UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7
100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (84.237.234.---)
Datums: 08/09/2011 16:18

Vēlētos dzirdēt no tiem kam ir sava māja. Visas izmaksas ar ko vajadzētu rēķināties uzceļot māju.
Es izveidoju nelielu sarakstu(ziemas mēnesim):
(Tātad ,visas summas, kuras būtu jāmaksā mēnesī.)
Atkritumu un kanalizācijas(septiķis) izvešana, sniega tīrīšana...10.00
Elektrība.........................................15.00
Apkure.............................................50.00(max, atmosfēru nesildīsim)
Internets...................................18.00
Televīzija..........................................3.90
Īpašuma odoklis ......................................20.00
Īpaš. apdrošināšana jo kredīts........................15.00

Kādas vēl varētu būt izmaksas vai palabojiet, ja kaut kur sanāk mazāk vai vairāk.


Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 08/09/2011 16:45

Par apkuri pat uz visu māju ir kur ietaupīt, kur nu vēl uz 100 m2. Ir gan otra puse, ka nepieciešamās investīcijas labākai siltumizolācijai un modernākai apkurei varētu atmaksāties vien ilgākā laikā un sarakstā parādītos ailīte kredītmaksājumam par pārbūvi. Internets privātpersonai nežēlīgi dārgs (normāli būtu līdz Ls 10), tomēr ne jau visur var ievilkt kabeli no kāpņu telpas.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: koment (---.exigengroup.lv)
Datums: 08/09/2011 16:54

Ūdeni nelietosi, karsto ūdeni nevajadzēs, ēst negatavosi. Vai varbūt domā ar 150 kWh to visu panākt? Apkure 50 Ls ziemas mēnesī - ja atmosfēru nesildīs, tad vai nu labi siltināta, vai var istabās āra temperatūra. Interesanti arī - kas tīrīs sniegu - būs sētnieks? Īpašuma nodoklis atkarīgs no atrašanās vietas, kadastra vērtības, bet diez vai tas ir 240 Ls gadā. Internets dārgs - kopā ar TV noteikti var dabūt lētāk - atkal atkarīgs no vietas un pakalpojuma sniedzēja.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (84.237.234.---)
Datums: 08/09/2011 17:01

Pag, nu neiet runa par daudzīvokļu māju.

Apkure ir paredzēta siltās grīdas ar sveces tipa katls. Otrs variants ir daudz vairāk kW katls ar vairākiem akumulatoriem, bet tas izmaksā savas 3x vairāk.

Sienām ir paredzēta 35mm akmens vate un divkameru logi.
Ventilācija caur rekuperatoru un ieraktām zemē trubām.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (84.237.234.---)
Datums: 08/09/2011 17:08

koment
Ok, tātad elektība 30ls un ne vairāk. Virtuvē nedzīvojam.
Netikai labi siltināta, bet arī efektīga apkure.
Vienīgi sveces tipa katls salīdzinoši daudz dūmus rada un kaimiņiem varētu traucēt. Jādoma būs par augstāku skursteni.
Internets un tv ir tāds kāds viņš ir. Tajā vietā nav izvēles.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 08/09/2011 17:08

Aktritumi man ir viena 240 l kaste 2 nedēļās. Lai lieki nesubsidētu atkritumu izvedēju biznesu, dārza stūrī ir uztaisīta komposta kaste un visi organiskie atkritumi (mizas, vecā maize, zāģu skaidas, pelni, nopļautā zāle) tiek mesta tur. Attiecīgi skat cik konkrētā vietā miskastnieki par to prasa.
Sniega tīrīšana domāju, ka ir stingri individuāli atkarībā no vietas, pagājšziem man tas bija Ls 20 pa visu ziemu, kas nozīmēja šad tad, kad lielāks sniegs izšķūrēt piebraucamo ceļu. Pagalmu un iebrauktuvi, protasm, šķūrēju pats. Kaimiņš, kam iebrauktuve sanāk gara to dara ar kvadriciklu, es ar lāpstu, man pie ielas malas.
Apkure - ļoti atkarīgs no apkures veida, man ir malkas apkure, uz ~150 apkurināmās platības + daļēji silto ūdeni man tērējas apmēram tikpat cik 2 istabu dzīvoklim Rīgā tekošās izmaksas. Tiesa gan bija investīcijas uzlabojumiem un tā, kas maxāja pāri štukai.
Arī pārējās lietas es domāju ir ļoti stingri atkarīgas no vietas. Man piem ir kaut kāds tur LMT mobilais inets, kas maxā mazpadsmit ls, jo nekā cita nav. Dažus km tālāk diemžēl aiz meža ir draugs, kuram ir šķiet Baltcoms par apmēram tādu pašu maxu, tikai kvalitāte N reizes labāka.
Īpašuma nodoklis - nu takš ir kadastrālā vērtība, uzzini to, parēķini % un aidā. Atkarīgs no novietojuma, mājas platības utt.
Apdrošināšana - saprātīgi jau nu būtu kaut kādu ņemt arī tad, ja nav tikai kredīts :) Bet atkal atkarībā no mājas, vietas, mājas veida (galvenais koks, nekoks).
Baidos, ka šeit visas pozīcijas ir atkarīgas no atrašanās vietas un objekta.
Vēl visādos tur jaunajos ciematos kāš kaut kādas mistiskas apsaimniekošanas izmaksas par nekā nedarīšanu, atvainojiet celiņu tīrīšanu, sniega tīrīšanu, šlagbauma pacelšanu pie iebraukšanas, apsaimniekotāja maka papildināšanu utt.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: m. (78.84.68.---)
Datums: 08/09/2011 17:12

*Sienām ir paredzēta 35mm akmens vate un divkameru logi.
Ventilācija caur rekuperatoru un ieraktām zemē trubām.*

Sienas Aeroc?

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (84.237.234.---)
Datums: 08/09/2011 17:18

m.
Koka karkasa ar diviem slāņiem akmens vates. Pa vidu 250mm un ārpusē 100mm.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 08/09/2011 17:20

Apkure -50ls?,
Tas tā labi daudz sanāk. 12 x 50 = 600Ls sezonā. un priekš 100m2 mājas tas ir padaudz.
Elektrību 100% var rēķināt vidēji uz 50Ls.
īpaši ja visa virtuve ir uz elektrības. (mājā ir krietni vairāk gaismas, putekļūcēji u.c. aparāti darbināmi salīdzinot ar dzīvokli). p.s. cilvēks laikam nāk no dzīvokļa un domā ka karstais ūdens mājā nav jāpērk / tas pats par sevi kautkā parādas?

signalizācija ?
amortizācija ? (šis nav jārēķina? )
ja katru mēnesi neieguldīsi laik vai naudu savā īpašumā :) domāju ka pārējie saprata
+ tādas fīčas kā zāles pļaušana? utt.
Es liktu uz 200-300 Ls katru mēnesi, un teiktu/cerētu, ka ar to pietiek mājas uzturēšanai mēnesī.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 08/09/2011 17:29

Zāles pļaušanai pietiek ar 10 Ls izkaptij no Latgalītes :D + roku darbs, kas vai nu neko nemaksā vai ir nenovērtējams (nenormāli dārgs) atkarībā no konkrētā cilvēka pieejas dzīvei

Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  **    **  **     **  **        
 **  **  **  **     **   **  **   **     **  **    **  
 **  **  **  **     **    ****    **     **  **    **  
 **  **  **  *********     **     *********  **    **  
 **  **  **  **     **     **     **     **  ********* 
 **  **  **  **     **     **     **     **        **  
  ***  ***   **     **     **     **     **        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727