UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 11:51

Runājot par ugunsnelaimi. Man ir aizdomas, ka apdrošinātājs noteikti skrupulozi mēģinās atrast SP realizācijas tiesiskajā aspektā kaut mazāko problēmiņu un atteikt atlīdzību. Stulbi nokurināt māju pa 300 pakām, lai kaut kads pasākums atmāksātos pēc 5-10 gadiem. Cik nu ir bijusi darīšana ar apdrošinātājiem, tad jā, kaut kādas salīdzinoši mazas summas izmaksā liberāli, bet lielās summas - ieslēdzas no viņu puses detektīvs un viņi atrod kaut ko ne pēc MK noteikumiem - tātad likumpārkāpums - tātad - piga.

Attiecīgi SP tomēr vajag piedzīt esošajam MK regulējumam, lai visi punkt izpildīti.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 12:46

Nu pag tie kuri iestājas par ieksdedzi. Cik 1 gada laikā jūs samaksājat par degvielu? 5 gados un 10 gados? Ja es būtu palicis pie iekšdedzes, tad man orientējoši tie būtu 3k gadā, 15 - piecos gados un 30k - desmit gados.
Man šobrīd vasarā degvielas izmaksas ir 0eur, jo no SP elektrība iepildās bākā pa taisno bez ST starpniecības. Tumšajā gadalaikā man būs 0.05 eur par kwh, kas sastādītu 0.9 eur/100km.
Šodien forša saulaina dieniņa un līdz plkst 12.43 skatos ka man saulīte nodrošinājusi ap 150 km braucienu par velti. Vai tad nav forši un patīkami? Es piemēram šausminos, kad iebraucu benzīntankā un nopērku 5l kanniņu trimmerītim un motorzāģim un pat baisi paliek domāt kā klājas cilvēkiem kuri tur lej bākās. Sanāk, ka lējēji pelna algu un lielu daļu no tās vienkārši aizskaita kaut kādiem arābiem vai norvēģiem vai nu kam tur vēl, lai tie var dzīvot labklājībā bez stresa.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ek717 (78.84.140.---)
Datums: 08/09/2022 13:31

Lai izpildītos tāda leiputrija kā apraksti, UZ DOTO BRĪDI (ganjau lietas mainīsies nākotnē līdz ar tehnoloģiju attīstību un citiem faktoriem) jābūt spēkā sekojošiem faktoriem:
1. jādzīvo privātmājā 50km rādiusā ap darba vietu, bez attāliem lauku īpašumiem. citādi būs sasniedzamības problēmas ar lētā gala auto iespējām.
2. jābūt nelielai ģimenei, 2+2 max. citādi lētā gala auto ir fiziski par mazu.
3. nedrīkst būt bizness vai hobijs kas saistās ar lielāku smagumu un gabarītu transportēšanu, jo tiem mazais EV ir par mazu un vārgu. tad vajag otru auto, kas ir iekšdedzes.

Visbeidzot jābūt pietiekamiem brīviem līdzekļiem, lai investētu inovācijās (citiem vārdiem, atdotu Elonam :))
Ja skatās uz pavisam jaunajiem, jaudīgajiem un lielajiem EV, tad arī cena vairs nav tik pievilcīga salīdzinot ar lietotu iekšdedzi.

Drošība lētajiem EV ir slikta. Var uz to pievērt acis un akceptēt risku - tā arī ir izvēle kas jāizdara savas ģimenes vārdā.

Gan jau ka LV ir pietiekami saimniecību kas atbilst šim profilam, īpaši pieRīgas ciematos. Es personīgi neatbilstu vairumam no šiem faktoriem, un nemaz nevēlos uz to tiekties, jo negrasos pieskaņoties globālā biznesa diktētajam dzīvesstilam.



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 08/09/2022 13:38, labojis ek717.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 13:39

Nu tak beidz. Uzliki savulaik pa lēto un malacis. Dožojas ar savu veiksmas stāstu kā pāvs.

Davaj, sametīšu ciparus savā gadījumā. Par citiem nezinu. Octa gadā - 100 eur. Degviela gadā - ņemam 1.75 kā tagad, 300(30k)*6*1.75=3150 eur. Remonteju pats, detaļas gadā ar pie čomiem dabūtām riepām no bāzes, nu, teiksim 600 eur kaut kur varētu būt, detaļas vispār maksā kapeikas gan jaunas, gan šrota. Varu iemest citu motoru no kāda vraka, nekas īpašs vai sametināt kur vajag. Kamēr nebeigsies šiem modeļiem ātrumkastes šrotos(kā šobrīd 1majiem golfiem), braukšu vēl gadus 10 mierīgi.

