UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 46 no 47
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 04/03/2010 19:12

Tā nu sarēķināju tilpumus pēc purmo tabulām - 91.2 L uz 9kw sūkni.
Cerams, ka nav pamaz litru?
Starp citu cik tajās grīdās iet litri? Un cik jaudīgs ss stāv pretī?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: auseklis ()
Datums: 04/03/2010 21:16

Uz siltajām grīdām dažreiz tiek likts akumulators, lai sadalītu plūsmas ar dažādām deltām - SS -> SA 10K, SA -> SG 5K, jo SS COP labāks ir ar lielāku deltu, bet grīdām, lai būtu vienmērīgs siltums pie iespējami zemas padeves temperatūras, mazāka delta.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 04/03/2010 21:25

hmm...nu man ir plānoti 2 loki, katrs savā stāvā. Tad sanāk, ja uzliek lielāku deltu (atpakaļgaitas t kritums attiecībā pret setpoint) - ss strādās ar labāku cop?
Trubās tomēr ar savi litri ietilpst - likšu 20 diametrā - kopā ar radiatoriem varbūt visi 110L būs.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: akaaa ()
Datums: 04/03/2010 22:56

KB:
vai tad urbumos parasti nav 4-8 grādi? Starp diviem urbumiem cirkulējot+ pievadi uz urbumiem apm. 100m nebūs pietiekoši priekš apt.160 kv.m.?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aigarello ()
Datums: 04/03/2010 23:43

dzincha Wrote:
-------------------------------------------------------
> Te viens gudrs cilvēks izteicās, ka ss ir traki
> ja kaut kas notiek ar fāzēm. Tipa kāda pazūd
> vai arī atsaka neitrāle.
> Kāda ss lietotājiem pieredze šajā virzienā?
> Vai jāparedz speciāli aizsardzības automāti?
> Starp citu - ja nodeg galvenā detaļa -
> kompresors, cik ~ maksātu jauns 9kw sūknim?

Bija gadījums man mājās kad pēc elektrolīnijas remonta fāzes bija apmainītas vietām ! Vai kāds var komentēt ,ko SS dara šādos gadījumos ? Liekas ka pārsvarā modeļu tur iekšā ir trīsfāzu elektromotors, kas līdz ar to griežas pretējā virzienā . Un ja nu saimnieks aizbraucis ceļojumā ???


Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 05/03/2010 10:50

Ja fāzes apmaina vietām, kompresors griežas pretējā virzienā. Paliek traki skaļš un karsts. Domāju, ka viņam tas nav īpaši veselīgi. Siltumsūknis to iedetektē un displejā parāda. Man tā vienreiz ir bijis, bet pats nebiju objektā uz vietas, tikai zinu tik cik celtnieki pastāstīja.
Ja pazūd viena fāze, it kā nekas nenotiek. Viņam ir aizsardzība. Mani Latvenergo ik pa brīdim šitā padirsina. Vismaz 6 reizes ir bijis tā, ka pazūd viena fāze, t.sk. kompresoram darbojoties. Nekas vēl nav noticis. Domāju gan, ka arī tas nav īpaši veselīgi.
Kompresors, cik kādreiz interesējos, laikam maksā zem 1000 Ls (16kW aparātam). Tas ir tīri uzlikt jaunu. Var arī remontēt.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 05/03/2010 22:20

Šie arī ir brine-water?
[shop.ebay.com]

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 06/03/2010 02:04

Ja fāzes samainās tad kompresoram var būt kirdik. Man pašam vēl ar nav uzlikta aizsardzība bet Siltumnieks solījās uzlikt drīzumā.

akaaa:
Nezinu ko nozīmē parasti. Man ir neparasti :), bet man arī nav tikai urbumi, bet gan kombinācija, kas arī ir neparasti.

Ceru, ka Tu nejauc kontūru urbumos ar gruntsūdeņu izmantošanu par siltumnesēju (to parasti kačā no viena urbuma uz otru, bet tur cits princips). Kontūra gadijumā var arī būt ka neiet no viena urbuma uz otru.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Dzincha ()
Datums: 06/03/2010 15:21

Cik tā aizsardzība bleķo?
Kkas līdzīgs ievada automātiem?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: mw ()
Datums: 06/03/2010 19:24

9kw silt. jaudai kompresors maksātu ~400Ls + nomaiņa un freona uzpildīšana (protams, ja nav citas iespējas un kontaktu kā tikai ss piegādātājs, tad jāreizina ar 2).


Pašreizējā: 46 no 47


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **      **  **     **  ********  
 **     **  **     **  **  **  **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **** ****  **     ** 
  ********  ********   **  **  **  ** *** **  **     ** 
        **  **         **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **         **  **  **  **     **  **     ** 
  *******   **          ***  ***   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727