UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mw (212.93.105.---)
Datums: 30/01/2013 21:04

Tur jau tā lieta, ka pēc spiediena neredz vai gāzes pietiek vai nē, tāpēc arī neliek manometrus! To var notiekt tikai pēc svara, gāze jāizpumpē (vakumēšana) un jāiepild tik kg cik norādīts ss raksturojumos.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 31/01/2013 11:30

Domāju ka noteikti ir sakarība starp gāzes daudzumu noslēgtā sitēmā, un sistēmas spiedienu darba brīdī . Savādāk jau atsevišķi ražotāji neliktu manometrus vai spiediena devējus . Arī Thermia, skatos grāmatiņā ka atsevišķiem eksemplāriem var nolasīt spiediena rādījumus .Arī mūsu Latvijas ražotājs standartā liek manometrus .
Tagad sanāk tā, vai nu man jāgaida līdz SS netiek galā un sāk piesildīt ar teņiem, un tad ir skaidrs ka nav gāze, vai katreiz aizdomu gadījumā jāsauc speciālists lai nosver freonu :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (80.81.53.---)
Datums: 31/01/2013 12:09

Manometru ar pievienojuma galu var nopirkt SIA Reverss, ņemt ciet. Pieliec manometru, un redzi ka ss strādājot pēc kompresora ir 25bar, ko no tā var secināt tikai to ka gāzes spiediens konkrētajā brīdī ir 15bar, atbilstošā gāzes temperatūra šajā brīdī 40'C. Un spiediens kāpj, jo apkures loka temperatūra pieaug... Izslēdzas, spiediens samazinās, apstājas pie 5bar, un turpina kristies, jo stāvot ss gāze dziest.

Pareizi ir mērīt 4 punktus un katrā no tiem noteikt gan spiedienu gan temperatūru 1)pēc kompresora, 2) pirms kompresora, 3) pirms trv, 4) pēc TRV, tad skatīties tabulā par cik grādiem ir subcooling, par cik overheating, likt formulā entalpijas un izrēķināt darbu ko ss kompresors ir veicis.

Man pareizāk likās uzlikt siltuma skaitītāju, labi var redzēt vai ss strādā pareizi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 31/01/2013 12:56

Man mašīnai kondiš švaki pūta. Aizbraucu uz kantori, šie pieslēdza 1 caurulīti un pēc 1 minūtes pateica, ka freons ir apmēram 20% no vajadzīgā. Ar to pašu aparātu uzpildīja un gatavs. 20 Ls.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Sniegavīrs (87.110.16.---)
Datums: 05/02/2013 10:35

MW Wrote:
-------------------------------------------------------
Pieliec manometru, un redzi
> ka ss strādājot pēc kompresora ir 25bar, ko no
> tā var secināt tikai to ka gāzes spiediens
> konkrētajā brīdī ir 15bar, atbilstošā gāzes
> temperatūra šajā brīdī 40'C.

Pēc kādas formulas korelēji spiedienu no 25bar uz 15bar?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: crab (83.241.43.---)
Datums: 09/02/2013 13:40

uzdūros idejai par "budžeta termogrāfa" izveidošanu. Izklausās interesanti:
[www.xakep.ru]

Nez kāds būtu rezultāts :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Ai Gars (212.93.105.---)
Datums: 09/02/2013 21:20

Sveicināti - tēma - zemes siltumsūknis?!
Atvainojos, nemēģināju izlasīt iepriekšējās 70 lapas, bet nu jau PIERĀDĪJIES ka šamais SS nav ne ekonomisks, ne manuprāt galvenais, VIDEI saudzīgs apkures veids. Šaubas radās jau sākumos ~ 2005 gadu , kad pat "zaļie" Vides fakti ar Olti mēģināja masēt šo nesaaimniecisko ideju.
Piemērs ko redzēju savām acīm - kaimiņam skarbajā februārī pirms 3 gadiem mēnesī noēda 4 0 0 0 kwh. Jā, četri tūkstoši !
Vēl vien s bizness ar zaļu lentīti pār rullējis Latvijai. Kurš būs nākamais ?!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Sniegavīrs (87.110.16.---)
Datums: 09/02/2013 23:11

Biju kādā mājā apkopt kondicionierus. Meklējot el. automātus atslēgšanai, "uzdūros" baltai kastei ar caurulēm (zemes siltumsūknim). Jautāju saimniecei, kā tad ir ar tādu sildīties? Atbilde bija - Mēs to krāmu nedarbinam, drausmīgi tērē elektrību. Iemetam kamīnā malciņu - visa māja ātri silta. ;)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: J (78.84.242.---)
Datums: 09/02/2013 23:46

Nu pilnīgs bleķis - šoziem 0.20lvlv/m2 mājai ar zemes SS, ~1ls/m2 dzīvoklim ar centrālo pilsētas gāzes apkuri!
Tas, ka malka ir pats letākais apkures veids šaubu gan nekādu arī nav!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (82.145.211.---)
Datums: 10/02/2013 08:16

man kādi 600kw būs pa pagājušo mēnesi uz 140 m2.
Dubaks jau arī bij tāds neko...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 10/02/2013 11:11

