UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 14/12/2012 17:26

Manuprāt,vispār ir jābrīnās,ka tas nabaga sūknis vispār apstājas pie šitāim datim-neapdzīvots,nesiltināts dzelzsbetons:)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: qwertys__ (158.255.56.---)
Datums: 14/12/2012 17:51

Vaina ir tajā, ka uz siltumsūkni izvēlas likt radiatorus, nevis 2x mazāk nepieciešamo kurināt silto grīdu.Un vēl lielus radiatorus? Tie ir pēc kvadratūras vai vienkārši lieli, lai "močītu"?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 14/12/2012 18:09

pfu - kāds dzelzsbetons - gāzbetons!!! Atvainojos...
Māja ir renovējama un šajā gadījumā, lai arī kā, izvēlējāmies likt radiatorus. Ja izvēlas radiatorus, tie ir jāuzstāda lieli, lai to virsmas laukums nodrošinātu labāku siltuma atdevi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mw (212.93.100.---)
Datums: 14/12/2012 22:43

Cik m2 mājai, kāds sūknis (ražotājs un ss jauda), cik grādi iepludē no zemes, kāda ūdens temperatūra izejā no ss uz radiatoriem. Radiatorus likt nav problēma, tikai jāizvēlās atbilstošam temp. grafikam.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (84.237.191.---)
Datums: 14/12/2012 23:35

Man šobrīd 10 min. strādā. 20 atpūšas, nu tā vidēji. Man no zemes nāk 3 grādi. Vispār siltumsūknim, jo mazāk tas slēgājas iekšā/ārā, jo labāk. Ar radiatoriem ir ziepes, jo parasti visiem zemes ss ir ieregulēts tā, ka, jo zemāka turpgaitas temperatūra, jo lielāks COPs. Līdz ar to var būt tā, ka nepietiek, nevar piesildīt, ir jāceļ temperatūra, kritīs COPs. Par līknēm runājot, ss mēra tikai un vienīgi atpakaļgaitas temperatūru!!! Pēc tās viss tiek regulēts. Turpgaitai, protams, var uzlikt griestus, cik būs maksimums, man ir 35 oC, bet visi rēķini notiek tikai pēc āra temp. un atgaitas. Man gan arī 2. stāvā ir radiatori, bet arī lieli - 33 tipa, vispār jau pietiek, temperatūra visur apmēram vienāda.
Sāc ar to, ka uzraksti sildāmo kvadratūru un siltumsūkņa jaudu, arī kolektora garumu, tie ir pamata izejas dati, arī kāda grunts - cik augsti gruntsūdeņi utt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 15/12/2012 03:01

Mājas apsildāmā platība ~150 m2, sūknis Movek Grupp Gapsal 8 kW. Tā kā māja nav apdzīvota, līkne uzstādīta tā, lai uzturētu 15 grādu siltumu. Izejas ūdens temperatūra pēc līknes - svārstās robežās no 22 - 24 / ir uzlikts "Hysteresis" lielums 10 grādi - tātad uzsilda šķīdumu uz radiatoriem līdz 32 - 34 grādiem (sūknis ieslēdzas, kad temperatūra nokrītas par 3 grādiem zem līknes temperatūras, izslēdzas, kad uzsildīta par 10 grādiem vairāk).
Esmu jau bombardējusi uzstādītājus ar jautājumiem, taču bez rezultātiem - saka, ka pie visa vainīgs mājas stāvoklis - ka neesot siltināta utt. Jāatzīst, ka visā tajā siltumsūkņa padarīšanā "iebraucu" tikai pēc uzstādīšanas - līdz tam visā uzticējos uzstādītājiem..
Tātad sanāk, ka radiatoru šķīduma temperatūra vienā ciklā jāuzsilda par 13 grādiem. Pēdējie grādi tiek uzsildīti ar mokām un šajā intervālā ieplūdē no zemes ir + 1 grāds, izplūdē - 3,5 grādi. Vai tas varētu būt no tā, ka sūknis tās 2 h ir nonstopā nomocījies? Ja tas ko izsaka - kad ss izslēdzas, cirkulējošā šķidruma temperatūra kolektorā ir 7 grādi. Neesmu piefiksējusi, cik grādi nāk iekšā pašā sākumā ss ieslēdzoties.
Mājā visu laiku turas tie 15 grādiem. Sūknim strādājot, ja, piemēram, jāuzsilda izejošā šķīduma temperatūra līdz 32 grādiem, tad tam izslēdzoties temperatūra (sajaucoties ar ienākošo) nokrīt līdz 26-27 grādiem un tad aptuveni pusstundas laikā atdziest līdz 19 grādiem - tad atkal slēdzas iekšā. Lasu, ka citiem šie "atdzišanas" intervāli laika ziņā ir daudz mazāki, tad nu domāju, varbūt jāsamazina tas 13 grādu intervāls? Tas palicis no rūpnīcas uzstādījumiem.
Kolektora garums - 400 metri, grunts ir slapja, mālaina - rokot uzraka gruntsūdeņus - trubas reāli lika ūdenī. Dziļums sanāca mazliet vairāk kā 1 metrs.
Nu neticas man, ka pie visa vainīgs mājas stāvoklis.. tad jau sanāk, ka tas drīzāk kāds šķūnis nekā māja..

