem autobusu kursēšanas biežums un maršruti būs saglabājušies tādi paši kā šobrīd. Privātais transports (vai vairāki) pa lielam atsver autobusa pieturas nepieciešamību.

Skola tuvumā, protams, ir labi, bet … ja reiz tev plāns ir to pabeigt pēc 10 gadiem un ģimeni plāno "veidot" tad, kad tev būs tas NĪ, tad skolas un bērnu dārzi diez vai vēl būs aktuāli. Turklāt, ņemot vērā situāciju valstī, arī skolu tīkls pēc 10 gadiem var būt pilnīgi citādāks nekā tas ir šobrīd.


Phoenix Wrote:
Quote

Nu gan jau otrai pusei būs jāpieņem tas, kas ir, citādi man tāda otra puse nav vajadzīga, kura baigi brēks pret manu gaumi. =)
Diezgan muļķīgi - uzspiest otram cilvēkam savas vēlmes bez jelkādām kompromisa iespējām ikvienā jautājumā. Nav brīnums, ka 28 gados dzīvo ar vecvecāku, nevis ar sievu.


Phoenix Wrote:
Quote

Kaut kā negribas vēl mest plinti krūmos, samierinoties, ka man nekad nespīd māja..
Vai zināji, ka dzīvošana ģimenē var būt lētāka nekā dzīvošana vienatnē? Citiem vārdiem sakot - vai zināji, ka ģimenes ikmēneša ietaupījumi var būt lielāki nekā viena atsevišķa indivīda ikmēneša ietaupījumi? Bet jā - tādā gadījumā māja ir ģimenei, nevis vienam pašam…


Phoenix Wrote:
Quote

Izklausās baisi. Un cik tad tādam zemes gabalam dubultais NĪN ir apmēram gadā... ?
Nav konkrēta skaitļa. Atkarīgs no pārāk daudziem faktoriem, tai skaitā no (neparedzamās) valsts nodokļu politikas. Sākot ar pāris desmitiem gadā un beidzot ar vismaz dažiem simtiem (tūkstošiem?) gadā.


v_t Wrote:
Quote

bišķu filozofijas.
krieviem ir teiciens - ar mīļoto paradīze pat zaru būdiņā. galvenais kopā būšanā ir nemateriālais. ja tā nav tad vienmēr atradīsies kāds, kam biezāka māja, krutāks braucamais un beibe, kas pievilināta ar nī, būs prom kā likts. moška ar visiem septiņiem bērniem. nafig ar kaut ko tādu vispār sākt?
Labi teikts!


kkk Wrote:
Quote

- degradē pašu iedzīvotāju, jo ar laiku tev zudīs motivācija to visu bīdīt uz priekšu. Un tas ir pat saprotami, jo kādu laiku padzīvojot stroikā pats priekš sevis izdarīsi secinājumu - bet nafig to vajag, ja dzīvot var tāpat?
Es gan ceru, ka iztikšu bez dolgostroja, bet jā - pat projekta izstrādes laikā viedoklis par to, ko tad galu galā "tik tiešām vajag", ir mainījies…


Phoenix Wrote:
Quote

Un mašīna man bik mazāk paņem, jo gāzes iekārta stāv. )
Cik tad tev "paņem" tā mašīna? Nevis šobrīd, dzīvojot pie vecvecāka, bet nākotnē, dzīvojot xx km no Rīgas un ikdienā vazājoties uz-no Rīgas un vazājoties pa abiem Daugavas krastiem?


Phoenix Wrote:
Quote

Un īrēt ir lētāk? Tas pats kredīts vien ir.
Nē, ir būtiska atšķirība starp īrēšanu un kredītu. Īrēšanu jebkurā brīdī var pārtraukt, kredītu - ne.

Tā starp citu, ikdienas izdevumi - 50-100 elektrība, 200 degviela, 50-150 apkure, 100-200 pārtika, xxx kredītam, vēl kaut kāda "kripata" auto uzturēšanai, apģērbam, internetam, telefonam, citiem "neparedzētiem" izdevumiem, tai skaitā visādiem zāles pļāvējiem, lāpstām, ceļojumiem. Protams, katru pozīciju var stiept kā vienā, tā otrā virzienā, bet nu parēķini kārtīgi, kas tev no tā "1k uz rokas" reāli sanāk. Un nevis dzīvojot pie vecvecāka, bet dzīvojot patstāvīgu dzīvi, kur pašam par visu jāmaksā.

