UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 11
Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: juksenenenens (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:04

pilnībā piekrītu PikkO.

Phoenix, pamēģini vispirms iztikt ar 1K mēnesī esot pilnībā patstāvīgs, t.i., maksāt īri, pirkt pārtiku, apmaksāt visus rēķinus un tad pļūtīt pilnu internetu par mājas būvniecību. xoxoxo

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:06

Ja vēlies celt māju tikai tāpēc, ka domā, ka dzīve būs izdevusies tad, ja būs māja, smagi maldies. Kamēr Tev nav vīzijas, ko Tu vēlies un kāpēc, labāk nemaz nesāc, labāk patusē un papildus vienam ceļojumam gadā velti vēl piecas nedēļas nogales, lai apbraukātu un paskatītos pārdošanā esošas vecas mājas. Ne burkānu laukos, bet īstas vecas mājas.
Vecas mājas - tādēļ, lai uztrenētu sevī izpratni, ko nozīmē "laba vieta". Aizbrauc, pastaigā, un atbildi sev uz daudziem jautājumiem: vai es šeit gribētu svētdienas rītā sēžot pie loga vai uz lieveņa dzert kafiju un baudīt ainavu? Ko es šeit darīšu, tad kad darīšu "neko"?
U.t.t.
Kamēr nav atbildes, aizmirsti par mājas ideju un dzīvo īrētā dzīvoklī centrā. Atceries, dzīve ir tikai viena un tā nav jāsad..š, lētticīgi sekojot baņķieru reklāmām par māju ar kredītu kā laimes atslēgu.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:07

Nonākam līdz tam pašam, sen zināmajam: Nav naudas, nav savas Mājas...Ir , protams citi risnājumi, kā jau te teica: Sievas-draudzenes, dotās iespējas, "dolgostrois" pusmūža garumā, lauku dzīves izvēlēšanās, ...un pat visbeidzot mūža vidū, vai pat...mantojums, nav jāizslēdz arī mazticamais vinnests loterijā. P.S. 50km zonā, tai paša Ogres pusē nepabeigta māja, māju ciematā, ar ātru atbraukšanu uz Rīgu...ar zemi 5000m2 maksa 51000Euro. Varbūt var kaulēties. Un tad jau ...pats tik šiverē un papildina līdz dzīvošanai derīgai. Bet vienmēr jāņem vērā: Tikko ir ģimene, ..bērni, tad attāļums un laiks pavadot ceļā ir ļoti svarīgs faktors. Skolas apmeklēšana, labas skolas..., tālākā izglītība...draugu sasniedzamība....ārsti visbeidzot...nauda auto un ceļa izdevumu segšanai. Un tā nav maza! Tāpēc labi jārēķina, kas būs pēc īpašuma iegādes. Viens tukšā mājā arī nav tas labākais risinājums.....

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:15

juksenenenens Wrote:
-------------------------------------------------------
> pilnībā piekrītu PikkO.
>
> Phoenix, pamēģini vispirms iztikt ar 1K mēnesī
> esot pilnībā patstāvīgs, t.i., maksāt īri,
> pirkt pārtiku, apmaksāt visus rēķinus un tad
> pļūtīt pilnu internetu par mājas būvniecību.
> xoxoxo


Lai par cik bezcerīgu jūs mani uzskatītu, bet maksāt 200-300 par īri ir pilnīgākais vājprāts, ko darīt dzīvē. Bez variantiem. Tad labāk pa ķiegelim mēnesī likt klāt savai sapņu mājai. Īrēt var tikai pilnīgākās bezizejas situācijā.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:18

bišķu filozofijas.
krieviem ir teiciens - ar mīļoto paradīze pat zaru būdiņā. galvenais kopā būšanā ir nemateriālais. ja tā nav tad vienmēr atradīsies kāds, kam biezāka māja, krutāks braucamais un beibe, kas pievilināta ar nī, būs prom kā likts. moška ar visiem septiņiem bērniem. nafig ar kaut ko tādu vispār sākt?

tas ir tāpat kā muļķītes cer piesaistīt veci ar lieliem pupiem vai garām kājām. ja izvēle būs notikusi pēc tādiem kritērijiem, tad vienmēr atradīsies pupīgāka, garkājaināka.
un čau, rasma.

nu, un kā ar pašu? laikus jau neuzticies savai nākamajai izvēlētajai, ka centies nodrošināties pret uzmešanu.

gribu māju - tas jau ir kaut kas, uz ko balstīties.

par vietas izvēli jau pateikts.
par lielumu ir vērts dikti padomāt. vācu birģeriem normāla ir 90 m2 māja. 120 m2 jau ir lielā.