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 15/12/2012 03:07

P.s. Radioatori ir 33 tipa: 600 x 1600 pārsvarā, pat 600 x 2000. Par radiatoru pieteikamību šaubu man nav.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.65.---)
Datums: 15/12/2012 15:24

no zemes šobrīd nāk +6, cikla sākumā +7
heatcurve 27, ar divu grādu papildus pacēlumu pie +5; 0; -5.
atpakaļgaitas t svārstās 1 grāda robežas. loģiski, ka 25 minūšu laikā silto grīdu padsmit tonnu vairāk nemaz nevar paspēt atdzist.
maksimālā turpgaitas t 45.
170 m2.
āra kontūrs apmēram 2 m dziļumā.
termia 10 kw.

nuk_a
pirmā doma, kas nāk prātā - pietrūkst jaudas. vai varbūt pavisam banāla lieta - kompresorā pamaz freona.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (91.105.64.---)
Datums: 15/12/2012 16:36

Dubļu filtri tīri?
Radiatori, zemes kontūrs, c.sūkņi atgaisoti?
Mājā nav kāds logs/lūka vaļā?
Var jau būt, ka kompresoram pamaz freona un šis nestrādā kā vajag.
Kaut gan, man ar 2.5 grādu histerēzi ( piemēram 30-25) atpakaļgaita atdziest 30 - 40 min laikā. Šodien 25, jo ārā vētra. Un ja jūsu gadijumā no 33 - 19 nokrīt 30 minūtēs - kaut kas nav ok. Radiatori par mazu, mājā caurums.
Cik vispār ir kopējais radiatoru tilpums? Vai ari cik kopā ir radiatori/cik plati? Man kopējais radiatoru tilpums ir ap 120 litri. Un vispār 33 tipu nerekomendēja likt, jo mazs izstarojošais laukums, labāk platāku 22.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (84.237.191.---)
Datums: 15/12/2012 18:59

Kolektoram +1 un -3.5 manā skatījumā tā kā kaut kas nav, pilnīgi drošs neesmu, bet man domāt, ka plūsmas ātrums zemes kolektorā ir nepietiekams. Pārbaudi gružu filtrus-sietiņus, iztīri. Ja var, palielini kolektora cirkulācijas sūkņa ātrumu uz nedaudz lielāku. Vai COP var kaut kur redzēt, izrēķināt?
Vispār ilgais darbības laiks tā kā tiešām vairāk uz freona neesamību velk. Paskaties karstās gāzes temperatūru un spiedienu, manuālī vajadzētu būt grafikam, kas parāda normālas darbības līkni. Mans 5.8 kW sūknītis ar 150m2 pagaidām tiek galā pilnīgi bez problēmām, tev ir jaudīgāks, problēmām vispār nevajadzētu būt. Kas ir ar jumta konstrukcijām - tur ir siltināts? Varbūt tiešām mājā kaut kur kāds caurums, nu tad gan nav ko brīnīties.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: parks2007 (---.bitemobile.lv)
Datums: 15/12/2012 20:22

