UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.44.---)
Datums: 07/01/2008 21:40

es integrāli nepētu. mēdzu paskatīties kāda atpakaļgaitas t. šobrīd pie āra t -5, tā, pie room 21 un curve 28, mainās robežās no 27 - 28 grādiem. ss darbības režīms pie šādiem uzstādījumiem ir apmēram 10 min/10 min. respektīvi stundas laikā trīs reizes ieslēdzas uz 10 min. turpgaita sāk ar 36 grādiem, un beidz ar 38. tad atpakaļgaita ir sasniegusi 28 un var savas 10 min dzist par vienu grādu uz leju, lai sāktu ciklu no jauna.

tas taču pilnīgi saprotams, ka ūdenim cirkulējot bez sildīšanas turpgaitas temperatūra kļūst vienāda ar atpakaļgaitas temperatūru.

pie šībrīža āra temperatūras (-5) atpakaļgaita 32 grādi ir stipri par lielu tāpēc būtu interesanti zināt kādi ir room un curve uzstādījumi.

ja slēdzas teni, tad tas nozīmē tikai vienu - kā pienākas nestrādā āra kontūrs. vai nu aizsērējis filtra sietiņš, vai asi pārlocīta kontūra šļauka un ir apgrūtināta caurplūde, vai kontūrs nav izveidots pareizi - par īsu, par seklu.
būtu jāpaskatās cik grādu nāk laukā no zemes (brine in). man rāda, ka ir 4 grādi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 07/01/2008 22:35

JK, tā ka nepateici vai tev ir radiatori vai siltās grīdas, mēģināšu izdomāt. Spriežot pēc MAX RETURNLINE, kas tev ir 55, tev ir radiatori, tātad arī HEATCURVE ir 40.
Protams, ka radiatoros temperatūra krīt daudz straujāk, kā siltajām grīdām. Tas ir tāpēc, ka tilpums un virsmas laukums ir ievērojami mazāks kā siltajām grīdām. Tāpēc siltumsūknis slēgsies iekšā biežāk.

Man ir līdzīgi kā v_t - atpakaļgaita ir ap 28-29 pie āra temperatūras -10. Siltumsūknis strādā aptuveni 50% laika.
Es gan nedaudz esmu pietūnejis service menu integrāļus, lai viņš slēgtos iekšā vēl retāk un lai nelietotu TENus vispār: INTEGRAL(A1) izmainīts no 60 uz 80, INTEGRAL(A2) no 600 uz 990. START INTERVAL no 20M uz 30M.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JK (---.dati.lv)
Datums: 07/01/2008 23:44

Paldies par atbildēm. Nedaudz precīzāka informācija - SS Thermia Diplomat 12 kW. Visur siltās grīdas ~ 180 kv. m. Tie rādījumi, par kuriem rakstīju - īpaši returnline 32, bija sestdien, kad ārā bija -11, HeatCurve bija 33, Room 20 un eksperimentēju ar 1. un 2. stāva kontūriem (vai tie uzvedas vienādi). Pie -10 grādiem returnline ir apmēram 29 - 31 grādi. Bet sūknis visu laiku grib ieslēgties. Lūk piemērs - sūknis ieslēdzas pie Integral -62 un šādiem rādījumiem Supply 29(36), return 29(55 - tas ir maksimālais lielums un cik saprotu neietekmē SS darbību). Pēc tam apmēram 20 sekundēs supply sasniedz 30 grādus, bet 2 minūtēs 36 grādus. Tā kā supply ir mazāks par prasīto, tad Integral samazinās uz -68. Kad ir sasniegti 36 grādi, tad Integral nemainās. Apmēram pēc 20 min. supply ir 37(36), bet return 30. Tagad integral palielinās (iet uz 0) un tā kā tas ir 1 grāds minūtē, tad tikai pēc stundas tas sasniedz 0 (supply pēc ūdens sildīšanas sasniedz 38)un SS atslēdzas. Bet tālāk jau supply ātri nokrītas līdz 30 grādiem, kā rezultātā pēc 10 min. SS atkal ieslēdzas. Tāpēc arī iznāk, ka SS 10 min. nestrādā, bet pēc tam strādā un patērē 4,2 kW/st. Un līdzīgi notiek arī siltākā laikā - pat septembrī SS strādāja 2 -3 reizes stundā. Teni gan nav ieslēgušies un mājā ir normāls siltums. Grīdu pamēriju ar parastu termometru - liekas, ka 26 grādi uz lamināta ir labi. Pat tad, kad 1,5 st. pie -10 atslēdzu vienu stāvu, return tajā nokritās no 31 uz 28 grādiem, bet termometrs joprojām rādīja 26 grādus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 08/01/2008 00:15

