UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 5 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 06/09/2022 15:41

Jāatzīst,ka zem 300kwh mēn nav jēgas likt paneļus,turpini vien maksāt spekulantiem,jo domājiīpaši nejutīsi 30 vai 60eir... Paneļus liek tie,kam patēriņš ir lielāks,man piem.1000kwh mēn vidēji gada griezumā.. namaz nerunājot par el.auto,kura man nav.
[www.youtube.com]



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 06/09/2022 15:45, labojis Vidzeme.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ETT (78.84.73.---)
Datums: 06/09/2022 16:24

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jāatzīst,ka zem 300kwh mēn nav jēgas likt
> paneļus,turpini vien maksāt spekulantiem,jo
> domājiīpaši nejutīsi 30 vai 60eir... Paneļus liek
> tie,kam patēriņš ir lielāks,man piem.1000kwh mēn
> vidēji gada griezumā.. namaz nerunājot par
> el.auto,kura man nav.
> [www.youtube.com]
Ne sevišķi labs Jūtūbes piemērs... kaut gan ļoti ilustrējošs un pamācošs gan. 2020. gadā uzņemts "Elektrum"reklāmas klips "Elektrum solārais risinājumi uzņēmējiem". Pagājuši tikai 2 gadi un uzņēmēji sūdzās, ka Sadales tīklu iespēja papildus esošajam uzņemt enerģiju tīklā ir tuvu nullei.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 06/09/2022 19:31

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Jāatzīst,ka zem 300kwh mēn nav jēgas likt
> > paneļus,turpini vien maksāt spekulantiem,jo
> > domājiīpaši nejutīsi 30 vai 60eir... Paneļus
> liek
> > tie,kam patēriņš ir lielāks,man piem.1000kwh
> mēn
> > vidēji gada griezumā.. namaz nerunājot par
> > el.auto,kura man nav.
> > [www.youtube.com]
> Ne sevišķi labs Jūtūbes piemērs... kaut gan ļoti
> ilustrējošs un pamācošs gan. 2020. gadā uzņemts
> "Elektrum"reklāmas klips "Elektrum solārais
> risinājumi uzņēmējiem". Pagājuši tikai 2 gadi un
> uzņēmēji sūdzās, ka Sadales tīklu iespēja papildus
> esošajam uzņemt enerģiju tīklā ir tuvu nullei.

Par kuriem "uzņēmējiem" ir runa,vai par spekulantiem"biznesmeņiem" ar tiem saules parkiem vai par normāliem uzņēmējiem ar piem.savu ražotni? Protams tā ir nenormāla kārtība,ka jaudas pirmais rezervē tas kas piesakās pirmais...Šeit ST vajag lamāt

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ETT (78.84.73.---)
Datums: 06/09/2022 19:40

Vispār jau saules parks arī ir ražotne.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 06/09/2022 22:05

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
Ok, elektromobīlis?
> Pa to kosmosu, ko tie šobrīd maksā, es varu
> uzturēt jau esošo bezlīzienga 6l/100km ēdošo
> dīzeļmašīnu un liet bākā līdz pastardienai kaut pa
> 2.5 eur litrā. Vienkarši tam visam nav nekādas
> ekonomiskas jēgas priekš manis. Uzliekot saules
> paneļus man viņi neatmaksāsies normālā nākotnē, ja
> man elektromobīlis, tad tak pavisam par to naudu,
> ko es tajā ielikšu es varu dīzeli pirkt un pirkt.

Nu pie mērena nobraukuma 25k gadā tavs dīzelis zemē iemin 3K, piecos gados 15K, desmit gados 30K. Bagāts dzīvo kā grib, nabagais kā var.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 06/09/2022 22:17

Bet vispār kad sanāk diskutēt ar cilvēkiem ,tad kā likums priekšā ir šis pats arguments, es jau varu liet par to naudu nez cik, neatmaksāsies. Bet kad paskatās uz auto izvēlēm, tad cilvēki pērk ieksdedzi par 6K, 12K, 20K un pat vēl dārgākus un nez kāpēc tajā brīdī par to auto atmaksāšanos neviens nerunā. Es nesaku, ka elektro ir absolūts, bet domāju, ka ja cilvēkam ir privātmāja un ir jābraukā, tad elektro ir ļoti interesanta alternatīva, kuru izskatīt - cenu diapazons šobrīd jau ir mainījies un nav tā, ka būtu tikai kādi 3 modeļi, kā tas bija pirms 10 gadiem. Es piemēram redzu, ka ir kuri nopirkuši lietotos, kuriem range ir varbūt knapi 100km, bet tik un tā es domāju, ka tā ir ļoti apsveicama izvēle.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Elektrums (212.3.197.---)
Datums: 06/09/2022 22:38