Par kvadrātmetra cenu - kā man kādā bankā teica, tad minimums viņiem esot 750 €/m². Ja tāmē ir mazāk, tad viņi pieņemot, ka tāme pārāk optimistiska un atsakot tādu finansēt.

Par "pirmo iemaksu" - nevajag sacerēties uz labiem procentiem. Labus procentus dod Rīgas centrā, nevis ārpus pilsētas. Man pat par Baldones lauku teritoriju teica, ka varētu būt pat visi 30%. To pirmās iemaksas % gan ar valsts atbalsta palīdzību varētu padzīt uz leju ģimene (5% par katru bērnu?), bet nu pagaidām izskatās, ka autoram tas nespīd.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 11:50

Phoenix Wrote:
> Tagad drīzāk domas sakārtot un saprast, vai
> pirkt zemi jau nākamgad..

Zemi par sakarīgu cenu vari pirkt, jo to vienmēr vari uzskatīt par vairāk vai mazāk veiksmīgu ieguldījumu. Galvenais dolgostroju neuzsāc, jo resursus tas prasīs, bet īpašuma vērtību necels.

Un ņem vērā, ka dolgostrojs var radīt negatīvas sekas arī tavai dzīvei/situācijai būtiski ejot uz augšu. Piemēram. Iesāksi tu tagad dolgostroju pie ienākumiem 1k. Pēc 5 gadiem tiksi pie ienākumiem 3k. Gluži nemanot paaugstināsi savas prasības no 100m2 uz 200m2. Ja tu tajā momentā būtu sen uzcēlis un dzīvotu 100m2 mājā, tu varētu mēģināt to puslīdz sakarīgi pārdot. Bet ko ar dolgostroju? Tādu jēdzīgi pārdot ir praktiski neiespējami.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 11:58

Un vēl - īpatnēji tev uzskati par kopdzīvi, sanāk, ka brīdī kad apprecēsies, tava dzīve apstājās - vairs nedrīkst izdarīt nekādas kustības, ka tik sievai pie šķiršanās nekas netiek. Tā ir stulba pieeja un tā to nerisina. Pirmkārt, neviens tev neliek precēties - dzīvo "civillaulībā". Otrkārt, labāk izskaidro sievai un slēdz laulības līgumu, nevis izliecies balts un pūkains, bet pats baigos atkāpšanās ceļus būvē - tas ir negodīgi jau no paša sākuma un nez vai tu vari baigi pozitīvo attieksmi un uzticēšanos pretī sagaidīt, ja pats tādu nedemostrē. Iedomājies kas būs, kad tava sieva pēc n-tajiem gadiem šito visu izlasīs :).

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 12:00

Auksta duša par kredītiem - neesmu manījis banku sajūsmu par "dolgostrojiem" (pat tad, ja finansē mazāk par pusi būvizmaksu), toties regulāri saskaros ar to, ka klientiem termiņš nodošanai ekspluatācijā ir pat tikai gadu garš.

Īre - saglabājas pilnīgi brīvība jebkurā laikā mainīt dzīves vietu, tai skaitā valsti, atbilstoši ienākumiem - uz lielāku vai mazāku mājvietu un/vai tās veidu (istaba, dzīvoklis, māja utt.). Kredīts, līdz brīdim, kad norēķinies ar kreditoru, ir kā ķēdē piekalta čuguna bumba pie kājas. Variantus, kad vienlaikus var atļauties abus, laikam šajā tēmā nav vērts izskatīt.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Entuziasts (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 15:32

Mans pirmais ieteikums būtu - nekad nemeklē atbildi uz šāda veida jautājumiem šāda veida forumos. :) Es vienmēr ar nepacietību veru vaļā diskusijas forumos, kur kāds ir ierakstījis tādus jautājumus, kā: "Kas labāk, māja vai dzīvoklis?", vai "Cik izmaksā mājas būvēšana?" u.tml. Visinteresantākais ir skatīties, kā cilvēki plēšās par lietām, uz kurām nav vienas konkrētas atbildes! :)