Vai tiešām tā ir tikai pie mums vai arī citur pasaulē,ka Tu cilvēks esi samaksājis naudu(siltumsūknis nav lēts prieks)''speciālistiem'',kas uzstādija to iekārtu,kura izskatās,ka nefunkcionē kā vajadzētu un atkal Tev pašam jālauza galva,negulētas naktis,jāizkož visa sistēma ,bet tie kretīni-uzstādītāji kā vienmēr atrod kādu vienkāršu atrunu,jo nauda taču saņemta par ko vairs iespringt.......negribas ticēt,ka starp siltinātu un nesiltinātu gāzbetonu ir tik milzīga starpība,ka sistēma nefunkcionē kā nākas.....

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: J (78.84.242.---)
Datums: 15/12/2012 21:19

Man nāca ~6~8C grādi no zemes visu laiku, tagad nokrities līdz +0.5C ienākošais, izejošais -2.5C. Sūknis uzregulēts uz minimumu, apmēram 20min strādā, 40min klusē. Pagaidām pieslēgta tikai siltā grīda un nav pabeigta jumta siltināšana.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 15/12/2012 22:24

Šobrīd ienākošais +0.9, izejošais -4.
Nākamnedēļ būs nopietna saruna ar uzstādītājiem..
Jumta konstrukcijas siltinātas nav, bēniņi siltināti ar skaidām. Logi jauni (plastmasas). Jā, nākamais sāksim ar jumta konstrukciju siltināšanu (pažobeles, kuras vēlāk plānots pārbūvēt par telpām), bet šobrīd tās nav "atklātas" - siena tā pati gāzbetona, ir tikai durvis, kas savieno telpas un pažobeles. Otrais stāvs ir mazliet aukstāks kā pirmais.
Radiatori atgaisoti, kolektors vairāk neburbuļo (sākumā burbuļoja, bet ir automātiskais atgaisotājs), par filtriem, freonu nemācēšu teikt. Uzstādītāji pat neparādīja, kur tas filtrs atrodas.
Radiatoru tilpums mazliet vairāk kā 150 litri.

Vēl tādas pārdomas: Lai uzturētu 15 grādu temperatūru mājā, līkne pie 0 grādiem uzregulēta uz 20. Ja līkni paceļ, paceļas arī temperatūra mājā. Saprastu, ja būtu tā līkne pie 30 un būtu tie 15 grādi, tad jau tiešām varētu domāt par caurumu mājā..

J
Kāds tev ir uzsildīšanas diapazons grādos (Hysteresis)?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jukums (---.icom.lv)
Datums: 16/12/2012 18:55