Kāpēc tad tie sistēmas ierīkotāji (starp citu, kas pa kantori tas ir?) nav uzlikuši max returnline uz 45, kā pienākas siltajam grīdām?
Tas, ka SUPPLYLINE strauji krītās pēc ūdens sildīšanas ir normāli. INTEGRAL nav nekāda sakara ar SUPPLYLINE. Tikai atkarīgs no RETURNLINE.
"Tā kā supply ir mazāks par prasīto, tad Integral samazinās uz -68"
Piemēram tā nav taisnība, jo 36 kā reizi ir tā temperatūra, ko viņš grib tur iegrūst iekšā. Iekavās ir turpgaitas mērķa temperatūra un tā ir tikai atkarīga no heatcurve un āra temperatūras.
Ko nozīmē "liekas, ka 26 grādi uz lamināta ir labi"? Tev termomets uz lamināta rāda 26 grādus? Kāda tad ir temperatūra, piemēram metra augstumā? Tur tak reāla pirts sanāk.
Man virs lamināta ir 22 grādi un durvju roktura augstumā aptuveni tas pats, dažreiz par kādu pusgrādu atšķiras. Digitālais termometrs, kas paredzēts temperatūras mērīšanai istabā un ārā. Termometrs stāv uz grīdas, bet to vadu ar sensoru galā, kas jāliek ārā, piesēju pie durvju roktura.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JK (87.110.11.---)
Datums: 08/01/2008 01:14

Es piekrītu, ka normāli būtu, ja integral balstītos uz returnline, jo tas jau faktiski parāda grīdas temperatūru. Diemžēl tas tomēr ir saistīts ar supply temperatūru (gan pēc dokumentācijas, gan pēc tā, ko redzu). Tāpēc tai max return temperatūrai pie šiem rādījumiem nav īpašas nozīmes, jo tā vienalga netiek sasniegta. Un integral tā arī izveidojas - SS ieslēdzas pie -62, tad paiet laiks, kamēr tas uzkāpj uz vajadzīgiem 36 grādiem un pa šo laiku starpība starp reālo temperatūru un vajadzīgo ir negatīva. Tāpēc tas pagūst nomainīties līdz -68. varbūt, ka problēma ir tā, ka tā vajadzīgā temperatūra 36 grādi tiek sasniegta ne uzreiz. Un vēl kas - virs vajadzīgās temperatūras SS jau silda visai negribīgi. Varbūt, ka vainīgs Brine out (in) - starpība ir 3 - 4 grādi? Parasti bija -2 +1, vai -1 +3. Ir 2 āra kontūri pa 275 m. It kā darbojoties katram kontūram atsevišķi, nekas būtiski nemainās - tas saka, ka viņi darbojas, bet īsti nav zināms, vai darbojas pareizi.
Room ir uzlikts 20 grādi, termometrs metra augstumā gan rāda vairāk - 21 - 22 grādi, bet uz grīdas tas rāda pie 26 grādiem.
Par firmu pagaidām neko neteikšu, bet tā ir pietiekami zināma. Vienkārši viņi paši arī tagad īsti nezina, kas notiek un tāpēc negribas blamēt - ja nu vainīgs ir kas cits.