Ļoti īsi atbildot uz Taviem jautājumiem: Zemi, labā vietā var pirkt un pārdot vienmēr. Es nesaku, ka pārdodot Tu vienmēr nopelnīsi, bet lielos mīnusos neiebrauksi, protams, ja pirksi pārdomāti. Īpašumu vērtēšanas pirmajā kursā visi pasniedzēji mīlēja teikt frāzi - "Pērciet zemi, jo to vairs neražo!" :) Lētāka zeme tuvākajā laikā nekļūs. Stipri dārgāka, domājams, ka arī nē. Ja vien neiestājas kāda force major situācija.
Redzot, kā Tu aizstāvi savu viedokli, ir saprotams, ka patiesībā Tu jau esi izdomājis ko un kā darīt. Un ja jau esi izdomājis, tad būtu muļķīgi klausīties ieteikumus, kurus dod cilvēki ar atšķirīgiem ienākumiem/ģimenes stāvokli/zināšanu līmeni/interesēm. Un kamēr Tavi lēmumi nav saistīti ar kredītsaistībām līdz pensijai, vari droši eksperimentēt. Ja pusceļā pārdomāsi, tad būsi par pāris tūkstošiem nopircis sev diez gan pamatīgu pieredzi šajā jautājumā.

Mēs esam gandrīz vienaudži. Pirms ~3 gadiem man bija līdzīgas pārdomas kā Tev un es izšķīros sākumā papraktizēties māju būvniecībā mazākos mērogos. Par to vairāk vari lasīt šeit:[https://buvejamkopa.wordpress.com/]

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 15:55

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Labas vietas izvēli nosaki tikai tu pats un tava
> ģimene, nevis kaut kādi ārēji faktori. Kāds
> tirgus cenai sakars ar *tavām* vēlmēm? Nēnu ja
> tev svarīgi ir staigāt ar diviem pirkstiem
> gaisā..

Nē, te nav nekādas saistības ar 2 pirkstiem gaisā, mēs taču šīs diskusijas rezultātā nonācām līdz atziņai, ka zemei jābūt vērtē, ar labu potenciālu nākotnē, lai nepieciešamības gadījumā es to varētu labi pārdot.
Starp citu es tagad domāju, kas notiks ar Stopiņu nov. tās apkārtnes zemes vērtību, tāpēc ka drīz tur netālu cels IKEA. Noteikti pieaugs sastrēgumi, bet interesanti, kā tas ietekmēs zemes cenu.


>
> Autobusa pieturas nāk un iet..
> Skola tuvumā, protams, ir labi, bet … j

Ja dzīvo viens, tad autobusa pieturai baigā vērtība, jo ko diez darīt, ja auto salūzis.. tad ir vāks. =)

> v_t Wrote:
> bišķu filozofijas.
> krieviem ir teiciens - ar mīļoto paradīze pat
> zaru būdiņā.
> Labi teikts!

Ne visiem veicas ar tādas mīļotās atrašanu. Tā kā nākas paļauties vien uz sevi un nākotni plānot, izejot no tagadējās dzīves pozīcijas.


> Cik tad tev "paņem" tā mašīna?

Uz doto brīdi sanāk 80 eur degvielai mēnesī, braucu 6 dienas nedēļā ap 45 km dienā. Man veca mašīnīte, remontus neprasa bieži, bet kad ir, tad nav dārgi.


> Nē, ir būtiska atšķirība starp īrēšanu un
> kredītu. Īrēšanu jebkurā brīdī var
> pārtraukt, kredītu - ne.

Īrēšana ir nauda vējā, kamēr citi varianti ir naudas ieguldīšana savā nākotnē. Bet es piekrītu, ka brī'viba ir svarīgs punkts, es arī tā uzskatu un vispār nekad dzīvē nekam neesmu ņēmis ne kredītu, ne līzingu, vienmēr esmu krājis un pircis par savu naudu.. Kredīts mani tiešām, ļooti, ļooti biedē.


kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Phoenix Wrote:
> Zemi par sakarīgu cenu vari pirkt, jo to vienmēr
> vari uzskatīt par vairāk vai mazāk veiksmīgu
> ieguldījumu. Galvenais dolgostroju neuzsāc, jo
> resursus tas prasīs, bet īpašuma vērtību
> necels.