Vilni, kāds EV tev ir?
Ja ir rocība jaunam auto un nedzīvo dzīvoklī, tad EV varētu būt kā variants ar noteikumu, ka ikdienas brauciens ir relatīvi īss un nav žēl maksāt ievērojami augstāko starta cenu. Par tīru gan to auto nosaukt nevarētu, tāpēc nevajag postulēt zaļumu. Pagaidām tas tomēr ir vairāk haips.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: spicais (77.219.13.---)
Datums: 06/09/2022 23:34

Nemaksā jau tā saule tādu kosmosu. Vidēji 5k. Padsmit gadus vecs auģiks ar nokruķītu spidometru būs dārgāks. Vēl viena tendence, ka eiro paliek ar vien lētāks. Energoresursi, metāli, materiāli ar vien dārgāki. Tāpēc lētāks nebūs nekas.
Te ir vairāk filizofisks dabas jautājums, jeb kas nes vairāk gandarījumu, ja gribas patērēt kāpostu, ja tāds ir.. Divreiz vienā gadā aizmaukt uz kādu kūrortu vai apziņa, ka pats ražo strāvu un maksā reizes mazāk nekā kaimiņš.. saglabājot varbūtību, ka kādreiz pat tās starta investīcijas atpelnīsies.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 06/09/2022 23:52

Es EV marku atturēšos saukt, savādāk sāksies kaut kādi lieki vērtējumi. Varu tikai teikt, ka tas ir salīdziniši no mūsdienu paaudzes, ar pieklājīgu range, akumulatoru sildīšanu/dzesēšanu un siltumsūkni. Es nopirku var teikt neko nezinot par tiem, būtībā pēc kādiem 3 testa braucieniem. Pēc tam jau iepazinos, sāku saprast kā viņi atšķiras, kuram kādi plusi, kādi mīnusi uc nianses, tur ir daudz kas jauns salīdzinot ar iekšdedzi.
Es nedomāju, ka tas ir haips un tomēr arī apšaubu to kritiku, ka viņi nav zaļi. Redz, iekšdedzei bez izmešiem, kuri neapšaubāmi ir kaitīgi gan dabai gan cilvēka veselībai, ir daudz lieki lūžņi - alumīnijs, čuguns, gultņi utt. - tās visas arī ir šmucīgas lietas. Elektromobīlim būtībā galvenās pretenzijas varētu izvirzīt pret akumulatoriem, tomēr ja tā iedziļinās, tad nemaz tā nav, ka viens elektromobīlis atstāj desmitmerīgu bedri kaut kur āfrikā, kā te plaši nocirkulēja netā. Vienā baču pakā litijs nav tik daudz. Ir arī piezemētāji pētījumi ar akadēmisku pieeju, Viens, kurš man šķita diezgan labi, objektīvi pamatots - tur klimata neitralitāti elektro sasniedz pie vidēji 50K noraukuma, kas ir stipri mazāk kā iekšdedze. Bet nu tur bija atšķirības starp modeļiem - kuri ātrāk, kuri vēlāk sasniedz to neitralitāti. Sliktākais rādītājs tur bija kaut kas ap 100K.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 00:08

