UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 25/10/2012 14:10

Man ir parastais, sarkanais, 10 litrīgs, viss bumbās, zemes kontūram tak vispār temperatūra mainās no +10 līdz 0, nesaprotu, kam tur vispār izplešanās trauks, tur ar izplešanās krūzīti pietiktu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 25/10/2012 14:20

Tajās pāris sitēmās kas ir redzēts , ir bijis caurspīdīgais plastmasas trauks . Smuki redz šķidruma līmeni . Kaut kā tādus traukus neesmu redzējis parastajos veikalos pārdošanā .
Nu ja Tu saki ka der arī parastais ,tad ir vienkāršāk , būs veikalā jāpaintresējas , ko tur teiks .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 25/10/2012 14:25

Vai tik tas nav kaut kāds atvērtais trauks, man gan laikam ir nevis 10L, bet gan 5 L. Lai zinātu, vai ir, vai nav šķīdums, ir izdomāta tāda lieta kā manometrs. Starp citu zemes kontūram rekomendē pēc dažu mēnešu darba izņemt gružu sietiņu hidrauliskās pretestības mazināšanai.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (212.93.105.---)
Datums: 25/10/2012 18:11

Caurspīdīgais trauciņš ir Niebe produkts, man arī tāds ir. Tā galvenā funkcija laikam nav izplešanās kompensācija, bet kontrole, ka sistēma pilna, ļoti labi noder arī atgaisošanai.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (91.105.64.---)
Datums: 25/10/2012 19:26

Pēc pāris mēnešiem izņemam sietiņu un ko tad, kad papildinām kontūru? Liekam atpakaļ vai nē?
Cik litrus sezonas laikā sanāk piešaut klāt zemes kontūram? Es te tikko piešpricēju kādus 6 litrus un pacēlu no 0.8 uz 1.8.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 26/10/2012 09:12

Tev ir caurspīdīgais trauks, vai arī Tu vadījies pēc spiediena lai papildinātu ?
Un ja sistēma ir no viengabala caurules , kur tas šķidrums var pazust ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 26/10/2012 09:25

Nekur viņš nevar pazust - slēgtā apkures sistēmā spiediens nekrīt ne par iedaļu pat 10 gadus. Ja jāpielej 6 litri - 100% ir sūce. Otrs variants - zemes kontūrs nav atgaisots. Ja neatgaiso pa vienai cilpai ar jaudīgu sūkni, atgaisošana var ilgt daudzus gadus, jo horizontālajā kontūrā gaisa burbulis uzpeld un izstiepjas kā gara desa - ar parastu cirkulācijas sūkni viņu no kontūra izdabūt ir neiespējami. Zemes kontūrs jau nav 100% horizontāls - pietiek tur būt kaut kādam 5cm uzkalniņam zem zemes un viss, tas burbulis tur arī caurulē veģetē. Ja sistēma atvērta - nu tad ir cita štelle - tad var zaudēt uz iztvaikošanas rēķina.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (46.109.217.---)
Datums: 26/10/2012 11:22

man āra kontūram ir automātiskais atgaisotājs, kurš šņākuļoja kādus pāris gadus, kamēr pamazām izdzina laukā gaisu.
kopumā kādus litrus 5 vai drusku vairāk uz tā rēķina esmu pielējis. tagad vairs nav vajadzība. ar caurspīdīgajā bundulī esošo daudzumu pilnīgi pietiek, lai nokompensētu kontūrā esošo, apmēram 480 litru glikola, termoizplešanos temperatūru diapazonā no +2 martā līdz +16 augustā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 26/10/2012 12:14

v_t, kāda diam. caurule, cik gara un dziļi ir ? Baigās t svārstības ...

Savam SS ieraku nepilnus 500 m 40 mm , kad raku , domāju ka labāk būtu vajadzējis ņemt 32 . Ellišķīgi smaga un cieta .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 26/10/2012 12:24

v_t: Tavs piemērs ir pavisam klasisks neprofesionālas uzpildes rezultāts. Man bija tieši tas pats ar silto grīdu uzpildi pilnīga diletanta izpildījumā. Par laimi ar kaimiņu atgaisojām pareizi pāris stundu laikā. Pildot zemes ss kontūru gan cilvēks, kas to darīja, jau darīja pareizi. Man zemē ir 25mm caurule, bet cilpas ir īsas - 4x80m. Mājā 2 kolektori. Pareizi uzpildītai sistēmai kāds burbulis var izskriet, bet principā nē. Ja pareizi atgaiso, tad spiediens ir nekustīgs no pirmās dienas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 26/10/2012 13:09

Kā ir PAREIZI uzpildīt kontūru ar siltumnesēju ?
Jo man tas darbs vēl ir priekšā !

