UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 20:50

Oi, man šķiet, ka mēs stipri novēršamies no tēmas. Tēma ir rēķinu samazināšana un jaunās tehnoloģijas, nevis demagoģija par to kā es esmu iegrābies ar paneļiem un auto.
Es dalos ar info kāda ir man, kā reālam lietotājam un lietas, kuras varbūt nav skaidras tiem kuriem tā visa vēl nav. Ja tāda info ir nevajadzīga, tad ok, lai tā būtu. Es vnk zinu, ka es pats var teikt neko nezināju par paneļiem un arī e-auto, es tajā lecu iekšā un pēc tam kad tas viss jau bija, tad sāku pētīt kas un kā un daudz ko arī uzzināju.
Man šķiet, ka daudz lietderīgāk būtu, ja mēs šeit apspriestu dažādas situācijas kad un kā var uzstādīt saules paneļus un kā no viņiem dabūt max efektu. Tēma par to kā labot audi 80 nav īsti vietā manuprāt.
Te tika minēts par to, ka e-auto ir pagalam pēc 6 gadiem, lai gan ja skatītu to pašu ss portālu, tad būtu redzams, ka ir daudzi nissan leafi un mitsu e-miev, kuriem ir 10 gadi riņķī un ja vēl papēta csdd, tad redzams, ka tur ir nullītes praktiski visiem. Tās ir pirmās paaudzes ev.
Par elektroniku - jā tā arī ir interesanta lieta, ka tāda profesija kā elektroniķis mūsdienās kļūst ekstrēmi pieprasīta. Tā ir visdārgākā studiju programma RTU ar gada maksu 8K. Tieši tāpēc, ka mūsdienās ir daudz dārgas iekārtas, gan invertoru balstītas, gan rūpnieciskā automatizācija, kur jau remonts atmaksājas. Tāpēc es arī apgūstu šo tēmu pašmācības ceļā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (90.139.64.---)
Datums: 07/09/2022 21:01

ev skeptikiem:
1. nemam jaunu citroen e-c4 ar valsts atbalstu par 35 t eur ar akumulatora garantiju un braucam 8 gadus katru gadu 20000 km ar izmaksam 3 eur uz 100 km (e-mobi ladesana pa 18 centiem/kw)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Elektrums (80.89.79.---)
Datums: 07/09/2022 21:14

Šāda matemātika ir kas jauns, ieteiktu tomēr pārrēķināt, lai nesanāk dzīvot paša radītās ilūzijās.
Pa 35k var nopirkt jaunu 280 zs 4x4 superbu, tu te kaut kādu citronu piedāvā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (90.139.64.---)
Datums: 07/09/2022 21:22

ev skeptikiem:
1. nemam jaunu citroen e-c4 ar valsts atbalstu par 35 t eur ar akumulatora garantiju un braucam 8 gadus katru gadu 20000 km ar izmaksam 3 eur uz 100 km (e-mobi ladesana pa 18 centiem/kw), kopa 8 gados samaksajam 39800 eur kas ir 4975 eur gada par transportu vai 414 eur/menesi. un te nav ierekinatas bezmaksas stavvietas un jurmalas caurlaides un citas patikamas lietosanas ertibas.
2. nemam jaunu to pasu c4 pa 25000 eur un paterinu 6l/100km un braucam tos pasus 20000 km/gada, pa 8 gadiem samaksajam 42280 eur , pierekinot vel klat ikgadejo nodokli un dazas apkopes kas nav vajadzigas elektroauto sanak vismaz 45000 eir kas ir 5625 eur/gada vai 468 eur menesi. un pec 8 gadiem paliekas atlikuma vertiba par kuru auto var pardot.
3. nemam 8 gadus vecu audi vai vw vai bmw vai kadu citu lidzigu benzingalvu ar paterinu 8l/100 km pa 10000 eir un braucam tos pasus 20t km un vel rekinam apkopes un remontus 1000 eur/gadaa un to pasu nodokli un kopa pa 8 gadiem sanak 43040 eur jeb 5380 eur/gada vai 448 eur/menesii. un tas, ja nav jataisa kadi lielaki remonti - karba, sajugs utt. kaut ari visticamak, ka bus kas jamaina.

ir viela pardomam?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 07/09/2022 21:31

Te nav nekāda viela pārdomām.
Tas aprēķins ir kaķim zem astes. Pašreizējā situācijā pat gadu uz priekšu neko nevar plānot.
Pašlaik arī ja vēlētos nevar to auto dabūt - vienkārši nav! (nu gandrīz jebkuru jaunu auto)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 07/09/2022 21:35

