UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 8
Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 11:56


Kospel variants arī izskatās ļoti labi.... vienīgi vai to var lietot kā pamatapkures veidu... ?

Ja, jā tad tas ir nopietni apsverams variants!

Re: Jonu apkures katli
Autors: aaaa ()
Datums: 13/01/2011 12:10

Man ar Kospelu 3. vai 4. ziema, nosalis neesmu, māja ap 150m2, siltinājums gan virs vidējā, Decembrī nosvilināju 100Ls. Vakaros gan kurinu arī kamīnu, bet nu tad parasti viesistabā ir ap 25 oC :)

Re: Jonu apkures katli
Autors: ruukiitis ()
Datums: 13/01/2011 12:16

Esmu "laimīgais"Jonu katla īpašnieks.
Izcils rīks backup apkurei.
Gan diskusijas beigās parādīsies spriedelējumi, a kas notiks ja elekriba pazudīs?? a nekas nenotiks.
un nenotiks nekas arī Gāzes katlā, granulu automātikā un SS gadījumos.
liekot Jonu katlu notewikti to nedari pie Galan Baltic. Darbus uz pašu katla apriti paveica perfekti, bet visu pārējo instolāciju - pavirši pa milzīgu naudu. Es cilvēks kas to nekad nav darījis noteikti izdzarītu krietni labāk.
Par izmaksām precīzs aprēķins :
man gāzi pievilkt maksāja ~5k Ls, viss kas mājā tika darīts ir identisks gāzek katla gadījumam (siltās grīdas, kontūri utt.)
Gāzes katla cena toreiz bija ap 1,5k Ls šitā štrunta ~ 0,5kLs.
kopā starpību 6kLs es varu dedzināt ilgi. (rēķinam ka par gāzi arī ir jāmaksā bet daudz mazāk kā tālāk uzrādīts)
atuvenie aprēķini ir 1,2 Ls/m2 apkures mēnešos ar Jonu katlu,
priekšrocība ir jonu gadījumā pret TEN- visas tās kakas neaug uz sildelementa, secīgi nevajag kakas sildīt tur arī tā labā fīča.

tas ko darīju es - uzliku pagaidām šķiet ļoti labu Kamīnkrāsni ar gaisa vadiem, un sildu māju ar to par ~0,2 Ls/ m .
Kad slinkums kurināt vai arī neesmu mājā tad Jons slēdzas iekšā.

p.s.
ir fīča tiem katliem - līdzībās, kā ziemā braugt ar auto - kamēr aukts tikmēr ēd pamatīgi, kad jau grīdas uzsilušas, tad dudina tīri pieņemami.
Un jā, jonu katls nav piemērots radiatoriem.

daudz sarakstīju, bet īsais secinājus vēlreiz - Izcils rīks backup apkurei, kas kā pamatapkure ir dārgs prieks.


Re: Jonu apkures katli
Autors: ruukiitis ()
Datums: 13/01/2011 12:23

p.s.
no vēstures.
šitie jonu padarīšana ir ņemta no krievu militārajām zemūdenēm. Tur ar šiem apsildās, jo aizņem ļoti maz vietas, un darbojas uz elektribu. Pietiek ar 1 -2 atomreaktoru, no kura toku var spaiņiem grābt un lieta darīta.
Ģeniālajā nākotnē atomreaktoram būtu jābūt katras mājas pagrabā. jo kā ta mēs savādāk pārvietosimies ar saviem gaisa kuģiem?

Re: Jonu apkures katli
Autors: JanisJANIS1 ()
Datums: 13/01/2011 13:00

Labāk pasaki cik tu gribi iztērēt naudas un cik grib mēnesī.
Elektrības cenas pieaugums būs 10 proc. Un esmu pārliecināts kad tuvākajos gados visu laiku pacels tarifu.
Vai tu esi gatavs strādāt tikai apkurei?

Re: Jonu apkures katli
Autors: khe ()
Datums: 13/01/2011 13:04

Kospelam dažus gadus atpakaļ bija ari krietni lētāka versija, kur turpgaitas temp regulēja pagriežot termostata rokturi un kas ieslēdzās atkarībā no istabas temp devēja. Kā laika trūkuma kompensējoša ierīce Kospel ir ļoti labs. Ieslēdza pakāpeniski, bez sprieguma lēcieniem un ir ļoti labi savietojams ar piem kamīna kurtuvēm, atsevišķām krāsniņām, kas kuras ar malku vai briketēm. Pie tam apsaisti var uztaisīt tā, ka nekas nav jāpārslēdz, tikai iekurini krāsniņu - un skaitītājs bez darba...
Varbūt lētāk sanāktu salikt eļļas radžikus, bet tad katram jāvelk kabelis un papildus jāpērk istabas temp devējs (ari katram), lai varētu regulēt istabā kautcik precīzi temperatūru.Vēl, ja radžika jauda pārsniegs regulātora pieļaujamo, tad jāliek caur releju.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 13:50



Man derētu jebkurš variants, kurš strādā uz elektrību - jonu katls, Kospel vai cits. Diemžēl gāzi ievilkt man neatmaksājas un ar krāsns apkuri dzīvot arī ne visai gribās - tieši neērtību ziņā, man būtu viegli salikt grīdas apkuri, jo pagaidām jaunbūvei ir vēl tikai betons - bez grīdas segumu, līdz ar to man tas neradītu dižas papildus izmaksas...Ja uz 85m2 ziemas mēnešos varētu izbraukt uz 100Ls tas būtu pieņemami - protams cenas tarifiem aug...bet viss jau pa lielam paliek dārgāks...

šobrīd tikai nevaru saprast, ko tad būtu labāk likt Kospel vai jonu katlu...?!

Ja jonu katlu, tad par Galan arī esmu sliktas atsauces dzirdēji - www.stafor.lv - šitas izskatās tāds zolīdāks, vismaz no skata, varbūt ir vēl kāds labs variants, galvenais jau lai normāli sataisa!?

Re: Jonu apkures katli
Autors: JanisJANIS1 ()
Datums: 13/01/2011 14:02

Gaisa siltumsūkni labāk.

Re: Jonu apkures katli
Autors: JanisJANIS1 ()
Datums: 13/01/2011 14:04

Un paņemot kredītu uzliekot zemes siltumsukni tu atpelnīsi to naudu 3 kārsī.

Re: Jonu apkures katli
Autors: dzincha ()
Datums: 13/01/2011 14:06

+1 par gaisa ss.
Tikai uz 85 m2 rēķinies tad arī lai ap 8 - 9 kw jauda ir.
Tas nozīmē labāk 2 X 4.7-5kw.

Pašreizējā: 3 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **     **  ********  ******** 
 **     **   **   **   **     **     **        **    
 **     **    ** **    **     **     **        **    
 ********      ***     **     **     **        **    
 **           ** **     **   **      **        **    
 **          **   **     ** **       **        **    
 **         **     **     ***        **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727