UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 14/12/2009 20:42

Cik ir uzstādītā t? Ja 16 tad ok, bet ja 20 un šis nespēj sasniegt - bēdīgi.
Tev bija 340m2 ar rekuperāciju un labi siltināta?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: LaurisV ()
Datums: 14/12/2009 22:07

Ārā -15, brine in 2,2, brine out -1, bet kad plika cirkulācija bez kompresora, tad bija 7 un 3. Rukā ar nelieliem pārtraukumiem, bet galā tiek. Mājā +22.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 14/12/2009 23:46

Māja 340m2 ir labi siltināta (būs) bet šis tas nav vēl līdz galam (skursteņi vaļā, šādas tādas konstrukcijas nav nosiltinātas). Rekuperācija ir paredzēta bet nav palaista, vēdināšana caur logiem pagaidām. Vobšem stroika, visi nāk un iet, durvis virina, apmetēji met apmetumu, gaiss mitrs, apstākļi nav īstie lai kaut ko secinātu.

Beigs apmest, uztaisīšu termoauditu un paskatīsies kur vēl var kaut ko nooptimizēt.

Temperatuura nosakaas peec heat curve, sasniegta tiek bet suuknis dragaa diezgan daudz. Nav tā ka izslēgtos un stundu neietu, atpūšas max 30 min. Redzees kas buus pec vairaakam dienaam. Vismaz normāls tests.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 14/12/2009 23:53

Pat t - turpgaita siltajās grīdās ~29, atpakaļgaita ~24 - 25, pēc heat curve izrēķinātais flow t ~25.2 pie -7 ārā.

Degree minutes mazos ciparos grozās -10 ... -60 nav tur vairs simtos kā bija primajā dienā.

Tiesa vienalga nedaudz satrauc zemais brine-in, jo man kontūrs diezgan nopietns (ielikām maksimālo garumu) un sēž gruntsūdeņos, biju gaidījis labāku t. Lietosim, skatīsimies.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 15/12/2009 10:21

Šorīt intereses pāc apskatījos Brine in - bija +6 grādi. Brine out - 0 grādi. Ārā -13 grādi.
brine in 1,8 man kā "laimīgai ss īpašniecei" šķiet aizdomīgi maz....

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Jo ()
Datums: 15/12/2009 12:14

KB
Vai nav kk veidā aizgriestā cirkulācija no viena kolektora.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 15/12/2009 15:13

Šodien paskatīšos. Zinu tik ka kontura garums ir maksimālais rekomendētais un grunts apstākļi labākie, tā ka teorijā viss kā pēc grāmatas.

Starp citu mani pārsteidz ka Inese saka ka starpība starp brine-in/out ir 6 grādi. Pēc nibes manuāļa, lai nečakarētu kompresoru, starpībai jābūt 2 - 5 grādu robežās, bet varbūt tur citas markas sūknis ar savādākām iekšām.

Katrā ziņā koeficients man joprojām labs. Šodien nočekosim atkal, tas jau kļūst par tādu slimīgu hobiju :)

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 15/12/2009 15:23

Nezinu kāpēc tev liekas, ka kompresors čakarējas, ja starpība starp brine in un out ir lielāka par 6 grādiem. Kā jau vairākkārt teikts, tas atkarīgs no cirkulācijas sūkņa ražības. Protams, ka ar mazāku temperatūras starpību būs labāka efektivitāte, bet kompresoru tas nekādīgi nevar čakarēt.
Te, protams, nav runa par galējībām, piemēram, brine in 5, brine out -20.
Man starpība ir 7 vai 8 grādi - konkrēti šorīt no rīta kompresora darbības laikā brine in +5, out -2. Varētu dabūt labāku efektivitāti (COP), ja būtu ražīgāks cirkulācijas sūknis un starpība mazāka. Reāli mani tas nesatrauc.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Jo ()
Datums: 15/12/2009 17:30

Pow
Tā ir skaistā ilūzija, kā tāda veidā var panākt labāko COPu

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 15/12/2009 18:06

To koeficientu jums uz LCD uzrāda?
Pow - jaudīgāks sūknis patērēs vairāk špani - koks ar diviem galiem.
Tie kontūra cirkulācijas sūkņi parasti ir iebūvēti un tur dīrāt kko ārā - nu nez.
Kaut kā dīvaini, ka dažiem brine in ir 2 un tajā pašā laikā citai 6. Ok varbūt atrodas dažādos lv rajonos un grunts atšķirības vai arī ss modelis ar kaut ko ietekmē.
Ja kādam ir radiatori ar ss- atsaucās - cik jālaiž turpgaitā lai kaut kāds siltums nāktu no tā dzelža ārā - man jau liekas ~ 40....50 vajadzētu būt tīri siltam tam radiatoram.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **      **   ******   **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **    **  ***   *** 
 **     **  **     **  **  **  **  **        **** **** 
 *********  ********   **  **  **  **        ** *** ** 
 **     **  **         **  **  **  **        **     ** 
 **     **  **         **  **  **  **    **  **     ** 
 **     **  **          ***  ***    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727