Neviens te nedalīsies ar tehniska rakstura pamācībām, jo SP ļoti maz LV ir uzstādīti.
Liek jau divu kategoriju cilvēki:
1. Tiem kam nav kur likt brīvos līdzekļus
2. Tie, kuri pakļāvušies masu psihozei - ar savām 200kWh mēģinās kļūt bagāti

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 21:45

Sezams- varbūt ir vērts uzdot tehniska rakstura jautājumu? Tā vietā es redzu aplamu apgalvojumu, kurš sastāv no 2 punktiem.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 07/09/2022 21:57

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Neviens te nedalīsies ar tehniska rakstura
> pamācībām, jo SP ļoti maz LV ir uzstādīti.
> Liek jau divu kategoriju cilvēki:
> 1. Tiem kam nav kur likt brīvos līdzekļus
> 2. Tie, kuri pakļāvušies masu psihozei - ar savām
> 200kWh mēģinās kļūt bagāti

Tās ir muļķības. Kāpēc man tagad 300-400eir.mēn maksāt ST,Latvenergo spekulantiem,ja jau tagad var gudri ieguldīt naudu saules sistēmā un lie tot lētāku enerģiju. Ekonomisku apsvērmumu dēļ cilvēki liek tos paneļus.Un es alkali atkārtošos,ka Neto vairs nevar uzticēties,tāpēc jau tagad ir jāsāk domāt par bateriju paku. Tiem kam ir vecie Ongrid inwerteri,mainīt tos nost pret hibrīdu vai offgrid,jo šo "spēlīti" sistēma tulīt mainīs,bet mēs jau atkal būsim soli priekšā..

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 22:03

Vidzeme, varbūt tev ir taisnība par neto spēlīti, bet tomēr man ir pretarguments. Ja tu apskatīsies mūsu valsts energobilanci, tad tu redzēsi, ka saules periodā mums ir enerģijas deficīts valstī un mēs to importējam. Kā redzam šajā gadā, tad tās importa cenas ir gaužām nepatīkamas un neprognozējamas. Ņemot vērā to, ka notiek pārorientācija no Krievijas energoresursiem, tad es neredzu pamatu, ka tā importa enerģija kādu 2-5 gaud laikā varētu nokrist zemāk par 0.1 Eur/kwh. Valstij ir ārkārtīgi izdevīgi, ka ir lokālā enerģijas ražošana, kura šo deficītu nosedz, tāpēc vēl kādu ievērojamu laiku būs iemesls atbastīt gan sauli gan vēju. Vējš varētu segt rudens importu. No valsts puses būtu reti stulbi šo iedzīvotāju un uzņēmumu vēlmi investēt slāpēt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 22:06

Runājot par tehniskajām lietām, te bija ieraksts, ka super būtu likt laukos utt. Lieta tāda, ka reversā plūsma, jeb saražotā pludināšana iekšā ST ir atkarīga no līnijas un transformatora utt. Un tieši ir problēma ar lauku līnijām, kuras teiksim atrodas 1 un vairāk kilometri no trafa. Piemēram šajā gadījumā ja ievades automāts ir 25A, tas nenozīmē, ka atpakaļ var nodot tikpat lielu jaudu. Tur ir ļoti jūtams jaudas mazinājums un tas jāņem vērā un to arī pateiks ST, kad gribēsiet likt SP.
Resp. pēc ievades automāta lieluma varētu šķist, ka jāpērk 11kw sistēma, bet reāli dzīvē tur būs diemžēl labi ja 6kw iespējami. Tas viss ir ļoti atkarīgs no tā kā veidotas elektrolīnijas un kā izkārtojas citi patērētāji un ražotāji. Un protams sēit darbojas princips kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 07/09/2022 22:08, labojis Vilnis_Radio.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 22:32

Vidzeme, vēl viena lieta par neto. Ļoti iespējams, ka energo neto sistēmu nomainīs uz eiro kontu, resp. iepērk par aktuālo biržas cenu dotajā stundā. Tam ir loģisks pamatojums arī - dēļ pīķa stundām rītos un vakaros, kad ir visaugstākā cena un lielākais patēriņš. Taču man piemēram tāds variants iespējams ir pat vēl izdevīgāks par šī brīža neto. Dienās kopumā biržas cenas nav sliktas, bet 2/3 no sava patēriņa es ne tikai varu, bet pat vēlos likt uz nakti off-peakā, kad cenas ir zemas un ekstrēmi zemas nedēļas nogalēs. Katrā zinā akumulatorus es šobrīd vispār neizskatu.
Es šobrīd gribētu eksperimenta kārtā uzlikt kaut kur ap 1kw vēju un papētīt kā tas tas darbojas, bet pagaidām man ir diezgan tumša bilde gan par pašiem ģeneratoriem gan kā tos pieslēgt.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 07/09/2022 22:34, labojis Vilnis_Radio.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: aldissss (78.84.82.---)
Datums: 07/09/2022 22:41

varbūt kšds atceras 70to gadu sākumu.tie paši teksti par žiguļiem{plāni blelki,bez servisa neko nesaremontēsi,utt),vai arī 80to gadu sākumu,kad parādijās VAZ08-09!Gandrīz precīzi tas pats.Tikai vēl nolika priekšējo piedziņu!Tagad esam nonākuši atīstība pa spirāli vienu vijumu augstāk.Atkal no skeptiķiem dzirdam to pašu.....

