UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 8
Re: Jonu apkures katli
Autors: umka ()
Datums: 13/01/2011 10:53

Čoms pirms trim gadiem uzlika jonu "BERIL" katlu. Jautāju par ieguviem? Atbilde bija sekojoša: neber man sāli rētās (nesipj mne solj na rani)!

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 10:55

Viņam baigās izmaksas sanāca vai kādas citas problēmas?

Re: Jonu apkures katli
Autors: aaaa ()
Datums: 13/01/2011 11:05

Elektriskās apkures lietderības koeficients ir tuvu 100%, resp., cik skaitītājs uzskaita, tik siltuma mājā. Nav svarīgi - joni, TEņi, vai plazmas bumba istabas vidū. Ja caurules nav savilktas, tad tiešām elektriskie radiatori būs labāks variants, bet tas gan vairāk tāds pagaidu variants, ilgstoši es sev mājās tādus negribētu. Par elektrisko apkuri ar ūdeni runājot - man ir Kospel 12 kW katls, esmu ļoti pat apmierināts. Katls pirms pāris gadiem maksāja 460 Ls, viss, citu uzstādīšanas izmaksu nebija - ar kminiņu uzlikām, termoregulators viesistabā un kurinam uz nebēdu. Jonu katlam apkures sistēmā jāpilda speciāls sāļu šķīdums, ar laiku vadītspēja krītas, tā jāpārbauda, turklāt katla cena līdzīga, elektrību tērē tieši tik pat.

Re: Jonu apkures katli
Autors: slēpnis ()
Datums: 13/01/2011 11:25

Vēl jau pastāv alternatīvas, ja grib visu daudz maz automātisku. Granulu katls, šķidrais kurināmais, balonu gāze.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 11:26

ļoti noderīgs padoms!

Varbūt vari pastāstīt sīkāk par tavējo katlu vai iedot kādu linku?

Re: Jonu apkures katli
Autors: collshtox ()
Datums: 13/01/2011 11:26

Žēl gan ka darbs Tevi spiež runāt pretrunīgi sākumā un beigās.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 11:27

Jā pastāv, bet izmaksas ir krietni lielākas - īpaši granulām! Gāze arī nav nekāds lētais prieks manuprāt!

Re: Jonu apkures katli
Autors: m. ()
Datums: 13/01/2011 11:29

Mana versija

Ar elektribu ir verts kurinaat majas kuras ir tuvu pasivas majas standartam (pasiva maja ar visiem pribambasiem varetu but nevajadzigi darga). Lai apkurinaatu sadas majas vajag maz siltuma = var atlauties samaksaat par komforty ko sniedz elektriiba, nospied pogu un rukaaa. Elektribas cenas gan atkal celjas.

Re: Jonu apkures katli
Autors: Mārtiņš ZZZ ()
Datums: 13/01/2011 11:32



Bet kādas ir alternatīvas? Izņemot malku un ogles...!

Gāzes ievilkšana maksā ap 4000Ls + katls + uzstādīšana - par gāzi mēnesī uz šo platību tāpat sanāks kādi 70ls/mēnesī....

Vēl jau pastāv kaut kādi gaisa siltumšukņi, bet par to lietderību man arī nav nekādas informācijas...>?

Re: Jonu apkures katli
Autors: aaaa ()
Datums: 13/01/2011 11:34


Pašreizējā: 2 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **        **  **     **  **     **  **    ** 
       **        **  **     **  **     **  **   **  
       **        **  **     **  **     **  **  **   
       **        **  **     **  **     **  *****    
 **    **  **    **  **     **  **     **  **  **   
 **    **  **    **  **     **  **     **  **   **  
  ******    ******    *******    *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727