UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 8 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 16:35

lops ir uzrakstījis absolūti precīzi. Hobijs, celt sev pašvērtējumu arī citu acīs. Tas ir tas sausais atlikums.
+ kā minēju pakaļskrējēji.
Zin kā ir - garlaicīga ikdienas rutīna, bet te parādās iespēja uzlikt SP un piedevām vēl virtuāli uzvārīties. Viss - ikdiena paliek mazliet raibāka un interesantāka.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Boo (80.232.225.---)
Datums: 08/09/2022 16:37

Dažas piezīmes:

- Sadales tīkli neko neiepērk un domājams tuvākā laikā neiepirks. Eiropas savienībā ar likumu ir nodalīti tirgotāji (Elektrum, Enefit, LG u.c.) no infrastruktūras (Sadales tīkli/Gaso). Arī šobrīd ST tikai uzskaita cik strāvas ir plūdis pa vadiem un nodot to elektrības tirgotājam. Nav izslēgts, ka līdz ar plānoto iespēju pārvērst saražoto strāvu eiro izteiksmē, dažādi tirgotāji piedāvās atšķirīgu cenu par tīklā nodoto kwh.

- Saules paneļu mūžs nav 10 vai 15 gadi, bet vismaz 25-30 (daži ražotāji piedāvā pat 30 un 40 gadus). Tā kā tai panelī nav kustīgu detaļu, nav arī kam bojāties. Ražotāja brāķi vai neveiksmes var gadīties, bet maz ticams, ka visos paneļos uzreiz. Efektivitāte gan ar laiku krītas, bet arī 60% vai 70% no sākotnēji paredzētā vēl nenozīmē, ka panelis jāmet prom.

-Par nodoto elektrību maksā pat Austrālijā, lai arī tarifi ir salīdzinoši niecīgi, precīzu ciparu tagad neatradu. Vācijā šobrīd samaksa ir 8 centi par nodoto kWh.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 08/09/2022 20:41

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Par invertoriem nevajadzētu tā iespringt manuprāt
> - tā nav tā dārgākā detaļa,Šobrīd tirgu viņu cena ~1-2K

Piem. Fronius Gen24Plus 10kw tagad pat LV nav pieejams,dec/janv un cena jau virs 3,5k.Made in Austria
Ķīnas izstrādājumi būs lētāki.Šobrīd nav dzirdēts par izteiktām problēmām ar tiemivertoriem,nepareizi iestātījumi gan var radīt problēmas. Ja vieta atļauj,tad eskā variantu vēl grilu izskatīt vēja ģeneratoru,tieši okt-marts visaktuālāk,jo ir mērķis uz 100% offgrid un pilnīgu energoneatkarību no sistēmas enerģijas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 20:52

Es vēju tomēr atmetu, jo vienu vakaru tā rūpīgāk iepazinos ar to problēmu, cenām un efektivitāti. Mazie mājas vēja ģeneratori - vienalga vai horizontālie vai vertikālie ir stipri dārgāki par 1kw nekā saule un stipri neefektīvāki kā saule. Attiecīgi viņi neatmaksājas pagaidām tādā izpildījumā kā ir šobrīd tirgū. Viņi var būt interesanti, ja mērķis ir off-grid. Man vismaz šobrīd off-grid nav aktuāls. Tad ir kaut kam ļoti būtiski jāmainās esošajā sadalē.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 08/09/2022 20:55

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Nu es reizi ~7 gados nomainu gan TV, gan
> ledusskapi, tātad arī inverteris pa pāris pakām
> būs jānomaina. Tas saucās apkope. Rozainajos SP
> aprēķinos tad vajadzētu ielikt panelim mūžu gadi
> 15-20, bet inverterim kādi 10. Un tad paskatīties
> kas un kad atmaksājas. Atmaksāšanās termiņš
> atbīdīsies, kad visas sistēma vidēji pēc 15 gadiem
> jānomaina. Un nevajag fleitēt, ka tie paneļi pa
> 10-15 gadiem neizjuks zem atmosfēras.