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2022 22:56

Aldiss es šeit forumā atminos kādas tik muļķības netika sarakstītas par siltajām grīdām - vēnas kājām, putekļi pa gaisu, jāstaigā ar cepuri galvā utt. Tagad tas jautājums vispār nav aktuāls. :)) Labi es jau te arī šefoju - man bija problēma savulaik ar viedtālruni - spītīgi izdomāju argumentus kāpēc podziņu ir labāks. Sieva uzdāvināja dzimenē viedtālruni un tagad pats par sevi smejos kad atceros pagātni. :))

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: kubiks (80.89.77.---)
Datums: 07/09/2022 22:58

Cik zinu, tad ST nekādus ierobežojumus paneļu jaudām mājsaimniecībām neliek. Vari likt kaut maksimālo mikroģeneratora jaudu - 11 kW.
Ierobežojums ir caur valsts atbalstu, lai tu nesadomātu ar to pelnīt naudu.
Un dārgākā RTU programma vienmēr ir bijusi Arhitektūra. Tie 8k ir par elektronikas doktora studijām. :D
Ja tu šitāda stilā visās dzīves jomās vēlamo pasniedz par esošo, tad baigi ticams kadrs gan neesi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 00:06

Kubrik, par studijām piekrītu mana laža, tik tiešām tā ir doktorantūra. Es vnk pētīju studiju iespējas elektornikā un biju izbrīnīts par atšķirību cenā.
Bet par jaudām tev pilinīgi noteikti nav taisnība, man pašam savā saimniecībā ir tāds ierobežojums - es nopirku sistēmu un tikai pēc tam iesniedzu ST pieteikumu. Man šobrīd uzstādītā sistēma ir jaudīgāka kā ST var ņemt pretī. Nākamgad vienu posmu līnijā mainīs un tad man cerams būs papildus kw.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: SerViss (85.254.75.---)
Datums: 08/09/2022 08:17

Ja nu kāds saredz īpašu izdevīgumu neto uzskaitei kilovatos gada griezumā.
Likumdevējs atļaus beznaudas neto uzskaiti kilovatos pieslēgt vēl ~ 3 gadus līdz 28.02.2026.. Pēc tam jauni neto pieslēgumi tikai ar naudas rēķināšanu.
[sadalestikls.lv]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (78.84.140.---)
Datums: 08/09/2022 08:23

Kāpēc pats neturi arī govis un neražo pienu, bet pērc veikalā? Vari turēt arī 10 govis un pienu ko pats nepatērē, nodot pienotavā. Biznesa ideja :)

Elektrības ražošana pašam - doma, kuru ietina smukā papīrā un nopārdeva masām apsviedīgi cilvēki kas uz tehnoloģijām pelna naudu.
Pavaicājiet sev - kāpēc Elons ir miljradieris? Tāpēc ka jūs viņam atdodat savu naudu.

Ja šobrīd ir tehnoloģijas kas ļauj elektrību ražot no saules nevis no gāzes, kāpēc tad enerģētikas uzņēmumi, piem Latvenergo, neinvestē paši tajos un nebeidz ražot no gāzes un pilnībā nepāriet uz sauli?
tāpēc ka ir atrasts, ka ir izdevīgi muļķiem likt pašiem salikt paneļus :) jo viņiem Elons ir nopārdevis elektroauto. Un no visām pusēm potē iekšā "zaļo" dzīvesveidu. Un ir siltumsūkņi kuriem arī vajag daudz elektrības, utt utt - viss sasaistās kopā globāli.

Domā būs tā, ka Rīdzinieki un citi pilsētnieki maksās par elektrību daudz dārgāk nekā privātmāju īpašnieki kam ir iespēja salikt SP?
Nē tak, valsts līmenī tiks izlīdzināts. Ja sarēķina visu ilgtermiņā un ņem vērā visus mainīgos, ne tikai dažus ko parasti veikli rēķinātāji ņem vērā. Ganjau arī lielie enerģētikas uzņēmumi pāries uz sauli un tad vairs pašam nebūs izdevīgi likt SP. Šie pirmie SP licēji daudzos gadījumos ir tikai Elona un tamlīdzīgu darboņu bagātības vairotāji.
PROTAMS nav izslēgts ka atsevišķos gadījumos, tas varētu būt izdevīgi, ja tiešām sarēķināts precīzi pilnā dzīves ciklā, kas īstenībā ir pagrūti, jo ir daudz neredzamo mainīgo.


