UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10
Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Aleks ()
Datums: 20/08/2007 17:51

Velos dzivojamaja istaba samontet vairakas halogenas spudzites. Veikala skatos, ka ir pieejamas gan 12V, gan 220V spuldzites. Lai tiktu pie 12V jaliek transformators, papildus izdevumi. Skiet, ka 220V spuldzisu izmantosana ir ekonomiski izdevigaka un vienkarsaka ari vadu izvilksana.
Sezu un domaju, kur ir tas akis, ka ir ari 12V spuldzites? Vienigais, ko izdomaju, ka 12V var likt nedrosakas vietas - vannas istaba, virtuves mebeles, jo ja kas - tik stipri nenorausies pa pirkstiem.
Bet varbut ir vel kads akis, ko nespeju iedomaties.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 20/08/2007 20:50

Halogēnspuldzes uz 220V parādijās visai nesen, bet 12V ir ļoti sen. Uz 12V ir piejamas vairāk dažādu veidu lukturi. Par drošību protams taisnība. Atklātu vadu konstrukcijas uz 220V jau istabā nevērsi. Es 220V50W spuldzes izmantoju kā ekonomiskās spuldzes, jo halogēnspuldzes virzītais stars dod vairāk gaismas nekā 100W parastā spuldze. Halogēnspuldzei ir daudz patīkamāks krāsu spektrs par tā sauktajām ekonomiskajām spuldzēm, kuras ekonomiskas ir tikai uz elektrības patēriņu, bet izturība tām nu nebūt nav lielāka par parastajām kvēlspuldzēm. 12V spuldzēm galvenā problēma ir transformātori. Klasiskie ir ļoti lieli un smagi, bet impulsu barošanas bloki rada ļoti lielus radiotraucējumus. Es ieteiktu izmantot 220V halogēnlampas, tad mazāka čakarēšanās.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Bubulis ()
Datums: 20/08/2007 21:11

Vēl var pieminēt, ja vēlas regulēt gaismu ar dimmeri, tad jāliek vainu 220V halogēnspuldzes, vai 12vspuldzes ar parastajiem toriodālajiem trafiem, citādi impulsu transformatori nestrādās komplektā ar gaismas regulatoriem.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Aleks ()
Datums: 20/08/2007 21:59

Paldies.
Bubuli, ja velku 220V halogenspuldzes, tad gaismas regulesanai varesu izmantot parasto sim nolukam paredzeto sledzi, kadu lidzigu izmantoju blakus istaba parastajam kveldiega spuldzem un ko vekala nopirku par paris latiem.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/08/2007 22:33

12 V spuldzēm ir divas IMHO galvenās priekšrocības:
1. Minimāla elektrobīstamība, var un vajag lietot paaugstināta mitruma telpās
2. Zemāka darba temperatūra, var lietot pie koka konstrukcijām, vai arī tur, kur nepietiek ražotāja noteiktās brīvās telpas ap 230 V spuldzēm.

Neesmu pārbaudījis, bet ir lasīts, ka 12 V spuldzēm ir ilgāks mūžs.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 20/08/2007 23:56

Karstums vienādas jaudas halogēnlampām izdalās vienāds un nav svarīgs barošanas spriegums. Cita lieta, ka halogēnlampām uz 220V nav tik plāšs sortiments dažādu jaudu spuldzēm.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: r-b ()
Datums: 21/08/2007 17:56

Man halogēnspuldzes uz 220V ir gan virtuvē un koridorī. Problēma tāda ka reizi 1-3 mēnešos kāda izdeg. Nezinu vai man spriegums raustās vai viņām tiešām tik īss mūžs. Sāku apsvērt domu mainīt uz parastajām spuldzēm jo tās kalpo ilgi un nemaksā 2Ls katra.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: v_t ()
Datums: 21/08/2007 19:00

kādu laiku piestrādāju par kādā iestādē, kur šo lampu ir kādi trīs desmiti. mēneša laikā regulāri dabūju nomainīt 3 - 4 gab.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: Didzisp ()
Datums: 21/08/2007 19:59

r-b, kas tās par 2Ls vērām parastajām spuldzēm? Parasta kvēlspukdze maksā zem 20 santīmim. Halogēnlampām nepatīk paaugstināts spriegums tīklā. Ieslēdzot tās pie 230V un augstāka sprieguma gadās, ka spuldze izdeg. Es varu teikt tikai to pašu labāko par halogēnspuldzēm uz 220V. Jā ir dažas izdegušas, bet tā ir bijusi paša vaina, jo darbnīcā gadās pa darbojošu spuldzi ar kautko uzsist un tad halogēnlampa izdeg. Ja halogēnlampu ieslēdz ar dimmeri, tad tā ir praktiski neizdedzinama. Man savukārt ir tikai negatīva pieredze ar tā saucamajām ekonomiskajām lampām. Es tur nekādu ekonomiku neredzu, jo man šīs lampas nekalpo ilgāk par parastajām kvēlspuldzēm un nav pat svarīgi, kura firma tās izgatavojusi.

Re: Halohenas spuldzites. 12V vs 220V
Autors: r-b ()
Datums: 22/08/2007 17:14

2Ls maksā halogēnspuldzes. Tapēc jau mainīšu uz parastajām ka tās maksā santīmus. Varētu būt ka man paaugstināts spriegums jo ir 2 fāzes bez 0. Vecā māja Rīgas centrā.

Ar dimmeri domā strāvas regulatoru, grozāmu slēdzi?

Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   ******    ******    ******   
 **        **    **  **    **  **    **  **    **  
 **            **    **        **        **        
 **           **     **        **        **   **** 
 **          **      **        **        **    **  
 **          **      **    **  **    **  **    **  
 ********    **       ******    ******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727