Un kur tādi mudaki rodas, kas no 1 neveiksmīga un varbūt saplīsuša agregāta izdara valsts mēroga secinājumus? Tas ir kā braukt ar 3 cilindriem un teikt, ka iekšdedzes dzinēji ir pilnīgākie mēsli, jo raustās un neiet. Man no apkures sezonas sākuma līdz šim brīdim vidējais COPs ir 4.7. Tā kā, nevajag gudri *****. Ar SS tehnoloģiju viss ir kārtībā, kārtībā nav ar mūsu māju siltināšanu un daudzu SS uzstādītāju kompetenci.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: bbbb (46.109.13.---)
Datums: 10/02/2013 12:24

aaaa, labāk pasaki savu janvāra elektrības rēķinu un vidējo temp mājā nevis COPu

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 10/02/2013 13:03

Temperatūra un rēķins neizsaka pilnīgi neko! SS gadījumā vienīgais rādītājs ir COPs. Man kolēģim kaimiņi kādus 3 gadus kurināja ar "siltumsūkni". Lieki piebilst, ka rēķini bija simtos. Izrādās, visu šo laiku, kompresors vispār nebija strādājis freona trūkuma dēļ, kurināja tīri ar iebūvētajiem TEŅiem, tātad ar tīru elektrību. Un skaidrs, ka visi apkārtējie kaimiņi to vien dzird, kāds mēsls ir tas siltumsūknis un nekad mūžā tādu nelieciet, jo, redz, mums rēķini ir simtos.
4000 kWh mēnesī nozīmē tikai vienu - vai nu sūknis nestrādā pareizi, vai nu māja ir 500m2 liels šķūnis bez siltinājuma. 4000 kWh enerģijas ar COPu 4.5 atbilst 10 m3 malkas vai 800 Ls/mēnesī, ja būtu dabasgāzes apkure! Tu gribi teikt, ka tas ir normāli un bez SS viņš mēnesī nokurinātu 10 sterus sausas malkas? Es nedomāju, ka tas ir iespējams. Savukārt, ja sūknis nestrādā, bet silda tīri ar TEŅiem, tad gan tas ir pavisam reāls cipars.
bbbb: savu rēķinu un temperatūru nerakstīšu, lai Tevi lieki neuztrauktu, tikai gribu teikt, ka es ar savu SS esmu ļoti apmierināts, protams, ir pāris lietas, ko uzstādītāji neparedzēja un būtu darījis savādāk, bet nu tas tā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: DsKs (95.68.40.---)
Datums: 10/02/2013 13:13

bbbb .... viens dzivo diennakti plus 24 grados,kamer otram pietiek plus 18 un ari tikai 8 stundas diennakti ... cik korekti ir salidzinat abu ikmenesu rekinus ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 10/02/2013 13:16

vienīgais rādītājs runājot par siltumu ir jauda KWh, J, cal, u.t.t Siltums ir enerģija siltuma daudzums enerģijas daudzums. Nekāds Cops vai cits policists neko neizsaka.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: bbbb (46.109.13.---)
Datums: 10/02/2013 15:39

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> bbbb .... viens dzivo diennakti plus 24
> grados,kamer otram pietiek plus 18 un ari tikai 8
> stundas diennakti ... cik korekti ir salidzinat
> abu ikmenesu rekinus ?

nu bet tieši tādēļ jau bija jautājums. Zinot kwh, platību un vidējo temp mājā, no šīs superslepenās informācijas var izdarīt diezgan precīzus secinājumus, kā tad ir patiesībā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 10/02/2013 20:12

Vēlreiz saku, ka SS gadījumā vienīgais rādītājs ir COPs. Nekādi kW, nekas cits neizsaka SS darbības efektivitāti. kW, J, cal utt. izsaka mājas siltumnoturību un neko citu. Nav svarīgi, ar ko es kurinu, ja man māja tērē tik un tik W/stundā uz m2, tad tā to tērē un lai to kompensētu es varu kurināt ar ko es gribu - malku, vecām lupatām vai kodoldegvielu. Un, ja es saku, ka man SS ir ar COP 4.7, tad tas nozīmē to, ka mana SS apkure ir 2x dārgāka par malku, 2x lētāka par dabasgāzi un vienā cenā ar granulu apkuri.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 10/02/2013 20:22

Vēlreiz saku ka man granulu katla COPs ir 6, tad nekādi nevar būt ka ss ir tādā pašā cenā. Salīdzinot ar elektrību man granulnieks tik tiešām ir 6.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 10/02/2013 20:25

Apskaties šo forumu vēl lielāks Cops kā man.!!!! Re: Granulu katla izvēle.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 10/02/2013 20:38

uldi: Tu te kaut ko jauc, SS gadījumā ar COP 5 saprot to, ka patērējot 1 kWh elektroenerģijas no tīkla tiek saražotas 5 kWh siltumenerģijas. Granulu gadījumā var runāt labākajā gadījumā par lietderības koeficientu, kas labākajā gadījumā būs 85%.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********   **    **  ********  
  **   **   **   **   **     **   **  **   **     ** 
   ** **    **  **    **     **    ****    **     ** 
    ***     *****     **     **     **     **     ** 
   ** **    **  **    **     **     **     **     ** 
  **   **   **   **   **     **     **     **     ** 
 **     **  **    **  ********      **     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727