Vēl man nav skaidrs - ja SS darbojas 50% no laika, tad jau tas dienā darbojas 12 st. Bet tas ir ~ 50 kW jeb 1500 kW mēnesī. Bet pēc visa šeit rakstītā tādi skaitļi nav - Inesei pa ziemassvētkiem tikai 600 kW ar visu citu elektrību. Man toties no 20 novembra mēneša laikā SS katru dienu strādāja no 1- - 12 st un sanāca tie 1500 kW un tad prasīju uzstādītājam solītās garantijas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: debs (80.233.137.---)
Datums: 08/01/2008 17:31

Man ir 1580 kWh kopejais par novembri (pec pieredzes zinu, ka uz apkuri ir max 1000), 230m2, radiatori, 300 litri karstais uudens. Nibe Fighter 10kw, 500m kontuurs maala zemee. Nezinu, iespeejams ka ir liels pateerinsh, bet taa nu tas i.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 08/01/2008 18:13

Teikšu atklāti - man tie supyline un returnline rādītāji tumša bilde, tos arī nepētu, bet man šķiet aizdomīgas 2 lietas - 1) - pārāk maza tev tā starpība starp brine in un brine out, tikai 3-4 grādi. Man parasti ir 7 un uzstādītāji teica, ka tas ir ļoti labi! Tātad pēc manas saprašanas tev kaut kas nav īsti labi ar kontūru, nu pamēģini to filtru iztīrīt! vai arī viņš par īsu? Kontūrs man mitrā māla zemē 1,5 m dziļumā 480 m (kāpēc tev 2 kontūri?). Jauda arī tev tam verķim liela, man uz tādu pašu platību ir 8 kW sūknis un tas esot ar rezervi (varbūt gan, ka mums siltinājums atšķiras!).
Vēl pamēģini padarboties ar heatcurve, jo ja tev uzstādītā temperatūra ir 20 grādi, bet reāli ir vairāk, tad viņš tomēr silda vairāk, kā vajadzētu. Pēc manas saprašanas labāk ir, ka viņš rāda tik cik telpā arī ir, nevis jāzīlē - gribu 20 grādus, tātad jāuzstāda 18.... Un temperatūras regulēšana ar heatcurve ir ekonomiskāka nekā ar telpu temperatūru - tāvairāk domāta īslaicīgām izmaiņām. Piedzen heatcurve tā, lai uzstādītā telpu temperatūra sakristu ar reālo telpās. Man ir uzlikts 30 (biju uzlikusi 28, bet uznākot aukstumam, tomēr drusku par vēsu). Neesmu stāvēju klāt un skatījusies, cik bieži viņš ieslēdas, bet kad pieeju paskatīties āra temperatūru, tad viņš biežāk nestrādā nekā strādā. Reizēm silda ūdeni, bet mājas sildīšanas režīms šajā laikā parādās samērā reti. Nu 50% laika viņš man pilnīgi noteikti nestrādā!
Katrā ziņā vismaz es sauktu uztādītājus, lai viņi dara un regulē kamēr rādītāji sasniedz normālus lielumus! Viņi tomēr ir devuši kaut kādas garantijas, kā tas sūknis strādās! Lai veicas!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 08/01/2008 19:43

JK, instrukcijā nav teikts, ka INTEGRAL ir atkarīgs no SUPPLYLINE, bet gan no ACTUAL FEED LINE TEMPERATURE. Teikšu atklāti, nezinu vai tas ir tas pats, kas SUPPLYLINE, vai varbūt, ka viņš ņem tur kautkādu vidējo starp RETURNLINE un SUPPLYLINE. Man visu laiku likās, ka tas ir vairāk atkarīgs no RETURNLINE, bet varbūt kļūdījos. Ja gribi konkrēti noskaidrot, paprasi support@#$%&thermia.com. Viņi ir ļoti izpalīdzīgi - vienmēr ir atbildējuši uz visiem maniem jautājumiem.
Man gan tomēr liekas aizdomīgi, ka pie grīdas tev ir 26 grādi, bet metra augstumā 22. Varbūt man kaut kāds līks termometrs, bet man grīdas temperatūra laminātam ir praktiski tāda pati kā metra augstumā. Nu dažreiz max par vienu grādu atšķiras.
Tev tās grīdu caurulītes pareizā dziļumā atrodas?
Runājot par elektrību, man ir apmēram 2000kWh (siltumsūknis + viss pārējais) šajos aukstajos mēnešos, bet apsildāmā platība gan man arī ir daudz lielāka.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JK (---.dati.lv)
Datums: 08/01/2008 20:35