Jūtos gandrīz pilnīgi atrunāts no dolgostroja varianta īstenībā. Bet zemi gan, liekas, ka varētu paņemt un tad pēc pāris gadiem skatīties, kas notiek ar manu materiālo situāciju.
Tad paliek aktuāls jautājums par labas, nākotnē labi pārdodamas zemes izskatu, vietu.. būs kaut kur šī tēma jāpapēta.


kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un vēl - īpatnēji tev uzskati par kopdzīvi,


Nu šī jau laikam tēma psiholoģijas forumam, bet nu jā, tā ir, neuzticos es cilvēkiem, jo īpaši meitenēm. Tā kā galvenokārt jāpadomā par sevi. Man ir bijusi ne viena vien pieredze, kad meitene izskatās līdz ausīm tevī iemīlējusies, bet tas ātri vien var pagaist, arī daudzām ļoti svarīgs parametrs attiečibās ir savs nek. īp., tātad tur viss nav tīrs. Un man apkārt draugi, radi, īstenībā vairākums ir šķīrušies, tāpēc nafig tādu risku...

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 16:09

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Auksta duša par kredītiem - neesmu manījis
> banku sajūsmu par "dolgostrojiem"

Jā, esmu konsultējies Swedbank par kredītu šādam pasākumam. Viņu nostāja bija - uzcelt māju 1 gada laikā, pie tam viņi skaita firmai naudu pa taisno, noslēdzot ar to līgumu, nevis man un jābūt nodotai ekspluatācijā. Bet es vēl neizpētīju jaut., cik tālu jābūt mājai, lai to varētu nodot ekspluatācijā. un tad mana ideja bija, ka es par savu naudu nopērku zemi, projektu, pamatus un konstrukciju, tad to ieķīlāju un banka man iedod naudu celšanai līdz nodošanai ekspluatācijā.
Bet nu jā, kā tagad izskatās, es tomēr no šī varianta atsakos.
Negribu es kredītu. Ja nu vienīgi maziņu uz kādiem 5 gadiem, bet šis nav mans variants uz doto brīdi.


Entuziasts Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mans pirmais ieteikums būtu - nekad nemeklē
> atbildi uz šāda veida jautājumiem šāda veida
> forumos. :)

Protams, es labi saprotu, ka te ir dažādi cilvēki ar dažādiem dzīves uzskatiem, bet ir arī ļoti sakarīgi, argumentēti ieteikumi, kas liek aizdomāties vai pakoriģēt savu viedokli. Tas ir diezgan veselīgi, neskatoties uz viedokļu atšķirību.


> Ļoti īsi atbildot uz Taviem jautājumiem: Zemi,
> labā vietā var pirkt un pārdot vienmēr. Es
> nesaku, ka pārdodot Tu vienmēr nopelnīsi, bet
> lielos mīnusos neiebrauksi,

Nu , lūk, šis viedoklis manā galvā nostiprinās, ka zemi tomēr var nopirkt bez liela riska, ja nopērk pārdomāti. Ļoti iespējams , ka es tā arī rīkošos. Bet bez steigas ar dolgostroju vai kredītu.


>
> Mēs esam gandrīz vienaudži. Pirms ~3 gadiem man
> bija līdzīgas pārdomas kā Tev un es
> izšķīros sākumā papraktizēties māju
> būvniecībā mazākos mērogos. Par to vairāk
> vari lasīt
> šeit:[https://buvejamkopa.wordpress.com/]

Prieks redzēt šeit kādu sev līdzīgu.. redzi, es arī tagad sāku apsvērt jau mazākas kavdratūras celtni , kaut arī sāku ar pārdomām par 120 m2, tagad jau liekas, ka varētu pat ar 90 m2 tīri labi iztikt. =)
Paldies par linku, noteikti izlasīšu!
Vispār domāju, ka tad, kad diskusija norims, tad izveidošu tādu kā apkopojumu ar secinājumiem par visu šo sarunu .

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 16:57

Ja tēma būtu uztaisīta šodien nevis pa nedēļas vidu, domātu ka kautkāds pieGdiena pasākums.

Bet nu pa tēmu (atkal).

Kas mums ir kā ievaddati:
jaunietis, 28 gadi, rīdizinieks, kas dzīvo pie vecvecākiem un visa sociālā dzīve (cik nu tās ir) notiek Rīgā. Ko nozīmē dzīvot privātmājā nezin, ko nozīmē dzīvot vienam un sevi pašam 100% uzturēt laikam ar?