Mašīnas izmaksas gadā - 4 štukas.

Vot un man piedāvā, attopies, ņem SP un emobīli - iphonē skatīsies dažreiz, ka 150 km for free!

Tagad man jāiet uz banku, līzinga papīru kartošana mašīnai 500 eur uzreiz, tad vēl šis tas sīkumos dīlerim - vēl 500 eur, viss papīru kārtošana. Klasesbiedrs ņēma tikko. Tur tie cipari papīru parakstīšanas dienā mistiski auga griezdamies, izrādās pa šito vajag samaksāt, par to. Swed saka, ka ar 10% iemaksu man būs tagad emobīlis 400 eur mēnesī(7 gadi maksimālais). Pluss 100 eur menesī octa+kasko. No kabatās ara'- 500 eur.

Pieņemsim, ka SP uzlieku, reku neitrāls kaut kāds solarais adepts: [kursors.lv]

>>Man ir pavisam 30 paneļu ar vidējo ražošanas jaudu 7,2 kilovati un Fronius Symo invertors, un kopējās izmaksas bija 6000 eiro ar PVN.

Tagad tas būs bez PVN vismaz. Ok, tumbočkā man ir 8 pakas, uzlieku SP.

>> Pērkot elektrību, tie būtu ap 100 eiro, bet Jāņa rēķinā vidēji gadā tie ir 53 eiro. Vasarā, kad vairāk saules un arī saražotās elektrības, tie ir 2–3 eiro, ziemā, kad saules paneļi elektrību ražo mazākā apmērā, var sasniegt arī 100 eiro.

Man sanāk, ka viņam tie SP uz pusi samazina rēķinu gada griezumā, jo ziemā SP neztrādā vispār. Rupji ņemam tad elektrībai -50%. Atšķirībā no solārajiem adeptiem, es plānoju braukt un dzīvot LV arī ziemā.

Iztērētas 6 pakas euro no kabatas, tālāk.
Tātad izdevumi man gadā: 500 eur(līzings+kasko) x 12 = 6000 euro finansējums. Tālāk tas emobīlis ēd man 13 kwh uz 100 km, tas būs 4 štukas kwh gadā, jeb 340 kwh mēnesī(parejo pateriņu vēl 300 kwh atmetam nost, arī tam SP uztaisa 50% nost). Elektrum saka, ka man 340 kwh mēnesī būs 130 EUR. Tad, SP man iedod -50% gadā, tātad 70 eur menesī elektrodegviela. 840 Eur gadā elektromobīļa degviela ar SP uzliktiem. Pieņemsim es to SP uzlikšanu aizņemos pats no sevis uz 7 gadiem - 860 eur gadā.

Tātad, total cost of operation - vecais auģi - 4k gadā lēni iemaksājot pasākumā. Kabatā paliek brīvie līdzekļi 10K - primā iemaksa un SP izmaksas. Varu nopirkt foršāku makšķerēšanas laivu vai nosiltināt mansardu.

SP un emobīlis - 6000 eur kasko, līzings, 840 elektrodegviela, 860 SP ar 0% aizdevumu pats sev. Sanāk 7700 mēnesī, pluss, sākumā 1K man izmaksās papīru kārtošanas un komisijas, bet to man ietaupīs SP arī parastā patēiņa samazinājums no rēķina. Nevaru nopirkt foršāku makšķerēšanas laivu vai nosiltināt mansardu. Kabatas tukšas.

Rupji sakot - ar emobīli man ir 7,5K mīnusā gadā, bez emobīļa 4k mīnusā gadā. Pēc 7 gadiem tas emobīlis būs ar steigu jasit gaisā kadam dundukam, jo tieši tas brīdis būs tad, kad sāks viss birt nost. Un atkal jāatkārto. Bet nu tas ir ar domu, ka dīzelis būs dārgs un elektrība arī dārga, bet varbūt iesitīs recesija, energorsusrsis nokritīs utt. Sasitīs kāds emobīli un aizlaidīsies pie RIMI, tie būs pāris 100ti gadā pie KASKO.

Es sev nesaskatu izdevīgumu taisīt konkrētu jebatoriju to visu darot. Fuuu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 13:47

Kļūda aprē'ķinos, SP man sanāca 8K, tātad emobīlis gadā 1140(SP no sevis aizņemos uz 0%) + 6000 + 840 = 8 PAKAS.