Paldies par atbildēm un komentāriem un vēl papildus informācija. Kā jau minēju, tad no 20. novembra man SS dienā strādāja no 10 - 12 st., tai skaitā apmēram 2 st. uz karsto ūdeni (cilvēku maz, patēriņš nav liels, bet saka, ka tas tāpēc, ka ir cirkulācija uz 2 dvieļu žāvētājiem - man gan nepatīk, ka siltā ūdens temperatūra strauji krītas). Varbūt, ka tās stundas nekas traks nebūtu, bet redzu elektrības patēriņu - un tas man iznāk atbilstoši kompresora jaudai 4,2 kW. Tāpēc dienā patērē 50 - 60 kWh. Un tas jau būtiski pārsniedz projekta patēriņu, kurš paredzēja uz gadu patēriņu 6200 kWh. Neko neteiktu, ja būtu vēl 8000 kWh gadā, bet tā kā tas viss netiek ievērots, tad prasīju uzstādītājiem un viņi mēģina kaut ko darīt - drīzumā mērīs temperatūru abos kontūros, lai noskaidrotu, vai tie funkcionē pareizi. Viņi paši saprot, ka kaut kas īsti labi nav, bet pagaidām nespēj atklāt ne paši, ne papildus konsultants. Kāpēc Brine in ir tik zema - viena no hipotēzēm ir tā, ka SS strādā par daudz un tāpēc zeme tiek atdzesēta, vēl, ka stipri mālaina augsne. Bet starpība 3 - 4 grādi esot normāli.

Inese_X: SS jaudu un kontūra garumu noteica ar programmu uz 200 kv.m. māju (reāli apsildāmā platība nedaudz mazāka, bet augsti griesti). Un ja pareizi saprotu, tad kontūrs nevar pārsniegt 500 m, tāpēc taisīja 2 kontūrus, lai kopā būtu 550 m. Ierakšanai klāt visu laiku nebiju un nevaru pateikt, vai visi 550 m ielikti un vai pareizā dziļumā, bet firma nodarbojas ar to masveidā un nav pamata neticēt. Regulēšanu arī taisām ar HeatCurve - faktiski pietiek ar 29 -30, jo 28 ir nedaudz par mazu. Bet SS joprojām strādā ilgi un elektrība tāpat tiek tērēta. Un SS ir ļoti viegli noteikt, cik tas ir strādājis - ir tāds režīms Opeartion Time un atliek to paskatīties 2 laika periodos un viss būs redzams.

Pow: FEEDline tagad ir supplyline - instrukcijā ir viens, bet uz SS jau cits. Un tas tik tiešām par Integral ir tā, kā minēju - vispirms to pastāstīja viens no montāžniekiem un tad pats pārbaudīju. Par termometru - esmu pārbaudījis, ka pats termometrs un tā izvads dod dažādas temperatūras un te es termometru biju nolicis guļus uz grīdas - varbūt, ka kaut kas nav precīzi, bet būtiski bija tas, ka grīda bez sildīšanas 1,5 st. laikā neatdzisa. Grīdas taisīja tā pati firma un ceru, ka tur viss kārtībā. Kas man nepatīk - nav skaidrs, kāpēc tad, kad strādā tikai viens stāvs, sypplyline pieaug straujāk (līdz ar to SS strādā mazāk), nekā tad, ja ieslēgti abi stāvi - it kā returnline temperatūra vienāda un siltuma nesējs no return caur SS sildītāju nonāk uz sypply. Vai kontūru garums kaut kā to ietekmē? Varbūt, ka izmainās plūsmas ātrums, kaut arī tas ir cirkulācijas sūkņa ziņā? Un vēl - kāpēc pie 1 stāva supplyline temperatūra ātri kļūst lielāka par prasīto (protams, ka returnline tad pieaaug straujāk, jo te kontūrs ietekmē), bet pie abiem stāviem SS sāk mocīties jau pie prasītās temperatūras

