UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 11 no 12
Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Pow ()
Datums: 03/03/2008 11:50

Aerodinamikas likumi nemainās. Tādas konstrukcijas vēja turbīnas efektivitāte fiziski nevar būt vairāk par 30%.
"vai to tik lielu būvētu un tādus līdzekļu iemestu"
Cik līdzekļu tur ir iemests? Cik man zināms, pagaidām neviens neko nebūvē. Raksts presē un tukša mājaslapa [magturbine.com] neko nenozīmē.

Citēju rakstu:
"Vēl gan ir jāpagaida zināms laiks līdz šī tehnoloģija tiks ieviesta dzīvē, jo šī gada 5. novembrī tika uzsākta šo turbīnu ražotnes būvniecība. Tā atrodas Ķīnas centrālajā daļā, un šī rūpnīca ražošot Maglev turbīnas ar izejas jaudu sākot no 400 līdz 5000 vatiem."

Spēcīgi - 0.4 līdz 5 kW jauda. :)

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: martell ()
Datums: 03/03/2008 15:01

=> Rx, Pow
Kungi, tomēr jūsu pārspīlētā skepse arī nav pārlieku baudāma. Te censonis tomēr mēģina, studē, konstruē, importē, bet jūs kā ar buldozeru :)
Viss jaunais tomēr ir interesants, lai gan ne vienmēr dabā piepildās kā gaidīts (īpaši to varat novērtēt, ja esat jau precējušies :):):)).
Tāpat arī šeit - kaut kas ieviesīsies praksē, kaut kas atmirs dēļ neesoša pieprasījuma (tipa peidžeri un mobilie tel). Es personīgi liktu kārti uz saules baterijām kā patēriņu nākotnē, bet neliktu uz vēja turbīnām, jo kustīgu un lielu priekšmetu pagalmā nevēlētos jebkādā gadījumā. Tas, manuprāt, vienmēr paliks rūpnieciskais sektors ar atbilstošu atvēzienu un naudas plūsmām. Cik dzirdu, tad zēni jau caur EM bīda projektu, kas pieļautu turbīnu būvniecību līcī Salacgrīvas pusē. Tādam pasākumam vējš der, bet ne mājsaimniecībām. Šobrīd lielākā problēma Latvijā ir naudā, un nevis tāpēc, ka tās nav, bet gan tāpēc, ka lietderība PV paneļiem ir zema, kas attiecīgi sadārdzina katru uzstellēto watu. Kad cena sasniegs kritisko masu, kad vid.statistiskais mūszemītes mietpilsonis spēs novērtēt atdevi arī pie zemas lietderības, tad PV patēriņš pieaugs ģeometriskā progresijā. Pagaidām, šķiet, atliek tikai gaidīt un turēt acis un ausis vaļā.

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: EjTakTu ()
Datums: 03/03/2008 15:40

Ja patēriņš pieaugs ģeometriskā progresijā, tad cenas dēļ pieprasījuma skries patēriņam pakaļ :(

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: garaamgaajeejs ()
Datums: 03/03/2008 15:43

es gan domāju ka šitādas turbīnas būtu ok, viņas nebojā skatu un piemēram cik mani interesētu kādi 2-5kw tad viņa nebūtu pārāk liela arī. kādā stūrī noliki un čau strādā, vismaz karstais ūdens mājā!
zinot kā man vējš pie mājas pūš vismaz pusdienu tad man derētu.
varbūt jāievieš nopietnāka šo ieviešana latvijā!?
metamies kopā un taisām augšā!

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Rx ()
Datums: 03/03/2008 16:32

Tas links tika ielikts kā interesants. Bet papētot izrādījās, ka tas tāds datora zīmējums, kas visā www pasaulē vienīgais ceļo. Un firma kas to liek priekšā ir Magnētiskās levitācijas firma... un tā ir tikai ideja, ka varbūt ienesīs kādas korekcijas vēja izmantošanā. Bet lai kautko izbīdītu, reklāmai jāiet pa priekšu. Tāpat ar saules paneļiem... Bet visu cieņu tiem, kas to bīda: kas neriskē tas nevinnē! Bet reāli nosauktu cenu 3kw saules variantam tā arī neizlasīju...tikai to, ka lētāk paliek paši paneļi un akumulatoru efektivitāte pieaug.

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 03/03/2008 20:20

nu zeeel ka neatradi ir ieks muusu maajas lapas un arii te bija mineets 3KW
un taa nav peedeejaa cena uz doto briidi taas var buut arii mazaaka ja apjautaasues peec 2-3 ned varbuut buus veel citaadaaka ne visu nosakaam mees vien.....

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: Pow ()
Datums: 04/03/2008 12:46

martell,
"Kungi, tomēr jūsu pārspīlētā skepse arī nav pārlieku baudāma."
Mana pārspīlētā skepse beigsies brīdī, kad iespejupasaule beigs muldēt un parādīs zvaigžņu baterijas. Pagaidām viņa atbilde ir šāda:
"vari neticeet taas tavas probleemas....neviens neliek ko pieraadiit ..tas viss ir reaali un es censhos taadiem ka tev paraadiit un pamatot,to ko piedaavaajam"
Ja viss ir reāli, tad atkārtoju jautājumu - kur un kad var apskatīt zvaigžņu baterijas. Vēlams naktī :)

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 04/03/2008 21:21

apskatiit un pataustiit varees pie mums, testa paneli ir celaa un buus tuvaako nedeelu laikaa ....a palasiities par taam var linkos ko ieprieks ieliku... veel var paskatiities hondas maajas lapaas par vinju izstraadaato tehnologiju un razoshanu

noteikti informeesim kad buus tie super paneli Latvijaa..

protams razoshana ir uzsaakta saliidzinosi nesen un vnk taapat neviens nepiedaavaatu

pat ja taisniiba no reklaamas buus kaut 70-80 % tas taapat ir liels progress shinii jomaa..

idejas ir daudz un iespeejams ir daudz kas ,tikai vieniigaa aktuaalaa probleema vai tas jums ir vajadziigs reaali vai sheit notiek diskusija parunaashanaas peec...
es esu nobriedis 100%, jo redzot energo situaaciju Latvijaa, jo atrak saksim, jo labaak.
es arii apzinos ka daudzi vaimanaas un teiks ka tas nafig nav vajadziigs un tipa viss pie kaajas, peec maniim kaut vai pluudi utt. ne pirmie ne peedejie kas taa uzskata pirms tas nesaak sist pa kabatu ...

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Autors: v_t ()
Datums: 04/03/2008 21:44

viss būs atrodams uz vietas

[www.building.lv]

Re: Elektrība no saules paneļiem.
Datums: 05/03/2008 10:39

nu re beidzot arii latvijaa top razotne :) strap citu varam arii izgatavot uz vietas jau tagad uz pasuutiitaaju veelmeem un izmeeriem balstiitus saules modulus.mums ir visa nepieciechama izejviela(gatavi kristaalu moduli 125x125) apm 10 kw robezaas ciloveeks iedo izmaareus kaadi nepiecieshami un mees iisaa laikaa izgatavojam saules moduli(polikristaalu) atbilstosi dotajiem izmeeriem

Pašreizējā: 11 no 12


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **   *******   ********  
    **     **     **  ***   ***  **     **  **     ** 
    **     **     **  **** ****  **     **  **     ** 
    **     *********  ** *** **   ********  ********  
    **     **     **  **     **         **  **        
    **     **     **  **     **  **     **  **        
    **     **     **  **     **   *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727