Jaunieša sāpe, tā arī līdz galam nav skaidra - vainu nobijies no tā ka paliks viens, vainu no tā ka ir sakrājis naudu un tā paliks nevērtīga. Kam vajadzīga māja ar visu no tā izrietošo dzīvi nav skaidrs.

Secinājumi neiedziļinoties un bez psihoanalīzes:

1. ja gribi būvēties, tad pērc nost un būvē, tāpat te neviens smadzenes neielabos
2. ja mērķis ir saglābt uzkrātos naudas līdzekļus, tad nopērc dzīvokli un izīrē. Šobrīd dzīokļu īre ienes kādus 5% gadā no ieguldījuma, pie tam atškirībā no zemes kas rada tikai izdevumus var ģenerēt arī pozitīvu naudas plūsmu īres maksas veidā. Tāpat manuprāt dzīvoklis kā NĪ ir daudz likvīdāks par zemi un pat krīzes situālcijā būs ātrāk pārdodams.

Ņemot vērā ka tēmas autoram nav uz rokām kāds superpiedāvājums ar zemi, bet tiek skatīts virziens kur ir samērā daudz tukšu neapbūvētu gabalu (lasi liels piedāvājums, zems pieprasījums), tad steigai ar zemes iegādi neredzu pamatojumu. Drīzāk nopirktu kādu dzīvokli, izremontētu (pats, pie viena saprotot vai to var un gribēs darīt mājā) un izīrētu.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 22:15

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> J Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > rbm Wrote:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > J, ieliec bildi uz savu 350EUR/m2 gandrīz
> > gatavo
> > > māju vai klusē.
> >
> > Iedod e-pastu, aizsūtīšu, tikai es nekur
> > neteicu par gandrīz gatavu, teicu, ka tikai
> līdz
> > apdarei!
>
> Kārtējais stāstnieks aplauzies!?
> Vienam terases ierēķinātas izmaksu aprēķinā,
> otrs uzrāvis kasti ar smilšu grīdām un spamo
> par 350eur/kvm.
> Jums kas? Ļauns nolūks dezinformēt naivus
> cilvēkus, vai vienkārši uzjautrinaties?

Kādām smilšu grīdām???
Man ir siltā grīda eštrihā un otrajā stāvā osb uz latām un koka pārseguma!

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 22:29

Phoenix Wrote:
Quote

Nē, te nav nekādas saistības ar 2 pirkstiem gaisā, mēs taču šīs diskusijas rezultātā nonācām līdz atziņai, ka zemei jābūt vērtē, ar labu potenciālu nākotnē, lai nepieciešamības gadījumā es to varētu labi pārdot.
Dārgāku zemi varēs pārdot dārgāk nekā lētāku (nav teikts, ka dārgāk nekā par to samaksāji), lētāku zemi - lētāk nekā dārgāku. Jo lielāki cipari iesaistīti, jo lielāka iespēja uz lielākiem zaudējumiem. Rezultātā var sanākt, ka ar "labākas" zemes pirkšanu-pārdošanu pakāsīsi vairāk nekā būtu samaksājis par "sliktākas" zemes pirkšanu. Loģiski? Manuprāt, jā. Tā ka *mēs* ne pie kādas "atziņas" šajā sakarā neesam nonākuši.

Phoenix Wrote:
Quote

Ja dzīvo viens, tad autobusa pieturai baigā vērtība, jo ko diez darīt, ja auto salūzis.. tad ir vāks. =)
Nu tas vēl ir nopietns jautājums, kas ir lētāk - autobusa pietura līdz mūža galam vai kāds cits variants. Piemēram, divi auto. Vai kaimiņa auto. Vai kolēģa auto, darba auto, nomas auto, taksis, stopēšana utt - spēj tik uzskaitīt.
Vēl kas - es, piemēram, ar auto dienā ceļā pavadu ~pusotru stundu. Šad tad nākas braukt uz darbu uz autobusu - tādās dienās ceļā pavadu kādas 4 stundas. Domā pats, cik tev tādas stundas būtu vērtas.
Vai pēc gadiem 20 autobusi vēl pastāvēs kā sab.transp. - grūti spriest… Neesmu par to pārliecināts.