Par tiem relatīvi īsiem braucieniem arī ir tāds stereotips. Ir vidējās klases EV, kuru range ir pat lielāks kā standarta vidējā braucēja trafiks. 300-500km ir manuprāt absolūti pietiekami, lai izbraukātu LV kur vien gribās. Jā, ir paradumu maiņa un kaut kāda papildus plānošana ar domu - kur rīt plānoju braukt un varbūt kur parīt, varbūt arī kādās stundās un ar ādu jaudu palādēt, ja grib akurāt tā pa īstam pataupīt. Bet piemēram ja grib nedēļas nogalē aizbraukt uz pilnīgi pretējo valsts galu, tad un range pietrūkst, tad kādā brīdī kaut kāda padkačka būs jāveic, viņai nav obligāti jābūt no 10% līdz 100%. Paskaties cik pietrūkst līdz mājām un paņem no stacijas teiksim 30%. Tas neprasīs baigo mega laiku - paņemsi sviestmaizi, ieej labierīcības, izdzer kafiju un turpini braukt.
Man šķiet, ka optimālākā izvēle tādam EV būtu jāizdara nevis no max programmas, bet ar aprēķinu, lai range būtu pietiekams statistiski vidējās dienas nobraukumam un lādēt mājās, savukārt garākos braucienos tad ierēķināt pitstopa pauzītes.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 07/09/2022 00:17, labojis Vilnis_Radio.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: zigaars (77.219.13.---)
Datums: 07/09/2022 09:54

Tu latviski nemāki izteikties? Kas EV, range, trafiks?
Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Par tiem relatīvi īsiem braucieniem arī ir tāds
> stereotips. Ir vidējās klases EV, kuru range ir
> pat lielāks kā standarta vidējā braucēja trafiks.
> 300-500km ir manuprāt absolūti pietiekami, lai
> izbraukātu LV kur vien gribās. Jā, ir paradumu
> maiņa un kaut kāda papildus plānošana ar domu -
> kur rīt plānoju braukt un varbūt kur parīt, varbūt
> arī kādās stundās un ar ādu jaudu palādēt, ja grib
> akurāt tā pa īstam pataupīt. Bet piemēram ja grib
> nedēļas nogalē aizbraukt uz pilnīgi pretējo valsts
> galu, tad un range pietrūkst, tad kādā brīdī kaut
> kāda padkačka būs jāveic, viņai nav obligāti jābūt
> no 10% līdz 100%. Paskaties cik pietrūkst līdz
> mājām un paņem no stacijas teiksim 30%. Tas
> neprasīs baigo mega laiku - paņemsi sviestmaizi,
> ieej labierīcības, izdzer kafiju un turpini
> braukt.
> Man šķiet, ka optimālākā izvēle tādam EV būtu
> jāizdara nevis no max programmas, bet ar aprēķinu,
> lai range būtu pietiekams statistiski vidējās
> dienas nobraukumam un lādēt mājās, savukārt
> garākos braucienos tad ierēķināt pitstopa
> pauzītes.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: jozhix (90.139.2.---)
Datums: 07/09/2022 10:54

It kaa viss saprotams,
EV - elektroautomobiilis, range - attaalums, trafiks - satiksme.

Nesen sanaaca kontakteeties ar dazhaadiem meistariem, paarsvaraa visi kaadu laiku ir straadaajushi UK un nemaz nevar izteikties savaadaak.
Labaakais bija, kad divi taadi sanaaca kopaa, vareeja noreekties.
Neskatoties uz vinju bagaato pieredzi salas fabrikaas, polju brigaadees un zemenju fermaas, paveiktos darbus taapat naacaas pasham paartaisiit.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Jānis654 (159.148.20.---)
Datums: 07/09/2022 11:24

Tiem kuriem liekās ka elektro auto ir ļoti apsveicama izvēle vajadzētu ļoti pārdomāt savu pozīciju, jo jāsaka kā ir, elektro auto videi ir tik pat ja ne vairāk nedraudzīgs kā teju jebkurš iekšdedzes dzinējs.

Ok mēs varam diskutēt, ka elektrībai nav izmeši, bet mēs nevaram diskutēt par elektrības ieguvi kā tādu. Līdz šai baltai dienai lielākā daļa elektrības tiek saražota ar kurināmo resursu, ar to saprast akmeņogles, gāze utt. Šobrīd braucot ar elektro auto jūs varat katrs sev sist uz pleca un domāt ka rūpejaties par dabu bet reāli jūs neko neuzlabojat, bet faktiski izdarat kaitējumu dabai jo cilvēks vēl nav sapratis kā efektīvi pārstrādāt litija jona baterijas.