2x dārgāk kā ar veco auģi un dārgo degvielu un pēc 7 gadiem emobīlis jāsit gaisā, bet SP inverterim apkope uz normālu žūksni.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 08/09/2022 14:08

Draugi,nenovirzīsimies no tēmas,EV apspriest citā reizē.
Kāds te minēja tikai 2026g izmaiņas Netto pārejot uz "naudas principu",bet tajā ST saitē neatrodu neko tādu..
vienīgi:" Neto uzskaites sistēmai varēs pievienoties līdz 28.02.2026."
[sadalestikls.lv]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 08/09/2022 14:10

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kļūda aprē'ķinos, SP man sanāca 8K, tātad emobīlis
> gadā 1140(SP no sevis aizņemos uz 0%) + 6000 + 840
> = 8 PAKAS.
>
> 2x dārgāk kā ar veco auģi un dārgo degvielu un pēc
> 7 gadiem emobīlis jāsit gaisā, bet SP inverterim
> apkope uz normālu žūksni.

Kārtējās muļķības.Inverterim nekad un nekādas apkopes nav jātaisa,vai nu tev iet tā kaste vai neiet un viss,tāpat kā tavs TV,ledusskapis.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 14:17

>> Kārtējās muļķības.Inverterim nekad un nekādas apkopes nav jātaisa,vai nu tev iet tā kaste vai neiet un viss,tāpat kā tavs TV,ledusskapis.

Nu es reizi ~7 gados nomainu gan TV, gan ledusskapi, tātad arī inverteris pa pāris pakām būs jānomaina. Tas saucās apkope. Rozainajos SP aprēķinos tad vajadzētu ielikt panelim mūžu gadi 15-20, bet inverterim kādi 10. Un tad paskatīties kas un kad atmaksājas. Atmaksāšanās termiņš atbīdīsies, kad visas sistēma vidēji pēc 15 gadiem jānomaina. Un nevajag fleitēt, ka tie paneļi pa 10-15 gadiem neizjuks zem atmosfēras.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (159.148.95.---)
Datums: 08/09/2022 14:21

1. jādzīvo privātmājā 50km rādiusā ap darba vietu, bez attāliem lauku īpašumiem. citādi būs sasniedzamības problēmas ar lētā gala auto iespējām.
nepareizi, pat letajam galam ir 200+km tagad un vienmer var 5-10 min uzladet, tagad ladetavas saliktas visos sturos un bus vel.

2. jābūt nelielai ģimenei, 2+2 max. citādi lētā gala auto ir fiziski par mazu.
2+2 ir normal gimene. protams ja ir 7 berni un 3 sievasmates kuras ikdiena ved lidzi tad vajag autobusu.

3. nedrīkst būt bizness vai hobijs kas saistās ar lielāku smagumu un gabarītu transportēšanu, jo tiem mazais EV ir par mazu un vārgu. tad vajag otru auto, kas ir iekšdedzes.
jaa pasazieru EV nav kravas masina, tas ir parasta pasazieru auto ar visam izrietosam sekam. tiesi tas pats attiecas uz ICE, seit nav nekada starpibas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Jānis654 (159.148.20.---)
Datums: 08/09/2022 14:28

Jautājums par saules paneļiem:
ja man ir veca māja, projektā ir tiaki virsskats pirmajam stāvam un tas pa lielam arī viss. Protams laika gaitā plānojumā veikti uzlabojumi plānojumā, elektrība pārvilkta, bet nekādu dokumentu tam nav. Kādi dokumenti interesē saules paneļu uzstādītājus un valsts atbalstu piešķirošās iestādes?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 14:28

Par to jau es arī esmu teicis. Nu nebūs nekad tā, ka uzliksi SP un nekādas papildus izmaksas tie neprasīs.
Kuram no jums elektronika nonstopā ir gājusi 20 gadus?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 14:44