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/01/2008 00:33

Jā, to operation time dikti studēju pirmajā ziemā, tagad vairs uzmetu aci tikai displejam... Intereses pēc varu atkal papētīt. Par Heatcurve Tu pats rakstīji, ka Tev ir 33, tāpēc teicu, ka var mazāk, īpaši, ja reālā un uztādītā stipri atšķiras. Bet tas nu tā, nav tik būtiski! Lai veicas atrast kļūmi, jo SS ir to vērts lai par viņu priecātos!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 10/01/2008 17:34

Tauta, sorry par dezinformāciju! Tāds brīnums mans ss izrādās ka nav gan, jo 600 kW bija iepriekšējā mēnesī, bet decembrī (saņēmu vakar rēķinu un apskatījos kārtīgi) 600 kW bija tikai nakts un brīvdienu tarifā (laikam tikai to ātrumā biju parēķinājusi), bet dienā vēl 390 kW klāt, tātad kopā gandrīz 1000 kW kopējais elektrības patēriņš. Tā jau domāju, ka pa garajām brīvdienām bišku vairāk tērējām!
JK - apskatījos vienu diennakti tagad atkal operation time - 24 st. laikā ss strādājis 9 stundas. Tagad gan atkal ir palicis siltāks, bet toties vējš tieši logos...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Guntis2 (---.brc.lv)
Datums: 10/01/2008 18:25

Paldies Inese_X. Es jau biju šokā par to, ka mans ss tērē pārāk daudz un vispār man ar ekonomēšanu ir galīgā tūtē (gribēju jau saukt uzstādītājus, lai taču dara kaut ko). Tagad tu mani nomierināji. Man decembrī nakts laikā 814 kWh, diena laikā 860 kWh, tātad kopā 1674 kWh (ieskaitot pirti, kas garajās brīvdienās tika darbināta sevišķi cītīgi). No tā ss ir patērējis 960 kWh.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JK (---.dati.lv)
Datums: 10/01/2008 19:07

Paldies, Inese, par datiem. Man vakar atkal bija uzstādītāji un kopīgi apskatījāmies SS datus - no 30. decembra SS vidēji ir strādājis > 13 st./dienā, bet trakākais ir tas, ka elektrības patēriņš atbilst kompresora max jaudai (man tas ir 4,2 kW) un rezultātā pa 10 dienām patēriņš ir ~ 700 kWh. Uzstādītāji nomērija temperatūru kontūros un arī mājas dažādās vietās, lai paskatītos, vai māja nav "galīgi caura". Liekas, ka viss ir normas robežās, bet nākošnedēļ vēl drošības labad taisīsim termogrāfiju. Sāk izskatīties, ka kaut kas nav kārtībā ar pašu SS - vai nu tam īsti labi nestrādā siltummainis, vai kaut kas grīstē ar "smadzenēm". Uzstādītāji mēģinās kontaktēties ar zviedriem - lai tie pasaka, kas var būt. Es gan jau pats uzrakstīju zviedriem, lai pasaka, kādam jābūt darbības laikam un patēriņam pie konkrētiem datiem. Pagaidām tie vēl nav atbildējuši. Varbūt, ka citiem foruma dalībniekiem arī ir dati par nostrādāto laiku un atbilstošo elektrības patēriņu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 11/01/2008 01:14

JK, tava kompresora max jauda (4.22 kW) tiek sasniegta tikai pie BRINE temperatūras +10. Tev BRINE temperatūra, kā pats teici ir ap 0 grādiem, tātad kompreasora patērētā el. jauda ir 2.71 (ražojot +30 grādu ūdeni) - 3.96 kW (ražojot +50 grādu ūdeni). Siltuma jauda attiecīgi - 15.9 - 14.35 kW. Protams, klāt jaskaita cirkulācijas sūkņu jauda. Siltā ūdens cirkulācija darbojas visu laiku, BRINE tikai kad darbojas siltumsūknis.
Liekas, ka tev ir kompresors ZH38K4E-TFD (no tā specifikācijas ir šie skaitļi).

