UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 9 no 20
Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Janka6 ()
Datums: 16/01/2013 12:24

Uz kādu pieplūdes temp. jums tie rekuperatori saregulēti?

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Charger ()
Datums: 16/01/2013 12:48

Tur nekādu temp. nevar saregulēt. Rekuperators strādā tik labi cik var. Varu regule't ventilatoru jaudu un viss. Tie kas runā par temperatūras pacelšanu caur ventilāciju, to dara ar elektrisko piesildītāju palīdzību. Tam nav nekādas jēgas. Priekš tam ir apkure.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Janka6 ()
Datums: 16/01/2013 14:52

Man ir SALDA rekuperators, kuram var uzlikt telpās ieplūstošā gaisa temperatūru. Jautājums ir cik likt ieplūstošo temp, lai reāli varētu kaut ko ietaupīt uz apkuri? Sanāk tā, ja man, piemēram, telpā ir uzregulēta 21`C temp. un uz rekuperatora 20, tad reāli man gaiss tiks dzesēts, līdz ar to nekāda ekonomija nesanāks.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: lūdzu info ()
Datums: 16/01/2013 15:53

ekonomējam uz apkuri.. bet maksājam divtik pa elektrību?


tas nozīmē to ka jālaiž karstāks ūdens pa trubām, lai tas spēj kompensēt šo grādu starpību, jo maz ticams ka ār elektrību sanāks lētāk celt to gaisa temperatūru nekā ar pašu apkuri...

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Charger ()
Datums: 16/01/2013 16:07

Janka, tu izliecies par stulbu vai kā! Jebkura ventilācija dzesē gaisu! Jautājums ir tikai- vai tas notiek ar
+18 grādiem vai 0 grādiem, vai -20 grādiem, atverot logu. Ja tava iekārta ļauj regulēt temperatūru, tad tu reāli regulē elektrisko gaisa piesildītāju nevis rekuperatoru kā tādu.

Rekuperators ir ventilācijas sistēmas sastāvdaļa, ar kuras palīdzību nosūktais gaiss (un tikai tas, nevis elektriska spirāle) no ēkas uzsilda ienākošo āra gaisu. Tas ir būtiski.

Ideālā variantā vai tuvu tam esoša laba ražotāja iekārtai vienīgos izdevumus sastāda elektrības patēriņš, darbinot 2 ventilatorus, kas līdz -3 grādiem āra temperatūras sastāda ~10...20kW=~1,0...2,0Ls/mēn.
Pie zemākas gaisa temp. ieslēdzas priekšsildītājs, kas neļauj iekārtai sasalt un uzsilda āra gaisu līdz tiem -3 grādiem.

Ražotāji-šarlatāni-tirgotāji pārdod iekārtas ar rotora rekuperatoriem un citiem mazefektīviem brīnumiem, kas ienākošo āra gaisu uzsilda daļēji piejaucot izplūstošo silto gaisu vai arī ar elektrību piesildot ienākošo gaisu, kas viņiem mēnesī sastāda pat ~100Ls par elektrību.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Bilstrongs ()
Datums: 16/01/2013 16:13

Varbūt ādam ir pa rokai saite kur var palasīties par rekuperatoru izvēli un uzstādīšanas smalkumiem? Googli lietoju, bet varbūt kāds jau šo ir izgājis un var padalīties

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: EsPats ()
Datums: 16/01/2013 16:17

EsPats:
Ko teiksiet?
[www.recyclingenergy.com]

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: VK ()
Datums: 16/01/2013 21:07

Es uzstādīju rotācijas tipa rekuperatoru. Šobrīd ārā ir -11C, iztabās vidēji +21C, no āra ieplūde ir 15C
Rotācijas rekuperators piejauc ieplūdes gaisam līdz 5% izplūstošo gaisu, bet galvenais, ka tas atgriež daļu gaisa mitruma atpakaļ telpās.
Palaidu 2009. gadā un līdz \sim katru gadu 1x mainu filtrus un ar ūdens strūklu mazgāju rotoru.
Tieši tas pats būtu jādara ar plākņu rekuperatoriem. Visnetīrākais ir āra gaisa filtrs, jo tas noķer kaimiņu malkas katla izmešus caur skursteni.
Man nav priekšsildītāja, jo rotora pozitīvākā lieta ir neaizsalšana. 2009. gada ziemā, kad ārā bija -31C, iekšā nāca virs 9C. Dokumentos ir rakstīts ka siltumattdeve ir nedaudz virs 80%. Ja kāds grib, tad var sarēķināt, ka līdzīgi arī ir.
Man ir Amalva rekuperators REGO500 ar ūdens pēcsildīšanu kuru nevajad\zēja pirkt, jo neesmu pieslēdzis un to nedarīšu. Pat pie ieplūstošā gaisa 9C nejutu problēmas, jo galvenais ir pareizi(lieli) ieplūdes režģi ar plūsmas virzienu pret griestiem, tad sajust gaisa plūsmu telpā nevar.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Didzisp ()
Datums: 16/01/2013 21:43

Palasot par tiem rekuperatoriem šermuļi uz muguras uzmetas. Man mājā klasiski koka logi, divi skursteņi, kuros ir ventilācijas cukas un ļoti patīkams mikroklimats istabās. Nu vot pasakiet man, kam man tos rekuperatorus vajag? Jā, varbūt pa ziemu kādu lieku steri malkas sakurinu, bet par patīkamu dzīves telpu ir jāmaksā. Visa apkalpošana, skursteni tīrot, birsti izlaist caur ventilācijas cuku un nekādu citu izdevumu.

Re: Ideāla ventilācija, pieredze un ieteikumi
Autors: Janka6 ()
Datums: 17/01/2013 08:58

Paldies Charger par atbildi, vienkārši neesmu tajā aparātā iedziļinājies, ieslēdzu dažreiz vasarā, lai pavēdinātu :D Būs jāpadarbina regulāri, lai redz vai vispār ir kāds tolks no tā visa.

Pašreizējā: 9 no 20


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********    ******   ********   ********  
 ***   **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 ****  **  **     **  **        **     **  **     ** 
 ** ** **  ********   **        **     **  ********  
 **  ****  **         **        **     **  **        
 **   ***  **         **    **  **     **  **        
 **    **  **          ******   ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727