UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 25/01/2010 11:04

Šorīt paskatījos, ka beidzot pie -25 tomēr ir ieslēdzies arī tenis. Es tomēr neriskēju viņus atslēgt šādā aukstumā, negribas pēkšņi pamosties ledusskapī.... (ja nu ?).
Brine in vēl joprojām plusos = +3, brine out -3, temperatūra 20 grādi.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: LaurisV ()
Datums: 25/01/2010 13:36

Varbūt tikai Nibe īpatnība, bet kompresoram nestrādājot, brin in +13, out +10, strādājot 0/-3. Arī pie -25 sāk slēgties iekšā teni. Uz 20to datumu bija nokurināti un siltajā ūdenī notērēti ~65Ls, ceru, ka līdz mēneša beigām zem 100 ierakstīšos.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: VK ()
Datums: 25/01/2010 14:31

Nestrādājot kompresoram Nibe sūknim nestrādā ārējā kontūra sūknis - pamazām temperatūras devēji sasniedz apkārtējās vides temperatūru. Tas ir OK.
Man šobrīd (pie -25 C) pirms kompresora izslēgšanāsbrin in ir -0.5 C. Kad beigsies mēnesis uzrakstīšu patēriņu.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: LaurisV ()
Datums: 25/01/2010 16:03

Kādas apkārtējas vides? Neticu, ka zemē iekšā joprojām ir +13C un reizēm par vairāk.
Un citiem ko, kontūra sūknis strādā? Kāda jēga dzenāt šķidrumu pa tukšo?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 25/01/2010 16:15

aaaa,

Man logu un stikloto sienu platība pārsniedz 100m2, visa māja vitrīnās, baigi tālu no pasīvās mājas principiem :D Es domāju, kad sākšu ekspluatēt, būs drusku labāki rādītāji, jo cilvēki, tehnika un elektriskā plīts arī tomēr rada siltumu un man joprojām nav durvis uz garažu ieliktas, kā arī balkons nav nosiltināts un balkona durvis celtnieki salauzuši, apakša neaizvelkas ciet. Pašlaik realitāte atpaliek no teorētiskā ideāla, kas aprēķināts pēc EU apstiprinātas metodikas (esmu fizmats, patīk sevi mocīt) par mazāk kā 10%, ja pāris pročus vēl dabūtu uz leju, būtu zajibis.

Par ventilāciju pateikšu gan, pie -15 un gaisa mitruma iekšā ap 50% viņa tīri ātri aiziet pavisma lēnā avārijas režīmā. Lai strādātu normāli, vajaga līdz -10, vai arī tad rekuperacija jāslēdz ārā.

Esmu patīkami pārsteigts, ka citiem arī brine in nav vairs +7 :D A to man jau sāka likties, ka kamēr visiem +7 tikmēr man +1 - +2 :D Tenis ir pieslēgts, bet nav vēl strādājis.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 25/01/2010 17:24

Logi vispār ir jebkuras mājas vājā vieta. Man logi ir samērā labi, bet vienalga tagad tādā aukstumā pieejot pie loga ir pilnīgi jūtams aukstums. Un aukstums nevis no tā, ka kaut kur kaut kas būtu neblīvs un vilktu, bet aukstums no paša stikla virsmas. Jumta logi vispār ir pilnīgs siltumtaupītāja murgs :) Sienu apčamdot gan tā liekas pilnīgi normāli silta.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: spk ()
Datums: 25/01/2010 18:40

Man brine rādītāji 0/-4, logi pilnīgākie sūdi (uzskatiet šo par reklāmu Montāžnieks-D) dažiem lāstekas vaidojas pie vērtnēm, iebūvēti un nosiltināti arī kā kurš. Vēl arī citi aukstuma megatilti ir, piemēram sliekšņu vietās.
Bet neviens TENs pieslēdzies vēl šorīt nebija, vismaz ne uz tādu laiku, lai pilna stunda piereģistrētos skaitītājā. Cik ilgi kompresors nostrādājis aizmirsu piefiksēt, pieļauju, ka griež nonstopā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: nokijs ()
Datums: 25/01/2010 19:04

Beidzot arī es varu papriecāties līdz ar KB.
in/out apkures režīmā -0.3/-3,5.
Logu apjoms māja ~75kv.m pie 150kv.m grīdas platības. Pašlaik esmu risinājumu meklējumos par stiklu temperatūas paaugstināšanu, precīzāk sakot kau nelielu temperatūras starpības samazināšanu starp stiklu un telpu, savādāk nodzesē nejēgā.
Šajos arktiskajos, katru dienu jāpiekurina ar kamīnu, savādāk grīdas nepavelk, lai gan atpakaļgaitas apkures loka temperatūra ~28oC, bet turpgaita 34-35oC. Grīdas siltas, bet stikli, stikli.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: spk ()
Datums: 25/01/2010 22:06

nokijs, labāk būtu pateicis logu platību pret kopējo ārsienu platību, tas šķiet precīzāk raksturo siltumzudumus :)

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Ambrosio ()
Datums: 25/01/2010 22:15

DIY risinājumus, lai samazinātu siltuma zudumus caur logiem, var apskatīt

[www.builditsolar.com]




Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   ******     ******    **     ** 
 ***   **  ***   ***  **    **   **    **    **   **  
 ****  **  **** ****  **         **           ** **   
 ** ** **  ** *** **  **   ****  **   ****     ***    
 **  ****  **     **  **    **   **    **     ** **   
 **   ***  **     **  **    **   **    **    **   **  
 **    **  **     **   ******     ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727