UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Edzus ()
Datums: 02/01/2010 11:48

visa elektrība kopā 3000 kw uz 300 m2 (dzīvo divas ģimenes (kopā 6 cilv.), t.i. divas virtuves (viss uz elektrību), divas veļas mašīnas u.t.t.), telpās ~21 grāds

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 02/01/2010 18:58

Cik grādi ir brine in?
Šie dati ir ar siltajām grīdām? Vai teni arī ir slēgušies?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Edzus ()
Datums: 02/01/2010 21:03

dzincha:
ja brine in ir domāts t no zemes (man ir Vailant ar latvisku vadību, tā ka man biški cita terminoloģija), tad tā ir jau nokritusies līdz -2 grādi :(
Siltās grīdas ~230 m2 (1.stāvs, puse no 2. stāva un mansards), radiatori ~70 m2 (otra puse no otrā stāva).
Teni tā arī nav ieslēgušies, lai gan 15.-22.12. (lielajos salos) siltumsūknis strādāja non-stopā... Kā 15-jā ieslēdzās, tā tikai 22-jā izslēdzās :(
Nu pagaidām es neesmu laimīgais siltumsūkņa īpašnieks...

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 02/01/2010 22:06

Visa elektrība kopā 3000kW uz 300m2 ja apkure un plīts uz elektrību NAV katastrofa, lai gan labs rādītājs tas arī nav. Normāli būtu ap 2000, ja tiešām 6 cilvēki iekšā tusē, viņi visi tak taisa ēst un lieto silto ūdeni. Valiant nav slikta firma, visdrīzāk vai nu sūknis drusku par švaku tavai mājai (vajag vai nu jaudīgāku sūkni vai mazāk siltumcaurlaidīgu māju), vai zemes kontūrs par īsu, jo -2 ir drusku par maz, lai gan arī te parunājos - ne vienam vien brine-in nāk mīnusos šādā laikā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 02/01/2010 22:30

Man 220m2 māja, decembrī 2000kW.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 03/01/2010 10:00

Izklausās padaudz.
Cik varētu būt uz 150m2 ar radiatoriem šādā laikā patēriņš uz mēnesi?
Tiem kam ir radiatori - cik jums iet turpgaitā uz radiatoriem un cik uz grīdu?
Tepat kaut kur ja atmiņa neviļ lasīju, ka reti patēriņs pārsniedz 1000 uz māju zem 200 m2. Bet varbūt tas bija domāts novembrī, kad ārā bija 0 +5.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Edzus ()
Datums: 03/01/2010 14:31

KB:
Jāsaka godīgi, ka es gaidīju daudz efektīgāku pasākumu no siltumsūkņa, pie šādiem cipariem tik pat labi varēju slēgties pie gāzes - gribēju kā labāk, sanāca kā vienmēr ;). Lai gan mājas renovācijas darbi, t.sk. siltināšana tikko pabeigti, jūtu ka kaut kas nav kārtībā ar siltumnoturību. Pagājušo ziemu pirms baltās apdares uztaisīju termogrāfiju, kā rezultātā nomainīju celtniekus un pusi viņu sastrādātās siltināšanas nācās pārtaisīt, tagad dzīvojot vienalga jūtu ka nav labi, siltums kaut kur zūd. Nākošnedēļ vēl kamēr sals domāju uztaisīt jaunu termogrāfiju, bet tikai pats nezinu ko man tas īsti dos, kad baltā apdare jau ir pabeigta, diez vai gribu remontu sākto no sākuma...
Bet nu sūknis it kā atbilstošs (17 kW), taisot konkursu visi piedāvāja jaudu 16-20 kW. Zemes kontūrs pēc specifikācijas 900 m, vajadzētu būt pietiekamam (visos piedāvājumos figurēja garums 800-900 m).
Klau, lasīju ka esi palaidis rekuperatoru. Kāds Tev ir uzlikts? Man ar to arī ir problēma:(, gribēju pakonsultēties ar citiem rekuperatoru īpašniekiem kā lietotājs ar lietotāju ;) Ja vari, atsūti savu tel.nr., piezvanīšu aprunāties, lai šeit nav gari jāraksta (problēma īsumā ir aprakstīta šeit [www.building.lv] , bet vēl cīnos ar to...).

dzincha: man gan oktobrī, gan novembrī patēriņš bija 2200 kWh

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 03/01/2010 19:13

Edzus

Pasākumam arī IR jābūt daudz efektīvākam. Tā kā par šo te esmu ilgi un dikti interesējies tad droši varu teikt, ka 17kW ir piemērota jauda 300m2 normāli nosiltinātai mājai un 900m ir jābūt piemērotam kontūra garumam, ja kontūrs pareizi ierakts un grunts nav galīgi sausa.

Es Tavā vietā izdarītu sekojošo:

1) Taisītu termogrāfiju ar blīvējuma pārbaudi. Tas pateiks vairāk kā plika termogrāfija. Varbūt kaut kur izplūst siltais gaiss? Mam pašlaik kaut kur izplūst siltais gaiss jo bēniņi drusku slapji, neskatoies uz to ka viss itkā ideāli. Caurumam nav jābūt lielam, pietiks ar pāris kvadrātcentimetriem.

2) Uzliktu atsevišķu skaitītāju siltumsūknim, kā arī saražotajam siltumam un siltajam ūdenim (nevis ūdens bet siltuma skaitītājus protams). Tad Tu momentā varēsi pateikt vai vaina ir sūknī, kas daudz rij un maz ražo vai mājā kas nobeidzina daudz siltuma, vai gluži vienkārši nenormālā siltā ūdens patēriņā. Man tas izmaksāja ~400 latus - dārgi ziņkārības apmierināšanai, bet mēs te runājam par informāciju, kas potenciāli palīdzēs ietaupīt tūkstošus.

Man uz 340m2 bija ieprojektēts 17kW + 900m, ielikām 15kW + 900m, lai gan jāsaka, ka arī man brine-in nav fantastisks pie āra t < 0, bet pagaidām zem 1.5 nav bijis un sūknis strādā pusi laika.

Rekuperators man Paul Santos 370 (tas jaunais lētākais modelis ko tiko tik sāka tirgot), pagaidām strādā tikai ~3 nedēļas visu laiku uz max jaudu, baidos vai neaizsals, bet pagaidām nav salis. Būs ugunskristības.

Ja interesē paskatīties vai pieredzes apmaiņa, zvani 26552678 pēc 13:00

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 04/01/2010 21:05

Kā pārējiem "laimīgajiem" ss lietotājiem ar decembra kw patēriņu?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 06/01/2010 14:20

Īsti precīzi nevarēšu pateikt, cik tad bija tieši decembrī, jo aizmirsu nolasīt rādījumus 31. dec. Tikai vakar atjēdzos, un tagad jau cipari piegriezušies klāt tajā aukstumā..... Es tā rēķinu, ka kādas 1200 vai 1300 kWh bija gan uz maniem 180 kvm. Protams kopējais elektrības patēriņš (uz Jauno gadu un Ziemsvētkiem vienmēr jau padaudz sanāk sakarā ar visām ambarāžām).



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ******    ********  **     ** 
  **   **   **        **    **   **        **     ** 
   ** **    **        **         **        **     ** 
    ***     ******    **   ****  ******    **     ** 
   ** **    **        **    **   **         **   **  
  **   **   **        **    **   **          ** **   
 **     **  **         ******    ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727