ja ir rokas pareizā vietā, tad pats var daudz ko izdarīt. uzsākt ir grūti, bet kad aiziet, tad tas sagādā arī prieku. forši to darīt kopā ar pareizo cilvēku, prieks dubults. un pie viena var vēl tuvāk iepazīt.

principā būvēt var un vajag, tikai vajag saprast īstos iemeslus.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:23

>
> Skatos daudzi ļoti negatīvi skatās uz
> dolgostroju..
>
> A ko tad man darīt, bez sava nek. īpašuma
> dzīvot? Tas galīgi nejēdzīgs variants..
>

Tieši otrādi, es tev ieteiktu nebaidīties no dolgostroja, jo savādāk kvalitatīvu un savām vēlmēm atbilstošu māju uzbūvēt nemaz nevar (ja vien nenormāli nepaveicas ar kaut kādiem zelta meistariem un celtniekiem)


> Un runājot par 1000 eur/m2, nu ja izmaksas ir tik
> milzīgas, tad man noteikti nekādā veidā
> nepavilkt tādu māju un jāaizmirst par šo ideju
> principā.
> Es noteitki nekad neņemtu tik lielu kredītu,
> kamdēl man to vajag?! Es ņemtu kredītu tikai
> tik lielu, lai varētu dzīvot kādā istabā un
> jumts lai ir virs galvas. Labāk es pats tad 500
> eur mēnesī tērēšu 10 gadu laikā, kamēr
> savedīšu visas telpas kārtībā.

Kārtējais murgs par izmaksām, biedē te Tevi! Man līdz apdarei sanāca 350 eur/m2, ja atmet mūri (Tev bija karkasene), siltumsūkņa apkuri, kosmiski dārgos meistarus, tad visticamāk arī ar 200 eur/m2 var tikt galā. Plusā apdare - bet tur jau katrs pats var izpausties.

Es ieteiktu pamazām ķerties klāt un lai izdodas realizēt savu sapni!

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:37

Paskaitīsim izdevumus dzīvošanai ne pie vecvecākiem bet Līčos kaut vai pļavā:
transports - 200 eur (degviela, ceļa nodoklis, apkopes, TA)
elektrība - 40 eur
zemes nodoklis - 20 eur

Tātad no algas paliek 750EUR
Atskaitam ēšanu 250EUR

Paliek 500EUR
Atskaitām sadzīves vajadzības, regulāros izdevumus utt vēl kādi 150EUR nost.

Un padomā, ko var būvēties par 350EUR/mēnesī....

P.S. Lūk piemērs tādam pašam dolgostrojam, tevis minētajā apgabalā. [www.ss.lv]

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: M.P. (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:51

Autors taču minēja, ka dzīvo pie vecmučas. Ja visu 1000€ var ziedod mājas būvniecībai tad jau izklausās cerīgi. Protams pirt zemi 1500 m2 kaut kādos nožēlojamos ciematos lauka vidū nav prāta darbs. Un vai tad tur zemes nodoklis ir 20€/mēnesī !!!?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:53

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Skatos daudzi ļoti negatīvi skatās uz
> dolgostroju..
>
> A ko tad man darīt, bez sava nek. īpašuma
> dzīvot? Tas galīgi nejēdzīgs variants..

Dolgostroji protams var būt dažādi, bet mani galvenie argumenti pret dolgostroju
- vērtības īsti nav, dolgostrojs nereti ir apgrūtinājums zemes gabalam (tātad tev pie nepieciešamības pārdot zemes gabalu būs grūti),
- ļoti izskatās pēc sūda un degradē ainavu,
- degradē pašu iedzīvotāju, jo ar laiku tev zudīs motivācija to visu bīdīt uz priekšu. Un tas ir pat saprotami, jo kādu laiku padzīvojot stroikā pats priekš sevis izdarīsi secinājumu - bet nafig to vajag, ja dzīvot var tāpat? Tā ir baigā apņemšanās 10gadus pusi ienākumu atlocīt stroikai, tici man, šajā laikā prioritātes var pamainīties vairākas reizes, bet dolgostrojs - iesāktā un nepabeigtā investīcija, paliks un karāsies kaklā.

> Un runājot par 1000 eur/m2, nu ja izmaksas ir tik
> milzīgas, tad man noteikti nekādā veidā
> nepavilkt tādu māju un jāaizmirst par šo ideju
> principā.
> Es noteitki nekad neņemtu tik lielu kredītu,
> kamdēl man to vajag?! Es ņemtu kredītu tikai
> tik lielu, lai varētu dzīvot kādā istabā un
> jumts lai ir virs galvas. Labāk es pats tad 500
> eur mēnesī tērēšu 10 gadu laikā, kamēr
> savedīšu visas telpas kārtībā.