Labrīt,tagad jau atmaksāšanās termiņi pamatīgi ir sarukuši pie šīm trakajām emergo cenām,vairs nav nekāds brīnums par atmaksāšanos dažos gados ,3-5gadi. Un vislielākie vinnētāji ir tie,kas uzlikuši gadu,divus iepriekš,vēl par lētākām cenām visu saules sistēmu. Ja man ST sobrīd noplēstu 350eir mēn par enerģiju,tad gadā tas būtu 4k,reāli 2-3g un viss atmaksājies... Skaidrības un 100%garantijas nekar nav,mēs pat nezinam vai rītdien dzīvi būsim,tā kā draugi risks ir visur:)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: pans (85.254.74.---)
Datums: 08/09/2022 21:01

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vilnis_Radio rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Par invertoriem nevajadzētu tā iespringt
> manuprāt
> > - tā nav tā dārgākā detaļa,Šobrīd tirgu viņu
> cena ~1-2K
>
> Piem. Fronius Gen24Plus 10kw tagad pat LV nav
> pieejams,dec/janv un cena jau virs 3,5k.Made in
> Austria
> Ķīnas izstrādājumi būs lētāki.Šobrīd nav dzirdēts
> par izteiktām problēmām ar
> tiemivertoriem,nepareizi iestātījumi gan var radīt
> problēmas. Ja vieta atļauj,tad eskā variantu vēl
> grilu izskatīt vēja ģeneratoru,tieši okt-marts
> visaktuālāk,jo ir mērķis uz 100% offgrid un
> pilnīgu energoneatkarību no sistēmas enerģijas.


Kāpēc ir tāda maniakāla vēlme būt energo neatkarīgam? Var jau arī mežā dzīvot, kurināt ar savu malku un slaukt savu govi. Tur vismaz ir kāda neatkarība. Pārsvarā tā mūsdienu neatkarība ir tāda dīvaina, sēž Pierīgā un katru dienu triecas uz Rīgu un tēlo neatkarību. Vai tās nav kādas mazliet psiholoģiskās problēmas? Un tas nav sarkasms, ar saviem kompleksiem un dēmoniem ir jācīnās nevis jābaro. Nevajag visu pārvērst par reliģiju. Krīzes nāk un pāriet. Tad jau drīzāk vajag iziet kursus un nopirkt stroķi. Ko dos neatkarība ja apkārt vazasies izbadējušies ļautiņi, kas fenderes visu? Bet vispār,.ja man būtu tāda DIY 1kw sistēma, paņemtu lai pabarotu savus mazos dēmonus ;)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 21:10

Par vēju mājās manuprāt tāds visnotaļ labi izskaidrojošs video.
[www.youtube.com]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 21:14

Vēl neviens neatbrīvo no ntajiem nodokļiem (oik laikam noņēma), bet ja skatās el rēķinu, tad pusi sastāda visādi nodokļi, kuri SP gadījumā tāpat ir jāmaksā.
Nu labi ir dzīvot ilūzijās un pašapmierināti skatīties katru dienu aplikāciju, bet reāli ieguvums ir tik niecīgs, ka var neiespringt.
Tak nevienam neteiks - esmu lox

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 08/09/2022 21:23

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Kāpēc ir tāda maniakāla vēlme būt energo
> neatkarīgam? Var jau arī mežā dzīvot, kurināt ar
> savu malku un slaukt savu govi.

