UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8
Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 10:03

Labdien!

Gribēju uzzināt sīkāku informāciju par jonu katliem, cik esmu dzirdējis tas šobrīd ir diezgan izdevīgs apkures veids, gan ierīkošanas, gan ekspluatācijas izmaksās... varbūt kāds var padalīties ar iespējamajiem riskiem un savu līdzšinējo pieredzi?

Re: Jonu apkures katli
Autors: v_t ()
Datums: 13/01/2011 10:09


Re: Jonu apkures katli
Autors: aaaa ()
Datums: 13/01/2011 10:24

Nosauc man vienu!!! jonu katla priekšrocību salīdzinājumā ar parastu TENu elektrisko apkures katlu. Būtībā nepūlies, tādu nav. Joninieks dārgāks, grūtāk uzstādāms, grūtāk apkopjams, lietderība tāda pati.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/01/2011 10:29

Droši vien ka izdevīgs laikā, kad palielina gan elektrības tarifu, gan tam piemērojamos nodokļus, gan uz pārējo patērētāju, t.sk jonu katlu kurinātāju rēķina arī "zaļās" ģenerācijas apjomus!

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 10:29


Diemžēl neesmu nekāds lielais apkures sistēmu speciālists, tapēc varbūt tu varētu man paskaidrot sīkāk vai iedot kādu linku par tevis pieminēto iekārtu, man galvenais, lai lietošana ir pēc iespējas ērtāka, tomēr nevēlos izdot milzīgu naudu par siltumsūkni...un ķēpāties ar malku, oglēm vai tmldz. Platība arī nav milzīga - 85m2...

Jau iepriekš paldies!

Re: Jonu apkures katli
Autors: v_t ()
Datums: 13/01/2011 10:33

ērtāk un lētāk būs nopirkt dažus elektroradiatorus ar regulatoriem un attiecīgu skaitu rozešu.

Re: Jonu apkures katli
Autors: JanisJANIS1 ()
Datums: 13/01/2011 10:38

100 ls mēnesi par apkuri gribi maksāt ? Nu tad uzpriekšu liec jonu katlu

Re: Jonu apkures katli
Autors: Didzisp ()
Datums: 13/01/2011 10:38

Saliec pa istabām parastus elektriskos sildītājus un iekārtošanas izmaksas būs vēl daudz mazākas, ja nu vienīgi kāds resnāks elektrības vads jāsavelk. Nu nav pilnīgi nekādas jēgas vilkt trubas, uzstādīt ūdens radiatorus, ja to visu padarīšanu silda ar elektrību.Cita lieta, ja mājā siltumsūknis vai klasiska apkure ar malku un oglēm.
Nedomāju, ka elektriska mājas apkure ir prāta darbs. Elektriskās apkures ikmēneša izmaksas ir visaugstakās un tikai pieaugs.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 10:45

Paldies par padomiem!

Nu situācija tāda, ka malku un ogles es noteikti nevēlos - jo tas ir sarežģīts darbs, ņemot vērā, ka visu dienu strādāju, atnākot mājās ar malku man ņemties noteikti negribās, labāk, tad maksāju vairāk!

Nu 100Ls ziemas mēnešos nemaz nav tik traki, ņemot vērā, ka dzīvoklī par centrālo apkuri ziemā maksāju vēl vairāk - dzīvoklis (60m2)! Turklāt māja man ir labi siltināta ar plastmasas logiem utt.

Gāzi ievilkt maksā 2x vairāk nekā ielikt jonu katlu....+ izmaksas manuprāt arī nav diezko mazākas....

Siltumsūknis ir pārāk liels ieguldījums!

Par elektriskajiem radiatoriem.... vai tiešām tas izmaksā tikpat cik tas jonu katls...?

Re: Jonu apkures katli
Autors: collshtox ()
Datums: 13/01/2011 10:47

Nelasīju sākumu, bet pēc pēdējā komenta viss skaidrs. Ja ir c/a un kočegārs grib aiziet " uz bibliotēku" , tad vajag verķi, kas turpina sievai komfortu, un tas ir vai nu tenis vai elektrods. Lēti un labi. Sievai pat liksies, ka vecais ir kočegarkā, jo temperatūra nekrītas. Arī draugi viņai nenāks, ja temperatūra nekrītas.

Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   *******    ******   ********  
 ***   **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 ****  **  **     **  **         **        **     ** 
 ** ** **  **     **  ********   **        ********  
 **  ****  **     **  **     **  **        **        
 **   ***  **     **  **     **  **    **  **        
 **    **   *******    *******    ******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727