Patērētā elektrība te nebūtu varbūt tik svarīga. Labāk sarēķini saražoto siltumu un tad skaties, vai tur viss kārtībā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JK (87.110.170.---)
Datums: 12/01/2008 00:55

POW: Paldies par atbildi. Es arī atradu šo kompresoru un sastādīju pat tabulu, lai var redzēt, kad darbības režīms ir vislabākais. Man gan laikam ir cits kompresors, jo SS ir TWS ar Scroll tipa kompresoru - liekas, ka tā jauda ir 4,4 kW. Nu bet tas būtību nemaina. Saņēmu atbildi arī no Thermia, kuri teica, ka pie tiem datiem, ko uzdevu(ārā +2, istabā 20, curve 30), 12 st. darbība dienā ir normāla un patēriņš ir 2,9 kW/h (nezinu par cirkulācijas sūkņiem). Diemžēl tas, ko redzu, ir pavisam cits - reāli SS par 1 st. paņem ~ 4kW. Tā tagad ir kaut kur 1550 st. un vairāk par 8000 kWh. Diemžēl man nav visi dati, jo sākumā dažādām temperatūrām nepievērsu uzmanību, bet zinu, ka maijā rakstīju uzstādītājiem, jo tad pa mēnesi SS bija nostrādājis 257 st. un patērējis ~ 1000 kWh. Un līdzīga aina bija oktobrī. Tāpēc jau minēju, ka ir tāda sajūta, ka defekts ir kaut kur pašā SS un ļoti ceru, ka uzstādītājiem izdosies dabūt detalizētu atbildi no zviedriem (it kā tie atbild visai negribīgi, bet mūsējiem jau uzreiz negribas teikt, ka defekts ir zviedru ražojumam). Protams, ka drošībai vēl taisīsim termogrāfiju, jo citādi visu varēs novelt uz māju. Bet man vismaz liekas, ka gluži caura jau nu viņa nav - grīda un istaba neatdzisa pa 1,5 st pie -12 grādiem. Vasarā, kad ārā bija karsts, tad iekšā bija patīkami.

Varbūt tomēr vari pateikt, kur labāk ņemt formulas aprēķinam - pa brīvdienām tad varētu parēķināt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (195.122.3.---)
Datums: 12/01/2008 19:04

JK
Ienāca doma. Apskaties, kas notiek ar karsto ūdeni. varbūt pretvārsts netur un tas tikai dragā, lai uzsildītu to.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kkk (194.200.70.---)
Datums: 14/01/2008 20:27

Pievienojos ss (Thermia) īpašniekiem :)
Kāda jums ir Brine in t šobrīd, kad ārā ir silts? Man ir tikai +1 (brine out ir -2). Vai tas liecina, ka kaut kas nav īsti labi ar āra kolektoru? Lasīju iepriekšējos komentos, ka citiem ir +3

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: K (---.apollo.lv)
Datums: 14/01/2008 22:52

3 dienu statistika :)

-1 out, +3-+4 in. Kontūrs 1-1.2m dziļumā. Jā, sekli, bet zemei augsti gruntsūdeņi un pazemes avoti. Pie pašas mājas smiltis, bet lielākā kontūra daļa kūdrā.


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: K (---.apollo.lv)
Datums: 15/01/2008 00:53

Pow, tev bija Thermia Diplomat, ja? Kā tiek pie service menu un kur aprakstīti tie A1, A2, Start Interval parametri? Lietotāja dokumentācijā nekas tāds nav aprakstīts :)

Pats izdomāji, vai servisa cilvēki ieteica mainīt šos: INTEGRAL(A1) izmainīts no 60 uz 80, INTEGRAL(A2) no 600 uz 990. START INTERVAL no 20M uz 30M ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 15/01/2008 18:54

K: tā informācija ir uzstādītāja rokasgrāmatā (Thermia Diplomat TWS Installation instructions 9680-56117001 9680-56585001). Pats izdomāju.

kkk: BRINE IN +4, BRINE OUT -4 (kompresora darbības laikā).



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  ********   ********   **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **     **  **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **     **  **     ** 
 ******    **  **  **  **     **  ********   **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **     **   **   **  
 **        **  **  **  **     **  **     **    ** **   
 ********   ***  ***   ********   ********      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727