Tāpēc,ka vēlamies būt noteicēji pār savu dzīvi. Manā prātā neiekrāmējas,ka kautkāds ST vai Latvenergo noteikts cik man maksāt par enerģiju,tā viņu dārgā enerģija man nav vajadzīga. Uztaisam savu Offgrid kitu un esmu sev pats savas dzives(energo) noteicējs. Pašpietiekamības jautājums šodien ir aktuāls vienai daļai cilvēku un jā,arī nebrīnos ja pienāks laiks un sākšu turēt lopus. Nekādu biznesu neplānoju no šī,vnk apgādāt saimniecību ar enerģiju pa tie no saules un vēja,tā ir mums dota dabas dāvana ko vajag novērtēt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: pans (85.254.74.---)
Datums: 08/09/2022 21:30

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pans rakstīja:
> -------------------------------------------------------
>
> > Kāpēc ir tāda maniakāla vēlme būt energo
> > neatkarīgam? Var jau arī mežā dzīvot, kurināt
> ar
> > savu malku un slaukt savu govi.
>
> Tāpēc,ka vēlamies būt noteicēji pār savu dzīvi.
> Manā prātā neiekrāmējas,ka kautkāds ST vai
> Latvenergo noteikts cik man maksāt par enerģiju,tā
> viņu dārgā enerģija man nav vajadzīga. Uztaisam
> savu Offgrid kitu un esmu sev pats savas
> dzives(energo) noteicējs. Pašpietiekamības
> jautājums šodien ir aktuāls vienai daļai cilvēku
> un jā,arī nebrīnos ja pienāks laiks un sākšu turēt
> lopus. Nekādu biznesu neplānoju no šī,vnk apgādāt
> saimniecību ar enerģiju pa tie no saules un
> vēja,tā ir mums dota dabas dāvana ko vajag
> novērtēt.


Mēs neesam un nekad nebusim noteicēji pār savu dzīvi. Ir vērts palasīt kādas biogrāfijas, kādi cilvēki sēžot cietuma bedrē bija daudz brīvāki kā karaļi tronī. Bet tas no filozofijas plauktiem, ne par būvniecību.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 21:33

Sapņot nav kaitīgi:
"Noteicēji par savu dzīvi" var būt tikai, ja dzīvo viens nost no civilizācijas. Līdz ko esi sabiedrības loceklis, tad nekad nebūsi noteicējs par savu dzīvi.
Tad slēdzies nost no ST - gribētu redzēt cik ilgi izvilksi.
Parēķini cik daudz un regulārus ieguldījumus tev prasīs bačas.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 08/09/2022 21:39

pans rakstīja:

> Mēs neesam un nekad nebusim noteicēji pār savu
> dzīvi.

Lūk,Tu jau pats ieliki sevi vienā kategorijā,bet es tā neuzskatu.Manuprāt mums kopīgi ir jāpārņem atpakaļ kontrole pār savu dzīvi nevis to vnk atdot kautkādai mistiskai korporācijai.
His Offgrid virziens ir kas nebijis,tāpēc cilvēkiem tāda skepse pret visu nezināmo,bet tad kad es būsu 365 energy pašpietiekams,tad uz mani skatīsies nedaudz savādāk. Cilēkiem ir jāļauj darboties un pierādīt sevi,pasaulē tas Offgrid jau sen strādā,dzīvo atrauti prom no sistēmas savu dzīvi.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 21:43

Vidzeme - pēc naivajiem textiem, tev varētu būt kādi 18-20. gadi, ne vairāk.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Georgs999 (80.89.72.---)
Datums: 08/09/2022 21:57

Pavļuts Jūs emācīs kā būt noteicējiem pār savu ķermeni. Jaunās vakcīnas jau esot ienākušas. Ļaudis atkal sāks ieņemt rindas :D

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 21:57

Sezam speciāli tev, lai tu tomēr padomātu par rītdienu. Tas ir rēķins - māja parasti kaut kur bija ap 250-300kw plus ev ap kādiem 300kw un vēl ir sakrāta enerģija ziemai nu es tā rēķinu līdz janvārim, tur tagad tā grūti noprognozēt. Rēkinā dzenātie kw lielā mērā ir mana mazliet neizdarība, jo vēl neesmu sācis lietot 3F ev lādētāju un tad sanāk, ka ņemot no 1f daļa patēriņa ir jāņem no ST, plus protams tumšās diennakts normālais mājas patēriņš.
[failiem.lv]