Kredīta maksājumu tu vari izmantot kā aptuvenu rādītāju tam, cik tas tev maksās. Prasību līmeņi ir dažādi un 1000eur/m2 es minēju tikai kā piemēru - vari tepat palasīt topikus, kur lauzti šķēpi par m2 izmaksām. Bet tu kautkur minēji, ka netaisies apgūt ar būvniecību saistītās lietas. Izmantojot algotu darbaspēku un velkot to visu 10 gadus tu kautkur pie šāda cipara arī nonāksi.

Es pret dolgostroju un rozā brilēm. Visādi citādi - ar vēsu prātu un reāliem aprēķiniem uz priekšu.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 16:58

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> >
> Kārtējais murgs par izmaksām, biedē te Tevi!
> Man līdz apdarei sanāca 350 eur/m2, ja atmet
> mūri (Tev bija karkasene), siltumsūkņa apkuri,
> kosmiski dārgos meistarus, tad visticamāk arī
> ar 200 eur/m2 var tikt galā. Plusā apdare - bet
> tur jau katrs pats var izpausties.
>
> Es ieteiktu pamazām ķerties klāt un lai izdodas
> realizēt savu sapni!

Ooo, nu jau jauni lētuma rekordi!!! :)))

Vienu es nesaprotu, kapēc šajos platuma grādos ir tik grūti saprast, ka māju var atļauties turīgi cilvēki, bet tiem, kam principa pēc negribas dzīvokli otra opcija pēc noklusējuma nav māja, ja vien finanses to neļauj.
Dzidriņas un līdzīgas dīvainības ir nelikviditātes paraugstunda. Augstāk redzamais sludeklis labi demonstrē apkārtnes pievilcību. Bail pat iedomāties, kā tur ir tumsā.

Bet autors ir vai nu spēcīgs dīvainis, vai arī cilvēks, kas vēderu turēdams, ņirgājas par šejieniešiem.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 17:07

Par kadastrālo:
Autora minētie Stopiņa novada Dzidriņas
[www.kadastrs.lv]

Kadastrālā plikam 1200m2 gabalam gandrīz 10000EUR
NĪ nodoklis 1,5% no kad vērtības = 150EUR/gadā = 12,1EUR mēnesī

Ja sāks būvēties, būs jāieraksta pamatus zemesgrāmatā un pašvaldība automātiski NĪ sāks rēķināt arī no pamatiem vēl klāt kādi 10EUR/mēnesī
Lūk arī 20eur/mēnesī NĪ nodoklis vien.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 17:22

J, ieliec bildi uz savu 350EUR/m2 gandrīz gatavo māju vai klusē.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 17:26

Phoenix

Kārtīgi izstudē šo, kur autors ļoti smalki savu būvniecības procesu ar izmaksām apraksta:

[gimenesmaja.blogspot.com]

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: DzinPo (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 17:58

Nevajag ņemt citu piemērus par izmaksām, tās ir ļoti vispārīgas. Bet, par dologstroju - tas ir atbalstāms un izdarāms, ja būve ir ļoti netālu no esošās dzīves vietas..citādi nu nezinu..Es pats esmu uzsācis tādu dolgostroju..Domāju pēc 2 gadiem ievākties..pagaidām viss iet pēc plāna..Dolgostroja priekšrocības - ir daudz laika pārdomām :)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: DzinPo (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 18:35

Un jā, pagaidām ar visu zemi, projektu.. ir 260eur/m2. Tīri māja ir 175eur/m2; Divi stāvi gāzbetons, metāla jumts, logi ar <0.8w/K*m2. Ūdens, iekšējā kanalizācija..Bet jāņem vērā, ka ūdens un elektrības pieslēgums jau bija..Nākošo gadu būs blakusesošajā ielā UK tīkli +kāds 1000 eur pieslēgumam.(cik sapratu no ūdens piegādātāja, tad vajadzīgs skaitītāja aka ~300eur + kanalizācijas periskops, revīzija ~200) + pašam būs jārok. 10 metri līdz ielai. Varbūt vēl kautkas jāmaksā.
Bet lai kā es rēķinātu vairāk par 400 eur/m2 priekš manām vajadzībām, man nesanāk..Pierīgā..