Lops - tev tas parēķins ir jāpārtaisa, jo tur ir daudz nepilnības:
1) tu nerēķini atlikušo vērtību EV un SP pēc 10 gadiem
2) tu samērā nepareizi aprēķini mājas patēriņa izmaksas ar SP, jo SP liek ar aprēķinu pilnībā nosegt visa gada kwh patēriņu, līdz ar to tev jārēķina tikai ST pārvades izdevumi ne-saules periodā un tai pat laikā ir jāsalīdzina ar reālo elektrības cenu 10 gadu griezumā šobrīd jaunie kontrakti par elektrību ir 30 un 40 centi uz 4 un 3 gadu termiņu resp.
3) tu nerēķini pieejamo atbasltu EV un SP
4) tu pilnīgi naivi pieņem 1.72 EUR degvielas cenu 10 gadu laikā. Tā būs zinātniskā fantastika. Es dodu pēc 10 gadiem 2.8 eur litrā un arī tad vēl domāju, ka es varētu izrādīties optimists.
5) kaut kā tavs aprēķins balstās uz pārāk jau nu mūžīgu audi :)) Ok, iespējams tu tik tiešām māki viņus restaurēt, bet nu man kaut kā šķiet, ka šajā segmentā jaunas mašīnas maiņa ir ierasta lieta.

Mēģini vēlreiz akurātāk.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (159.148.95.---)
Datums: 08/09/2022 14:45

Jautājums par saules paneļiem:
ja man ir veca māja, projektā ir tiaki virsskats pirmajam stāvam un tas pa lielam arī viss. Protams laika gaitā plānojumā veikti uzlabojumi plānojumā, elektrība pārvilkta, bet nekādu dokumentu tam nav. Kādi dokumenti interesē saules paneļu uzstādītājus un valsts atbalstu piešķirošās iestādes?

Sadales tiklus interese tikai elektribas piesleguma parametri, nekas cits. Lai dabutu valsts atbalstu ekai jabut nodotai ekspluatacijaa, uz ipasnieka varda, nedrikst veikt uznemejdarbibu, viss sarakstits altum un ekii majaslapaas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 14:49

Man būt modernam ar SP un elektromobīli izmaksās mēnesī papildu 300-400 eiro no maka. Pretstatā tam, kas man ir šobrīd. Ar perspektīvu, ka varbūt degviela nepaliks lētāka, tāpat kā elektrība, bet SP ar inverteri nenoplīsīs pēc 10 gadiem.

Labi, pieņemsim es uzlikšu SP pa 7 pakām, bez elektromobīļa, tātad vajadzēs jaudai mazākai, uz 400 kwh. Rēķinam, ka pēc 15 gadiem tur viss jāmaina, bet elektrība nepaliek lētāka(rožains scenārijs).

Man sanāk, ka uz 15 gadiem pašam no sevis aizņemoties 7 pakas, es mēnesī maksāju 40 eiro. Elektrum saka - 160 eiro mēnesī, pusi nosedz SP, tātad vidēji 80 eiro ietaupījums - 40 eiro, ko iegultīju uz 16 gadiem SP.

Tad man sanāk, ka es ietaupu ar SP mēnesī 40 eiro un no maka man pazūd pieejamie līdzekļi - 7 pakas. Ja paskatamies, ka inflācija noēdīs pa tiem 15 gadiem kādus 50% no naudas vērtības nost, tad vidēji sanāks mēnesī ietaupīt 30 eiro. Vot i viss izdevīgums, piekam tas ir ar aprēķinu, ka SP vai inverteris visus 15 gadus nenopisās un elektrība maksā kosmosu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: vārds (90.131.146.---)
Datums: 08/09/2022 14:54

Bezjēdzīgs strīds. Cilvēkam, kurš dzer bamšļus, nekad nepierādīsiet ka užavnieks ir labs alus. Viņam visu izsaka cena.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: pans (85.254.74.---)
Datums: 08/09/2022 14:56

Bet kurš ir teicis ka ST mūžīgi iepirks elektrību? Gribi ražot sev, ražo. Uzradīsies vairāk paneļu, valsts sapratīs ka nevar to atļauties. Bezjēdzīgi spriedelejumi-ja varbūt iespējams.
Un vispār, ir tāda lieta kā gaume vai vēlme. Un tā nav racionāla. Nu patīk šitās bikses un gatavs par tām maksāt kaudzi naudas,lai gan ērtāk un lētāk ir trenuškas. Bet patīk un viss. Peace

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (159.148.95.---)
Datums: 08/09/2022 15:02

vārds rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bezjēdzīgs strīds. Cilvēkam, kurš dzer bamšļus,
> nekad nepierādīsiet ka užavnieks ir labs alus.
> Viņam visu izsaka cena.


sai gadijuma užavnieks sanak letak bet vins vienalga par savu :)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (109.70.150.---)
Datums: 08/09/2022 15:11