Siltumsūkņi tomēr viens no otra atšķiras un ne visiem ir vienādi menu un uzstādīšanas lielumi. Es varētu teikt par Thermia un to pašu var teikt arī v_t. Man savulaik dēla mājai iznāca paņeties ar uzstādītājiem, jo bija treknie gadi un zināšanu bija maz. Tāpēc bija gan sistēmas atgaisošanas problēmas, gan nepareiza (nesabalansēta) apsaite, kas deva to, ka stāvi apsildījās dažādi. Tiesa, visur siltās grīdas un māja normāli siltināta (kad tagadējais īrnieks kļūdas pēc atslēdza SS, tad pie 0 grādiem māja no 21 grāda līdz 17 atdzisa 2,5 dienu laikā un pēc ieslēgšanas 0,5 dienā viss bija atkal labi). Thermia ieslēdzas un atslēdzas atkarībā no lieluma, ko sauc par Integral, kas mainās reizi minūtē un norāda sarpību starp pievades temperatūru un prasīto temperatūru. SS ieslēdzas pie -60 integrālā un atslēdzas pie 0 (regulējamie lielumi, bet kopumā ir OK). Ja SS rāda suplly 40(37), tad tas nozīmē, ka integrālis katrā laika vienībā palielinās par 3 un pēc 20 minūtēm tas sasniedz 0, kas SS atslēdzas. Pēc tam suplly kļūst vienāds ar Return - piemēram, 33 un integrālis krīt katru minūti par 4 vienībām, kā rezultātā SS ieslēdzas pēc 15 min. Var būt, ka citiem SS ir citādi un viņu vada Return temperatūra, bet Thermia ir tieši tā - man ir precīzi mērījumi, kad dienu sēdēju kālt un visu fiksēju - pa stāvam, kopā utt. Un man problēma bija kaut kur līdzīga - nevarēja sasniegt Suplyy vienādu ar vajadzīgo temperatūru. Sākumā uzņem ātri, tad apstājas. Pie vainas bija - par maz freona (reāli cits šķidrums) kompresorā. Ieteiktu pārbaudīt.
Savukārt mājas siltumnoturību regulē ar Heatcurve un tad var regulēt to pa grādiem, kā apasktījis v_t.
Man gan liekas, ka pats 8kW SS ir par maz 150 m2 pie tam nesiltinātiem. Uzstādītājiem vajag prasīt pamatot šo izvēli -man bija 12 kW uz 185 m2, bet v_t 10W

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mw (212.93.100.---)
Datums: 16/12/2012 20:39

Klau, bet kāds tev gāzbetons, cik bieza siena, kādas gāzbetona šuves (java vai līme) , tu minēji, ka bēniņos skaidas, cik biezā slānī?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mw (212.93.100.---)
Datums: 16/12/2012 20:46

Gopsal - ražots Igaunijā? Kādas ir atsauksmes? Kompresors Copellend - ir ok, kā salikti visi elementi nav ne jausmas. Tev atbildes būtu rokā, ja tu varētu nomērīt saražotā siltuma jaudu, tad jāuzliek siltuma skaitītājs un precīzi redzēsi COP.

Bet man tomēr šķiet ka problēma būs mājas "nesiltinājumā".

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jo (87.110.27.---)
Datums: 16/12/2012 22:03

mw
Nebūs gan tur problēmas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nuk_a (87.226.104.---)
Datums: 17/12/2012 03:48

Jo
Vai ir kāda doma, kas par problēmu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jo (87.110.27.---)
Datums: 17/12/2012 10:35

nuk_a
Ir skaidrs kā jarikojas, tāpēc zvani firmai lai brauc un saved visu sistēmu kārtībā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.65.---)
Datums: 17/12/2012 15:08

aaaa koments:
"Kolektoram +1 un -3.5 manā skatījumā tā kā kaut kas nav, pilnīgi drošs neesmu, bet man domāt, ka plūsmas ātrums zemes kolektorā ir nepietiekams. Pārbaudi gružu filtrus-sietiņus, iztīri. Ja var, palielini kolektora cirkulācijas sūkņa ātrumu uz nedaudz lielāku".

te es gribētu oponēt.
pie pārāk intensīvas cirkulācijas var izveidoties situācija, kad āra kontūrs vienkārši nepaspēj paņemt no zemes vajadzīgo siltuma daudzumu.

tāpat kā apkures kontūriem - pie straujas cirkulācijas atpakaļgaita būs praktiski tikpat karsta kā pieplūde, sistēma saprot, ka pietiek un slēdzas laukā.
gadījumā ar āra kontūru sistēma neslēdzas laukā, bet dzenā savu stipri atdzesēto glikolu. ja papildus ir vēl kāda problēmiņa, tad tas viss sasummējas un rezultāts ir tāds kā ir.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   ********  **     **  **      ** 
 **     **  **     **     **      **   **   **  **  ** 
 **     **  **     **     **       ** **    **  **  ** 
 ********    ********     **        ***     **  **  ** 
 **                **     **       ** **    **  **  ** 
 **         **     **     **      **   **   **  **  ** 
 **          *******      **     **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727