UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 16/12/2009 13:40

Vēlreiz atkārtošos, nav manā SS nekādu COP skaitītāju (Stiebel Eltron sūkņiem, kas tiko ienākuši Latvijā esot), uz katlu māju izvilku atsevišķu elektrības līniju, kurai pieslēgts SS + cirkulācijas sūknīši un savs elektroskaitītājs. Savukārt labs siltuma skaitītājs maksā no ~140 latiem un liekas uz caurules, kas nāk ārā no SS, jebkurš tādu var uzlikt, vienīgi tas, ka jāliek 2 gab - apkurei un ūdenim.

Runājot par COP, ir divi standarti - EN255 (vecais, neietver cirkulācijas sūkņus), EN14511 (jaunais, ietver cirkulācijas sūkņus). Praksē mūs taču interesē reālais COP, tāpēc domāju, ka Pow taisnība un visi cirkulācijas sūkņi jāņem vērā. Tāpēc jau lietojot A klases sūkņus, COP diezgan uzlabojās.

p.s. Es te skatos, tomēr ir tauta zinoša un entuziastiska attiecībā uz SS, man jau likās, ka par SS fano tikai retais :))

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 16/12/2009 14:19

Ā, nu tagad viss ir skaidrs kā diena - vajag maksimāli augstu zemes kontūra temperatūru, un maksimāli zemu t starpību ieejā/izejā, lai gāze momentā tiktu uzsildīta līdz maksimāli augstai temperatūrai. A to es jau sāku domāt, ka fiziku valdība atcēlusi. Vienkārši man sajuka gāzes temperatūra ar zemes kolektora temperatūru, kas ir divas dažādas lietas, jo tur tak ir iebūvēts siltummainis, Protams, jo augstāka gāzes tempa ieejā, jo labāks COP, protams, pie minimālas delta t zemes kontūrā, ja tas ir liels, tas nozīmē, ka plūsma ir par mazu, vai siltummainis čupā.
Starp citu, par cirkulācijas sūkņiem runājot, viņu ražība ir arī atkarīga no spiediena sistēmā - ja spiediens zemes kolektorā ir par zemu, tad cirkulācijas sūknis var darboties neefektīvi. Katram cirkulācijas sūknim (vismaz Grundfosiem) nāk līdzi grāmatiņa, kurā ir sūkņa ražības diagramma atkarībā no spiediena. Viņas visas var arī izmakšķerēt no Grundfos mājas lapas, bet jāparakņājas.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 16/12/2009 14:49

Sveiki, man 200m2 mājai SS pie -12 patērē 100kwh/DIENĀ, un tāpat nevar uzšildīt, kurinu krāsni, sieva kurn, rēķins nenormāls. Āra kontūrs ok padevē +3, atpakaļ +8, siltās grīdas. Siltināta māja ar 100mm akmens vati. Nesaprotu kur problēma. Vai FREONA līmenis ir saistīts ar pārmērīgu elektības patēriņu?

Būt priecīgs , ja kāds varētu palīdzēt ar padomu.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 16/12/2009 14:52

> padevē +3, atpakaļ +8

Tas nav iespējams. Tu gribēji teikt -8 ?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 16/12/2009 15:01

Āra kontūrā no SS iet projām atdzisušais +3, no pazemes atgriežās uzsilušias +8, tā arī ir.


Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 16/12/2009 15:19

MW: sienas pofig, galvenais cik tev ir siltumizolācijas zem grīdas, jo silto grīdu gadījumā tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem. Jumts, protams, arī.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 16/12/2009 15:45

MW: Tad Tev ar kontūru viss ir kārtībā, ar elektrības patēriņu nav. Tev elektrotenis ir ieslēdzies? Cik kW sūknis ir vispār? Bez teņa viņš 100kWh dienā nekādi nenotērētu, vismaz ne tāds kas tiek likts uz 200m2 māju.

Gan jau ka tas pats kas man - siltums kaut kur baigi izkūp un sūknis nevar saražot :) Vate fasādē var arī nepalīdzēt - pārsvarā iet laukā caur pārsegumu, caur grīdām un spraugām! Es sev uztaisīšu termogrādiju lai paskatītos kur vēl kas pielabojams, kamēr nav par vēlu.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: jukums ()
Datums: 16/12/2009 16:04

MW:
Nolasi visus datus - cik grādi tiek padoti uz grīdu darba laikā, cik atnāk atpakaļ, cik ir heatcurve, cik liels integral (Thermia - citiem SS varbūt cits). Mana problēma ar freonu bija tā, ka vajadzīgo temperatūru sasniedza lēni, tāpēc bija ilgāks darba laiks. Tāpēc vajag zināt visus datus.
Pašlaik ir auksts un vajadzētu ātri uztaisīt kaut vai termo fotogrāfijas - vai kaut kur vienkārši siltums neiziet ārā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 16/12/2009 17:49

ārā jau arī gatavā vētra....
Man māja sanāk klajumā un austrumu rietumu vēji pūš ka nemetās.
Vakar vakarā kaut kādi 22 dabuju otrajā stāvā ar kamīnu. Ap 23.00 beidzās kurināšana, no rīta t 15-16 grādi, vakarā bez kurināšanas 9-10.
Ko saka profi par šādu kritumu? Mājai ~ 150 m2, sienas 35cm, jumtā arī tikpat.
Nu ko tagad tik jāvaktēt kamīns un jābaro šis savādāk būs auxti.

100 kw dienā gan ir padaudz. Mēnesi 3000? Vairāk kā ar elektrokatlu vai jonu.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 16/12/2009 18:11

Sveiki.
ZEM GRĪDAS 50+50MM=100mm PUTIKS, pa virsu plēve, trubas, 6cm betons.
ss jauda 12kW. 100kW var nokurināt dienā mierīgi, 100/24 = 4,2 kW. Tā kā SS man ir gana jaudīgs, pat pārāk, bet bija pieejams lētāk kā citi pat mazākas jaudas.
Padeve uz grīdām 37, atpakaļ 32 - ir uzsilusi.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **     **  **     **   ******   ********  
 **    **   **     **  ***   ***  **    **  **     ** 
 **    **   **     **  **** ****  **        **     ** 
 **    **   **     **  ** *** **  **        **     ** 
 *********  **     **  **     **  **        **     ** 
       **   **     **  **     **  **    **  **     ** 
       **    *******   **     **   ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727