Runājot par te pieminēto citroen c-e4: paskatieties drošības testu rezultātus, nestāv klāt normālam audi a6 vai volvo v90. Elektroauto arī ir mazi - neiesēdināsi 5 cilvēku ģimeni ar mantām.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 08/09/2022 08:42

ek717, govis ar paneļiem salīdzināt...
Īlons un visi pārējie miljardieri ir miljardieri tikai uz papīra - iedomātā akciju cena. Pats viņš teicis, ka TSLA akcija cena ir pārspīlēta tirgū.
Ja tev visa pasaule šķiet tik liela ļauna biznesa impērija, kāda tā nenoliedzami ir, tad pēdējais brīdis ieņemt tukšu zemes pleķīti Tomskā, paņemt savas govis un dzīvot naturālajā saimniecībā.
Citādi, pilnīgi visur apkārt ir vieni vienīgi biznesa projekti un citu mantības vairošana. Bagātie paliek bagātāki un nabagie nabagāki.
Un ko tu pēkšņi pārmeties uz citronu, ja tev tā (ne)patīk Īlona mantības vairošana, apskati "nedrošo" Tesla, un S vai X nav vietas?
Pilnīgi piekrītu, ka lai viens vai divatā ikdienā aizbraukt uz darbu - pilsētu, kura ir max 50km attālumā, vajag milzu pusdžipu dīzeli :>

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 11:02

Es braucu šobrīd ar tīri tā neko nesvaigu auģiku, kam nevajag ne kasko, ne maksāt % bankai. Klasesbiedrs tikko nopirka benzīna no salona budžeta klases vāģi, tak octa + kasko nostājās gadā 1,3 pakas. Un viņam bonus-malus bez avārijām 20 gadus, bet vāģis jauns, potenciālie kasko/octa remonti dārgi - attiecīgi še tev cipars. Uz 10 gadiem, ņemot vērā aprdošinātāju apetīti, tās ir štukas 10 klāt tam skaistajam emobīļa aprēķinam, kur nezkapēc filantropi gatavi to ladēt pa 18 centi kwh mūžīgi mūžos(es tad VW Caddy dīzeli piekrāmēju ar svina aķiem un par tādu cenu tupa lādēju aķus un ar visiem zudumiem sanāk uzvārīties, kaut kada fantastika). Un tas ir, ja esi gatavs 35 pakas no tumbočkas paņemt. Cilvēks "zaļais un modernais" vēl samaksā bankām kaudzi naudas. Protams, ka mašīna no salona nav nesvaigs hlams, kas var salūzt, bet tas viss labi maksā naudu. A tēma sākās ar taupīšanu.

Labi, tad viss ir fufelis. Īpaši aizņemties no bankas naudu un oktobra mēnesī uzlikt SP, lai samazinatu rēķinus. Pavasarī varbūt jēga uz vasaru.

Ja gribās ietaupīt naudu, tad nevis SP ar elektromobīļiem jāperk šoruden, bet jāaizņemas labs FLIR ar termokameru un jāiziet cauri visai mājai, kad uznāks jau pie nulles grādiem. Tad EPS, XPS, makris, līme, temperatūras samazināšana, un, garantēju, ka būs labs ietaupījums ikmēnesī pret izdevumiem apkurei.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 08/09/2022 11:31

Arī ne pa tēmu,

Mana bijība pagaidām no saules paneļiem ir visas sistēmas elektroinstalācijas drošība. Ik pa laikam netā parādās kāda bilde ar nodegušu sistēmu (tiesa gan, pēc attēliem var spriest, ka āfrikā tā notiek). Es teiksim tā, esmu ieņēmis nogaidošu pozīciju, bet kopumā redzu ekonomisku ieguvumu no SP.

Par tām govīm. Kā izbijis lauku puika varu teikt, ka tur fiška jārubī, lai tur vispār kāds bizness varētu sanākt. Viens no lieliem riskiem, ka tā govs var saslimt un vienkārši nosprāgt bez brīdinājuma. Es par to, ka saules paneļi ir ar mazāku risku zaudēt pamatkapitālu!

Pašreizējā: 6 no 22


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  **     **  **     **  **      ** 
 ***   **   **  **   ***   ***  **     **  **  **  ** 
 ****  **    ****    **** ****  **     **  **  **  ** 
 ** ** **     **     ** *** **  **     **  **  **  ** 
 **  ****     **     **     **   **   **   **  **  ** 
 **   ***     **     **     **    ** **    **  **  ** 
 **    **     **     **     **     ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727