UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 8
Re: Jonu apkures katli
Autors: Didzisp ()
Datums: 13/01/2011 14:07

Varbūt es tāds pastulbs,bet pasakiet man, nafig vajag pa māju trubas vilkt, ja grib ar elektrību sildīties? Tak saliec grīda apsildāmos kabeļus un miers. Būs daudz lētāk, nekad nesāks tecēt un nevajag diži kvalificētus meistarus. Ir tak pilnigi vienalga vai skaitītāju griež divas žiletes iemērktas burkā(jonu katls), vai bez kādām trubām un ūdeņiem uzreiz tiek sildīti eļļas radiātori, spirāles vai apsildamie kabeļi. Siltima daudzums no 1kWh tak visos gadījumos būs vienādāks. Nav arī taisnība, ka jonu apkure ņemta no krievu zemūdenēm, tas ir tikai reklāmas triks:) Drīzak jau zemūdenes konstruktori noskatījās kā praporšķiki vārija tēju trīslitru burkā ar divam žiletēm:). Zemūdē lielākā avārija ir ja sākas ugunsgrēks un tapēc apkure ir ar škidrumu. Citādi, cik tur vajag, kad kāds zaldāts sāk savas parķankas žāvēt uz elektriskā sildītāja un pažars klāt:).

Re: Jonu apkures katli
Autors: aaaa ()
Datums: 13/01/2011 14:45

Ja saliek kabeļus nu tad āmen baznīcā, ar to jāsadzīvo, bet ja savelk trubas, kas nemaz tādas ekstra izmaksas nav, tad ir iespēja nākotnē pieslēgt jebko - kaut vai vielu ar antivielu anihilēt un skaidru ūdentiņu sildīt.

Re: Jonu apkures katli
Autors: khe ()
Datums: 13/01/2011 16:07

Kāds varētu iemest ko liek klāt ūdenim, lai dabūtu to jonu žampu? Man jau liekas, ka tenu katls, kam tīrs ūdens cirkulē cauri, izskatās ilglaicīgāks priekš iespējamiem krāsniņu pieslēgumiem.
Un siltās grīdas ar caurulēm un tenu katlu - tāda neliela apdrošināšana nākotnei, jo paliek iespēja sildīties ar vietējiem atjaunojamiem resursiem - malku u.c.

Re: Jonu apkures katli
Autors: nokijs ()
Datums: 13/01/2011 16:18

Lai iegūtu to speciālo zampu, ko lej jonu apkures sistēmā vajag destilētu ūdeni un vārāmo sāli.
Neatceros gan proporcijas cik tur sāli vajag lietot, bet principā tas ir elektrolīzes šķīdums.
Katrā gadījjumā sāli vajadzēja mizerni.
Te nu mātē gūglē jāmeklē.

Re: Jonu apkures katli
Autors: ruukiitis ()
Datums: 13/01/2011 16:57

SS Gaiss / Gaiss ir viens milzīgs pluss - tas arī vasarā ir izmantojams, ja nekļūdos kā kondicionieris.
A bet mīnuss - āra bloks, un ir jārēķinās ar iekštelpu plānojumu, jo tur kur gaisa plūsma netiks, tur būs auksti....

pats neliku civilizetu zemes SS, jo man dolomīts ir sākot ar 0,6m dziļumu. lauzt to nu gan būtu stulbums.
Ja ir smuka grunts, tipa piejūras smiltiņa, man liekas ka es nešaubītos par zemes SS un uz siltajām grīdām.
Vertikālais SS joprojām padārgs prieks.

Un puikas te pareizi saka - uzliec joninieku, un tad lēnām domā ko pašam vairāk gribas - ja es tagad gribu kautko pārtaisīt tad man tagad pat nekas nav jāmaina, tik vieta jāatrod kur slēgties klāt.
kā jau teicu tas kosmiskais zemūdeņu brīnums ir lieliska apkures "backup", bet neadekvāti dārgs primary apkures veids.
un skaitot naudu tagad, var uzlikt šito te štruntu, kā pagaidu risinājumu - miskastē metamais būs ne vairāk kā ~300 Ls ieguldījums.

Re: Jonu apkures katli
Autors: nokijs ()
Datums: 13/01/2011 17:17

Nu es katrā gadījumā neliktu jonu katlu.
Savā laikā ar šito saskāros. Klients uzliekot 9kw joninieku par elektrību ziemā maksāja ~250 par elektrību. Divu gadu laikā šamajam aizgāja trīs katli pa gaisu.
Tad jau labāk piemeklēt elektrisko katlu, kur jau iekšā visi cirkulācijas sūkņi un regulatori.
Bez tam elektriskajam katlam nav vajadzīgs nekāds speciāls šķīdums un visādi citādi brīnumi.
Vai arī meklētu [www.arsenal-ufa.ru], kurš strādā līdzīgi kā indukcijas plīts.

Re: Jonu apkures katli
Autors: khe ()
Datums: 13/01/2011 18:12

Tiešām sildot ūdeni ar elektomagnindukciju kautko var ietaupīt? Man kautkā krievijas marketinga triki ir atsituši aklu ticību tur rakstītajam. Kāds gan pamats apgalvot, ka sildīt siltumnesēja korpusu raustot elektronus ir par 40-50% efektīvāk, kā sildīt ūdeni ar teniem? Kapēc nav elektromagnētiskās tējkannas un kaf aparāti? :)

Re: Jonu apkures katli
Autors: Didzisp ()
Datums: 13/01/2011 18:25

khe, redz ja cilvēki būtu fiziku mācijušies, tad nevienam tirgotājam neizdotos ieskaidrot, ka no 1kWh elektroenerģijas var iegūt par 40% vairak siltuma kā noskaitīja elektrības skaitītājs:) Tak sen zināms, cik "augstā līmeni" tagad fizikas mācīšana un tapēc tiek ķerti lohi, kuri tic visām tām muļķībām.

Re: Jonu apkures katli
Autors: dzincha ()
Datums: 13/01/2011 18:56

Ja man būtu jāapkurina ~ 80 m2, es skatītos uz 2 gaisa ss ap 5kw katrs vai zemes ss ~ 6kw vai pat 5kw ar siltajām grīdām vai lieliem radiatoriem.
Priekš kam izvēlēties tehnoloģijas ar koeficientu 1:1 ja ir pieejamas 1:4? Maks būs tikai pateicīgs ja būs jānošķiņķo 30 Ls nevis 100 Ls.
Šodien divus gaisiniekus ar instalāciju var atrast arī pa 1 Kls. Tenu katls vai jonu katls + pričendāļi + darbs tas pats vien būs.
Tikai mīnus gaisiniekam, ka pie mīnus 20 koeficients būs mazs, bet toties laikā kā šobrīd ārā viss rullētu uz urrā.

Re: Jonu apkures katli
Autors: raihs ()
Datums: 13/01/2011 19:09

Tad jau it kā sanāk,ka gaisa siltumsūknis principā ir ļoti lēts/ērts variants-
zema cena + nav jātērē tūkstoši par silto grīdu un radiatoru ielikšanu. Bet vai nesanāk,ka mājā tad ir baigi sausais gaiss?

Pašreizējā: 4 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **  **          *******  
 **   **   **     **  ***   ***  **    **   **     ** 
 **  **    **     **  **** ****  **    **   **     ** 
 *****     ********   ** *** **  **    **    ******** 
 **  **    **         **     **  *********         ** 
 **   **   **         **     **        **   **     ** 
 **    **  **         **     **        **    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727