Tad kad visa pasaule darbināsies ar atomreaktoriem, kas ir pats videi draudzīgākais elektrības ražošanas veids tad aprunāsimies par vides draudzīgumu, bet līdz tam lūdzu nevajag moralizēt tēmās kurās neorientējaties. Un šīs laiks diez vai ātri pienāks jo tie paši kuri satraucās par vides tīrību Vācijā ir aizklapējuši teju visas atomelektrostacijas un sabūvējušas ar gāzi darbināmās - ej nu saproti... Man jau pat par to prieks, jo stulbie vācieši šo ziemu sprāgs nost no sala aiz savas stulbības, jo krievs viņiem toč piegriezīs gāzi, ja to neizdarīs sankcijas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 07/09/2022 12:09

Jānis654 rakstīja:
-------------------------------------------------------
...jo cilvēks vēl nav sapratis kā efektīvi pārstrādāt litija jona baterijas.

Manuprāt tās ir ar nodomu palaistas baumas.Es domāju,ka viss jau ir izdomāts par pārstrādi, ir arī daudz el.auto,vnk jau laicīgi uz šī grib izvērst kārtējo biznesu,tas pats arī sagaida paneļu pārstrāde.... Mēs vnk tiekam pamatīgi muļķoti no augšas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 14:39

Tēma ir par saules paneļiem privātmājā, kas laikam tomēr tā kā skaitās zaļā enerģija.
Litija bačas pārstrādā vairāki uzņēmumi un atgūtais litijs un citi materiāli tiek pārdoti akumulatoru ražotājiem kā izejviela. Vismaz pirms kāda gada bija vismaz divi tādi uzņēmumi, bet tā kā niša augoša, tad ap šo laiku jau tur daudz kas varētu būt mainījies.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 07/09/2022 15:03

Aizgāju uz [www.ss.com] un nosecināju, ka elektromobīlis, ar kuru var kaut ko vispār vadāt riņķī, nevis tikai savu dibenu + mugursomu, sākas no 30 pakām. Ņemot vērā no kādiem mēsliem būvē mūsdienās jaunās mašīnas(un to apliecinās jebkurš servisnieks), tās pēc 10 gadiem ir lūžņi neatkarīgi no dzinēja tipa. Pavisan jaunos modeļus audi grupai nemaz nevar sametināt, jo parāk plāns metāls, deg cauri. Līdz ar to tas emobīlis tīri fiziski neeksistēs apkalpojamā izskatā ilgāk pa gadiem 6, bet no tā brīža vēl gadus 5 klāt varēs izvilkt neadekvāti remontējot. Vēlreiz atkartojos - tas attiecās uz visiem jaunajiem vāģiem, arī dīzeļiem. Garantija beidzas, vēl bišķis un vāģis pašsadalās visos mezglos. Tad nu man tagad ir jaieliek 30pakas uz gadiem 5. Tālāk nāk klāt vēl 5 gadi un ieguldītas, teiksim, pakas 10-15. Jau tagad 5 gadus vecam "jebkam" normāls motora remonts bez problēmām ielido uz 5 pakām. Tie cipari ir diezgan tādi kādi ir.

Jaunu mašīnu pirkšanā un visādos saules paneļos ir štelle - jūties labi, moderni, kaur ko ražo pats, var laukos radiem kuritāt ausis ar tālu zemju vārdiem kā "daidžests", "EV", "trafiks", "fastčardžings" utml., bet no eknomiskā izdevīguma tur nav ne smakas. Ekonomiski ir braukt ar primitīvu, vecu galīgi nerespektablu audi grupas universāli un remontēt pašam garāžā. Nauda pret kilometru un laiku - lēti. Jebkādi fifīgie jaunievedumi ir forši, patīkami, ērti, bet ir viss kas cits, tikai ne ekonomija naudas ziņā.