Nu ja galvenais nav cena un naudas aprēķins, tad jau atklāti jāsaka, ka saules paneļi ir dārgāks vai mazāk dārgs hobijs paša priekam, lai paceltu savu statusu savās un citu acīs. nevis kaut kāda ekonomija vai ekoloģija. Protams, tie kas savulaik uzlika lēti, tagad stāsta cik forši, paies gadi un tas viss izjuks, būs jānomaina, bet galvenais ir sajūta, ka esi tākā moderns un ekskluzīvs. Ego arī ir jāēd. Es gan tāds vairāk praktiķis un man taisīt kaut kādu sarežģītu uzparikti, kas pašam būs jāapkalpo, jāsamaksā par to, īsti neliekas resursu tērešanas vērts. Ir publika, kam cilvēks bez kredītiem uz šikām modernām lietām ir "bamšļa pateretājs ļimonadņiks". Nu labi, lai tā ir. Es gan alkoholu sen nelietoju vispār.

Ekonomija lielajam vairumam māju īpašnieku ir normāls energoaudits un šķirbu aizpūšana ar makri šobrīd.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 15:56

ST jeb valstij ir izdevīgi iepirkt elektrību no vietējiem, jo tad nauda paliek valstī. OIK piemēram bija neizdevīgs pasākums jo ietvēra subsidēšanu, bet šobrīd tirgošana notiek biržas cenās. Valsts atbalsts visai šai nozarei (saule, vējš utt.) būs tik ilgi kamēr mums ir valstī enerģijas deficīts, resp. mēs to importējam. Pat situācijā ja mēs sākam eksportēt - tas ir izdevīgi. ST izaicinājums ir tīklu modernizācija, lai visas šīs potenciālās jaudas varētu paņemt, kā tas notiks un kādos apmēros - nav ne jausmas. Un deficīts mums ir un diezgan liels un noteikti pieaugs arī elektrības patēriņš, ja mēs pieņemam, ka bizness attīstās un mēs aizejm prom no fosilā.
Lops - vairāk koncentrējies uz skaitļiem un reālām prognozēm. Tev atkal ir kaut kāda kļūda aprēķinos par SP un 40 eur ieguvumu. Ja tu runā par 7K SP sistēmu, tas nozīmē, ka tas ir stāsts par ~ 6kw sistēmu ar gada saražoto jaudu, nu teiksim ~ 4.8 MWh. Tev tad ir jārēķina izejot no 4.5 mwh. Ja tev nav plāns lietot ev, tad visticamāk tava sistēma būs stipri mazāka un attiecīgi lētāka.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 16:06

Par invertoriem nevajadzētu tā iespringt manuprāt - tā nav tā dārgākā detaļa, to ja grib var vnk nomainīt. Invertors pēc savas uzbūves un cenas jau atbilst kategorijai ko ir vērts remontēt un šeit elektroniķis būs vērtē. Cik man nācies saskarties ar invertoriem, tad viņiem protams tas kas visvairāk pakļauts slodzei ir spēka transzistori (neiedziļinoties konkrētā tipā - mosfets vai cits) - tās ir lielas viegli testējamas un maināmas komponentes. Lūk ja piemēram invertors būtu tur sabūvets komplicēts ar mazākajām smd detaļām, kur nevar atrast ne sākumu ne beigas un bez mikroskopa tur neko redzēt nevar, tad savādāk. Turklāt tiesī invertori būs tie kam cenas manuprāt kritīs, jo tā ir visparastākā elektronika ar ļoti parastām komponentēm. Šobrīd tirgu viņu cena ~1-2K ir tāpēc, ka tur mēs maksājam diemzēl par vārdu solar. :)) Cena bez virspeļņas tur ir ~500 vērtībā mby. Patiniet filmu atpakaļ cik maksāja invertoru metināmie, TIGi. Te ir tas pats. Bet nu protams firmas kvalitātei būs nozīme - ja visas tās mantas ir ķep ļep piepačkātas pie radiatoriem, tad skaidrs ka nokūpēs. Nu bet pieļauju, ka ST sarakstā esošie tomēr ir diezgan solīdi kantori ar prognozējamu kvalitāti.

Pašreizējā: 7 no 22


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  ********  **     **   *******  
 **     **  **        **        **     **  **     ** 
 **     **  **        **        **     **  **        
 ********   ******    ******    **     **  ********  
 **         **        **         **   **   **     ** 
 **         **        **          ** **    **     ** 
 **         ********  ********     ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727