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: DzinPo (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 18:35

146m2

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Girco (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 19:20

Manas 5 kapeikas:

Kā jau te augstāk minēja- vispirms tiec skaidrībā par vietu, kur gribētu dzīvot un izpēti tirgu... Un nav jau tā, ka Rīga ir pasaules centrs- rēķinoties ar ģimeni perspektīvā nav ne vainas arī piemēram Ogres, Jelgavas, gan jau arī Siguldas utt apkārtnei- un šeit 10-15minūšu braucienā no pilsētas centra var jau atrast lielākus zemes gabalus par saprātīgiem cipariem, kur arī būs jau kāda nebūt infrastruktūra. Un pie nepieciešamības uz lielpilsētu var tikt ~stundas laikā.
(Pats dzīvoju laukos 10min braucienā no Ogres centra, ir kādi 4-5 sabtransa reisi dienā (staigā gar māju, tikai līdz pieturai kādi 300m), skolas autobuss, gar māju asfaltēts ceļš, kurš ziemā tiek tīrīts būtībā ideāli, džips būtu vajadzīgs tikai krāna pagarināšanai).
Mani personīgi tie standarta 1200-1500 zemes pleķīši pļavu ciematos kaut kā neuzrunā.
Nu un tad saprast par finansēm- cik vari atļauties iekrāt/ maksāt kredītu- attiecīgi pēc tā arī domāt, ko var pavilkt. Un, ja pašam celt nav ne iespēju, ne gribēšanas, ne zināšanu- lēti nebūs, gan jau ka uz saviem 500-600 eur/m2 (telpas) jārēķinās arī ar domu, ka pats varētu taisīt kosmētisko apdari.
+rēķinies tomēr, ka laiks vai nauda būs jāvelta arī vai nu zināšanu apguvei pašam, vai laba būvuzrauga algošanai. Citādi var sanākt visādi brīnumi...

Ja ir doma un gribēšana būvēt pamazām (dolgostrojs!!!) un ar domu, lai būtu 1 kur dzīvot- es laikam darītu tā, ka vispirms uzblieztu saimniecības ēku/ pirti/ garāžu/ darbnīcu ar ~vienistabas dzīvokli kur iesākumā dzīvot pašam, vēlāk var iemitināt kādu vecmāmiņu vai tml. Šādam pasākumam arī likviditāte un price/performance laikam būs labāka kā klasiskajam dolgostrojam.
Bet nu šādam gadījumam vajadzētu rezervēt mājai tādu vietu, lai būtu iespējas manevrēt ar novietojumu utt. Un piesaistīt saprātīgu arhitektu jau saimniecība sēkas projektam- kas var ko vairāk kā pārzīmēt gatavu projektu no kataloga un piesiet to zemes gabalam.
Bet uz standarta 1200m2 gabaliņa tas jau būs diezgan neiespējami- te vienīgi varētu projektēt māju kā piebūvi sākotnējajai saimniecības ēkai, kas atkal nebūs vienkārši.
Nu un ekstrēmākais variants būs uz iepirktā zemes pleķa uzlikt treileri vai tās palielākās pārvietojamās mājas- būs gan kur dzīvot vismaz pavasarī-vasarā-rudenī, gan ātri sapratīsi- vai tiešām tajā vietā gribēsi dzīvot.(ja ne- tad vismaz bez lieliem zaudējumiem varēs no šīs idejas atteikties...:)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 20:42

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> J, ieliec bildi uz savu 350EUR/m2 gandrīz gatavo
> māju vai klusē.

Iedod e-pastu, aizsūtīšu, tikai es nekur neteicu par gandrīz gatavu, teicu, ka tikai līdz apdarei!

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 21:07

Atradīsi šeit [gimenesmaja.wordpress.com] ieraksta veigās

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 22:16

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> rbm Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > J, ieliec bildi uz savu 350EUR/m2 gandrīz
> gatavo
> > māju vai klusē.
>
> Iedod e-pastu, aizsūtīšu, tikai es nekur
> neteicu par gandrīz gatavu, teicu, ka tikai līdz
> apdarei!

Kārtējais stāstnieks aplauzies!?
Vienam terases ierēķinātas izmaksu aprēķinā, otrs uzrāvis kasti ar smilšu grīdām un spamo par 350eur/kvm.
Jums kas? Ļauns nolūks dezinformēt naivus cilvēkus, vai vienkārši uzjautrinaties?

Pašreizējā: 3 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **     **  **    **  **     ** 
 **    **  **     **   **   **   ***   **  **     ** 
     **    **     **    ** **    ****  **  **     ** 
    **     ********      ***     ** ** **  ********* 
   **      **     **    ** **    **  ****  **     ** 
   **      **     **   **   **   **   ***  **     ** 
   **      ********   **     **  **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727