Phoenix Wrote:
Quote

Īrēšana ir nauda vējā, kamēr citi varianti ir naudas ieguldīšana savā nākotnē.
Kredīts ir naudas atdošana bankai. Parēķini, cik daudz tajos procentos aiziet.
NĪ (bez kredīta) - kā paveicas. Ja paveicas ļoti, tad jā - ieguldīšana nākotnē. Ja paveicas mazāk, tad tas pats "nauda vējā" vien var sanākt. Ir arī citi, tostarp drošāki veidi, kā likt naudai pelnīt.

Phoenix Wrote:
Quote

bet nu jā, tā ir, neuzticos es cilvēkiem, jo īpaši meitenēm.
Tavā ta' vecumā par meitenēm runāt… Par meitenēm tādā vecumā dēvē savas meitas, nevis "otras puses" :D

Phoenix Wrote:
Quote

redzi, es arī tagad sāku apsvērt jau mazākas kavdratūras celtni , kaut arī sāku ar pārdomām par 120 m2, tagad jau liekas, ka varētu pat ar 90 m2 tīri labi iztikt. =)
Vai tā ir telpu platība vai apbūves? Cik un kādas telpas? Cik guļamistabas, cik bērnistabas, cik lielas? Cik vispār bērnu ģimenē?
Mēdz būt tā, ka it kā gala cipars (t.i., kopējā platība) ir skaidrs, bet kad sāk plānot reālas telpas, tad nekas tur lāgā nesanāk.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 16/12/2016 22:31

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> J Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Kārtējais murgs par izmaksām, biedē te
> Tevi!
> > Man līdz apdarei sanāca 350 eur/m2, ja atmet
> > mūri (
> > Es ieteiktu pamazām ķerties klāt un lai
> izdodas
> > realizēt savu sapni!
>
> Paldies par novēlējumu! =)
> Un kā ir ar to celšanu, visu pats dari
> visdrīzāk?

Faktiski izmēģinājos visvisādus 'celtniekus' un 'meistarus' sākotnēji no vidēja cenu diapazona, beigās pārgāju tikai uz top galu - dārgajiem (man te foruma teica, ka kosmiskas cenas esot). Jāsaka, ka kvalitāte visiem nekāda (labi drusku parspīlēju- bija labs ekskavatorists, kurš raka būvbedri un reģipša griestu licēji ar viduvēju kvalitāti) un labākajā gadījumā pašam pēc tam jāpielabo, sliktākajā - jāpārtaisa pamatīgi, kas gala rezultātā noēd daudz vairāk naudas un laika nekā darīt pašam uzreiz. Mīnuss - paša pieejamais brīvais laiks, kur nenovēršami noved pie dolgostroja, bez kura diemžēl neiztikt, ja grib kvalitatīvi un tā kā pats vēlies.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: tratata (85.10.211.---)
Datums: 19/12/2016 11:06

Kad es sāku man ienākumi un vecums bija tāds pats kā tev, tikai dzīves bagāža nedaudz lielāka- biju jau precējies un ar atvasi. Krīzes laikā izdevās lēti bez kredīta arī savu dzīvokli nopirkt.
28 g. nopirku zemi
30g izprojektējos un ielēju pamatus.
31g uzmūrēju mūri, saliku pārsegumu un jumtu (200m2)

Visus darbus stroikā cenšos darīt pats (pamatdarbu neviens nav atcēlis) tāpēc automātiski rūpes pa bērniem, kuri nu jau ir trīss.. ir uz sievas pleciem. Ja godīgi tad ir liels stress, nogurums abiem.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 19/12/2016 13:43

vēl variants:
pameklē/atrodi normālu darbu ārzemēs (nevis sēņot, bet savā specialitātē), 2-5 gados sapelni/iekrāj normāli mājai, atbrauc atpakaļ, uzcel bez kredīta un dolgostroja.
Es apmēram tā izdarīju. Tikai man jau bija ģimene. Bez ģimenes tas ir vēl vienkāršāk.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 22/12/2016 09:27

Lai nebūtu jāuzsāk dolgostroju, varbūt var pārņemt svešu? Kā reiz te kaut kur paskanēja kaut kas par pieejamiem 25k.
[www.city24.lv]

Pašreizējā: 4 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **         ********   **    **  **     ** 
 **   **   **    **   **     **  **   **    **   **  
 **  **    **    **   **     **  **  **      ** **   
 *****     **    **   ********   *****        ***    
 **  **    *********  **     **  **  **      ** **   
 **   **         **   **     **  **   **    **   **  
 **    **        **   ********   **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727