Jā un lai salīdzinatu ar alternatīvu, tad ņemat savu rēķinu un pieplusojiet benzīntankā atstāto summu.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 08/09/2022 22:04, labojis Vilnis_Radio.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 22:17

Vēl ielieku pēdējās dienas pārskatu, lai redzams kāda dinamika un kā tas reāli strādā. Šajā dienā kā redzu kaut kur pusdienlaikā esmu lādējis EV pāris stundas. Pēc grafika skaidri redzu ka tā bija salīdzinoši saulaina diena, jo tumšā dienā šitādi plusi nebūtu.
[failiem.lv]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 23:11

Nu ja ir firmas šefs, kurš var pusdienlaikā atbraukt mājās un lādēt EV, tad ir cita lieta.
Es nekad neesmu teicis, ka SP neatmaksājas. Atmaksājas, ja pa tiešo arī izmanto to EL enerģiju, ne atdodot ST. Diemžēl visi nevar tā darīt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: ETT (78.84.73.---)
Datums: 08/09/2022 23:12

Ja man benzīna autiņam 3 stundas dienas vidū būtu jāstāv mājās, tad viņš tur arī stāvētu visu diennakti un benzīnu nepatērētu nemaz :) Nav ko agros rītos, vēlos vakaros un pa nakti vazāties apkārt. Te atkal nonākam pie tā, ka katram savs dzīvesveids, situācijas un prasības. Cits aizsargāts lietotājs, cits ne tik ļoti. Viens strādā no mājām, cits brauc krietnus km, cits atkal pārvietojas ar kājām vai ciskadrillu. Viens katru dienu nobrauc 50km, otrs kādus 10, bet reizi mēnesī dienā nolaiž 700. Kādam darba mašīna, kuru dzinēja ziņā izvēlēties nav iespējams, citam vispār tiesību nav. Viens var atļauties variēt ar lielākām summām, otrs dzied dziesmiņu "Ja man būtu lieka štuka", utt., utjp. Un visiem savā ziņā ir taisnība :D

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/09/2022 23:23

Oi, nu gan piesējāties. Ok, pieņemsim es strādāju darbavietā no kuras atbraucu mājās vakarpusē kas būtu pieņemsim 80% no standarta pilsoņa.
Es uzlieku lādēt pa nakti. Pieņemsim mans gada nobraukums ap 30000km, mēnesī sanāk 2500km. EV tērē kā nu kurš, bet nu vasarā es redzu 13kw/100km un ziemā bija ap 18-22. Ņemam ziemu sliktāko pie barga sala ap -25 grādi scenāriju. Tie būtu tie 22 kw. 25x22=550kwh. Tā kā esmu pa vasaru sakrājis kw, tad tas man izmaksās 550x0.05eur=27 eur mēnesī. 27 eur menesī bargā ziemā nečakarējot dienas ritmu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 08/09/2022 23:59

Nebūs tā. Vēlreiz saku, ka visizdevīgāk ir lādēt, kad saules ir - pa tiešo. Šīs visas atdošanas drīz vien vispār nebūs rentablas.
Vēlreiz atkārtoju - valsts nav nekāda spēļu zāle, kur nahaļavu var kaut ko vinnēt - tikai zaudēt. Tā tas kapitālismā ir iekārtots.
Un vispār. Kāpēc jāties ar kaut ko virtuālu un nezināmu?
Varbūt bitcoin būs rentablāks?
Vai vispār - labāk ir vairāk pelnīt un punkts!

Pašreizējā: 8 no 22


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **    **  **     **   ******  
 **  **  **   **  **    **  **    **   **   **    ** 
 **  **  **    ****      ****      ** **    **       
 **  **  **     **        **        ***     **       
 **  **  **     **        **       ** **    **       
 **  **  **     **        **      **   **   **    ** 
  ***  ***      **        **     **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727