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 26/10/2012 13:29

Elementāri - vajag kārtīgu ūdenssūkni ar lielu ražību - derēs vai nu iegremdējamais, vai parastais. Sūkni ieliek spainī (ja iegremdējamais), pieslēdz izeju pie viena kontūra gala, kontūra izeju spainī, sūkņa ieeju arī spainī, ja ārējais, iegremdējamā gadījumā neko. Tad spainī ielej siltumnesēju un slēdz sūkni iekšā. Lej, kamēr vairs neēd un ir uzpildījies, tad turpina dzenāt pie pilna spaiņa, kamēr no cilpas izejas vairs spainī nenāk gaisa burbuļi, tīrs siltumnesējs. Tad slēdz ārā. Faktiski jebkuru sistēmu šitā pārdesmit minūtēs uzpilda, ka prieks. Ideja tāda, ka ir ļoti liels plūsmas ātrums un gaisam nav laika aizķerties, tas ar joni tiek iznests ārā. Ja ir vairākas cilpas, pilda pa vienai, pārējās aizgriežot. Siltās grīdas pilda tieši tāpat. Faktiski šī jau arī ir vienīgā metode (un nevis kaut kāda pareizā), citu principā nav.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 26/10/2012 14:18

Paldies !
Līdzīgi kā biju jau domājis darīt .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (46.109.217.---)
Datums: 26/10/2012 17:47

manā gadījumā kontūrs pildīts profesionāli un pat ar pārcentību.
ar jaudīgu sūkni dzenāja to zupu kaut kur pusstundu, sen jau neviens gaisa burbulis tur nenāca. drīzāk ar to ilgo dzenāšanu zupa tika uzgāzēta kā šampaniets. tas pēc tam laika gaitā izdalījās un nāca laukā.

grīdas kontūrus pilda pavisam vienkārši, bez jebkādiem sūkņiem. priekš tā ir pilsētas ūdensvads, kas ir pievienots arī grīdu sistēmai. pa vienai cilpai tik ņem un pilda, atgriežot un aizgriežot atbilstošos krānus. izprieca.

man ir 40 mm caurule, apmēram 480 m, līdz 2 m dziļumā. bet t svārstības sezonas griezumā ir vidēji statistiskās. man nav nekas iebilstams, ka zeme sasilst līdz 16 grādiem, un atdzisusi zemāk par +2 arī nav. kā jau pie cilvēkiem.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: J (78.84.235.---)
Datums: 27/10/2012 12:45

Man arī ar to silto grīdu caurulēm jocīgi. Pirms betonēšanas nopresēja un tā arī nostāvēja. Tagad pirms palaišanas vēlreiz atgaisoja, taču pēc sistēmas palaišanas spiediens nokritās no 2 atmosfērām uz 0.2. Pec atkārtotas spiediena uzdzīšanas spiediens krītas minimāli.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (84.237.191.---)
Datums: 27/10/2012 13:25

Sūcei nav jābūt lielai. Man bija elektrokatls, kuram pavisam nedaudz pilēja drošības vārsts - nu varbūt piliens dienā. Bet tāpat tas bija ļoti labs iemesls konstantam spiediena kritumam. Kad saņēmos un salaboju, spiediens pilnīgi bez izmaiņām nostāvēja 2 gadus. Ja krīt, jāmeklē kreņķis, reizēm tā ir pat nepamanāma sulošana kādā savienojumvietā. Ja sistēma pildīta ar ūdeni, domāju, nemaz i nepamanītu, jo sulojamais ātrāk iztvaiko kā nopil, bet tā kā man ir zilais etilēnglikola šķīdums, jebkuru sulošanu atklāt ir daudz vienkāršāk.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (91.105.64.---)
Datums: 28/10/2012 09:37

Pameklēju sūci, atradu šadu ainu zem pakojuma- tie striķi ir mazliet mitri pie baltās trubas.
[www.bildites.lv]
Vai to dzels pāreju var pievilkt? Neesmu santehniķis.....
Ja es šo pievilkšu uz plastmasas trubas pusi vai šī nenāks nost no ss? Moška ir kāds smāķis ar ko noziežot var apstādināt izgarošanu/sūci? Mazliet bail vilkt - ka sāks nākt ārā rozā šļura - nebūs forši..

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 14/12/2012 15:40

Jautājums zemes siltumsūkņu īpašniekiem - kā pie esošajiem laika apstākļiem strādā jūsu siltumsūkņi? Cik ilgi strādā, cik atpūšas?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.65.---)
Datums: 14/12/2012 16:28

divas reizes stundā apmēram pa 4-5 min
temperatūra telpās 20, grīdas atpakaļgaita 25.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 14/12/2012 16:54

v_t
Saprotu, ka 25 grādi ir temperatūra pēc līknes (t.i., ārējās temperatūras) - kādi tev uzstādījumi - par cik grādiem nokrītoties zem tiem 25 grādiem sūknis sāk darboties un cik grādus virs beidz darboties?

Uzstādījām siltumsūkni, šobrīd tas darbojas nereāli daudz. Māja šobrīd nav siltināta (apmests dzelzsbetons), droši vien ir lielāki siltuma zudumi kā vajadzētu. Kā arī māja šobrīd nav apdzīvota. Tā kā sūknis uzstādīts pirms 2 mēnešiem, tad nu eksperimentējam. Līkne pieregulēta tā, lai telpās būtu 15 grādi. Sildīts tiek ar radiatoriem (pēc izmēriem lieli, jauni). Pie +5 grādiem tas darbojās aptuveni 8 h diennaktī. Tas tā kā būtu ok, ja ņem vērā, ka māja nav siltināta utt. Taču šobrīd pie mīnusiem (-2; -8) tas darbojas 20 h dienā! Radioatoru šķīdums tiek uzsildīts lēni un mokoši. Radiatori dziest ~ 1/2 stundu un tad atkal sākas sildīšana.
Nākotnē, protams, plānots māju siltināt, bet šobrīd mēģinām saprast, vai tiešām tā ir tikai siltināšanas vaina..



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  **         ******** 
  **   **   **        **     **  **    **   **       
   ** **    **        **     **  **    **   **       
    ***     ******    *********  **    **   ******   
   ** **    **        **     **  *********  **       
  **   **   **        **     **        **   **       
 **     **  **        **     **        **   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727