Elektromobīļi ir moderni un kruti, bet ne lēti un izdevīgi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 07/09/2022 15:10

Audi 80 gāz/benzīns, viss pārējais ir izvirtības

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 07/09/2022 15:14

Ka attiecās uz paneļiem, tad es viņus apsvērtu kaut kādā lauku sētā, kur reāli ST prasa par kabeļa ievilkšanu līdz robežai 10+ pakas un pateriņš man nekāds. Bet tur atkal citas problēmas - ja aizbrauksi prom un ilgāku laiku, meža ielokā, kur neviena nav apkrārt, kājas ne tikai paneļiem var pieaugt, bet pat logiem un durvīm. Jādzīvo pastāvīgi, bet ja liela ģimene un visiem prasības pēc izglītības, baseiniem, pulciņiem ... nav reāli. Pierīgā apbūves gabalos elektrība ir. Paneļu sistēma ar inverteriem un visu kopā nebūs kā kaut kāds dzienakmens - nopirki un mūžīgs, normāli "dzenājot" tur kondensatoros elektrolīts izčākstēs un paies gadi un met ārā komponentes, piem., tos pašus lādētājus-balansierus. Atkal nauda jāieliek. Un, ja tas viss bez ieguldījumiem atmaksāsies pēc gadiem 10, ar domu, ka valdība neko nepiegriezīs, ST sitīs plaukstas, kondensatori uz platēm ir mūžīgi, tad - prātiņ nāc mājās. Tāds optimisms un elektronikas nezināšana. Inverteris nav tinumi transformatorā, kas maina voltāžu un ir savā ziņā mūžīgi, bet maiss ar komponentēm, kas nolietojas un ir pa laikam jāpieķibina.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 07/09/2022 15:19

>>> Audi 80 gāz/benzīns, viss pārējais ir izvirtības

Sarkasms vietā. Bet nejau viss modernais ir LĒTĀKS un EKONOMISKĀKS. Te stumj lietas pamatojot ar ekonomiskumu un zaļo dzīvesveidu kā primāro. Braucot ar Audi ziepju trauku kamēr tas izjūk, būsi ekoloģiskas un zaļāks kopsumā kā jebkurš modernais saules paneļu apsēsts elektromobīlists, kas nomainīs čupu ar gadžetiem pa to laiku.

Vajag lietas saukt tā kā tās ir, nevis maskēties aiz kaut kā cita. Kam gribās, lai naudu tērē kā grib, bet nevajag piedev'ēt ekoloģiju un lētumu. Protams, ka jauns emobīlis ir smaržīgāks un patīkamāks kā lētāks eksplutācijā ziepenieks 80nieks.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2022 18:24

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
> >>> Audi 80 gāz/benzīns, viss pārējais ir
> izvirtības
>
> Sarkasms vietā. Bet nejau viss modernais ir LĒTĀKS
> un EKONOMISKĀKS. Te stumj lietas pamatojot ar
> ekonomiskumu un zaļo dzīvesveidu kā primāro.
> Braucot ar Audi ziepju trauku kamēr tas izjūk,
> būsi ekoloģiskas un zaļāks kopsumā kā jebkurš
> modernais saules paneļu apsēsts elektromobīlists,
> kas nomainīs čupu ar gadžetiem pa to laiku.
>
> Vajag lietas saukt tā kā tās ir, nevis maskēties
> aiz kaut kā cita. Kam gribās, lai naudu tērē kā
> grib, bet nevajag piedev'ēt ekoloģiju un lētumu.
> Protams, ka jauns emobīlis ir smaržīgāks un
> patīkamāks kā lētāks eksplutācijā ziepenieks
> 80nieks.


Es 20 gadus esmu braucis ar veciem hlamiem kā opel ascona, audi b4, pasats b5. Man ir motors nobeidzies pa ceļam no darba, zobsiksna plīsusi uz šosejas, sestdienas vēlā vakarā ceļā no Rīgas uz Liepāju audikam plīsa dzesēšanas caurule. Blakus sieva septītajā mēnesī..., jau pa nakti dabūju kaut kādu čali miestā ar kuru kopā skrūvējām šķiltavas gaismā to cauruli..utt. Karoč..nervi un gemarojs ar tiem vecajiem hlamiem., Pēc kārtējās palikšanas uz ielas nodevu pasātu šrotē un paņēmu salonā nullīti. Jau trīs gadus braucu kur gribu un bēdu nezinu.

Pašreizējā: 5 no 22


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **   **  **   **     **   **   **   **     ** 
 **  **  **    ****    **     **    ** **    **     ** 
 **  **  **     **     **     **     ***     ********* 
 **  **  **     **      **   **     ** **    **     ** 
 **  **  **     **       ** **     **   **   **     ** 
  ***  ***      **        ***     **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727